bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 20-02-2013, 01:59   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Sağlık Hakkındaki Gelişmeler

Sağlık Hakkındaki GelişmelerSağlık Sağlık Hakkındaki Gelişmeler bireyin fiziksel Sağlık Hakkındaki Gelişmeler duygusal Sağlık Hakkındaki Gelişmeler zihinsel ye toplumsal açıdan çevresiyle uyum içinde işlev görebilme yeteneği. Sağlıksızlık hastalıkla eşanlamlı tutulurken Sağlık Hakkındaki Gelişmeler sağlık da özellikle Sağlık Hakkındaki Gelişmeler süren bir hastalığın olmaması olarak tanımlanabilir. Örneğin Sağlık Hakkındaki Gelişmeler ani deniz tutmasında kişinin sağlığım yitirdiği söylenemez. Aynı durum gün boyu son derece sağlıklı yaşarken sabahlan şiddetli mide bulantısı çeken gebe bir kadın için de geçerlidir.


Sağlık Sağlık Hakkındaki Gelişmeler bireyin fiziksel Sağlık Hakkındaki Gelişmeler duygusal Sağlık Hakkındaki Gelişmeler zihinsel ye toplumsal açıdan çevresiyle uyum içinde işlev görebilme yeteneği.

Sağlıksızlık hastalıkla eşanlamlı tutulurken Sağlık Hakkındaki Gelişmeler sağlık da özellikle Sağlık Hakkındaki Gelişmeler süren bir hastalığın olmaması olarak tanımlanabilir. Örneğin Sağlık Hakkındaki Gelişmeler ani deniz tutmasında kişinin sağlığım yitirdiği söylenemez. Aynı durum gün boyu son derece sağlıklı yaşarken sabahlan şiddetli mide bulantısı çeken gebe bir kadın için de geçerlidir.

Hastalık ve sağlıklılık arasında oldukça geniş bir ara bölge yer alır. Örneğin Sağlık Hakkındaki Gelişmeler yemek yedikten 15-20 dakika sonra kan şekerinin yükselmesi

fizyolojik olarak normaldir. Amakan şekeri iki saatten fazla aynı düzeyde kalırsa bu durumun bir hastalığın göstergesi olabileceği söylenebilir. Bunun gibi sağlıklı kişi aşırı dozda alkol alıp kanındaki alkol oranı belirli bir düzeyin üstüne çıkınca davranış değişiklikleri ve fiziksel bozukluklar görülmeye başlar. Bu durumda genellikle 24 saat süreyle sağlığının yerinde olduğu söylenemez. Bu durumun sık sık yinelenmesi ya da her gün belirli miktarda alkol alınması sarhoşluk belirtilerine yol açmasa bile sağlığın bir daha düzelmeyecek biçimde yavaş yavaş bozulmasına neden olur. Bu nedenle Sağlık Hakkındaki Gelişmeler sıklıkla kolay tanınıp betimlenebilen ve somut göstergeleri olan hastalığın tersine Sağlık Hakkındaki Gelişmeler sağlık daha soyut ve tanımlanması güç bir olgudur. Öte yandan Sağlık Hakkındaki Gelişmeler fiziksel durum ve sağlık birbiriyle karıştırılmamalıdır. Fiziksel durumu yerinde olan Sağlık Hakkındaki Gelişmeler formunu koruyan bir sporcunun sağlığı zaman zaman bozulabilir. Ya da bunun tersine Sağlık Hakkındaki Gelişmeler tek kollu Sağlık Hakkındaki Gelişmeler renkkörü ya da kör bireylerin sağlığının yerinde olması fiziksel durumlarının iyi ya da eksiksiz olduğunu göstermez.

İnsan sağlığının tanımlanmasında başka sorunlar da vardır. Kişinin fizik gücü Sağlık Hakkındaki Gelişmeler

enfeksiyonlara direnci Sağlık Hakkındaki Gelişmeler fiziksel güçlükler ya da fiziksel çevreyle mücadele yeteneği yerinde olabilir. Buna karşın Sağlık Hakkındaki Gelişmeler davranışlarından anlaşılacağı gibi zihinsel durumu iyi değilse sağlıklı olduğu söylenemez. Zihinsel sağlık kimilerince kişinin iyi işlev görmesi olarak tanımlanır. Davranışların çevredekilerin çoğunluğuna uyması durumunda zihinsel sağlıktan söz edilebileceği de ileri sürülür. Bir başka görüşe göre zihinsel sağlık hiçbir zaman ulaşılamayacak Sağlık Hakkındaki Gelişmeler zaman zaman yaklaşılabilen bir kavramdır. Davranışlarda zamanla ortaya çıkan değişikliklerin zihinsel sağlığın ölçütü olarak kabul edilebileceğini düşünenler de vardır.

Bu nedenlerle sağlığı ölçülebilen Sağlık Hakkındaki Gelişmeler bireyin ölçüm sırasındaki normal işlev görebilme yeteneğine göre yorumlanan bir kavram olarak ve her an aniden ortaya çıkabilecek hastalıkları göz ardı etmeden tanımlamak gerekir. Bu ölçümler klinik tıp başvuru kitaplarında yer alan tablolardaki normal değerlerle karşılaştırılır. Sağlık muayenesi sırasında yapılan testlerin bazıları niceliksel olmaktan çok tanımlayıcıdır; görünürde sağlıklı olan kişideki hastalıkların ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bunlardan

elektrokardiyogram bazı kalp hastalıklarının Sağlık Hakkındaki Gelişmeler

elektromiyogram kas bozukluklarının belirlenmesine Sağlık Hakkındaki Gelişmeler röntgen teknikleri iç organ hastalıklarının ya da bozukluklarının tanınmasına yarar.

Kan Sağlık Hakkındaki Gelişmeler idrar ve beyin-omurilik sıvısı tahlilleri gibi çeşitli kimyasal ve fiziksel testler sayısal değerler ya da sayısal değerlere çevrilebilen sonuçlar verir. Bu sonuçlar normal değerlerle karşılaştırıldığında kişinin genel sağlık durumuna ilişkin bilgi edinilir.

Test sonuçlarının yorumlanmasında karşılaşılan en önemli zorluklardan biri Sağlık Hakkındaki Gelişmeler biyolojik değişikliklerin varlığıdır. Değişkenlerin normal değerleri kalabalık grup ölçümlerinin ortalamaları ya da uyarlanmış ortalamalarıdır. Bu değerlerin anlamlı olabilmesi ve bunları tanımlarken normal yerine standart sözcüğünü kullanabilmek için yüzde 95 sınırının ortalannda olduklarını kabul etmek gerekir. Böylece yüzde 95 sınırının altında ve üstünde yer alan yüzde 2 Sağlık Hakkındaki Gelişmeler5'lik bölge anormal ya da hastalıklı olarak kabul edilebilir. Sağlıkla ilgili göstergelerin bazılarında yüzde 95'lik bölge oldukça geniştir. Örneğin Sağlık Hakkındaki Gelişmeler kan basıncı gün boyu büyük ölçüde değişikliğe uğrar; egzersizle Sağlık Hakkındaki Gelişmeler korkuyla ya da kızgınlık nedeniyle artar ya da azalırsa da normal sınırlar içinde kaldığı söylenebilir. Öte yandan bazı değerlerin sınırları fizyolojik sabit olarak adlandırılacak kadar dardır. Örneğin Sağlık Hakkındaki Gelişmeler vücut ısısı ender olarak değişir. Aynı bölgeden (örn. koltuk altı Sağlık Hakkındaki Gelişmeler ağız) alınan vücut ısısının Sağlık Hakkındaki Gelişmeler enfeksiyon ya da başka bir hastalık olmadığı sürece Sağlık Hakkındaki Gelişmeler sabah kalktıktan yatana değin Sağlık Hakkındaki Gelişmeler bir dereceden fazla değişmesi çok ender görülür.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Sağlık Hakkındaki Gelişmeler

Sağlık Hakkındaki Gelişmeler konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Sağlık Hakkındaki Gelişmeler Nelerdir? Я Soru Cevap 0 12-03-2012 03:19
Diyabet Tedavisinde Son Gelişmeler arzucrazyb Sağlığımız 0 02-09-2011 05:55
Sağlık ve Sağlık Hizmetleri Hakkında elif Sağlığımız 0 03-05-2011 02:15
Cumhuriyet Sonrası Gelişmeler Nelerdir? elif Tarih 0 09-12-2010 03:05
Tüp bebek tedavisindeki gelişmeler elif Tüp Bebek Bölümü 0 19-09-2008 03:24

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:22 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats