Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Vektörel Ve Skaler Büyüklük Nedir? (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/114888-vektorel-ve-skaler-buyukluk-nedir.html)

elif 12-03-2013 08:09

Vektörel Ve Skaler Büyüklük Nedir?
 
Vektörel Ve Skaler Büyüklük Nedir?Vektörel büyüklük yönü ve doğrultusu olan büyüklüklere verilen isimdir. Vektörel büyüklükler yönühttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg başlangıç noktası ve geçtiği nokta tanımlanan bir vektörle tanımlanır. Vektörün uzunluğu ise onun şiddetini yani büyüklüğünü gösterir. Ör.: Kuvvethttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg Yer Değiştimehttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg Konumhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg Hızhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg Ağırlık v.b.
Skaler büyüklükler ise yönü ve doğrultusu olmayanhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg sadece miktarı ifade edilebilen büyüklüklerdir. Ör.: Sıcaklıkhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg hacimhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg kütlehttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg zamanhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg yol v.b.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:44 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.