bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-02-2013, 05:09   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir

Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir


Yirminci yüzyılın başlarında geliştirdiği teorileriyle ilk kez olarak kütle ile enerjinin eşdeğerliğini kanıtlamış olan Einstein Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir zaman Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir mekan ve kütleçekimi üzerine tümüyle yeni düşünme tarzları önermiştir. Einstein Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir özel ve genel rölativite teorileri yalnızca Newton fiziğinden değil Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir fakat Eukleides geometrisinden de kopuşu simgeleyen büyük bir bilim adamıdır.

Einstein sadece dev bir bilim adamı değil Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir fakat aynı zamanda önemli bir düşünür olarak değerlendirilir. Etik Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir toplum ve. kültür felsefesiyle ilgili genel düşünceleri yanında Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir bir bilim filozofu olarak da ün kazanan Einstein Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir Kant'tan Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir Hume ve Mach'tan etkilenmiş ve Cassirer Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir Reichenbach ve Schilick'le sürekli bir ilişki içinde olmuştur. O realizmi Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir zihinden bağımsız bir dış dünyanın varolduğu görüşünü Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir metafiziksel bir öğretiden ziyade Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir motive edici bir program olarak görmüş ve determinizmin Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir doğrudan doğruya dünyanın bir özelliği olmaktan ziyade Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir teorilerin ayrılmaz bir veçhesi olduğunu savunmuştur. Einstein mantıkçı pozitivizme karşı mesafeli bir tavır takınmış olmakla birlikte Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir bilimin birliği tezine bağlı kalmıştır. O yine aynı felsefi çerçeve içinde tümevarımcılığı reddetmiş Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir ama holizme ve inşacılığa ya da uzlaşımcılığa bağlanırken Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir anlam Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir kavram ve teorilerin mantıksal olarak deneyimden türetilmek yerine Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir anlaşılabilirlik Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir empirik uygunluk ve mantıksal basitlik ölçütlerine tabi olan özgür yaratılar olduklarını iddia etmiştir.

Einstein'ın fizik alanındaki çalışmaları modern bilimi büyük ölçüde etkiledi.

Bu teori üç bölüme ayrılır:

1. Newton mekaniğinin uygulanabildiği alanı kısıtlayan ve kütle ile enerjinin eşdeğerli olduğunu öne süren Özel Görelilik (1905);

2. Eğrisel ve sonlu olarak düşünülen dört boyutlu bir evrene ait çekim teorisini veren Genel Görelilik (1916);

3. Elektro-manyetizma ve yerçekimini aynı alanda birleştiren daha geniş kapsamlı teori denemeleri.

İlk iki teorinin geçerliliği atom fiziği ve astronomi alanında yapılan deneylerle çok başarılı bir biçimde sınanmıştır; çağdaş fiziğin temel taşları arasında yer alırlar. Einstein atom ile ilgili olarak: "Ben atomu iyi bir şey için keşfettim Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştirama insanlar atomla birbirlerini öldürüyorlar." demiştir. Ayrıca birçok kişinin ilgisini çeken "Neden Sosyalizm?" adlı yazısı Monthly Review adlı aylık dergisinin Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir ilk sayısının Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir ilk yazısıdır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 29-12-2013, 03:08   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Face20 Sağlun

Ödevim için katkıda bulundunuz.


 

Alt 23-03-2014, 01:44   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Einstein ınsanlık için ne yaptı


 
Alt 15-01-2015, 07:23   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

sağolun işime çok yaradı


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir

Albert Einstein İnsanlığa Nasıl Hizmet Etmiştir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: albert einstein insanlığa hizmetleri, albert einstein insanlığa katkıları, einstein insanlığa hizmetleri, albert einstein insanlığa yaptığı hizmetler, albert einstein insanlığa katkısı kısaca, albert einstein in insanlığa katkıları nelerdir, albert einstein insanlığa hizmetleri nelerdir, albert einstein ın insanlığa katkıları, einstein in insanlığa hizmetleri, albert einstein yaptığı hizmetler, albert einstein insanliga katkilari, albert einstein ın insanliga hizmetleri, albert einstein insanlara hizmetleri, albert einstein insanlığa katkıları nelerdir, albert einstein insanlığa katkısı,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Albert Einstein İcatları Nelerdir elif Soru Cevap 0 22-02-2013 05:08
Albert Einstein sözleri elif Güzel Sözler 0 20-06-2011 06:22
Albert Einstein Matematik Soruları elif Matematik 0 16-06-2011 01:46
Albert Einstein Resimleri elif Yakışıklı Erkek Resimleri 0 25-10-2010 04:56
Albert einstein ada44 Felsefe Bilimi 0 30-03-2009 10:11

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:10 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats