bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-02-2013, 04:56   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi

Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisiDünya tarihine baktığımızda Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli kültüre sahip olmanın önemi daha iyi anlaşılır. Tarihe gözatıldığında Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli kültüre sahip halkların her türlü zorluğa karşı varlıklarını korudukları görülecektir. İkinci Dünya Savaşı'ndan enkaz halinde çıkmalarına rağmen kısa sürede önili birer güç haline gelen Almanya ve Japonya bunun en güzel örneğidir.

Aynı şekilde Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi İstiklal Savaşı'nda Türklere yeni zaferler kazandıran Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi Türk Milletinin Atatürk milliyetçiliği ile tamamlanan milli kültürünün sağlamlığıdır. Milli kültür Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli ve manevi değerlerin öğretildiği eğitim kurumlarında oluşmaya başlar. Eğitim kurumlarında Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli ve manevi değerleri öğrenen gençler ise bu değerlere sahip çıktıkları ölçüde devleti Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli birliği ve beraberliği güçlendirirler. Atatürk'ün sözleri Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi ortak bir kültür oluşturan eğitimin milli birlik ve beraberlik açısından öniini açıkça ortaya koyar: "Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi görecekleri öğrenimin sınırları ne olursa olsun Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi ilk önce ve herşeyden önce Türkiye'nin bağımsızlığına Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi kendi benliğine Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gereği öğretilmelidir. Dünyada uluslararası duruma göre böyle bir mücadelenin gerektirdiği manevi unsurlara sahip olmayan kişiler ve bu nitelikte kişilerden oluşan toplumlara hayat ve bağımsızlık yoktur. Çocuklarımızı aynı eğitim derecesinden geçirerek yetiştireceğiz. Kesinlikle bilmeliyiz ki iki parça halinde yaşayan milletler zayıftır Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi hastadır. Çocuklarımıza vereceğimiz öğrenim sınırı ne olursa olsun onlara esas olarak şunları öğreteceğiz: Milletine Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi Türkiye Devleti'ne Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi TBMM'ne düşman olanlarlarla mücadele; bu mücadelenin sebep ve vasıtaları ile donatılmayan millet için yaşama hakkı yoktur."

Atatürk Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi bu sözlerle Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi alınan eğitimin Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi mahiyeti her ne olursa olsun Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli değerleri yücelten ve her zaman korunması gerekli unsurlar olarak ön planda tutan bir üsluba sahip olması gerektiğini vurgular. Çünkü Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi bir devletin sağlam tiellere oturması için öncellikle milli birlik ve beraberliğini koruması gerekir. Bir devlet ne kadar gelişmiş olursa olsun Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi ne kadar güçlü olursa olsun eğer ortak bir kültüre sahip değilse parça parça diektir. Böyle bir devlet ise tüm gücünü kaybeder. Milleti oluşturan unsurların en tiel noktasında bireyler karşımıza çıkmaktadır.

Bireylere milli beraberliğin ne olduğunu öğretmek ve milli şuuru kazandırmak ise ancak eğitimle gerçekleşebilir. Bireylere milleti içi çalışmanın önii öğretilmediği takdirde milli eğitim amacına ulaşmamış olur. Birey devletine ve dolayısıyla milletine faydasız bir insan haline gelir. Atatürk'ün vurguladığı gibi eğitimin mahiyeti ve düzeni her ne olursa olsun Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi gençler milli şuurun aşılayıcısı olan milli kültürümüzü öğrenecek şekilde eğitilmelidir. Ayrıca Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi milli kültürün tiellerini Büyük Önder Atatürk'ün “İlke ve İnkılapları”nın oluşturduğu gençlere anlatılmalıdır. Eğitim insanlara milli şuurdan başka daha birçok şey kazandırır. İnsanın hayata bakışını Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi prensiplerini Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi sanat anlayışını Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi ideallerini Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi yaşam şeklini belirler.

İnsanların aileleri Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi dini Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi ülkesi Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi cinsiyeti Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi yaşam seviyesinin standartları her ne olursa olsun verilen iyi bir eğitimle aradaki tüm farklar bir anda kalkabilir. Böylece insanlar aynı ortak amaçta birleşmiş olurlar. Milli şuur da buna eklendiğinde bireyler tamamen kaliteli Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi yüksek ahlaklı Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi devletine bağlı ve faydalı bir hale gelirler. Bir birey için devletine bağlı ve faydalı olmak Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi kendisinin ve gelecek nesillerin en iyi yaşam standartlarına ulaşmasına katkıda bulunmak diektir. Sonuç olarak Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi eğitimin amacı Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi Atatürk ilke ve inkılaplarını kendilerine ilke edinmiş Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi devletini ve milletini tüm değerlerin üzerinde tutan gençler yetiştirmek olmalıdır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 01-03-2014, 10:48   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Biraz daha kısası yok mu acaba anlatım yatcaz:(


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi

Milli Değerlerimiz ve Hayatla İlişkisi konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: milli değerlerimiz, evrensel kültür değerlerimizin hayatla ilişkisi, milli ve evrensel kültür değerlerinin hayatla ilişkisi, milli ve evrensel kültürlerimiz nelerdir, milli ve evrensel değerlerimizin hayatla ilişkisi, hayat kültür değerlerimiz, evrensel değerlerin hayatla ilişkisi nedir, evrensel değerlerin hayatla ilişkisi, milli ve evrensel kültür değerlerimiz, milli değerlerin hayatla ilişkisi, milli kültür değerlerimiz ve evrensel kültür değerlerimiz, milli değerlerimizin hayatla ilişkisi nedir kısa, milli kültür değerlerimizin hayatla ilişkisi, milli kultur degrlerimizin hayatla iliskisi, milli degerler ve hayatla iliskisi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir elif Soru Cevap 1 11-02-2014 06:53
Milli Ve Evrensel Kültür Değerlerimiz elif Soru Cevap 1 07-01-2014 09:03
Ülkemizdeki Milli Değerlerin Hayatla İlişkisi Nedir? elif Soru Cevap 0 22-02-2013 04:32
Milli Kültürel Değerlerimiz elif Eğitim ve Öğretim 0 03-03-2012 04:08
Hayatla röportaj nurküllü LakLak Bölümü 0 19-02-2009 11:33

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:21 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats