bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 28-02-2013, 11:10   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır

Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır


a. Çocukları eve bağlayarak ailede ortak ilgiler yaratıp aile mutluluğunu
gerçekleştirir.
b. Çocuğun kültürünü geliştirir.
c. Çocuğu düşünmeye tevşvik eder.
d. Çocukların ilgi ve hayat alanlarım genişletir.
e. Çocukların estetik zevklerini geliştirir.

Televizyon izlemenin Zararları

a. Çocuğu yararlı etkinliklerden alıkoyabilir Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır onu edilginleştirir Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır
yaratıcılıktan ve etkinlikten uzaklaştırır.
b. Çocukta tek tip değer yargıları geliştirilebilir.
c. Duygusal yönden güven içinde olmayan çocuklarda endişe
ve korkular geliştirebilir. Onlarda sürekli korku içinde olma gibi davranışlar
geliştirebilir.
d. ilkokul yıllarında kişiliklerinin biçimlendiği dönemde onlarda
saldırganlık duyguları geliştirebilir.
e. A.B.D. de özellikle çocuklar arasında şişmanlık yaygındır.
Bunun sebebi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır TV karşısında saatlerce kıpırdamadan oturmak ve
abur cubur yemektir.
f. TV'de gördükleri herşeyi gerçek olarak algılayabilirler.5
g) Çocuklar Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır gerçekle gerçek olmayanı ayırdetmekte güçlük çekerler.
Gözleri önünde olup bitenin bir oyun ya da temsil olduğunu
bilmez Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır gerçek sanırlar. Süperman gibi uçmaya çalışırlar.

Televizyonun çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinden birisi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdırşiddet duygularını uyarmasıdır. Saldırganlık içerikli programlar çocukları da saldırgan olmaya yöneltmektedir.Çocuk Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır kitle iletişim araçlarının günlük ve anlık tatmini için kullanır.
Toplumun modellerini öğrenmek için değil. Fakat bu arada bilinçsizolarak bunları da öğrenmekte ve toplumsallaşmaktadır.

•. Ayrıca kitle iletişim-araçları Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır çocuğun eğitilmesi bakımından sadece eğitim amacıyla okullarda kullanılmaya başlamıştır.
• Okul sistemlerince iletişim araçlarının eğitimsel imkânları uzun süre farkedilmiştir. Güldürü kitapları Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır tarih ve edebiyat öğretmek için yayınlandılar. Tamamen eğitimsel filmler yapıldı. Eğitimsel radyo Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdırokul dışındaki doğa araştırmaları Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır edebiyat Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır tiyatro Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır coğrafya ve matematik dallarındaki uzmanları sınıfa getirmiştir. Sonra eğitimsel TV Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır
eğitimsel radyonun yerini aldı. Böylece görsel eğitim alanı bir uzmanlık durumuna gelmiştir. Bu konularda öğretmenler kurslardan geçirilmektedir. Ayrıca batıda gelişmiş ülkelerde görsel işitsel kitaplıklar oluşturulmuştur.

Eğitimcilerin tüm kitle iletişim araçları bakımından işlevi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır bu araçlardaki programları ve yayınları eleştirmek ve seçmektir. Zararlı olanları çocuk yönünden eleştirmek Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır en uygun olanları ise çocuk için seçmektir.

Özellikle TV Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır yetişkin eğitiminde de yararlı olabilir. Onlara hem okuma yazma Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır hem mesleksel kurslar açısından yararlı olabilir. Ayrıca onların bilgi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır görgülerini arttırmak Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır tutumlarım değiştirmek ve genel kültürlerini arttırmak açısından da oldukça yararlı oldukları bir gerçektir.

TV Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır ayrıca eğitimsel programlarında en yetenekli öğretmenlerden geniş kitlelerin yararlanmasını da sağlamaktadır.Radyo ve Televizyondaki eğitim yayınları Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır içeriğine göre
a) Temel eğitim Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır
b) Tamamlayıcı eğitim olarak gruplandırılabilir.Temel eğitim türündeki eğitici yayınlarda Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır okullarda verilen eğitim verildiği gibi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır bireye bazı beceriler Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır uğraşılar Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır bilgiler verilmesi de
amaçlanır. Bu eğitim kapsamına okula giden öğrenciler girdiği gibi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdırokul dışındaki kişiler de girebilir. Bu eğitim türüne "Doğrudan eğitim" denir. Bu tür yayınlarda amaç Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır temel eğitimin eksikliğini gidermek Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır bu tür eğitimin etkinliğini arttırmaktır. Bu eğitimin kapsamında şu hususlara yer verilir.

I Bireyin düşünme ve iletişim yetenekleri:Okuma yazma Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır konuşma Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır dinleme Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır hesap yapma.
II Beceri kazandırma: El işi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır ev işi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır tarım Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır hayvancılık Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır inşaat vs.
III . Çevre ve kişi sağlığı ile ilgili bilgiler.
IV Doğal sürecin ve fiziksel çevrenin bilinmesi ve anlaşılması ile ilgili bilgiler.
V: V Kişinin içinde yaşadığı evrenin Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır ekonomik ve toplumsal kurumları bilmesi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır anlaması ile ilgili bilgiler.
VI Kişinin değer yargı ve insiyatifi ile yaşayabileceği modern bir evrene uyumunu sağlayan niteliklerin geliştirilmesi.
VII Ruhsal ve ahlâkî gelişimi Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır dinsel inanışların ve törenlerin toplum hayatına uygulamada davranışını kazandırma ile ilgili bilgiler Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır
b Tamamlayıcı eğitim türünde ise kişiye haber ve genel kültür veren yayınlar girer. Yaygın eğitim de denilebilecek bu tür yayınlar Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır örgün eğitim yayınları dışında verilecek tüm eğitsel içerikli yayınları kapsar.Okul dışında bulunan herkese her konuda verilen yayındır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır

Televizyon İzlemek Yararlımıdır Zararlımıdır konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: televizyon yararlımıdır zararlımıdır, televizyon zararlımıdır yararlımıdır, televizyon izlemek zararlımıdır yararlımıdır, televizyon yararlı mıdır zararlı mıdır, televizyondaki her program yararlımıdır, televizyon yararlımıdır, televizyon izlemek yararlımı zararlımı, saatlerce televizyon izlemek yararlımı, televizyondaki her program yararlimidir, kitle iletişim araçları sizce yararlımı, tv ızlemek yararlımı yoksa zararlımı, televizyon izlemek zararlımı dır yararlımıdır, kitle iletisim araclari yararlimidir, televizyondaki diziler yararlimidirnzararlimidir, diziler yararlımı zararlımı,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Bebekleri Öpmek Zararlımıdır elif Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0 12-06-2011 07:21
Video Oyunları Çocuklara Zararlımıdır? elif Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0 09-06-2011 02:15
Parmak Arası Terlikler Zararlımıdır ? elif Sağlık Soruları ve Cevapları 0 08-06-2011 04:35
Mastürbasyon yapmak zararlımıdır? elif Sağlık Soruları ve Cevapları 0 08-06-2011 03:44
Gebelikte vajinal ultrason zararlımıdır? Bkmlyz Gebelik 0 01-02-2009 12:14

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:12 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats