bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 09-03-2013, 05:40   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir?

Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir?
Anne ve babaların çocuklarıyla olan iletişiminin şekli Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? sergiledikleri tavır Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? tutum ve kararlılığın derecesi Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? tüm hayatlarını iyi ya da kötü etkiliyor. Anne ve babanın farklı dilde konuşması Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? biri evet derken Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? diğerinin hayır demesi Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çocuğun sınırları bilmeden yetişmesine neden oluyor.

Çocuk yetiştirmekteki "sınır stratejisi" Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? ergenlik dönemindeki arkadaşlıklarını Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? yetişkinlikteki hayatlarını nasıl geçireceklerini de belirliyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi'nden Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Arzu Önal Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? okul öncesi ve okul dönemde yiyeceğini Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? oyuncaklarını paylaşmayan Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? uzlaşmayan çocukların önlem alınmazsa kötü bir ergenlik dönemi geçireceklerini söylüyor. Bir anlamda ocukluktaki tehlike sinyalleri Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? ergenliğin ve yetişkinliğin de şifrelerini veriyor.

Dr. Arzu Önal Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çocuk yetiştirirken anne ve babaların sınır çizememe konusunda yaşadıkları olumsuzluklar ve ne yapmaları gerektiği konusunda merak edilen soruları yanıtladı:

ANNE 'EVET' Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? BABA 'HAYIR' DİYOR Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? ÇOCUK İSYAN EDİYOR

Çocuklara neden sınır koymak gerekiyor?

Çocukların günlük yaşamda ilk fark ettiği şey Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? anne ve babaların sınırları oluyor. Eğer sınır konulmazsa sürekli duvara çarpmak Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? yani istenmeyen davranışları ısrarla tekrar etmek istiyor. Çarpayım ki beni durdursunlar diye düşünüyor. Bazı anneler ve babalar Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çocuklarına karşı o kadar esnek davranıyor ki Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çocuk duramıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çarpamadığı için de annesini Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? babasını Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? evde bulunan başka insanları Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? arkadaşlarını ısırıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? tırmalıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? kendi saçını Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? yüzünü yoluyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? kısacası zarar veriyor. Annesi hiç tepki vermeyince de ilgisini çekebilmek için daha da şiddetlendirerek yapmaya devam ediyor. Çocuklar kendilerine 'dur' denilmezse sınırları zorluyor.

İKİ-ÜÇ YAŞ Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? ERGENLİĞİN PROVASIDIR

Çocuklarının her şeye 'hayır' dedikleri bu dönem 2 yaşında başlıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? tedavi görmezse 8-9 yaşına kadar devam ediyor. Çocuk okulda istekleri yapılmadığı için tepki gösteriyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? köşede kalıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? arkadaşları yanaştırmıyor. Bu çocuklar ergenlik döneminde çevresi tarafından dışlanıyor. Çocuk okuldaki mutsuzluğunu da eve taşıyor. Aileler Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çocukları ne kadar küçük yaşta uzmana başvurursa Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? gelecekte çocuklarının sağlıklı ilişkiler kurabilmeleri o kadar kolay oluyor.

Anne ve babalar en sık hangi hataları yapıyor?

Anne ve babalar en sık hangi hataları yapıyor?

* Türk aileleri bir şeye söz verdikleri zaman yapıyor. Özellikle de maddi bir şey için söz vermişlerse yapıyorlar. Ancak sıra davranışlarla ilgili bir kısıtlamaya gelince Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? örneğin o gün yaramazlık yapmışsa Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? annesi dışarı çıkmamasına yönelik bir ceza vermişse Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? anne bunu çocuk ağlıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? mızmızlanıyor diye dayanamayıp uygulamaktan vazgeçiyor.

* Verilen cezanın uygulanmadığını gören çocuk Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? benzeri bir durumda yine aynı şekilde tutturup ağlayarak sonuca ulaşıyor.

* Anne ve baba çocuğu koyacakları sınır ya da verecekleri ceza konusunda birlikte karar veriyor. Ancak çocuğun bu karardan haberi yoksa ve çocuğun düşüncesine göre birdenbire kısıtlamayla karşı karşıya kalıyorsa daha beter tutturuyor. Sonunda anne ve babanın sabrı taşıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çocuklarına sert davranıyorlar ya da bir tokat atıp susmasını sağlıyorlar.

* Çocuk neden kısıtlandığını bilmeyip dayak yeyince Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? anne ve babasına güveni sarsılıyor.
* Ailede hem anne hem babanın uyumlu olduğu çok az durum var. Anne ve baba ayrı telden çalınca çocuklar sınırları asla öğrenemiyor.

* Anneler hekimle ilişkilerde çok açık davranıyor. Daha rahat iletişim kuruyor. Ancak babalar çocuklarını psikiyatri hekimine getirdiklerinde Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çocuklarının her isteğini yerine getirmekten ötürü gayet mutlu davranıyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? işbirliğine çok yanaşmıyor.

* Babaların yaklaşımı daha çok çocuklarının sorunlarının büyüyünce geçeceği yönünde oluyor. Çocuk sonuçta 'bu yanlıştı yapmayayım' diyemez. Babalar küçücük çocuklardan bu olgunluğu sergilemesine bekliyor. Oysa çocuklara davranışları konusunda belli sınırların konulması gerekiyor.

ÇOCUK ELEŞTİRİLMEYİ ÖĞRENMEZSE Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? BÜYÜYEMİYOR

Yetişkinlik döneminde kişilik sorunlarının çok azını düzeltebileceğine dikkati çeken Dr. Arzu Önal Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? "Eğer çocuk inat dönemine girdiği iki yaşında hekime getirilirse Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? anne ve baba da hekimin önerilerini uygularsa çocuğun kişiliği gerçekten çok iyi şekilleniyor. Çocukluk sorunlarına zamanında müdahale etmek ve ruhsal gelişimine bu dönemde önem vermek gerekiyor" diyor.

Çünkü çocukluk döneminde çözülmeyen sorunlar yetişkinlikte daha sert tepkilere Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? çözümsüzlüklere yol açıyor. Sorunlu çocuklar büyüdüklerinde örneğin sevgilisi terk ettiği zaman Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? kendini suçlu Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? yetersiz Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? güvensiz hissediyor. Anne ve babasının yanında eleştirilmeyi öğrenmiş Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? hatta bazen de sert bir şekilde eleştirilmiş çocuklar Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? başkaları olumsuz tepkiler gösterdiğinde bunları olumlu algılıyor. Hep kabul görmüşse Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? biri onu eleştirdiğinde çok sert tepki gösteriyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? karşısındakini küçümsüyor. Bu insanlar gelecekte başarısız oluyor Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? yalnız ve mutsuz bir şekilde yaşıyor. Dr. Arzu Önal tüm bu nedenlerden ötürü çocuklara sınır konulması gerektiğine dikkati çekiyor.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir?

Çocuk Yetiştirmede Anne Babaların En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Çocuk Disiplininde Yapılan Hatalar Nelerdir elif Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0 13-06-2011 02:34
Anne babaların en çok yapdığı hatalar nelerdir? elif Sağlık Soruları ve Cevapları 0 08-06-2011 02:59
Anne-babaların her zaman hatırlaması gereken 10 altın kural daywest Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0 24-10-2010 11:35
Anne babaların saçları neden beyazlar fırtına Komik Yazılar 4 18-09-2009 12:08

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:21 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats