bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 09-03-2013, 12:15   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri

K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi DevriMADDE 20- (1) Yetki belgesi sahibi gerçek kişilerin ölümü halinde kanuni mirasçıları veya onlar adına yetkili olanlar K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri bu durumu 180 gün içinde Bakanlığa bildirmek zorundadırlar.
(2) 180 günlük süre içinde bildirimde bulunan kanuni mirasçılar K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri yetki belgesi sahibi sıfatını devam ettirmek isterlerse K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri gerçek kişinin ölüm tarihinden başlamak üzere 2 yıl içinde durumlarını bu Yönetmelikte belirtilen şartlara uygun hale getirmek zorundadırlar.
(3) Birinci ve ikinci fıkralara göre faaliyette bulunan kanuni mirasçılar faaliyetleri süresince bu Yönetmeliğin öngördüğü yükümlülük ve sorumlulukları üstlenmiş sayılırlar.

Yetki belgelerinin devredilemeyeceği ve birleşmeler

MADDE 22- (1) Yetki belgeleri K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri adlarına düzenlenen gerçek veya tüzel kişiler dışında başkaları tarafından kullanılamaz ve hiçbir şekilde devredilemez.
(2) Aşağıdaki haller yetki belgesi devri olarak kabul edilmez.


a) Yetki belgesine sahip tüzel kişiliklerdeki pay sahipliği satış K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri bağışlama veya muadili bir işlemle el değiştirebilir. Bu değişim sonunda yeni sahip ve/veya ortaklar K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri değişikliğin meydana geldiği tarihten itibaren 90 gün içinde bu Yönetmelikte öngörülen şartları sağlamak zorundadırlar.


b) Gerçek kişilerde K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri yetki belgesi sahibinin talebi üzerine; yetki belgesi K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri babası veya annesi veya eşi veya çocukları veya kardeşleri arasında bulunan bir gerçek kişi adına düzenlenebilir. Eğer yetki belgesi sahibine bu Yönetmeliğin geçici maddeleri ile tanınmış muafiyetler varsa; bu muafiyetler yeni yetki belgesi sahibi için geçerli olmaz. Yetki belgesinin yeni sahibi K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri bu değişikliğin meydana geldiği tarihten itibaren 1 yıl içinde bu Yönetmelikte öngörülen şartları sağlamak zorundadır. Babası veya annesi veya eşi veya çocukları veya kardeşleri arasında bir gerçek kişi adına düzenlenen yetki belgesinin 1 yıl geçmeden ikinci kez aynı kişiler arasında bulunan bir gerçek kişi adına düzenlenebilmesi için bu Yönetmelikte öngörülen şartların sağlanmış olması gerekir.


c) Gerçek kişilerde K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri yetki belgesi sahibinin talebi üzerine; yetki belgesi aldığı tarihten sonra ticaret siciline tescil edilmiş bir tüzel kişilik içinde asgari % 25 hisseye sahip olması kaydıyla K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri gerçek kişi adına düzenlenen yetki belgesi yeni tüzel kişi adına düzenlenebilir. Eğer yetki belgesi sahibine bu Yönetmeliğin geçici maddeleri ile tanınmış muafiyetler varsa; bu muafiyetler yeni yetki belgesi sahibi için geçerli olmaz. Yetki belgesinin yeni sahibi K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri bu değişikliğin meydana geldiği tarihten itibaren 1 yıl içinde bu Yönetmelikte öngörülen şartları sağlar.


(3) Tüzel kişiliklerin birleşmeleri halinde aşağıdaki kurallar uygulanır:
a) Yetki belgeli bir tüzel kişiliğin 29/6/1956 tarihli ve 6762 sayılı Türk Ticaret Kanununa uygun olarak aktif ve pasifiyle bir başka tüzel kişiyle birleşmesi halinde; yetki belgesi K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri birleşilen tüzel kişilik adına unvan değişikliği gibi işlem yapılmak suretiyle düzenlenir. Bu birleşme sonunda yeni sahip ve/veya ortaklar K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri birleşmenin meydana geldiği tarihten itibaren 90 gün içinde bu Yönetmelikte öngörülen şartları sağlarlar.
b) Yetki belgesiz bir tüzel kişiliğin 29/6/1956 tarihli ve 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak aktif ve pasifiyle bir başka yetki belgeli tüzel kişiyle birleşmesi halinde; yeni sahip ve/veya ortaklar K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri birleşmenin meydana geldiği tarihten itibaren 90 gün içinde bu Yönetmelikte öngörülen şartları sağlarlar.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri

K Belgesi Devri-Devir İşlemleri K Belgesi Devri konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
K1 Belgesi Fiyatı - K1 Belgesi Fiyatları elif Soru Cevap 0 09-03-2013 12:14
K2 Yetki Belgesi Nasıl Alınır elif Soru Cevap 0 09-03-2013 12:12
K2 Belgesi Araç Ekleme Dilekçesi elif Soru Cevap 0 08-03-2013 08:31
Avlanma Belgesi Nasıl Alınır? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 05-12-2011 09:45
2011 LYS Sınav Giriş Belgesi elif LYS - YGS 0 09-06-2011 06:10

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:52 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats