bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 21-02-2013, 02:26   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir

Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir


Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Geliyor ?

Millî kültür Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir bir millete kimlik kazandıran Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir diğer milletlerle arasındaki farkı belirlemeye yarayan Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir tarih boyunca meydana getirilen o millete ait maddî ve manevî değerlerin uyumlu bir bütünüdür. Bir toplumu millet yapan ve onun bütünlüğünü sağlayan millî kültürdür.

Milli Kültür Öğeleri yada Unsurları

Sanat (Müzik Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Edebiyat Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir vb.)

Dil

Din

Güzel Sanatlar (Resim Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Heykel vd.)

Felsefe

Temel Bilimler (Matematik Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Fizik Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Kimya Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Biyoloji)

Sosyal Bilimler (Hukuk Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Ekonomi Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Sosyoloji vd.)

Teknoloji

Mimari

Milli Kültür

Dünya tarihine baktığımızda Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli kültüre sahip olmanın önemi daha iyi anlaşılır. Tarihe gözatıldığında Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli kültüre sahip halkların her türlü zorluğa karşı varlıklarını korudukları görülecektir. İkinci Dünya Savaşı'ndan enkaz halinde çıkmalarına rağmen kısa sürede önili birer güç haline gelen Almanya ve Japonya bunun en güzel örneğidir.

Aynı şekilde Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir İstiklal Savaşı'nda Türklere yeni zaferler kazandıran Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Türk Milletinin Atatürk milliyetçiliği ile tamamlanan milli kültürünün sağlamlığıdır. Milli kültür Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli ve manevi değerlerin öğretildiği eğitim kurumlarında oluşmaya başlar. Eğitim kurumlarında Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli ve manevi değerleri öğrenen gençler ise bu değerlere sahip çıktıkları ölçüde devleti Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli birliği ve beraberliği güçlendirirler. Atatürk'ün sözleri Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir ortak bir kültür oluşturan eğitimin milli birlik ve beraberlik açısından öniini açıkça ortaya koyar:

"Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir görecekleri öğrenimin sınırları ne olursa olsun Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir ilk önce ve herşeyden önce Türkiye'nin bağımsızlığına Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir kendi benliğine Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gereği öğretilmelidir. Dünyada uluslararası duruma göre böyle bir mücadelenin gerektirdiği manevi unsurlara sahip olmayan kişiler ve bu nitelikte kişilerden oluşan toplumlara hayat ve bağımsızlık yoktur. Çocuklarımızı aynı eğitim derecesinden geçirerek yetiştireceğiz. Kesinlikle bilmeliyiz ki iki parça halinde yaşayan milletler zayıftır Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir hastadır. Çocuklarımıza vereceğimiz öğrenim sınırı ne olursa olsun onlara esas olarak şunları öğreteceğiz: Milletine Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Türkiye Devleti'ne Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir TBMM'ne düşman olanlarlarla mücadele; bu mücadelenin sebep ve vasıtaları ile donatılmayan millet için yaşama hakkı yoktur."

Atatürk Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir bu sözlerle Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir alınan eğitimin Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir mahiyeti her ne olursa olsun Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli değerleri yücelten ve her zaman korunması gerekli unsurlar olarak ön planda tutan bir üsluba sahip olması gerektiğini vurgular. Çünkü Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir bir devletin sağlam tiellere oturması için öncellikle milli birlik ve beraberliğini koruması gerekir. Bir devlet ne kadar gelişmiş olursa olsun Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir ne kadar güçlü olursa olsun eğer ortak bir kültüre sahip değilse parça parça diektir. Böyle bir devlet ise tüm gücünü kaybeder. Milleti oluşturan unsurların en tiel noktasında bireyler karşımıza çıkmaktadır.

Bireylere milli beraberliğin ne olduğunu öğretmek ve milli şuuru kazandırmak ise ancak eğitimle gerçekleşebilir. Bireylere milleti içi çalışmanın önii öğretilmediği takdirde milli eğitim amacına ulaşmamış olur. Birey devletine ve dolayısıyla milletine faydasız bir insan haline gelir. Atatürk'ün vurguladığı gibi eğitimin mahiyeti ve düzeni her ne olursa olsun Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir gençler milli şuurun aşılayıcısı olan milli kültürümüzü öğrenecek şekilde eğitilmelidir. Ayrıca Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir milli kültürün tiellerini Büyük Önder Atatürk'ün “İlke ve İnkılapları”nın oluşturduğu gençlere anlatılmalıdır. Eğitim insanlara milli şuurdan başka daha birçok şey kazandırır. İnsanın hayata bakışını Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir prensiplerini Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir sanat anlayışını Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir ideallerini Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir yaşam şeklini belirler.

İnsanların aileleri Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir dini Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir ülkesi Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir cinsiyeti Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir yaşam seviyesinin standartları her ne olursa olsun verilen iyi bir eğitimle aradaki tüm farklar bir anda kalkabilir. Böylece insanlar aynı ortak amaçta birleşmiş olurlar. Milli şuur da buna eklendiğinde bireyler tamamen kaliteli Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir yüksek ahlaklı Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir devletine bağlı ve faydalı bir hale gelirler. Bir birey için devletine bağlı ve faydalı olmak Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir kendisinin ve gelecek nesillerin en iyi yaşam standartlarına ulaşmasına katkıda bulunmak diektir. Sonuç olarak Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir eğitimin amacı Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir Atatürk ilke ve inkılaplarını kendilerine ilke edinmiş Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir devletini ve milletini tüm değerlerin üzerinde tutan gençler yetiştirmek olmalıdır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir

Milli Kültür Öğesi Denince Aklınıza Ne Gelir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: milli kültür deyince aklımıza ne gelir, milli kültür denince akla ne gelir, milli kültür ögesi denince aklınıza neler gelir, milli degerlerimiz manevi degerlerimiz denilince aklimiza neler geligor, milli kültür denince aklınıza neler geliyor araştır, milli kültür denince aklınıza neler geliyor, milli kültür denince akla gelenler, kültür deyince aklımıza ne gelir, milli kültür diyince aklımıza ne gelir, milli kültür deyince aklımıza neler geliyor, milli kültür denince aklımıza ne gelir, milli kültür denince aklımıza neler gelir, milli kültür deyince aklınıza neler geliyor yazınız, milli kültür öğesi denilince aklınıza neler geliyor, milli kültür denince aklınıza ilk ne gelir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Milli Kültür hakkında kompozisyon elif Türkçe ve Edebiyat 9 14-04-2016 06:06
Milli Kültür Ürünleri - Milli Kültür Ürünleri Nelerdir? elif Soru Cevap 1 24-02-2013 10:22
Milli Kültür ve Ögelerimiz elif Soru Cevap 0 11-02-2013 08:05
Milli Kültür ve Unsurları elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 2 31-01-2012 02:46
milli kültür nedir? Kayıtsız Üye Soru Cevap 1 22-11-2011 08:31

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:37 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats