bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 18-02-2013, 08:56   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir

Milli Kültür Değerlerimiz NelerdirMilletlerin Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir tarih boyunca geçirdikleri pek çok sarsıntılı anlardan bile hiç elden bırakmadıkları bir takım değerleri vardır. Bu değerler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir fert fert olduğu kadar toplumun bütün katlarında da aynı şevk ve heyecan kaynağı olur. Çünkü bu değerler o milleti meydana getiren bütün kişilerin ve zümrelerin ortak var oluş kaynakları Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir var oluş sebepleridir. Devletler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir başka devlet ve milletlerle olan münasebetlerine hep bu millî değerleri açısından bakmak zorundadırlar. Yeni ortaya çıkan durumları da milletler ve millî değerler çerçevesinde değerlendirip yollarını ona göre çizmek durumundadırlar. Bu millî değerlerin bir kısmı ortaktır. Yani diğer milletler ve devletler de aynı değerlere sahip olmak arzusu besleyebilirler. O değerlerin yanında bir takım millîlik vasfı taşıyan pek çok özel değerler vardır. Türk milleti olarak bizim millî değerlerimiz Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir vatan sevgisi Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bayrak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir millî marş Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir istiklal Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dinî inançlarımız Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir gelenek ve göreneklerimiz Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir yakın tarihimizde geçirmiş olduğumuz mücadeleler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir devlet ve millet büyüklerimiz Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir tarihî kişiliklerimiz vb. sayılabilir.Bu eserde bizim üzerinde durmak istediğimiz millî değerler; İstiklâl Marşı’dır. Ne zaman bir bayram yapsak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ne zaman bir millî heyecan duysak hemen İstiklâl Marşı söyleriz. onu söylerken de tüylerimiz diken diken olur. Yapılan milletler arası karşılaşmalarda Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir sporcularımız birincilik kürsüsüne çıktıklarında İstiklâl Marşı’nın söylenişinin ne kadar gurur verdiğini hepiniz bilirsiniz. İstiklâl Marşı bizim millî gururumuzdur.İstiklâl Marşı’nı incelerken Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir onun yazılmasına vesile olan olayları Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Türk milletinin gösterdiği kahramanlık ve azmi Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir millî birliği Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dayanışmayı; onu yazan ve yazdıran manevî gücü Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir millî ruhu da açıklamak durumundayız. Çünkü İstiklal Marşı’nın anlaşılması bunların da anlaşılmasına bağlıdır.

Milli ve Manevi Değerlerimize Sahip Çıkalım
Bir medeniyetin oluşumunda maddi unsurlar kadar milli ve manevi değerlerde önemlidir. Medeniyetleri oluşturan insandır. İnsan ise hem maddi hem manevi özellikleri olan bir varlıktır. Bedeni özelliklerinin yanı sıra manevi özellikleri de insanı insan yapan özelliklerdir. Maddeye önem verip maneviyatını unutan bir insan yaşam bulduğu bu dünyada mutlu bir hayat sürmesi mümkün değilse Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir maddi değerlere önem verilip manevi değerler unutulduğu müddetçe bir medeniyetin uzun sürmesi de aynı şekilde mümkün değildir.
Günümüzde bir yandan ****** ve terör olayları Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir hırsızlık Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir rüşvet ve yolsuzluk olayları dünyada yaşayan bütün insanların maddi hayatını tehdit ederken Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir diğer yandan da maddiyata önem vermenin Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir inanç değerlerinin arka plana itilmesi gerekliliğini ortaya koymaya çalışan bilimsel izahı olmayan birçok yanlışlıklar ortaya sürülmektedir. Bizleri kurtaracak pek çok model önümüze sürülmek istense de çağımızda ki bu problemlerle başa çıkabilmemizin yolu Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmakla olacaktır. Nitekim bugün birçok toplum kurtuluşu kendi milli ve manevi değerlerine geri dönmekle mümkün olacağını ifade eder hale gelmiştir.
Bir milleti millet yapan temel değerlerin başında milli ve manevi değerler gelmektedir. Vatan Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bayrak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir kültür Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dil Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir marş vb. gibi unsurlar milli değerlerimizi Din ise Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir manevi değerlerimizi ifade etmektedir. Bugünkü konumuzda milli ve manevi değerlerimizin neler olduğunu ve hayatımızın neden vazgeçilmezlerinden olduğunu ifade etmeye çalışacağız.
Vatan
Üzerinde yaşanılan ve kültürün oluşturulduğu topraklara vatan denilmektedir.[1] Vatan sadece toprak parçası değildir. Vatan üzerinde yaşayan insanlar için hürriyet demektir. Esaret altında olmamak demektir. Bu sebeple yaşadığımız bu topraklara bir toprak parçası olarak bakmamak gerekir. Nitekim Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşında vatanımızın önemini şöyle ifade etmektedir.
Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir incitme Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir yazıktır Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir atanı.
Verme Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dünyaları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir şühedâ!
Cânı Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir cânânı Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bütün varımı alsın da Hudâ Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ.
Vatanı sevmek Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir düşmanlara onu terk etmemek Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir kendisine gelecek her türlü zarara karşı gerekli tedbirleri almak ve gerektiği zaman onun için canını vermek kutsal bir vazifedir. Türkiye’miz bizim için en vazgeçilmezlerdendir. Atalarımız bu topraklar için kendilerine düşen bütün vazifeleri layıkıyla yerine getirmişler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bu topraklara namahrem elini değdirmektense ölmeyi şeref sayarak şehitliğe sevinçle uçmuşlardır. Bugün Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir vatanımızı muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için bize düşen vazifeleri en güzel şekilde yerine getirmeliyiz. Ayrıca şu husus unutulmamalıdır ki Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir vatan sevgisi imandandır.
Bayrak
Bir milletin Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir belli bir topluluğun veya bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir renk ve biçimle özelleştirilmiş Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir olarak tarif edilen bayrak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir sadece kumaştan ibaret değildir. Bayrağa değer veren bir milletin kendisidir. Arif Nihat Asya Bayrak şiirinde bu hususu ne güzel ifade etmiştir.
Ey Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir
Kız kardeşimin gelinliği Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir şehidimin son örtüsü!
Işık ışık Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dalga dalga bayrağım Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir
Senin destanını okudum Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir senin destanını yazacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ne keder...
Gölgende bana da Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bana da yer ver !
Sabah olmasın Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızın ışığı yeter.
Şanlı bayrağımız al kırmızısını Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Yüce Şehitlerimizin kanından ay yıldızını ise Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir şehitlerimizin tertemiz kanına yansımasından almıştır. Bayrağımız her birimizin sevdasıdır. Milletimizin temel nişanesidir. Her nerde görülürse Şanlı tarihimizi hatırlar ve Yüce Milletimizin varlığını yanımızda hissederiz.
Kültür
Tarihsel Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan bütün maddi ve manevi değerler ile bunları oluşturmada Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir sonraki nesillere iletmede kullanılan Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların bütününe denir.[2] Kültür Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir toplumların oluşturduğu bütün güzellikleri ifade eden bir kavramdır. Şiir Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir hikaye Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir müzik Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir vb. gibi sözlü veya yazılı edebiyatın ürünü olan ve dili oluşturan bütün eserler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bayramlar Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir seyirlik oyular Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir mimari Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir yeme-içme Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir giyim-kuşam ve halk oyunları hep kültürün birer parçasıdır.
Bugün özellikle bozulmamasına yönelik en büyük gayreti kültürümüze göstermeliyiz. Çünük bugün Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir kendi kültürümüzde olmayan birçok şey kendi kültürümüz gibi yansıtılmaktadır. Düğünlerimizde Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir eğlencelerimizde Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir cenazelerimizde toplum yaşantımızın her kesiminde kendi özümüze ait şeylerin yavaş yavaş yıpratılarak hayatımızdan çıkarılmaya çalışıldığına şahit olmaktayız. Mesela yılbaşı eğlenceleri tamamen kendi kültürümüzün mahsulü değildir. Bu tür eğlencelerde hem bedenimizi yıpratan hem de toplumsal bütünlüğümüzü bozan alkollü içecekler çokça alınmakta Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir harcamalar israf boyutunu aşmakta ve kumar gibi aramıza düşmanlık sokan oyunlar oynanmaktadır. Oysaki bu gibi şeyler kültürel mirasımıza ve dini inançlarımıza tamamen ters şeylerdir. Bu sebeple dinimizle bir bütün olarak birleşmiş kültürümüze sokulacak her türlü yanlışlıklar Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir toplumumuzdaki birlik ve beraberliği sekteye uğratacaktır.
Dil
Bizi birbirimize bağlayan aramızdaki iletişimi sağlayan büyük nimetlerden biride “dil” dir. Görünüş itibariyle küçük bir et parçası olan dil Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir yaptığı işler bakımından büyük bir vasıtadır. İyi veya kötü düşünceler dil ile açıklanır. Sevgiler ve nefretler dil ile ifade edilir.
Yüce Kitabımızda dilimizi kötü sözlerden korumamız istenmekte Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir gerçek kurtuluşa erenlerin özelliklerinden biri de dillerini kötü şeylerden koruyanlar olduğu[3] ifade edilmektedir. Sevgili Peygamberimiz de bir hadisinde müminlerin özelliğinden bahsederken sözü güzel söyleyenler olduğunu bildirmiştir. Konumuzla ilgili hadis şöyledir.
« لَيْس المُؤْمِنُ بالطَّعَّانِ ، وَلا اللَّعَّانِ ، وَلا الْفَاحِشِ ، وَلا الْبَذِيء »
“Mümin Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir insanları lanetlemeyen Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir kötü söz ve çirkin davranışlar sergilemeyen kimsedir.”[4]
İnsan olarak bize yakışan konuştuğumuz zaman incitmeden Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir kötü kelimeler kullanmadan ve kendi dilimizin güzelliklerini kullanarak hoş söz söylemek olmaktır.
Bizim en büyük zenginliklerimizden biri Türkçemizdir. Bugün üzülerek görmekteyiz ki Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir güzel dilimiz Türkçe yerine yabancı kelimelerin kullanımı çokça fazlalaşmıştır. İletişimimizi sağlayan dil artık insanlar arasındaki iletişimi tam anlamıyla sağlayamaz hale gelmiştir. Kuşaklar arasında dile bağlı çatışmalar olduğunu görmekteyiz. Bu sebeple bizlere düşen büyük görevler vardır. Öncelikle kendimiz güzel dilimiz Türkçeyi tam anlamıyla öğrenmeli Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir öğrendiğimizi hayata tatbik ederek örnek bir hayat sürmeli ve kendi öz dilimizi gelecek nesillerimize aktarmalıyız.
İstiklal Marşı
Her milletin kendine özgü bir marşı vardır. Bizim marşımız İstiklal Marşı ise Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir toplumsal birlikteliğimizden Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir düşmana esir olmamayı şeref saymaktan Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bu vatan uğruna can vermekten Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir cennet vatanı kimselere bırakmamayı ahdetmekten ortaya çıkmıştır. Marşımız Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınsa da aslında İstiklal Marşı Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir her birimizin yüreğindeki sevdanın dışa yansımasıdır. Her bir kıtası ayrı bir heyecanın ifadesidir. Nitekim her zaman dile getirdiğimiz ilk iki kıta hepimizin zihinlerine kazınmıştır.
Korkma Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir o benim milletimindir ancak!

Çatma Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir kurban olayım Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... ne bu ****** Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Hakk'a tapan milletimin istiklal.
Aile
Yüce Rabbimiz yaşadığımız bu alemi ve içinde var etmiş olduğu her şeyi insan için Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir onun mutlu ve huzurlu olması için yaratmıştır. İnsanın en mutlu ve en huzurlu olduğu yer ise ailesinin yanıdır. Aile hayatı sayesinde insan mutluluğa sükûnete erer. Bu hususu Yüce Rabbimiz bizlere şöyle bildirmektedir.
وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجاً لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
“Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de onun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.”[5]
Aile bir toplumun en küçük birimi ve temel taşıdır. İnsanların meydana gelişi Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir olgunlaşması ve sağlıklı nesillerin oluşması aile müessesesi ile mümkündür. Sağlıklı ve sağlam bir toplumun oluşması için birbirlerini seven Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir yardımlaşma ve dayanışma ruhu içerisinde kederleri ve sevinçleri paylaşan aile yapısına ihtiyaç vardır. Aileler ne kadar mutlu ve huzurlu olursa Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir toplumda o kadar güçlü ve kuvvetli olur. Bu sebeple toplumumuzun en önemli yapı taşlarından biri olan aile hayatının korunması hepimize üşen bir vazifedir.
Din
Bizi birbirimize bağlayan manevi unsur Yüce Dinimiz İslam’dır. İslam dini inananları kardeş olarak tanımlar. Kuran-ı Kerimde إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ “Muhakkak ki Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir inananlar kardeştir”[6] buyrularak bu hususa işaret edilmektedir.
İslam Dinini üç ana unsuru vardır: İman Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ibadet ve ahlak. İman altı iman esasından teşkil etmekte Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ibadetler ve ahlak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Yüce Rabbimizin emri ve Peygamber Efendimizin hayatında şekillendirdiği unsurlardır. Dinin aslî unsurlarından olan iman bir bakıma dinin Tanrı’yı tanıma ve bilme (marifetullah) boyutu Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ibadetler Tanrı'ya itaat boyutunu ve ahlâk ise Tanrı’yı sevme (mâhabbetullah) boyutunu teşkil eder. İmanın akıl ve bilgi Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ibadetlerin inanç ve kanaat Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ahlâkın ise gönül ve duygu kaynaklı olması her birinin mahiyeti gereğidir.[7]
İslam Dininin temel kaynağı Kuran-ı Kerimdir. Kutsal Kitabımız bizleri yanlışla doğruyu birbirinden ayırt etmeye yönelten bir kitaptır. Dünya ve ahiret hayatımızın mutluluğu açısından bizlere bir hidayet rehberidir. Kuran-ı Kerimde bizlere bu husus şöyle hatırlatılmaktadır.
ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ
“Bu Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir (Kuran) kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.” [8]
İslam Dininin ikinci kaynağı ise Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Sevgili Peygamberimizin sünnetidir. İslam Dininde Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Kur’an-ı Kerim’den sonra bilgi ve uygulama açısından en büyük kaynak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Hz. Peygamberin Sünneti kabul edilmiştir. Kur’an-ı Kerim’de tafsilatlı bir şekilde yer almayan emirlerin ve yasakların uygulama sahasına çıkması hep Sünnetle olmuştur. Bir beşer olarak günlük yaşantımız nasıl şekillenmeli Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir insanca yaşam nasıl olmalı Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dünya ve ahiret huzurunu nasıl elde edebiliriz? sorularının en güzel cevabını Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Sevgili Peygamberimizin Sünnetinde buluyoruz. Ailevi ilişkilerde mutluluğun anahtarı Hz. Peygamberin Sünnetinde saklıdır. Hz. Peygamberimizin Sünneti Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Kur’an-ı Kerim’in en büyük tefsiridir. Bu sebeple Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Sünnete tabi olmak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Kur’an’a tabi olmak anlamına gelmektedir. Kuran-ı kerimde bu hususa şeyle işaret edilmektedir.
قُلْ إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
“(Ey Muhammed) De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir çok merhamet edendir.”[9] Bu iki temel kaynaktan hareketle kıyas ve icma olmak üzere iki temel kaynağın yanı sıra Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir daha birçok kaynak geliştirilmiştir.
Şanlı Ecdadımız Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir İslam dinini benimsemiş Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir tarihten getirmiş olduğu kültürle özümsemiş Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir mimaride Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir sanatta ve daha birçok alanda eserler ortaya çıkarmıştır.
Sonuç itibariyle; Milli ve manevi değerler et ve tırnak gibi bir bütünün iki parçasıdır. Biri diğerinden daha az önemli değildir. Müslüman-Türk milleti olarak bizler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir hür yaşamış Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir vatanını hiçbir düşmana terk etmemiş ve bu uğurda ölmeyi kendine şeref saymış Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bayrağını gönderden indirmemiş Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir kendi kültürünü bütün dünyaya bildirmiş ve kendi kültürünü birçok medeniyete aktarmış Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir aile hayatını en sağlam temellere dayandırmış ve dini birikimlerini terk etmemiş bir millettir. İnsan Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir hayatından bir değer kaybolduğu zaman onun yerini dolduracak mutlaka bir şeyler bulmaya meyillidir. Bu sebeple milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalı Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir tarihten getirdiğimiz güzelliklerimizi benimseyip hayatımıza adapte ettikten sonra bu hususlardan her birini çocuklarımıza aktarmalıyız. Unutmayalım ki Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir gelecek çocuklarımızın ellerinde şekillenecektir.


Milli değerlerimiz nelerdir?

Milletlerin Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir tarih boyunca geçirdikleri pek çok sarsıntılı anlardan bile hiç elden bırakmadıkları bir takım değerleri vardır Bu değerler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir fert fert olduğu kadar toplumun bütün katlarında da aynı şevk ve heyecan kaynağı olur Çünkü bu değerler o milleti meydana getiren bütün kişilerin ve zümrelerin ortak var oluş kaynakları Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir var oluş sebepleridir Devletler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir başka devlet ve milletlerle olan münasebetlerine hep bu millî değerleri açısından bakmak zorundadırlar Yani diğer milletler ve devletler de aynı değerlere sahip olmak arzusu besleyebilirler O değerlerin yanında bir takım millîlik vasfı taşıyan pek çok özel değerler vardır Türk milleti olarak bizim millî değerlerimiz Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir vatan sevgisi Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir bayrak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir millî marş Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir istiklal Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dinî inançlarımız Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir gelenek ve göreneklerimiz Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir yakın tarihimizde geçirmiş olduğumuz mücadeleler Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir devlet ve millet büyüklerimiz Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir tarihî kişiliklerimiz vb sayılabilirBu eserde bizim üzerinde durmak istediğimiz millî değerler; İstiklâl Marşı’dır Ne zaman bir bayram yapsak Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir ne zaman bir millî heyecan duysak hemen İstiklâl Marşı söyleriz onu söylerken de tüylerimiz diken diken olurİstiklâl Marşı’nı incelerken Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir onun yazılmasına vesile olan olayları Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Türk milletinin gösterdiği kahramanlık ve azmi Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir millî birliği Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir dayanışmayı; onu yazan ve yazdıran manevî gücü Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir millî ruhu da açıklamak durumundayız Yeni ortaya çıkan durumları da milletler ve millî değerler çerçevesinde değerlendirip yollarını ona göre çizmek durumundadırlar Bu millî değerlerin bir kısmı ortaktır Yapılan milletler arası karşılaşmalarda Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir sporcularımız birincilik kürsüsüne çıktıklarında İstiklâl Marşı’nın söylenişinin ne kadar gurur verdiğini hepiniz bilirsiniz İstiklâl Marşı bizim millî gururumuzdur Çünkü İstiklal Marşı’nın anlaşılması bunların da anlaşılmasına bağlıdır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 11-02-2014, 07:53   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Halk oyunu minyatür türkülerimiz cirit yağlı güreş çanak-çömlek bağlama dil din


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir

Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: milli kültür değerlerimiz, milli kultur degerlerimiz, milli kültür değerlerimiz nelerdir, milli kültür degerlerimiz, kültürel değerlerimiz nelerdir, milli kültür değerleri, milli kültür degerlerimiz nelerdir, milli kultur değerlerimiz, mıllı kultur degerlerımız, kültürel değerlerimiz nelerdir ödev, milli kultur degerleri, toplum olarak sahip olduğumuz kültürel değerler nelerdir, milli kültürel değerlerimiz, milli kültür değerleri nelerdir, kültürel değerlerimiz bayramlarımız,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Milli Kültür Öğeleri Nelerdir? Я Genel Kültür Paylaşımlarınız 4 23-10-2014 09:35
Milli kültür nedir? Ögeleri nelerdir? Bkmlyz Genel Kültür Paylaşımlarınız 3 25-05-2013 01:25
Milli Kültür Ürünleri - Milli Kültür Ürünleri Nelerdir? elif Soru Cevap 1 24-02-2013 11:22
Evrensel Kültür Değerlerimiz-Evrensel Kültür Değerlerimiz Nelerdir elif Soru Cevap 0 15-02-2013 04:36
Milli Kültürel Değerlerimiz elif Eğitim ve Öğretim 0 03-03-2012 05:08

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:25 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats