bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 10-03-2013, 02:36   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?Komsuluk çatısı altında bir arada yasamak Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? her daire sakini için önemli olan kuralların düzenlenmesiyle saglanabilir. Ancak tüm sakinler aynısekilde iyi bir ortak yasam için çaba gösterdiklerinde apartman ve dairenin gerçek bir yuva olabilecegi fikrimize katılıyorsunuzdur. Lütfen takiben sunulan maddeleri Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? sizin ve komsularımızın davranıs biçimini belirleyen ve sınırlayan birer yöntem olarak kabul edin.
1. Rahatsızlık verebilecek gürültülere neden olmaktan kaçının. Özellikle de yasal olarak korunan gece saatleri (22.00 -06.00) ve dinlenme saatleri (is günleri 06.00 - 07.00 ve 20.00 - 22.00 ve genel olarak Pazar günleri ve tatil günleri) esnasında. Öglen Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? dinlenme zamanı 13.00 - 15.00 saatleri arası olarak belirlenmistir.
2. Dairelerde müzik çalma süresi günde en fazla bir saat olup 20.00 - 09.00 ve 13.00 -15.00 arasında yapılmamalıdır. Bu kuralların dikkate alınması ve gerektiginde komsulardan izin istemenin icap ettigi bilinmelidir. Davul Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? elektronik gitar ve gayda vb. yüksek sesli çalgılar Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? evde çalınabilecek türde enstrümanlardan olmayıp diger apartman sakinlerinin haklarına riayet etmek adına apartman dairelerinde çalınmalarına izin verilememektedir.
3. Ailenizle birlikte Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? apartmanı Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? tesisi ve diger donatımları itinalı kullanarak tüm yasam alanımızın her daim bakımlı görünmesine katkıda bulunabilirsiniz.
4. Apartman temizligi için apartman sahibi genellikle bir temizlik sirketi görevlendirmektedir. Temizlik üçüncü kisilere devredilmediyse veya baska sekilde çözülmediyse sırayla apartman sakinleri tarafından yapılmalıdır. Bina girisleri Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? koridorlar Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? bodrum ve donatımlar düzenli olarak temizlenmelidir. Lütfen her zaman uygun temizlik maddelerini kullanınız. Temizligin talimatlara uygun olarak yapılmasıiçin belirtilen alanların düzenli olarak iyice havalandırılması gerekmektedir.
5. Size ayrılan tavan aralıgıveya bodrum çöplük olarak degil Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? depo olarak kullanılmalı ve yine düzenli olarak temizlenmeli ve havalandırılmalıdır. Bodrum bölgesinin önemli bir ortam oldugu ve sadece kısıtlı süre stok tutmaya uygun oldugu açıkça belirtilmistir.
6. Her türlü çöp Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? (kül Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? süprüntü Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? sise Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? teneke kutu Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? mutfak çöpü vs.) sadece öngörülen çöp bidonlarına dökülmelidir Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? tuvalet klozetine veya gidere bosaltılması kesinlikle yasaktır. Aynısekilde yemek artıkları gibi maddeler. hayvan beslemek için camdan atılmamalıdır. Örnegin Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? güvercinlerin bir apartmanı büyük ölçüde kirletebileceklerini ve yerde kalan yemek artıklarının sıçan ve diger hasaratları çektigini lütfen unutmayınız. Hasarat gördügünüzde derhal apartman görevlisini bilgilendirmenizi rica ederiz.
7. Özel çöpleri (büyük çöpler) büyük çöp toplama günü gelene kadar kilerinizde veya bodrumunuzda stoklamanız gerekmektedir. Ancak Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? yangına yol açabilecek veya kolay yancıesyaları depolamayın ve her zaman Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? diger konularla iliskili olarak da yangın önleme talimatlarınıdikkate alın. Mobiletler de bu kapsamdadır Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? unutmayınız.
8. Özellikle bisikletler Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? bebek arabaları veya oyuncaklar gibi büyük nesnelerin engel teskil edebilecek sekilde bırakılmaması gerekmektedir. Bu gibi esyaları yürüyüs alanına Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? binanın merdivenlerine Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? koridora veya kiler ile bodrum koridoruna bırakmayınız. Toplu alanlar buna müsait degilse Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? böyle esyalarınızı size kiralanan alanlara (daire Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? kiler veya tavan aralıgı) bırakınız.
9. Lütfen Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? yabancıların binanıza girmelerine engel olunuz. Kiler Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? tavan aralıgı ve avlu kapıları her zaman kapalı tutulmalıdır. Ayrıca merdiven dairesindeki Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? kilerdeki ve tavan aralıgındaki pencereler geceleri Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? fırtınalı ve yagmurlu havalarda ve soguk mevsimlerde (donun hasara neden olmasını önlemek için) kapalı tutulmalıdır.
10. Mevcut çamasır yıkama ve kurutma mekanları veya diger ortak alanlar tüm kiracılar tarafından aynı zamanda kullanılamamaktadır. Bunun için bir kullanım düzenlemesine uyulmalıdır. Komsularınızın kullanımına ve kendi kullanımınıza sürekli hazır olabilmeleri için tüm cihazları ve ekipmanları lütfen özenle kullanınız. Lütfen çamasır kurutmak için geçerli olan kuralları da dikkate alınız. Küçük çamasırlarınızı kurutmak için istisnai olarak ortak çamasır kurutma mekanını kullanmayarak bunları balkonunuza asacak olursanız Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? çamasırları lütfen balkon korkulugunu asmayacak sekilde asınız.
11. Genel düzenlemeler ve güvenlik düzenlemeleri baglamında asagıdaki hususlara
uyulmasızorunludur: Tüm resmi talimatlar (özellikle de emniyet ve inzibat müdürlügü tarafından belirlenenler) apartman düzenlemesinde yer almasa bile sakinler tarafından dikkate alınacaktır. Kilere Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? tavan aralıgına ve benzeri mekanlara mum ile girilmemelidir. Yangınları önlemek amacıyla Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? paketleme malzemeleri Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? kagıt ve gazete tomarları Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? yataklar Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? hasır çuvalları Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? büyük gıda stokları gibi kolay alev alan nesneler kilere ve tavan aralarına koyulmamalıdır.
12. Daire sahibi yapısal degisiklik yapma isteginize açıktır ancak bu gibi degisiklikler daire sahibinin onayını gerektirmektedir. Daire sahibinden onay alındıgı durumlarda asagıdaki hususların dikkate alınması gerekir: Nakliye ve hizmetlerden dogan masrafları kiracı karsılayacaktır. Alınan onaydan sonra yapılacak olan çalısmalar Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? teknik kurallara uygun olarak bir uzman tarafından yapılacaktır. Çalısmalardan dogan hasarlardan ve daha sonra bu çalısmaların etkisiyle meydana gelecek olan hasarlardan kiracı sorumludur. Kiracı Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? onaydan sonra daire sahibinden masraf tazmini Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? deger iyilestirmesi veya kira tenzilatı talep edemez. Daireyi bosaltırken hangi nedenden ötürü olursa olsun kiracı Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? masrafları karsılamak suretiyle daireyi eski haline getirecektir. Sartlara uyulmaması Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? bina veya sakinlerin tehlike altına girmesi Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? ev arkadaslarının veya komsuların rahatsız edilmesi ya da herhangi baska sekilde anlasmasızlıkların dogmasıdurumunda onay iptal edilebilir.
13. Bu apartman kuralları sizinle imzalanan kira sözlesmesinin bir parçasıdır. Apartman görevlisinin görevlerinden biri Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? tüm sakinlerin huzuru için bu kurallara uyulmasına saglamaktır. Lütfen sözlesmenize uygun davranarak Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? çesitli sorumlulukları olan apartman görevlisine bu görevlerini yerine getirirken yardımcı olunuz.
14. Apartman kurallarına uyulmaması veya bunların dikkate alınmaması sonucunda dogan tüm hasarlardan ve ihbar zorunluluguna uyulmamasından dogan tüm zararlardan apartman sakini sorumlu tutulacaktır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: apartman kuralları 2013, apartmanda uyulması gereken kurallar, apartmanda uyulması gereken kurallar nelerdir, eviniz düzenli ve temizliğinde uyulması gereken kurallar nelerdir, binada uyulmasi gerekenler, binada uyulması gereken kurallar, apartmanda uyulması gereken kurallar 2013, apartman kuralları arapca, 2013 apartman kuralları, apartmana su deposu kuralları nelerdir, binada uyulması gereken kurallar nelerdir, binada uyulmasi gereken kurallar nelerdir, apartman yönetmeliği apartmanda uyulması gereken kurallar, binada uyulması gereken kurallar nelerdir arapça,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Okulda uyulması gereken kurallar nelerdir? elif Eğitim ve Öğretim 46 15-04-2017 03:24
Kütüphanede Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? elif Soru Cevap 1 26-12-2014 10:22
Beden Dersinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? elif Soru Cevap 0 26-02-2013 09:34
Müzelerde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? elif Soru Cevap 0 26-02-2013 09:33
Futbolda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir elif Soru Cevap 0 26-02-2013 09:19

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:18 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats