bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 28-02-2013, 10:58   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi

Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide EtkisiRenklerin insan davranışını ve psikolojisini önemli ölçüde etkilediği bugün kesinleşmiştir. Kanada'da bir okulda yapılan deneyde Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi odaların renk ve ışık düzenlerinin değiştirilmesi ile bazı öğrencilerin zeka düzeylerinin ve disiplin sorunlarının olumlu biçimde etkilendiği tespit edilmiştir. Ancak insan gözünün ışık ve rengi algılayan ağ tabakasının görme sinirleri vasıtasıyla bunu beyne ilettikten sonra beyinde nasıl fizyolojik etkiler yarattığını renkbilimciler henüz açıklayamıyor.
Aslında gözümüze gelen görüntü iki çeşit görme hücresi aracılığı ile taranır. Silindir veya çomak şeklinde olanlar ışığı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi koni şeklinde olanlar ise rengi algılar. Gözümüzde 7 milyon konik ve 100 milyon kadar silindirik hücre vardır.

Renge duyarlı konik hücreler ağ tabakasının ortasında Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi ışığa duyarlı silindirik hücreler ise kenarında daha yoğundur. Bu nedenle gece gökyüzünde gözümüzün kenarından gördüğümüz bir yıldızı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi ona doğrudan bakınca göremeyiz. Çünkü burada ışığa hassas silindirik hücreler daha az olduğundan görüntü kaybolur. Aynı şekilde gözümüzün kenarıyla baktığımız şekillerde renkler kaybolur.

Yapılan deneylerde Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi pembe renge bakan kişilerin rahatladıkları Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kırmızı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi turuncu ve sarı gibi sıcak renklere bakanlarda tansiyonun yükseldiği Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi nabzın ve solunumun hızlandığı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi terlemenin çoğaldığı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi mavi rengin ise tam tersi etki yarattığı belirlenmiştir.

Araştırmalar insanların en çok mavi rengi sevdiklerini Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi bunu kırmızı ve yeşilin takip ettiğini göstermektedir. Erkekler yeşil Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi deniz mavisi Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi turuncu ve koyu mor renkleri tercih ederken Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kadınlar firuze yeşili Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi açık mavi Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi pembe gibi açık-uçuk renkleri Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi çocuklar ise mavi Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kırmızı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi yeşil Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi sarı ve turuncu gibi canlı renkleri daha çok sevmektedirler.

Bir binada sarı renge boyanmış bir tavan Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi odayı daha yüksek Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi sarı renkli duvarlar ise daha geniş gösterir. Kliniklerin sıcak renklere boyanması Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi beyaz rengin hastalarda yarattığı hüzün duygusunu azaltır. Ayaküstü hazır yiyecek satan dükkanların duvarları iştah açtıran portakal rengine boyanırken yarış arabalarında kırmızı veya turuncu-sarı renkler tercih edilir. Aslında bir renk olmayan Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi daha doğrusu renksizlik olan siyah da makam araçlarının klasik rengidir.

Kırmızı renk kan rengidir Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi asırlar boyu tehlikenin ve tahribatın simgesi olmuştur. Trafik ışıklarında 'dur' sinyali olarak kullanılmasının nedeni de budur. Ameliyathanelerde Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi bulaşan kan rengini belli etmeyeceği için mantıken kırmızı giysi kullanılması gerekirken Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi teskin edici mavi ve yeşil renkler tercih edilir.

KAHVERENGİ
Cansas Üniversitesi sanat müzesinde bir araştırma için halının altını elektronik bir sistemle donatmışlar Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi duvar rengini beyaz ve kahverengi olarak değişebilir yapmışlar. Arka fon beyaz kullanıldığında Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi insanlar müzede yavaş hareket etmiş Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi daha uzun süre kalıp Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi daha fazla alanda dolaşmışlar. Arka fon kahverengiye döndüğünde ise Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi insanlar müzede çok daha hızlı hareket edip Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi daha az alanda dolaşmış ve müzeyi çok daha kısa sürede terketmişler. O yüzden dünyadaki fast-food restorantların hepsinin sandalyeleri ve masaları Kahverengi Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi duvar boyaları ise kahverengi-şampanya-pembe karışımıdır. Hiç bir fast-foodcunun duvarını beyaz göremezsiniz.

Londra'daki Mc Donalds'tan Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Amerika'dakine kadar duvar resimlerinin hep kahverengi olduğunu görürsünüz. "Çabuk yiyin! Çabuk gidin!"
Büronuzda kahverengi mobilyalar kullanmayın! (Çalışanlar uzun kalsın istiyorsanız). Kahverengi aynı zamanda teklifsiz Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi rahat bir renk olarak kabul edilir. Gazetecilere tavsiye edilecek bir renktir. Karşınızdakinin kendisini resmiyetten uzak daha rahat hissetmesini ve açılmasını sağlar. Örneğin tüm ünlüleri rahatlıkla konuşturmasıyla tanınan Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi ünlü televizyoncu Larry King Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi televizyonda her seferinde kahverengi kravatlar ve ceketler giyer.

40'lı yıllardan bu yana Avustralya'da kahverengi üç parça takım elbise üretilmiyor. Batılılar Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi "You blend in people" diyorlar. Kahverengi toprak rengidir ve diğer insanların arasında kaybolup gidersiniz. İş görüşmelerinde Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi profesyonel toplantılarda sakın kahverengi giymeyin.

KIRMIZI
Kırmızı iştahı açar. O yüzden dünyadaki gıda firmalarının hepsinin logosunun kırmızı olduğunu hayretle farkedeceksiniz; Coca Cola Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Pizza Hut Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi TGI Frıday's Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Mc Donald's Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Ülker Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Burger King Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Lay's Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi... bu listeyi binlere çıkarabilirsiniz.

Kırmızı tansiyonu yükseltir ve kan akışını hızlandırır. O yüzden gençliğe hitap ürünler de logo ve ürünlerinde kırmızıyı tercih ederler. Levi's Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Le coq Sportif Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi The Little Big Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Nike Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Puma sizin ve sizin ekleyeceğiniz yüzlercesi. Spor arabalarda da ateş Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi adrenalin gençlik simgesi kırmızı tercih edilir.

Ford erkekler için ürettiği Mustang'i Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi içinde sarı tonlar olan bir kırmızıyla satarken Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kadınların tercih ettiği Probe'ta mavi ton kullandığı bir kırmızıyı kullanıyor. Çünkü kendine süveter alan kadınların en az yarısının maviyi tercih ettiği biliniyor.

İnsanlar kırmızı fonlu mekânlarda zaman kavramını kaybetmeye başlıyorlar ve uykusuzluk yaratabiliyor. Bu yüzden tüm gece kulübü Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi bar türü yerlerde kırmızı fonlar kullanılır. Zamanı unutun! İştahınız açılsın daha çok için! Uykusuz kalın!

Kırmızı doğa içinde en dikkat çekici renklerden birisi olmasına rağmen Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi yakından kolaylıkla farkedilebilirken Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi uzaktan daha zor ayırdedilmektedir. O yüzden batıda gökdelenlerin ve yüksek noktaların üzerindeki uçaklar için konulan uyarı ışıkları maviye çevirmişken bu bilgiden yoksun biz Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi hala ısrarla kırmızı işaret ışıkları kullanmaktayız. Oysa kırmızı uzaktan dikkati çekmez.

Polis otolarının üzerindeki ışıkların yarısı mavi Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi yarısı kırmızıdır. Bunun nedeni de lambanın kırmızı sayesinde yakından Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi mavi sayesinde de uzaktan farkedilebilmesidir.

YEŞİL
Kasaplar Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi dükkânlarında kırmızıyı kullanırken Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi yeşili hiç kullanmazlar. Yeşil vejeteryanlığı temsil eder. Yeşil belki de doğanın kendisidir. Yeşil güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten birisidir. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir. Yaratıcılığı körükler.

Batıda büyük otellerin mutfaklarında Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi duvar renginin ahçıların yaratıcılığını artırmak için yeşile boyanmaktadır. Hastaneler de logo ve iç dizaynlarında yeşili tercih ederler. Çünkü rahatlatıcı ve sakinleştiricidir. Tabiatı en çok hatırlatan renktir. Yeşil alanlarda insanların daha az mide ağrısı çektikleri tespit edilmiş. Sakız paketlerinde ve sebze satılan yerlerde de yeşil en tercih edilen renktir.

Renklerin gözdeki kimi sinir hücrelerini kısa süreli öldürdüğünü gözlemişler.(Burada öldürmeden kastedilen yok etme değil Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kısa süreli devre dışı bırakma). Renkler Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi bakıldığında bu iki tür hücreden birini öldürüyorlar. Kimi renklerin ise bu iki tür hücreyi birden öldürdüğü görülmüş. Yeşil bunlardan bir tanesi. Yeşil uzun süreli bakıldığında gözdeki iki hücreyi birden öldürüyor ve başka tarafa baktığınızda diğer renkleri algılama şansınız yok oluyor. O yüzden yeşil rengin araba göstergelerinde pek kullanılması tavsiye edilmez.(VW Polo Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Renault Broadway yeşil göstergelere birer örnek olabilir.) Gece göstergeye baktıktan hemen sonra gözünüzü yola çevirdiğinizde kısa bir süre farklı renkleri algılayamazsınız. Karşıdan gelen farların geçtikten sonra bir süre görmeyle ilgili zorluk çekmemiz de buna bağlanabilir. Bir bilimsel araştırmaya göre insan gözünün mavi ile yeşile uzun süre bakamadığı sonucu ortaya çıkmıştır.

SİYAH
Siyah Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi gücü ve tutkuyu temsil eder. Hırsın da bir ifadesidir. İş görüşmelerinde sorarlar: "Şirketimiz işe başladığınızda size bir araba verecek Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi ne rengi tercih edersiniz?" 'Siyah' cevabını verirseniz şirket hırslı yükselmeyi isteyen bir eleman geliyor diye düşünür.

Bizde ve batıda siyah matemi simgelerken Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Japonya'da mutluluğun simgesidir. Fonda kullanıldığında karamsarlığı çağrıştırır. Işığı yok eder. Siyah konsantrasyonu en çok getiren renktir. Einstein konsantre olabilmek için perdeleri siyah Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi gün ışığı olmayan bir odaya girer ve öyle düşünürmüş.

MAVİ
Sigmund Freud Maviyi okyanussal Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi sakin diye niteler. Faber Birren ise tansiyonu düşürdüğünü söyler. Araplar ise mavi taşların Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi firuzenin kanın akışını yavaşlattığına inanırlar. Nazar boncuğu o yüzden mavi taşlıdır. Sakinleştirici bir renktir Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi Batı'da bu sakinleştirici etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar.

Amerika'da bir ilkokulun duvarlarını beyaz ve portakal renginden Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi maviye çevirmişler Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi çocukların notlarının yükseldiğini ve yaramazlıklarının azaldığını tespit etmişler. Mavi ve özelikle lacivert kozmik bir renk olarak kabul edilir; sonsuzluğu Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır. O yüzden dünyadaki firmaların yarısından fazlası logolarında maviyi kullanırlar.

Hilton Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi amblemini sonradan lâciverde çevirirken Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi insanların kafasında daha büyük bir kuruluş imajı oluşturacağını biliyordu. Aynı şekilde Bili Clinton Büyük Jüri'ye ifade vermesinden önce mavi kravat takarak daha inandırıcı olacağı yönünde danışmanlarınca uyarılmıştır.
Bankaların logolarında ve imaj oluşturmada en çok kullandıkları iki renk mavi ve yeşildir. Maviyle büyüklüklerini Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi yeşille güvenilirliklerini vurgularlar. Yeşil ve mavi sağlamlığın habercisidir.

Mavi Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi yeme içgüdüsünü azaltan bir renk. O yüzden bu fast-food zincirleri içeride mavi hiçbir şey kullanmazlar. Tüm diyet ürünler mavi yazı ve logo kullanırlar. Süt ve süt ürünleri de sağlıklı şişmanlatıcı olmadıklarını anlatmak için maviyi ve yeşili tercih ederler.

Marie Clarie dergisi de yaptığı bir araştırmada ilginç bir şekilde mavi basılan kapaklarının en çok satan sayılar olduğunu tespit etmiş. Mavinin en önemli özelliklerinden birisi de çok uzaklardan farkedilebilmesidir.

PORTAKAL RENGİ

Portakal rengi Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi çabuk dikkat çeker. Eğer bir ürün ve markada ise bu ürün herkes için imajını verirsiniz. İnsanlar o kapıdan içeri rahat girebileceklerini hissederler. Portakal rengi bulunduğu grubu sayıca çok gösterir.

1974 dünya kupasında Hollanda milli takımının başında olan Ernst Happell "Bu turuncu formalarla biz sahada rakip takımdan daha fazla sayıda görünüyoruz" demişti. Gerçekten de bayraklarında turuncu renk olmamasına rağmen Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kraliyet rengi olduğu için hep portakal rengi formalarıyla sahaya çıkarlar ve televizyon görüntülerinde daha kalabalık görünürler.

GRİ
Gri Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi gözün en rahat ayırdığı algıladığı renklerden biridir. Diplomatik ve ağır bir renktir ama hareketsizliği Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi yavaşlığı ve ciddiyeti temsil eder. Silahlı Kuvvetlerde her yeri griye boyarız. Kapılar Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kaloriferler; Devlette de her şey gridir. Puslu belirsiz bir hava gibi yaratıcılığı öldürdüğü öne sürülür.

BRONZ
Bronz Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi genelinde negatif bir etki yaratır. Tepki almak istediğinizde işe yarar Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi içki reklamlarında belki biraz da içki rengi ile benzeşmesinden kullanılır. Kimi bankaların yazı karakterlerinde altın-bronz karışımı bir şekil ve rengi kullandığını görürsünüz. Daha çok altın ve parayı çağrıştırır çünkü.

MOR
Mor Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi nevrotik duyguları açığa çıkardığı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi insanları bilinç altında korkuttuğu tespit edilen bir renk. Birçok intihar vakasında insanların tüm eşyalarının mor olduğu gözlenmiştir.

PEMBE
Pembe giyenlere Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi hizmetlerinden dolayı ödeme yaparken kendimizi daha rahat hissettiğimizi tespit etmişler. İngiltere'de Boots ve Marks & Spencer (orada gıda da satıyor) mağazalarında tüm tezgahtarlar pembe gömlek giymektedirler.

Bir grup deneğe çeşitli renklerdeki kurabiye kutularını gösterip Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi "Sizce en iyi kurabiyeler hangisinde?" sorusu sorulduğunda çoğunluğun pembe kutuda en lezzetli kurabiyelerin olduğunu düşündükleri görülmüş. O yüzden çikolata ve kurabiye kutuları pembe-eflatun arası bir renkte seçilir.

SARI
Sarı geçiciliğin ve dikkati çekiciliğin ifadesidir. O yüzden tüm dünyada taksiler sarıdır. Dikkat çeksin ve geçici olduğunu bilsinler diye. Araba kiralama firmaları logolarında hep sarıyı kullanırlar.

O yüzden dünyada hiçbir banka ambleminde Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi bildiğimiz sarıyı kullanmaz. (Portakal ve bronz ya da bakır kimi zaman yer alabilir.) Paranın geçici değil Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi kalıcı olmasını isterler. "Parayı yatırın ve unutun lütfen" demenin bir yoludur bu. Ülkemizde (belkide tüm dünyada) sarı rengi kullanan tek banka Vakıfbank'tır.

Sembolizmde sarı; geçiciliği Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi ölümü hatırlatır. sarı odalarda çocukların daha çok ağladığı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi büyüklerin daha sinirli oldukları tespit edilmiş. İlginçtir bir çok hayvan öfkesini göstermek için kırmızıdan çok sarıyı kullanır. Sinirlendiklerinde renkleri sarıya dönüşür. En az pigmentle yaratılan renk olduğu için tabiatta en çok rastlanan renklerden biridir.

BEYAZ
Beyaz istikrarı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi devamlılığı ve temizliği simgeler. Beyaz elbiseler sizin temiz olduğunuz imajını verir. İş görüşmelerinde beyaz giymeniz "yavaş ama kalıcı Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi devamlı bir personel" izlenimi verecektir


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi

Psikolojide Renklerin Etkisi - Psikolojide Renklerin Tedavide Etkisi konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Renklerin Dili - Renklerin Açıklamalı Anlamları elif Soru Cevap 0 28-02-2013 10:53
Renklerin ahengi nimlahza Çiçek Resimleri 0 08-05-2011 10:17
Renklerin İnsan Psikolojisine Etkisi elif Psikoloji 0 30-04-2011 04:53
renklerin gizemi bayrak_007 Genel Kültür Paylaşımlarınız 2 13-10-2008 07:25
Renklerin Büyüsü CooLKadin Karışık Resimler & Fotoğraflar 3 13-05-2008 11:44

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:16 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats