Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   dönüşü olmayan köprü sözü hangi ülkeleri bağlamıştır? (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/114297-donusu-olmayan-kopru-sozu-hangi-ulkeleri-baglamistir.html)

Я 05-03-2013 01:08

dönüşü olmayan köprü sözü hangi ülkeleri bağlamıştır?
 
dönüşü olmayan köprü sözü hangi ülkeleri bağlamıştır? - Dönüşü olmayan köprü hangi ülkeler arasındadır?

“Dönüşü Olmayan Köprü” hangi ülkeyi birbirine bağlar?

a) İsrail-Filistin
b) Kuzey Kore-Güney Kore
c) Ermenistan-Azerbaycan
d) Çek Cumhuriyeti-Slovakya


"dönüşü olmayan köprü". yani bridge of no return/doraol su eomneun dari. güney kore ve kuzey kore arasından akan sachong nehrinin üstünden geçiyor. bu şekilde adlandırılmasının nedeni ise 1953 yılında kore savaşının sona ermesinden sonra her iki tarafta kalan savaş esirlerine diğer tarafa geçme veya bulunduğu tarafta kalma arasında seçim hakkı tanınması ve seçimini yapıp da köprüyü bir kere geçenin asla geri dönememesi. şu anda da bu köprünün bir tarafında kuzey kore diğer tarafında güney kore sınır karakolu var. (detaylar için Bridge of No Return - Wikipedia the free encyclopedia adresi ziyaret edilebilir. google'da "bridge of no return" diye aratınca da bayağı bir bilgi çıkıyor.)

kaynak: eksisozluk

http://img838.imageshack.us/img838/9...mayankopru.jpg

Я 05-03-2013 01:14

Dönüşü Olmayan Köprü, Kuzey Kore ve Güney Kore yi birbirine bağlar.

Я 05-03-2013 01:15

"dönüşü olmayan köprü". yani bridge of no return/doraol su eomneun dari. güney kore ve kuzey kore arasından akan sachong nehrinin üstünden geçiyor. bu şekilde adlandırılmasının nedeni ise, 1953 yılında kore savaşının sona ermesinden sonra her iki tarafta kalan savaş esirlerine, diğer tarafa geçme veya bulunduğu tarafta kalma arasında seçim hakkı tanınması ve seçimini yapıp da köprüyü bir kere geçenin, asla geri dönememesi. şu anda da bu köprünün bir tarafında kuzey kore, diğer tarafında güney kore sınır karakolu var. (detaylar için Bridge of No Return - Wikipedia, the free encyclopedia adresi ziyaret edilebilir. google'da "bridge of no return" diye aratınca da bayağı bir bilgi çıkıyor.)

kaynak: eksisozluk

Я 06-03-2013 08:33

Dönüşü olmayan köprü Kuzey Kore Güney Kore arasında bir köprüdür 1953 Yılında Kuzey Kore ile güney Kore Savaşta Bu köprü üzerinde esir değişimi yaparlardı

http://img838.imageshack.us/img838/9...mayankopru.jpg


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:47 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.