bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 23-02-2013, 03:23   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında

Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında


Batı Roma İmparatorluğu Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında Roma İmparatorluğu'nun Diocletianus tarafından bölünmesiyle ortaya çıkan antik bir devlettir. Diğer yarısı ise Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında bugün Bizans İmparatorluğu olarak da bilinen Doğu Roma İmparatorluğu'dur. İmparatorluk Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında 3. yüzyıl ile 5. yüzyıl arasında aralıklı olarak var olmuştur. Bizans İmparatorluğu'nun kısa bir yeniden fetih dönemi de Doğu Roma İmparatorluğu'nun yeniden doğuşunu sağlayamamıştır.
Roma'nın Fethi ve Batı Roma İmparatorluğu'nun Çöküşü [değiştir]

Ana madde: Batı Roma İmparatorluğu'nun Çöküşü

408 yılında Stilicho'nun ölümüyle Honorius tahtta çıktı ve 423 yılındaki ölümüne kadar devletin başında olsa da Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında hükümdarlığı vandalların ve Vizigotlar'ın gaspları ve işgalleriyle doluydu. 476'da Orestes Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında İtalya Kralı Odoacer'in yaptığı Odoacer yönetiminde Heruli federal devlet olma teklifini geri çevirdi. Onu Roma'dan kovdurdu ve İstanbul'a kendini İtalya kralı olarak gösteren devlet nişanları yolladı.

4 Eylül 476'da tarihi bir toplantı düzenlendi. Toplantı sonunda Odoacer Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında İmparator Romulus Augustus'u tahttan indirdi. Fakat Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında uygulamada durum öyle değildi. Julius Nepos kendisini "Batının Kralı" ilan etti. Dalmaçya'nın ardılı olarak devam etti ve Bizans İmparatoru Zeno ve Kuzey Gaul'de yerleşim yerlerini korumakla görevli Syagrius tarafından tanındı. 480'de Nepos öldürüldü ve Odoacer Dalmaçya'yı işgal etti.
Miras [değiştir]

Ana maddeler: Katolik Kilisesi Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında Roman Dilleri ve Latin alfabesi

Batı Roma İmparatorluğu parçalanınca Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında yeni Alman krallar yine de birçok Roma hukukunu ve geleneğini sürdürdüler. Birçok işgalci Alman kabilesi çoktan Hıristiyanlaşmıştı Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında yine de bir çoğu Aryanizm'in takipçisiydi. Onlar da hemen Hıristiyanlaştı. Başlangıçta kendi kabile hukukunu uygulusalar da Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında daha sonraları Roma Hukuku'ndan etkilendiler ve ikisini birleştirdiler. Roma Hukuku Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında modern medeni hukuğun temelini oluşturur. Buna karşın Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında örf ve adet hukuku ise Germanik Anglosakson hukukundan etkilenmiştir.

Latince gerçekte asla kaybolmamış bir dildir. Germenik ve Kelt dilleri ile karışmıştır ve İtalyanca Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında Fransızca Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında İspanyolca Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında Portekizce Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında Romence ve Romanş gibi birçok çağdaş Roman dilinin temelini oluşturmuştur. Latince ayrıca İngilizce Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında Almanca ve Felemenkçe gibi birçok Cermen dilini de etkilemiştir. Bu "saf" yapısını Roma Katolik Kilisesi sayesinde koruyabilmiştir ve birçok ulus tarafından lingua franca olarak kullanılmıştır. Aydınlar ve bilim adamları tarafından tıpta Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında hukukta Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında diplomaside kullanılmaya devam edilmiştir.

Latin alfabesi Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında bugün dünyadaki alfabetik yazı sisteminde geniş çaplı olarak kullanılmaktadır ve J Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında K Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında W ve Z harfleriyle genişletilmiştir. Roma rakamları kullanılmaya devam ediliyor Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında fakat genel olarak Arap rakamları kullanılmaktadır.

Roma İmparatorluğu'nun hükümdarlıkla yönetilen büyük Hıristiyan imparatorluğu olarak görülmesi birçok kralı baştan çıkarmıştır. Şarlman Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında Frankların ve Lombardların kralı Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında 800 yılında Papa III. Leo tarafından Roma imparatoru olarak taç giydirildi.

Batı Roma İmparatorluğu'nun en görünür mirası ise Roma Katolik Kilisesidir. Kilise Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında yavaşça Batı'da Roma kurumlarını yerleştirdi. Hatta Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında 5. yüzyılın sonlarında Roma'nın güvenliğini görüşmek için yardım etti. Germenik kabileler Roma'yı işgal edince Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında ve Ortaçağ'ın ortalarında Avrupa'nın ortası Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında batısı ve kuzeyi Katolik inancına geçtiler ve Papa'yı İsa'nın vekili olarak tanıdılar.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında

Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu )-Batı Roma ( Bizans İmparatorluğu ) Hakkında konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: bizans alfabesi, bizans alfabesi çeviri, roma alfabesi, batı roma imparatorluğu hakkında bilgi, roma alfabesi çeviri, batı roma imparatorluğu hakkında ansiklopedik bilgi, bizans rakamları, eski roma alfabesi çeviri, eski bizans alfabesi, bizans rakamlar305, roma imparatorluğu alfabesi, büyük roma imparatorluğu hakkında bilgi, bizansalfabesi, bizans imparator lugu kısa ana maddele r, eski doğu roma alfabesi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Avar İmparatorluğu nimlahza Tarih 4 11-01-2012 01:02
Roma Rakamları Hakkında Bilgi elif Eğitim ve Öğretim 0 15-06-2011 04:51
Roma Hukuku - Roma Hukuku Hakkında elif Kadın ve Hukuk 0 11-03-2011 05:20
Bizans Sultanı - Selçuk ALTUN nimlahza Kütüphanemiz 0 02-03-2011 10:27
Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Nedir? / Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 02:08

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:02 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats