bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 18-02-2013, 10:39   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Hangi Aylarda Askere Gidilir

Hangi Aylarda Askere Gidilir
1991 doğumlu ve 2011 yılında askere gideceklerle ilgili birkaç hususu belirtelim.

- 1991 doğumluların askerlikle ilgili yükümlülükleri 01.01.2010 tarihi itibarı ile başlayacaktır.
- 1991 doğumlular 2010 yılında muayenelerini olacak ve 2011 yılında askere gideceklerdir.

*2011 yılı celp dönemlerini görmek için tıklayınız……

*1991 Doğumlu Yükümlülerin İlk Yoklama İşlemlerine Ait TRT Duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

İLK YOKLAMA

- Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1991 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında Hangi Aylarda Askere Gidilir nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

- Askı süresi içinde Hangi Aylarda Askere Gidilir ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz Hangi Aylarda Askere Gidilir isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse Hangi Aylarda Askere Gidilir gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere Hangi Aylarda Askere Gidilir 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

SON YOKLAMA
Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
Herhangi bir nedenle Hangi Aylarda Askere Gidilir çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek Hangi Aylarda Askere Gidilir yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.
Askere Gidecekler İçin Temel Bilgiler
1. Askere alınma Hangi Aylarda Askere Gidilir askerlik süresi ve sınavlar

İlkokuldan öğretildiği gibi Hangi Aylarda Askere Gidilir her erkek Türk vatandaşı bu kutsal görevi yapmak zorundadır.

Güzel ülkemizde askerlik 15 ay gibi bir süreç içerisinde yapılmaktadır. Üniversite bitiren gençlerimiz (ve ortayaşlılarımız) ise 6 ay asker ya da 12 ay asteğmen olarak askerlik yapma şansına Hangi Aylarda Askere Gidilir hakkına ve imkanına sahiptirler.

Üniversite mezunu olanlar için (Açıköğretim dahil) kimlerin asteğmen Hangi Aylarda Askere Gidilir kimlerin er/erbaş olarak askerlik yapacağı Hangi Aylarda Askere Gidilir bir sınav sonucu belirlenmektedir. Aslında bu sınav hiçbir işe yaramamaktadır. Sınavda göstereceğiniz üstün çabanızı ileriye saklayın. Sınav yazılı olarak yapılıyor. Daha sonra bir doktor muayenesi :) ile karşılaşıyorsunuz. Muayene yaklaşık 5 saniye sürüyor. Gözlüğünüz varsa Hangi Aylarda Askere Gidilir komando olamıyorsunuz. Gözlüğü olmayan herkes bir komando adayıdır bunu unutmayın. Daha ne diyim yani :)

Sınavdan yaklaşık 10 gün sonra sınav sonucunu öğreniyorsunuz. İşin iyi tarafı bu 10 günlük süre askerlikten sayılıyor. Sınav sonucunu aldığınızda düştüğünüz yeri de öğrenmiş oluyorsunuz.

15 ay askerlik yapacak olanlar Hangi Aylarda Askere Gidilir sınava girmedikleri için düştükleri yeri askerlik şubesinden aldıkları kağıtlarla öğreniyorlar.

Her halukarda Hangi Aylarda Askere Gidilir kağıtlarınızı alır almaz size genelde en geç 48 saat içinde birliğinize teslim olmanız emredilir. Bu yüzden Hangi Aylarda Askere Gidilir hazırlıklarınızı ve vedalaşmalarınızı daha önceden ayarlayın.

2. Kışlaya gidiş

Birliğinizin bulunduğu kente Hangi Aylarda Askere Gidilir kasabaya ya da dağ başına varıp zar zor kışlanın yolunu bulduktan sonra tıpış tıpış yaklaştığınızda Hangi Aylarda Askere Gidilir kapıdaki tecrübeli asker zaten sizin yeni gelen bir çaylak olduğunuzu gözünüzden anlar. Bir yanlışlık olmaması için "Ya falan kışla burası mı?" şeklinde bir verification yapmayı ihmal etmeyin. İçeri girdiğinizde eski askerler size hoşgeldin türünde sözler söyleyeceklerdir. (Bkz. Asker sözlüğü) Duruma göre davranın Hangi Aylarda Askere Gidilir enayi pozisyonuna düşmeyin Hangi Aylarda Askere Gidilir sigaralarınızı herkese dağıtmayın :)

3. Gerekli eşyalar listesi

Akla hayale gelmeyecek kadar önemsiz şeyler Hangi Aylarda Askere Gidilir bazen çok gerekli olabiliyor. Sizler için hazırladığım :) bu listeyi kullanarak Hangi Aylarda Askere Gidilir dağbaşında eşya aramayacağınızı umuyorum. Acemilik dönemi bitince zaten siz de tecrübeli bir asker olarak nelerin gerekli olduğunu kavrayacaksınız.

Giyecekler

Acemilik dönemi Hangi Aylarda Askere Gidilir kış aylarına rastlıyorsa Hangi Aylarda Askere Gidilir gideceğiniz kenti de göz önünde bulundurarak Hangi Aylarda Askere Gidilir yanınıza kalın yeşil kazak Hangi Aylarda Askere Gidilir kaliteli eldiven Hangi Aylarda Askere Gidilir kalın siyah çoraplar Hangi Aylarda Askere Gidilir yünlü iç çamaşırları alın. Çoraplarınız siyah ve desensiz olmalıdır. İç çamaşırının beyaz yada yeşil olmak zorundadır. Kazağı içinize giyeceğinizden Hangi Aylarda Askere Gidilir yeşil/koyu yeşil olmasında fayda var. Seçildiğiniz sınıfa göre (piyade Hangi Aylarda Askere Gidilir denizci Hangi Aylarda Askere Gidilir vs.) acemilik süresi 30 ile 75 gün arası değiştiğinden Hangi Aylarda Askere Gidilir buna göre hazırlıklı olun. En uzun acemilik piyade Hangi Aylarda Askere Gidilir en kısa deniz ve ulaştırmadır.

Traş takımı ve yedek jiletler

Havlu (Hamam için bornoz getirmeyin :) büyük boy havlu kullanın)

Sabun (Plastik sabunluk ile birlikte)

Diş fırçası ve diş macunu

Plastik şişede kolonya Hangi Aylarda Askere Gidilir bol miktarda kolonyalı mendil

Deodorant

Ayaklar için talk pudrası (Botlar ayakları kötü etkiler)

İğne-iplik (Dikiş bilmeseniz de getirin Hangi Aylarda Askere Gidilir bilen bulunur Hangi Aylarda Askere Gidilir gerekli)

Çengelli iğne (En az 20 tane getirin Hangi Aylarda Askere Gidilir lazım!)

Kulak pamuğu

Küçük el aynası

Tırnak makası/çakı

Cilt kremi (kış ayları için Hangi Aylarda Askere Gidilir yüzünüz ve elleriniz soğuktan çatlar)

Tükenmez kalem (kalitesiz olanından alın Hangi Aylarda Askere Gidilir göz koyarlar)

Plastik askı (2-3 adet)

Siyah bot bağcığı (Yedek olarak götürün Hangi Aylarda Askere Gidilir bağcıklarınız çalınırsa lazım)

Ayakkabı parlatıcı sünger

Tuvalet kağıdı

Elbise fırçası (Sert kıllı olanından Hangi Aylarda Askere Gidilir çamurları silmek için)

Asma kilit

Eşofman ve spor ayakkabısı (Ucuz bişeyler olsun Hangi Aylarda Askere Gidilir çalarlar Adidaslarınızı Hangi Aylarda Askere Gidilir spor ayakkabısı kışladan da genelde temin edilebilir Hangi Aylarda Askere Gidilir ille de götürmeniz gereken birşey değil)

Pijama/Eşofman

Bere (Rengarenk olmasın Hangi Aylarda Askere Gidilir koyu renkli bişey alın)

Terlik (Plastik! Plaj terliği gibi bişey alın)

Uhu ya da benzeri yapıştırıcı

Mektup zarfı/kağıdı

Telefon kartı! (Bol bol alın Hangi Aylarda Askere Gidilir kışlada bulmanız çok zordur)

*Not : Son dönemlerden itibaren çogu eşyayı kışla içerisinde bulabiliyorsunuz.(batı şehirleri için geçerlidir örn:izmir Hangi Aylarda Askere Gidilirdogu için aynı şeyleri söyleyemeyiz)

B. ASKERİ YAŞAM

1. Askerlikte ilk gün

Genelde ilk gün sudan çıkmış balık gibi olur yeni gelenler. :) Ortama uymaya Hangi Aylarda Askere Gidilir dostlar edinmeye çalışın Hangi Aylarda Askere Gidilir asık suratlı olmayın. **ke **ke yapacağınıza göre bu işi Hangi Aylarda Askere Gidilir bari neşeli olarak yapın. -10 derecede eğitim yaparken bile Hangi Aylarda Askere Gidilir neşeli olun :)

Koğuşta yatak seçimi size bırakılırsa ranzanın üst tarafını seçin. Faydasını görürsünüz. Dolabınızın kilitlenebilir olmasına özen gösterin. Eşyanızı ortada bırakmayın. Özellikle kep Hangi Aylarda Askere Gidilir palaska türü herkesin kullanabileceği eşyanıza sahip olun Hangi Aylarda Askere Gidilir kaptırırsanız bir daha bulamayabilirsiniz.

Verilen üniformada sorun varsa Hangi Aylarda Askere Gidilir çekinmeden söyleyin. Özellikle botlar ayağınıza tam olmalıdır. Daha sonra acı çekersiniz Hangi Aylarda Askere Gidilir o botlarla bütün gün yürüyeceksiniz çünkü. Bol üniformadan zara gelmez Hangi Aylarda Askere Gidilir ama darsa hemen değiştirin.

2. Uyulması gereken kurallar - Kaçınılması gereken olaylar

İçtimalara vaktinde gelmeye bakın.

Etrafta komutan varken Hangi Aylarda Askere Gidilir dikkatli olun. En iyisi oradan uzaklaşın.

ASLA gönüllü olmayın :)

Yalakalık yapmayın.

Angarya işlerden mümkün olduğunca kaytarın. Bu konuda istihbarat almak için çavuşlarla aranızı iyi tutun.

Cüzdanınıza sahip çıkın.

Özellikle ilk geldiğiniz gün Hangi Aylarda Askere Gidilir sizi keklemeye çalışan askerler olacaktır Hangi Aylarda Askere Gidilir uyanık durun.

Gerektiğinde hemşeri ayağına yatın.

*Not : Son dönemlerde kışla çevresinde ve otogar civarlarında gözlerinden şehre yeni gelmiş bir asker oldugu belirlenen kişilere yaklaşan dolancdırıcılar türemiştir.bu dolandırıcılar ben albayım Hangi Aylarda Askere Gidilirrütbeliyim Hangi Aylarda Askere Gidilirseni rahat ettiririm Hangi Aylarda Askere Gidilirseni habercim(postam) yaparım veya usta birligini istedigin yere ayarlattırabilirim diye vaatlerde bulunarak er kişileri birçok kez dolandırdıkları saptanmıştır.Dikkatli olun Hangi Aylarda Askere Gidilirkesinlikle inanmayın..

3. Talim-Terbiye

Eğitim olayı Hangi Aylarda Askere Gidilir birliğe göre değişse de temel bir eğitim veriyorlar. Bu eğitim Hangi Aylarda Askere Gidilir savaş eğitimi değil tabii Hangi Aylarda Askere Gidilir işin gösteri tarafı yani uygun adım rap rap yürümek Hangi Aylarda Askere Gidilir tüfekle hareketler yapmak Hangi Aylarda Askere Gidilir tören yürüyüşü Hangi Aylarda Askere Gidilir selam vb. konular. Komando olanlar savaş eğitimi de alıyolar tabii :) Fakat sizler yinede eğitimleri ciddiye alınız.Unutmayın ki doğu birliğine düşüp keklik gibi avlanabilirsiniz.

4. Günlük çizelge

Tabii her birlikte Hangi Aylarda Askere Gidilir mevsime göre değişik olur bu çizelge Hangi Aylarda Askere Gidilir ama gene de fikir verir.

06:00 Kalk ve temizlik

06:30 Kahvaltı

07:00 Mıntıka temizliği

07:50 Sabah içtiması

08:00-12:00 Eğitim (Her saat başı 10 dakika mola verilir)

12.00-13:30 Öğle yemeği ve dinlenme

13:30 Öğle içtiması

13:30-16:30 Eğitim ve spor(Her saat başı 10 dakika mola)

16:30-19:00 Serbest zaman (Başka bir iş yoksa!)

19:00-19:30 Akşam yemeği

19:30-21:30 Komutanlık saati (Gece dersi yoksa serbest zaman)

21:30-22:00 Yat hazırlığı ve yat

Duruma göre Hangi Aylarda Askere Gidilir günde 2 saat nöbet (gece veya gündüz) tutmanız gerekebilir bu durumda nöbet çizelgesinden nöbetinizi öğrenin. Gece nöbetiniz varsa sizi kaldırırlar zaten.

5. Asker sözlüğü

Özellikle usta birliğine gidişinizde Hangi Aylarda Askere Gidilir etrafınızdakilerin konuştuklarını anlamayabilirsiniz. İşte sözlüğümüz :)

Ables : Bedava Hangi Aylarda Askere Gidilir beleş. Kişiler için de kullanılır. Ables çavuş Hangi Aylarda Askere Gidilir ables albay gibi.

Alt devre Hangi Aylarda Askere Gidilirçömez : 3 ay sonra gelen yeni asker grubu.

Baston : 5 alt devre.

Bölükçü : Bölük Komutanı.

Çarpılmak : Yakalanmak.

Çömçöm : 2 alt devre.

İçtima : Askerlerin yoklama için biraraya toplanması.

Kıdem basmak Hangi Aylarda Askere Gidilirt*şak basmak : Tecrübeli asker olmak.

Takla Atmak: Göze girmek için yapılan herşey

Kolluk vurmak(gezdirmek) : Nöbetçi onbaşı/çavuş olmak.

Mehtap : İzne gidilecek gün.

Serap : Acemi birliginin bitecegi gün.

Nefte : Kepe takılan Hangi Aylarda Askere Gidilir sınıfı belirten düğme benzeri yuvarlak.

Öz torun : 4 alt devre.

Pis (P.ç) Torun : 3 alt devre.

Şafak Karanlık : Askerliğin bitmesine çok var.

Şafak Doğan Güneş : Askerlik yarın bitiyor.

Şafak cart-curt : Askerliğin bitmesine çok az kaldı.

Taburcu : Tabur Komutanı.

Terör : (1) Sert komutan. (2) Teftiş günü.

Tın : Takmamak Hangi Aylarda Askere Gidilir umrunda olmamak. Örnek : Çok da Tın ! Tın diyorum !

Toprağım : Hemşerim.

C. DİĞER KONULAR

1. İzinler ve Cezalar

İzinler

Askerlikteki her ay için 2 gün izniniz var. Yani 15 aylık bir askerin 30 6 aylık bir askerin 12 gün izni vardır. Genelde acemi eğitiminin sonunda 7 gün dağıtım izni kullanılır. (Bu izin toplam izninizden düşülür) Geriye kalan izin usta birliğinde bölük komutanına başvurularak kullanılabilir.

Her 15 günde 1 defa (Bazı yerlerde haftada bir) çarşı izni verilir. Yani sabah kışladan çıkar Hangi Aylarda Askere Gidilir akşam da paşa paşa geri gelirsiniz. Çarşıda dikkat edeceğiniz şey Hangi Aylarda Askere Gidilir inzibatlara çarpılmamaktır. İzinden vaktinde gelmeye bakın.

Eğer askerlik yaptığınız yerde aileniz/eşiniz varsa Hangi Aylarda Askere Gidilir evci iznine başvurabilirsiniz. Bu durumda her hafta sonu 2 gün evde kalabilme imkanınız olur. Usta birliğine giderken bu durumu aklınızda tutun Hangi Aylarda Askere Gidilir hafta sonları askerlik yapmamış olacaksınız. İmkanınız varsa bu işi yapın yani.
*Not : Evci izni kimi birliklerlerde verilmemekte yada sınırlı olarak verilmektedir.

Cezalar

Dayak/Küfür gibi cezaları bir yana bırakırsak Hangi Aylarda Askere Gidilir kanuni cezalar şu şekilde oluyor : İzinsizlik Hangi Aylarda Askere Gidilir Hapis Hangi Aylarda Askere Gidilir Hapis/Geç Terhis. İzinsizlik durumunda Hangi Aylarda Askere Gidilir Çarşı/Evci izni iptal olur. Aylarca dışarı çıkamazsınız. Hapis Hangi Aylarda Askere Gidilir daha ciddi suçlarda verilen bir cezadır. Ancak ismine bakıp aldanmayın. Hapis cezası Hangi Aylarda Askere Gidilir ağır angarya olarak uygulanır. Bok dökmek Hangi Aylarda Askere Gidilir gübre taşımak Hangi Aylarda Askere Gidilir inşaat vb. gibi işler hapis cezası alanlara verilir. Eğer askeri mahkeme kararıyla hapis cezası alırsanız Hangi Aylarda Askere Gidilir hapiste geçen günler askerden sayılmaz ve geç terhis olursunuz.

Örnekler verecek olursak Hangi Aylarda Askere Gidilir çarşıdan geç dönmek izinsizlik Hangi Aylarda Askere Gidilir

Nöbette uyumak hapis Hangi Aylarda Askere Gidilir

Komutana bağırmak hapis/geç terhis gibi cezalara denk gelebilir. Ancak bu kesinlikle böyle olacak diye bişi yok Hangi Aylarda Askere Gidilir çarşıdan geç gelip hapis yiyebilirsiniz :)

2. Sıkça Sorulan Sorular

S: Acemi birliğine giderken ne kadar para götüreyim ? Döviz bozarlar mı ?

C: Çok fazla paraya ihtiyacınız olmaz. 75 günlük en uzun acemilikte bile en fazla 600-800 milyon falan gerekir(sigara hariç). Döviz götürmeyin Hangi Aylarda Askere Gidilir bozdurmanız zor olabilir. En önemlisi Hangi Aylarda Askere Gidilir bankamatik kartı türü bir şeyiniz yoksa edinmeye bakın Hangi Aylarda Askere Gidilir acil para lazım olursa havale/hesap ile uğraşmazsınız Hangi Aylarda Askere Gidilir zaten bankalar hafta sonu(izin gününüz!) kapalıdır. Bankamatik kartınız olsun yani. Mühim.

S: İlaç götürmek yasak diyorlar Hangi Aylarda Askere Gidilir doğru mu?

C: Üzerinizde ilaç bulundurmanız yasak Hangi Aylarda Askere Gidilir ancak girişte nizamiyeye teslim edilerek doktor kontrolü sonrasında viziteciler nezaretinde kullanılabilir.Yani birlige ilaç götürmek yasak degil.
S: Yasak olan başka şeyler var mı ?

C: Cep telefonu kesinlikle yasak :) el radyosu yasak ama yakalanırsa sadece radyoya el koyuyorlar o kadar. Kitap/dergi türü şeyler komutanın onayına bağlı. Yasak yayınlar listesindeki kitapları dergileri getiremiyorsunuz. Bazı kışlalarda günlük gazete edinmek mümkün. Tabii Zaman gazetesi falan yok :) Porno yayın yasak Hangi Aylarda Askere Gidilir ama yakalanırsa yakalayan el koyuyor :) ehueuhe

S: Benim sınıfım Piyade Hangi Aylarda Askere Gidilir ne demek şimdi bu?

C: Piyade bir nevi joker Hangi Aylarda Askere Gidilir usta birliğinde Türkiye'nin herhangi bir yeri olabilir. Güneydoğu da olabilir Hangi Aylarda Askere Gidilir o yüzden silah kullanmayı öğrenmeye bakın :) Diğer sınıflar hakkında naçizane yorumum şöyle:

Topçu/Tankçı : Büyük ihtimalle Doğu/Güneydoğu Ulaştırma : Şöför/Bakım elemanı Hangi Aylarda Askere Gidilir her yer olabilir (Güneydoğuda şöförlük sakat Hangi Aylarda Askere Gidilir mayın felan) Muhabere : Genelde yazıcı olur Hangi Aylarda Askere Gidilir her yer olabilir Hava/Deniz : Güneydoğu hariç her yer olur.

S: Bu silah işi nasıl ? Ateş edecez mi cidden ?

C: Evet. Acemi birliğinde genelde 60 yıllık Kırıkkale tüfeklerle atış talimi yapılıyor ama son dönemlerde kırıkkaleden G3 piyade tüfegine geçilmiştir. Piyade/Komando olanlar makinalı Hangi Aylarda Askere Gidilir roketatar Hangi Aylarda Askere Gidilir top falan kullanmayı da öğrenmek zorunda kalabilirler.

S: İzinden geç dönersem ne olur ?

C: Bu komutana bağlı Hangi Aylarda Askere Gidilir genelde her geç geldiğiniz gün için 7 gün geç terhis verirler. Ancak hapis cezası da alabilirsiniz.

S: Çarşı izninde sivil kıyafetle dolaşabilir miyiz ?

C: Birlikten birlige degişen bir kural.batı illerinin çogunda çarşı iznine sivil çıkmak serbest hatta kamuflajla çıkmak yasaktır fakat tabuları yıkan bir örnek olarak manisa'daki bir birlikte tek tip kıyafetle cıkılıyor.Dogu illerininde çogunda sivil olarak cıkılıyor.

S: Sigara durumu nedir ? Bulunuyor mu ?

C: Genellikle sigara bulmak sorun olmuyor. Ancak gittiğiniz yeri de gözönünde bulundurun. Batman' da Lucky Strike olmaz :) İlk gidişinizde her ihtimale karşı yanınıza 1 karton sigara alın.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 05-05-2013, 11:32   #2 (permalink)
Misafird3asd3
Avatar Yok
 
Face27 ef32f

bune ya sana neler yaptılar orda :D


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Hangi Aylarda Askere Gidilir

Hangi Aylarda Askere Gidilir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: mayısın kaçında askere gidiliyor, askere hangi aylarda gidilir, askerlik hangi aylarda gidilir, hangi dönemde askere gidilmeli, hangi aylarda askere gidilir, askere hangi aylarda gidiliyor, askere hangi aylarda gidilir 2013, askere gidilen aylar, mayisin kacinda askere gidiliyor, mayısın kaçında askere gidiliyor 2014, hangi ayda askere gidilir, askere ne zaman gidilir, hangi aylar askere gidiliyor, askerlige cagri hangi aylarda olur, askere ne zaman gidiliyor 2013,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Karın Ağrısı Nasıl Geçer? Karın Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? elif Soru Cevap 0 15-02-2013 03:24
Depresyon İçin Hangi Doktora Gidilir elif Soru Cevap 0 11-02-2013 09:03
Saç dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir elif Eğitim ve Öğretim 0 13-12-2011 05:32
Hangi balık hangi aylarda yenilir? Я Genel Bilgiler 0 22-11-2011 12:40
Hangi Ülkeye Ne zaman Tatile Gidilir CooLKadin Dünyadan Tatil Yerleri ve Oteller 0 03-06-2008 11:53

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:34 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats