bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-02-2013, 04:32   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir?

Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir?


TOPLUMLARIN CAN DAMARI MİLLÎ KÜLTÜR


Yeni bir bin yılın ilk basamaklarına adım attığımız bu günlerde Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? özellikle toplumlar arasında görülen değişmenin hızlı boyutunu farkedememek mümkün değil. Anlayışların Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? düşüncelerin yeniden şekillendiği çağımızda kültürel anlamda belirginleşen oluşumlar ise hiç de yabana atılacak gibi görünmüyor. Yakın çevremizde Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? aile hayatımızda Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? çalışma ortamımızda olup bitenler Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? bizi herşeyi yeniden düşünmeye Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? yeniden bir değerlendirme yapmaya zorluyor. Bu değerlendirmede geçmiş ile içinde bulunduğumuz an; içinde bulunduğumuz an ile gelecek arasında köprü konumundaki kültürel varlıklarımız Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? kültür dinamiklerimiz ön plana çıkıyor.
Şehirde de bulunsak Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? köyde de yaşasak bu kavram ile karşılaşıyor Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? unsurları ile birlikte oluyoruz.
Hayatımızın hemen hemen her bölümünde Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? sosyal yaşantımızın bütün dilimlerinde bu kelime ile karşılaşıyoruz. Dil kültürümüzden bahsediyoruz Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? teknoloji ile medeniyet ile kültür arasındaki bağı ve sorunlarını tartışıyoruz. Sanatın bütün dallarında onu en geniş manası ile kullanıyoruz. Müzik kültürü Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? sinema kültürü Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? edebiyat kültürü diyoruz. Sosyal hayatımızın durumunu aynı kelimenin yardımı ile izaha çalışıyoruz; şehir kültürü Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? köy kültürü Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? gecekondu kültürü diyoruz.
Sadece yazılı basınımızda Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? gazete ve dergilerde konu ile ilgili araştıma yapan uzmanların dilinde ve kaleminde değil Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? televizyon ve radyo kanallarında da sık sık duyduk bu kelimeyi.
Toplumun hemen hemen her kesimindeki insanların hayatlarında yer aldı kültür.
Yıllarca kültürün nasıl birşey olduğunu anlamaya ve onu tanımaya çalıştık Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? etkisinden ve gücünden bahsettik. Kültürümüzü ve medeniyetimizi nasıl muhafaza edebileceğimizi ve gelecek nesillerimize bu değerleri nasıl aktarabileceğimizi tartıştık. Ona kimi zaman sempati ile kimi zaman da antipati ile yaklaştık.
Bir çok tanımıyla karşılaştığımız kültürün UNESCO uzmanlarınca yapılan ve kabul edilen tarifinde Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? bir insan topluluğunun kendi tarihi tekamülü hususunda sahip olduğu şuur ve bu insan topluluğunun bu tarihi tekamül şuuruna atfen varlığını devam ettirme azmini gösterdiği ve gelişimini sağladığı belirtilmiş.
Bu tarif Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? içtimâî-manevî şuur muhtevalarını kültür olarak vermekle birlikte Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? kültürdeki sürekliliği ve millî olma zaruretini öne çıkarması bakımından da oldukça dikkate değer bulunuyor. Tanımdan da anlaşıldığı gibi bir kültür ancak kendi toplumunun tarihi varlığında ortaya çıkabiliyor. Kültürü Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? yüzyıllara uzanan bir zaman çerçevesinde topluluklar meydana getiriyor Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? kültür de milleti ayakta Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? dik ve sağlam tutuyor.
Prof. Dr. Mehmet Kaplan Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? tarihi bugüne kadar getiren ve onu aktüel bir güç yapan vasıtanın ilim Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? kültür ve sanat olduğunu söylüyor ve bütünüyle zamanın içinde ebediyete giden bir yol olan Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? bütün zamanları besleyen dinin Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? ilme Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? kültüre ve sanata etkide bulunduğunu belirtiyor.
Yavuz Bülent Bakiler kültürü Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? milleti diğer milletlerden ayıran maddi ve manevi değerler bütünü olarak görüyor ve bir örnekle şöyle izah ediyor:
ÒAna karnında bir çocuk düşününüz. Çocuğu bir kordonla besleyen anadır. O göbek bağını içeriden kopardınız mı Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? ananın da çocuğun da felaketine sebep olursunuz. Kültürle millet arasındaki bağ da aynen öyle. Milletler ancak kendi kültürleri ile yaşayabilirler.Ó
Kültür bir milletin dini inancıdır Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? konuştuğu dilidir Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? millet sevgisidir Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? tarih bilgisidir Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? birikimidir. Değer hükümleridir.
Örf ve adetleri gelenek ve görenekleridir.
Nihayet kültür Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? bir milletin yaşama tarzıdır.
Öyle olmasına öyledir de nedense bir türlü öğrenemedik kültürün gücünü Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? bilemedik kültür nedir ne değildir diye.
Yüzyıllar öncesinden başlayarak kültür dünyamıza binlerce yıldız serpiştiren Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? millet olarak şahsiyetimizin Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? karakterimizin yapısına nakışlarıyla biçim veren düşünce şekillerini Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? yaşama kural ve kaidelerini gerektiği gibi bilemedik Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? anlayamadık.
Zaten bir anlayabilsek Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? kültürümüzün varlık sebebimiz olduğunu.
Bir anlayabilsek Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? bu topraklar üzerinde hür ve müstakil yaşamak için kültürümüze sahip çıkmamız gerektiğini.
Bir anlayabilsek Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? kültürün Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? sadece müzelerin kuytu köşelerine çekilmiş arkeolojik kalıntılardan ibaret olmadığını.
Bizi biz yapan değerleri bir anlayabilsek.
Asırlar öncesinden gelen ve geleceğe yön veren Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? güzellikleri ile gecenin içinde parlayan ışık kaynakları nasıl görmezlikten gelinir ki!


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir?

Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: ülkemizin milli değerleri ve güzellikleri, ülkemizdeki degerler nelerdir, ülkemizin ulusal değerleri nedir, ülkemizin değerleri nelerdir, ülkemizin değerleri, ülkemizin milli degerleri ıle yazılar, ülkemizin tarihinin hayatla ilişkisi nedir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Dil ve Kültür İlişkisi Nedir elif Eğitim ve Öğretim 5 05-01-2017 03:38
Komşuluk ilişkilerinin ülkemizdeki önemi nedir? Я Soru Cevap 44 19-05-2014 11:20
Ülkemizdeki Ulaşım Şekilleri Nedir? elif Soru Cevap 0 21-02-2013 01:59
İdea Felsefe İlişkisi Nedir? elif Eğitim ve Öğretim 0 14-06-2011 01:22
Dil Kültür İlişkisi Nedir? elif Türkçe ve Edebiyat 0 05-02-2011 03:32

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:33 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats