bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 10-03-2013, 03:58   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi?

Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi?Milli Eğitim Bakanlığı Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sürücü kursları ile ilgili bir dizi yeni karar aldı. Artık sürücü adayları kolay kolay ehliyet alamayacak

Milli Eğitim Bakanlığı Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sürücü kursları ile ilgili bir dizi yeni karar aldı. Artık sürücü adayları zorunlu olarak "gece direksiyon eğitimine" alınacak Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? direksiyon sınavlarında yığılmaların önlenmesi için randevu usulüne geçilecek. Direksiyon sınavı sırasında sürücü adayının yanına sürücü kursu öğreticisinin yerine sınavı yapanlar oturacak. Direksiyon eğitimi verilecek araçlara da 10 yaş sınırı getirildi.

MEB Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 2002 tarihli "Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kurslarındaki Uygulamalar ile Sınav Kurulları ve Sınav Esasları"nda değişiklik yaptı.

GECE ARAÇ KULLANMA ZORUNLULUĞU

Buna göre Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? C Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? D ve E sınıfı sertifika alacak kursiyerlere 4 saat Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? diğer kursiyerlere 2 saat direksiyon eğitim alanında veya akan trafikte gece araç kullanma zorunluluğu getirildi.

Sürücü kursları Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bir dönemde C Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? D ve E sınıfı için araç başına en fazla 9 kursiyer Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? diğer sertifika sınıfları için araç başına en fazla 15 kursiyer kaydı yapabilecek.
Direksiyon sınavlarında yığılmaların önüne geçilmesi için randevu usulüne geçilecek. Bir ilçede bir günde direksiyon eğitimi sınavı yapılacak kursiyer sayısı bin kişi olacak. Ancak ilçede bu sınava girecek kursiyer sayısı 4 bini aşıyorsa bu sayı bin 500'e çıkabilecek. Böylece bir günde 4-5 bin kişinin sınava girmesi engellenecek. Adaylara Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? direksiyon eğitimi sınavının yapıldığı gün ve saat önceden bildirilecek. Sınav 15 dakika sürecek. Eski uygulamada adaylardan sabah saat 08.30'da sınav yerlerine gelmeleri isteniyor Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? adaylar sıra kendilerine gelinceye kadar saatlerce beklemek zorunda kalıyordu.

Direksiyon Eğitimi Dersi Uygulama ve Değerlendirme Kurulu üyelerinin sınav sırasında araçta oturacakları yerler de yeniden düzenlendi. Direksiyon sınavı sırasında kursun öğreticisi artık sürücü adayın yanında Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ön koltukta oturamayacak. Sınavı yapan öğretmenlerden biri aracın ön koltuğunda Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? diğeri arka koltukta olacak. Sürücü kursu öğreticisi de aracın arkasında oturacak. Adayın yanında sınavı yapan iki öğretmenden biri oturacak.

ARAÇLAR 10 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAYACAK

Sınav esnasında başarısız olan öğrencinin sınavına Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sınav süresi dikkate alınmaksızın son verilecek. Sınav aracı olarak kullanılacak otobüsün en az 24 yolcu taşıma kapasitesi olması şartı getirildi. Ayrıca Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? Direksiyon Eğitimi Dersi Uygulama ve Değerlendirme Kurulunda görev alacakların en az 3 yıllık sürücü belgesi olması zorunlu olacak.

A1 Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? A2 ve B sınıfı direksiyon eğitim aracı olarak kullanılacak taşıtlar 10 yaşından büyük olamayacak. Kurslarda kullanılmakta olan direksiyon eğitim araçlarından 10 ayını dolduranların değiştirilmesi için 31 Aralık 2011'e kadar süre tanındı.

Direksiyon eğitim alanlarının Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? kurumların bulunduğu büyükşehri oluşturan ilçelerin sınırları içerisinde bulunması şartına İstanbul da dahil edildi.
Özürlü bireylerin almış olduğu H sınıfı sertifika eğitimi Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? "motosiklet" ve "otomobil" olarak ikiye ayrıldı.

HAK EDEN ALACAK

MEB yetkilileri bu düzenlemenin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sürücü kurslarıyla ilgili sorunları gidermek amacıyla yapıldığını belirtti. Sürücü kurslarının hem gündüz hem gece hem de hafta sonu kursiyer kaydettiklerini Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? kontenjanlarının iki-üç katı kursiyere yer verdiklerini Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bu nedenle sürücü adaylarının gereken direksiyon eğitimini alamadığını anlatan yetkililer Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? "adayların araba kullanmayı öğrenemeden ehliyet aldıklarına" işaret etti.

Direksiyon sınavı sırasında sürücü adayının yanına oturan sürücü kursu öğreticisinin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? adayın hata yaptığı yerde kendisinin debriyaj ve frene bastığını kaydeden yetkililer Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bu nedenle sınav sırasında oturma düzeninin değiştirildiğini belirtti.

Direksiyon sınavının yapılacağı gün yığılmalarının önüne geçmesinin amaçlandığını ifade eden yetkililer Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? özellikle büyük ilçelerde 6-7 bin kişinin birden aynı gün sınava girdiğini hem adayların sıkıntılarla karşılaştığını hem de sınav için gereken zamanın ayrılmadığını belirterek Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bu nedenle randevu usulüne geçildiğini ve sınavın gerekirse 4-5 güne yayılacağını dile getirdi.

Yetkililer Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? "İnsanlar araba kullanmayı öğrenemeden ehliyet alıyordu. Bundan sonra böyle olmayacak. Bundan sonra sınavların daha düzgün olacağını düşünüyoruz. Randevu usulüne geçilecek. Adaylara gelecekleri gün ve saat bildirilecek ve direksiyon sınavı kesinlikle 15 dakika sürecek Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? daha az olmayacak. Ayrıca ehliyet alan insanların arabayı gece de kullanacağı göz önünde bulundurulduğunda Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? gece direksiyon eğitimi de verilmesi gerekiyor" diye konuştu.


Ömür boyu ehliyet bitiyor

Sürücü belgeleri AB ile uyumlu hale getiriliyor. Bir ömür boyu tek bir ehliyetle araç kullanma dönemi kapanıyor

20 Mart 2010 Cumartesi Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 08:56:03

Ehliyet konusunda AB standartları geliyor. Öngörülen trafik reformlarıyla Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 18 yaşında ehliyet alıp yıllarca aynı ehliyetle otomobil kullanma dönemi kapanacak. AB stratejisi 2010 - 2011 Eylem Planı Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre ilk etapta sürücü ehliyetleri AB standardına kavuşacak. Daha sonra kamu ulaştırma araçlarına hız sınırlayıcı teknik cihazlar takılacak; sürücü belgeleri sadece 5 yıl için geçerli olacak. Belgeyi kullanmaya devam etmek için yeniden ehliyet sınavına girilecek. İlk kez ehliyet alanlara Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 2 yılı kapsayan staj dönemi verilecek. Bu kişiler ‘2 yıllık stajyer sürücü belgesi’ ile araçlarını kullanabilecek. Bu sürede 2 kez kırmızı ışıkta geçen Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 2 kez hız limitini aşan Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? uyuşturucu ve alkol etkisiyle araç kullananların ehliyetleri tamamen iptal edilecek.

REFORM NİTELİĞİ TAŞIYOR

Hükümetin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? “Reformları Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? AB istediği için değil Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? halkımızın yaşam düzeyini Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? hak ettiği seviyeye yükseltmek için yapıyoruz Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde verdiği taahhüt Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? trafik canavarının yok edilmesini de kapsayacak kadar genişledi. Bakanlar Kurulu’nun önceki gün kabul ettiği Türkiye’nin katılım süreci için ‘AB stratejisi 2010-2011 Eylem Planı’ 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda bir reform niteliği taşıyor. AB ile müzakere eden Türk yetkililerin verdiği bilgiye göre “Ülkemiz sürücü belgelerinin AB sürücü belgeleriyle uyumlaştırılması; belirli araçlara hız sınırlayıcı teknik cihaz takılması” olarak belirtilen kanun değişikliği Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? kısa ve orta vadede köklü değişiklikler getiriyor.Taksi sürücülerine GPS zorunlu olacak

• Ehliyet Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 5 yıl geçerli olacak ve ehliyetin son kullanma tarihi yazılı olarak belgede yer alacak. Süreyi uzatmak isteyenler Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu alacak ve sürüş testlerinden geçirilecek. Sadece testi geçenlerin ehliyeti yenilenecek.

• Otobüs Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? kamyon ve çekicilere hız sınırlayıcı cihaz takılması mecbur tutulacak.

• Taksi sürücüleri araçlarında yer tespit cihazı GPS ile yön belirlemek için navigasyon cihazlarını taktırmak zorunda olacak.

• Okul servis araçlarını kullananların deneyimli olmaları istenecek ve araçlarda her koltuk için emniyet kemeri bulunması şartı aranacak.

• İzinsiz otoparkçılık yapan Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? yol kenarına park eden araç sürücülerinden park parası isteyen kişiler hapis ve para cezası ile cezalandırılacak.

• 1 Nisan 2008’de başlayan ve vatandaşların kaza yaptıktan sonra kendi aralarında tutanak düzenlemesini öngören değişiklik zorunlu olacak. Tutanak düzenlenmediği takdirde Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? polis yerine sigorta ekspertizleri kaza yerine çağrılacak.EHLİYET ŞEKLİ DEĞİŞECEK

Ehliyetlerin şekli ve koşulları değiştiriliyor. Yeni ehliyetin ön yüzünde fotoğraf Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ad-soyad Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? doğum yeri Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? tarihi Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? geçerlilik süresi yazılacak Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ehliyetin verildiği yer ve makam Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? belge no Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? imza Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? adres ve sürücü belgesi sınıfı yer alacak. Sağ üst köşede TR kısaltması bulunacak ve ehliyetler yeniden sınıflandırılacak. Otomobil kullananlara BE sınıfı ehliyet verilecek. Sürücü otomobilin yanı sıra otobüs kullanmaya da yetkiliyse Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? BE’nin yanına ‘BE C1E gh’ şeklinde ek harfler yazılacak. Kamyon sürücülerinin sınıfı CE Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? otobüs Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? midibüs Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? minibüs Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? römorklu minibüs kullanıcılarının D Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? D1 Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? D1E Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? DE olacak. Traktör sürücülerine F Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? iş makinesi sürücülerine G Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sakat ve hastaların kullandığı motosiklet ve otomobil sürücülerine ise H sınıfı verilecek.

İkinci el otoya yeni düzenleme yolda

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ikinci el oto pazarını düzenleyeceklerini söyledi. Ergün Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ağır kaza sonucu perte ayrılmış Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? yani ölmüş araçların Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sigorta-kasko şirketlerince piyasaya satıldığını Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bu hurdaların oto sanayi sitelerinde tamir edilerek kayıtdışı olarak yollarda dolaşabildiklerine dikkat çekti. Ergün “İkinci el pazarının düzenlenmesi gerekiyor. Otomotiv sektörü de bu konuda bize bir rapor sundu. Üzerinde çalışıyoruz. Birlikte kısa Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? orta ve uzun vadede yapılabilecekleri yapacağız. İkinci el piyasası bizde Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? birinci el kadar önemli. Milyonlara varan rakamlardan söz ediliyor” dedi.


Kaynak: Habertürk
Ehliyet Sınavı değişiyor!

MEB Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? araba kullanmayı bilmeyenlerin ehliyet sahibi olmalarını zorlaştıracak önemli bir çalışma için düğmeye bastı.

Bu haberi 12.808 kişi okudu. Son güncelleme: 00:26 TSİ 24 Eylül 2009 Perşembe

Yeni yönetmelikle önceden 5 dakikayla geçiştirilen direksiyon sınavları tarihe karışacak. Sadece bir caddede tur atıp sınavı geçme dönemi bitecek.

Sürücü adayları her türlü yol durumu düşünülerek sınava tabi tutulacak. Otoyollara çıkarılacak adaylar Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? hem gündüz hem de gece sürüş testinden geçirilecek.

Yeni sistemde adaylara not veren direksiyon hocalarına yenileri eklenecek. Bu kişilere direksiyon sınavı için özel ders verilecek.

Direksiyon sınavında emniyet kemerini takmama ya da sinyal vermeyi unutma gibi hatalar affedilmeyecek. Sınav sonucu yapılacak titiz değerlendirmeden geçemeyen sürücü adayları sınav tekrarı için yeniden direksiyon eğitimine gönderilecek. Sürücü Kursları Birliği Derneği Genel Başkanı Vedat Şahin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? genel konularda mutabakat sağlanan yönetmelik sayesinde ehliyet almada Almanya’daki sistemin uygulanacağını söyledi.

5 dakika bile sürmeyen direksiyon sınavlarının 45 dakikaya çıkarılabileceğini belirten Şahin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? "Sınavların ciddi olması sürücü kurslarının direksiyon eğitimlerine önem vermesini sağlayacak. Adaylar hiç direksiyona oturmadan geçirilmeyecek." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu (MTSK) Yönetmeliği’nin değiştirilmesi için yapılan çalışmalarda sona yaklaştı.

Yönetmelik değişikliği için oluşturulan komisyonda Sürücü Kursları Konfederasyonu’ndan temsilciler de yer alıyor. MEB Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerini alıyor. Komisyona katılanlar trafik kazalarında birincil sebepler arasında yer alan sürücülerin eğitimiyle ilgili taleplerde de bulundu.

Bu kapsamda direksiyon eğitim ve sınavlarının düzeltilmesiyle ilgili öneriler sunuldu. Yönetmelik değişikliğinin amacı motor Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ilkyardım Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? trafik gibi yazılı sınavlardan ziyade direksiyon sınav sistemini baştan aşağı yenilemek ve AB standartlarına uygun hale getirmek. Komisyonun çalışmalarına göre Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sürücü kurslarının verdiği 20 saatlik zorunlu direksiyon eğitimi kapsamında gece eğitimi de var.

Ancak mevcut sınav sistemi yüzünden gece eğitimi hiçbir zaman hayata geçirilemiyor. Yeni yönetmelikle direksiyon sınavının şehir içi ve şehirlerarası yollarda gece ve gündüz şartlarında ayrı ayrı yapılması öngörülüyor. 5 dakikalık direksiyon sınavlarının 45 dakikaya çıkarılması da yine bu yönetmelikle mümkün olacak.

Sınav değerlendirme kriterlerinin AB standartlarında olmadığını belirten Sürücü Kursları Birliği Başkanı Şahin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bu yüzden güvenli araç sürme becerisi kazanamamış olanların sınavları rahatça geçtiğini kaydetti.

Şahin görüşmelerin devam ettiğini Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ekim ayı içerisinde yönetmelik değişikliğiyle ilgili somut adımın atılabileceğini söyledi. Herkesin yapılacak değişikliğe hazır olması gerektiğini ifade eden Şahin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? "Direksiyon tutan herkes sınavı geçemeyecek." uyarısında bulundu.

Şahin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? yazılı sınav sisteminde adayları etkileyecek kadar büyük bir değişikliğin olmayacağını dile getirirken Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? değişikliğin stajyerlik sistemiyle karıştırılmaması gerektiğinin de altını çizdi.

DİREKSİYON HOCALARININ EĞİTİMİNE ÇEKİDÜZEN
Yeni yönetmelikte üzerinde durulan bir başka konu ise sınav yapıcıların eğitimi. ’Sınav yapıcı Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? direksiyon sınavında adayın yetkinliğini ölçmede önemli bir unsurdur.’ diyen Şahin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bu kişilere yurtdışında 6 aylık bir eğitim verilirken Türkiye’de ise 2 haftalık eğitimin yeterli görüldüğüne dikkat çekti.

Mevcut sistemde direksiyon sınavlarının yapılacağı yerle ilgili ifadelerin de muğlak olduğunu söyledi: "İnsanlar ıssız yerlerde de direksiyon sınavına tabi tutuluyor. Ancak sınavın yapılacağı yerin belli kriterlerinin olması gerekiyor."

Sürücü hatalarının bayram bilançosu: 100 ölü
Arefe gününden bu yana Türkiye genelinde meydana gelen trafik kazalarında 100 kişi öldü Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 441 kişi yaralandı. Kazaların büyük çoğunluğu sürücü hatalarından kaynaklandı. Oluş şekli açısından değerlendirildiğinde en çok kaza Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? çarpışma sonucu meydana geldi.

Süratli giden araçların dikkatsizlik sonucu şarampole yuvarlanıp devrilmesiyle birlikte çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Arefe günü 24 kişi öldü Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? 78 kişi yaralandı. Bayramın birinci günü ise 20 Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? ikinci günü 12 Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? dün ise 44 kişi yaşamını yitirdi. Kazalarda toplam yaralı sayısı ise 447 olarak kayıtlara geçti.

Sağlığı elverişli olmayanın ehliyeti iptal edilmeli Ehliyet almak için kursa başlamadan önce sağlık raporu alınıyor ancak yıllar içerisinde kişinin vücut fonksiyonlarında değişiklik olabiliyor.

Avrupa’da belli bir yaştan sonra sağlık ve savcılık kontrolünden geçilirken Türkiye’de bu tür denetimler yapılmıyor. Tek gözünü kaybeden bir vatandaş belli aralıklarla sağlık kontrolünden geçirilmediği için araç kullanmaya devam edebiliyor. Ya da psikolojik olarak araç kullanması sakıncalı olan biri sağlıklı iken aldığı ehliyetiyle trafiğe çıkabiliyor. Sürücü Kursları Birliği Derneği Genel Başkanı Vedat Şahin Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? bu konuyla ilgili denetimlerin uygulamaya geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Stajyerlik sistemi TBMM’de bekliyor
Stajyerlik sistemini getirecek Karayolları Trafik Kanunu Tasarısı’nın TBMM İçişleri Komisyonu’na ulaşmadığı öğrenildi. Sürücü kurslarının desteklediği ’stajyer sürücü’ uygulamasının bazı maddelerine Milli Eğitim Bakanlığı’nın karşı olduğu biliniyor.

Stajyer sürücü uygulamasında ceza puanı gibi yapılan yanlışların toplanması Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? adayların gerekirse ehliyet sınavlarına tekrar girmeleri gündeme gelmişti. Sürücü Kursları Federasyonu Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? sürücü kurslarının nüfusa orantılı olarak açılmasıyla ilgili teklifi de Karayolları Trafik Kanun Tasarısı’na eklemişti.
(ZAMAN)


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi?

Stajyer Ehliyet Yasası Yürürlüğe Girdi Mi? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: stajyer ehliyet ne zaman yürürlüğe girecek, yeni ehliyet yasası nezaman yürürlüğe girecek 2013, stajyer ehliyet ne zaman yürürlüğe giriyor, stajyer ehliyet ne zaman, stajyer sürücü belgesi ne zaman yürürlüğe girecek, stajyer ehliyet yasası ne zaman yürürlüğe girecek, yeni ehliyet yasası nezaman yürürlüğe girecek, stajyer ehliyeti ne zaman yürürlüğe girecek, ehliyet yeni yasa nezaman yürürlüğe girecek, stajyer ehliyet ne zaman yürürlüğe giriyor 2013, yeni ehliyet kanunu ne zaman yürürlüğe girecek, ehliyet yasası, ehliyette yeni yasa nezaman yürürlüğe girecek, ehliyet yasası ne zaman yürürlüğe giriyor, stajyer ehliyet ne zaman yürürlüğe girecek 2013,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Stajyer Ehliyet Hakkında Merak Edilenler elif Soru Cevap 0 20-02-2013 08:29
Yeni 2012 Ehliyet Yasası gizem Soru Cevap 0 02-05-2012 02:56
Ohm Yasası Nedir? elif Eğitim ve Öğretim 0 14-06-2011 02:58
Belediye Yasası Nedir? - Belediye Yasası Hakkında elif Kadın ve Hukuk 0 12-03-2011 01:49
Tembellik yasası nimlahza Fıkralar 0 11-11-2010 01:18

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:05 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats