bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 10-03-2013, 03:35   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir

Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler NedirOyuncu olabilmek için ilk öncelikle güzel sanatlar lisesine gidebilirsiniz.
Güzel sanatlar lisesine girebilmek için puan değil Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir yetenek gerekmektedir. Yerenek sınavlarının tarihini araştırıp sınava girebilirsiniz.
Eğer konservatuar düşünüyorsanızda aynı durum söz konusudur. Yetenek sınavlarına girip konservatuar okuyabilirsiniz.


AYRICA

''Hangi okula gitmeliyim? ''

Öncelikle sınav sonucunuzdaki puan yeterli olmalı. En düşük ham puan 160. 185 Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir en üst taban 200/215. (Okullara göre değişiyor) Puan tuttuktan sonra yaş sınırı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Okulun oyuncu kontenjanı göz önüne alınmalıdır. Girilecek sınavlarda sınav tarihlerinin çakışmamasına dikkat edilmelidir. Birden fazla yer denenmelidir. Size hitap eden okul Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir hangisiyse o seçilmeli. Tüm okullardaki kalite aynı olduğu söylenemez. Bu tamamen kişisel bir seçimdir Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir kesinlikle bir öneri yapılamaz.

'' Nasıl çalışmalıyım? ''

Sınavlara kesinlikle kurs eğitimi alarak çalışmalısınız. Altını çizerek söylüyorum. Bir oyuncu adayı eğer kendi başına çalışırsa hatalarını göremez Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir ne olursa olsun kurs eğitimi şart. Her kurs niteliklimi… hayır. Türkiye’de zaten bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar kaliteli kurs sayısı var. Bunlar araştırılarak bulunabilir. Diğer taraftan Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir önüne gelen kurs açmış durumda. Bu tür pislik yuvalarında oyuncu adayının Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir hevesi kaçabilir. Aman dikkat! Gideceğiniz kurs araştırılmalı Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir yeri görülmeli Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir eğitmenler soruşturmalıdır.

Yıllar yılı milli eğitim bakanlığının bu tür yuvalarının araştırılarak bulması gerekir diye bas bas bağırdık. Ne ses çıktı ne seda. Devamlı tiyatro gruplarına kurs verilir diye haberler düşmekte. Gördüğüm yerde bunun tartışmasını yapmaktayız. İki oyunda oynayıp Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir üçüncü oyunda eğitmenlik kimliğine bürünen nice insanlar tanıdım. Bir mekan sahibi olmanız Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir yönetmen Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nediroyuncu Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir eğitmen kimliği kazandırmaz. Ara sokaklarda bar üstü açılan yerler bir erişkin olarak Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir ne kadar ciddi yapıp yapmadığını anlamanızı sağlar. Bu işler çocuk oyuncağı değil Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir bir öğrenci adayının hevesini kırmak Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir olumsuz bir hava bırakmak Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir yeni başlayanlar için çok kötü bir etki yaratır Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir kısacası soğutur. Üstelik bir yılını heba eder. (Bilinçsiz açılan Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir sadece para kazanma amacı güden kurslara sitemimdir.)

Eğer kursa gitme şansım yok diyenlerdenseniz Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir ( ki ciddi bir çoğunluk bu şanstan mahrum durumda) evde çalışacaksınız. Başka alternatifiniz yok. Ayna karşısında çalışarak mimik ve jestlerinizi görebilirsiniz. Diksiyonunuza dikkat etmelisiniz. Bol bol kitap okumalı Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir araştırmacı bir kimliğe sahip olmalısınız. Tirat ne olursa olsun Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir oyunculuğunuzdur onu ortaya koyan. Klasik yada çağdaş takıntınız olmamalı.

''Sınavda ne yapmalıyım? ''

İşte en sıkıntılı bölüm Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir sınavda ne yapmalıyım. Tam bir yıl boyunca hazırlanıp Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir öss de ter döktükten sonra barajı geçip buralara kadar geliyorsunuz. tirat Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirşiir Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nediröyküde hazır. Ve Kapıda adınız okunuyor. Yavaş adımlarla içeri giriyorsunuz. Kesinlikle rahat olmanızı öneriyorum. Ne olursa olsun Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir jüri karşısında heyecanlanmamanız gerekiyor. Aşırı heyecan hem unutkanlığa Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir hem sahnede bocalamaya neden olur. İçinizden geldiği gibi rahat bir oyunculuk sergileyin. Unuttuğunuz zaman doğaçlama yapın. Kesip yeniden izin istemeyin. Unutsanız dahi Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir emin olun jüri anlayışla karşılayacaktır. Sınav öncesi böyle bir şeyi düşünmeyin. ‘‘ her şey iyide Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir ya sahnede unutursam ’’ gibi düşüncelerle kafanızı meşgul etmeyin.

Sınav öncesi Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir yemek yemeyin…
En az 2 saat önceden karnınızı doyurun.
Bir okulda sınavda kullanmak için Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir bazı arkadaşlar ütü Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir ütü masası gibi bazı gereçler getirdiğine şahit oldum. Bu tür şeyler hem zaman kaybettirir Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir hem de jürinin tepkisine neden olabilir. Sade bir şekilde sınava girin.''Yardımcı kitaplar? ''

1.M.E.B. yayınları [ Alıştırmalı diksiyon sanatı] Yazar : Nüzhet ŞENBAY


2. M.E.B. yayınları [Diksiyon alıştırmaları] Yazar : Murat ATAK (daha detaylı)


3. Cezmi Koca’nın yazmış olduğu '' Konservatuar sınavlarına hazırlık'' adlı kitap... Adından da anlaşılabileceği üzere sınava girmeden önce neler yapılması gerektiğini Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirkonservatuarı olan okullar Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirözel okullar Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir özel kurslar Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nediriçeriği Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirşartları Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirnelere dikkat edilmesi gerektiği Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir konservatuara hazırlanırken tiratların nasıl olması gerektiği Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirnelere dikkat edilmesi gerektiği ve dünya yazarlarından tirat örnekleriyle ilgili (erkek ve kadın olarak ayrılmış şekilde) geniş bir bilgi veriyor.

İlk defa sınava girecekler için özellikle tavsiye ettiğim kitabin çok fazla faydasını göreceklerdir. Tiyatrocu olmalı mıyım Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir olmamalı mıyım? Yada neden olmalıyım gibi bir çok soruya cevap verebilecek en güzel kitaplardan birisi..

4. Özdemir Nutku'nun yazdığı tiyatro tarihi 1ve 2 yi muhakkak alınması gereken bir kitap.

5. Yılmaz Arıkan'in yazmış olduğu ''Tiyatro eğitimi'' adli kitabı alıp okuyun. Dünya yazarları Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirustalar Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirmonologlar Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirdüşünce sanatları Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedirbaşlattığı akımlar Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nediröncü olduğu konular içeriyor. Tiyatro alanında çok önemli konulara değinmiş bu kitabı almanızda fayda var.


6. En önemli yardımcı kaynak T. Yılmaz öğüt eseri olan 100 monolog serisi. (toplam 4 kitap) Hem oyunla ilgili kısa özetler Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir hem de karakterler hakkında küçük bilgiler içeriyor. Özellikle tirat arayan öğrenci adayları için bulunmaz fırsat.

8. Ha unutmadan… Stanislavski ''Bir aktör hazırlanıyor''…Sınava girecek adaylara başarılar…

İhsan Ata


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 23-01-2014, 01:05   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Oyuncu olmak istiyorum taklit becerim çok iyi


 

Alt 14-06-2014, 03:33   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Merhaba Benim ismim Melek 15 yasindayimm .. en buyuk hayalim oyuncu olup dizilerde rol almak ama malesef bulgaristanda yasiyorumm .. nolur bana akil fikir verinn .. ne yapmam gerek


 
Alt 31-01-2015, 11:08   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Merhaba bn Ferhat 16 yasindayim ve en buyuk hayalim oyuncu olmak yenekli birisiyim ve resim cizmesini cok iyi beceririm bu konu hakkinda biraz daha bilgilendirmisiniz bnii hayalimi gerceklestirmek istiyyorum


 
Alt 02-12-2015, 10:47   #5 (permalink)
Mahmut Man
Avatar Yok
 
Standart

Ben mahmut 17 yasindayim taklit becerim var heyecan az var konsantrasyon cok yuksek ezber iyi hayalimin pesinde kosuyom adana devlet tiyatrosunda egitim aliyom oyuncu olmak istiyosaniz kendinizden cikip insanlari etkilemek sevdirmek eylendirmek daima pozitif olmak


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir

Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nedir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: oyuncu olmak için gerekenler, oyuncu olmak için yapılması gerekenler, oyunculuk için gerekenler, oyuncu olmak icin yapilmasi gerekenler, oyuncu olmak için hangi bölüm okunmalı, oyunculuk nedir, oyuncu olmak için yapılacaklar, oyunculuk icin gerekenler, oyunculuk için yapılması gerekenler, oyuncu olmak için hangi bölüm seçilmeli, oyunculukta nelere dikkat edilmeli, oyunculukta dikkat edilmesi gerekenler, aktör olmak için gerekenler, oyuncu olmak için hangi bölüm, oyunculuk icin yapilmasi gerekenler,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Güzel Olmak İçin Yapılması Gerekenler elif Güzellik Önerileri 3 26-02-2015 08:36
Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir elif Soru Cevap 0 10-02-2013 03:57
Menopoz döneminde güzel olmak için yapılması gerekenler elif Güzellik Önerileri 0 02-03-2011 01:46
Havalı saçlara sahip olmak için yapılması gerekenler elif Güzellik Önerileri 0 01-03-2011 03:20
Bel Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler elif Alternatif Tıp 0 08-09-2010 04:21

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:34 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats