Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Diego Rivera Kimdir? - Diego Rivera Hakkında (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/114669-diego-rivera-kimdir-diego-rivera-hakkinda.html)

elif 10-03-2013 03:44

Diego Rivera Kimdir? - Diego Rivera Hakkında
 
Diego Rivera Kimdir? - Diego Rivera Hakkında

http://www.bakimliyiz.com/resim/diego-rivera.jpgMeksikalı ressam Frida Kahlo'nun kocası olan Diego Riverahttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg özellikle duvar resimleriyle ünlü Meksikalı ressamdır. Latin Amerika'da ve ABD'de fresk sanatını yeniden canlandırdı. Duvar resmi yapmaya genç yaşta başlayan Riverahttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg Meksiko'da San Carlos Güzel Sanatlar Akademisi öğrencisiyken bir öğrenci eylemine katıldığı için okuldan atıldı. Öğrenimini sürdürmek için İspanya'ya giden Riverahttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg daha sonra Paris'e yerleşti. Orada Pablo Picasso ve Amedeo Modigliani gibi sanatçılarla dost oldu. 1920'de Rönesans dönemi fresklerini incelemek üzere İtalya'ya geziye çıktı. İtalya'da gördüklerinden çok etkilenen Riverahttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg ülkesinde uygulamak için taslaklarını çizdi.
1921'de Reform yanlısı Alvero Obregon'un devlet başkanı seçilmesi üzerine Meksika'ya döndü. Yakın geçmişteki Meksika Devrimi'nin umutlarını ve eylemlerini dile getiren siyasi ve toplumsal içerikli bir dizi duvar resmi yaptı. ABD'de Detroit'te Detroit Sanat Enstitüsü ve New York kentindeki Rockefeller Merkezi için de duvar resimleri yapan Rivera'nın resimleri o günlerde siyasi içeriklerinden dolayı yoğun tartışmalarla karşılaştı. Fresklerin çarpıcı renklerihttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg cesurhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg yalın ve anıtsal üslubu ABD'de ve Latin Amerika'da fresk sanatının yeniden canlanmasına yol açtı.Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:48 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.