Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Deri hastalıkları nelerdir ? Deri hastalıklarının isimleri (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/114915-deri-hastaliklari-nelerdir-deri-hastaliklarinin-isimleri.html)

elif 12-03-2013 09:17

Deri hastalıkları nelerdir ? Deri hastalıklarının isimleri
 
Deri hastalıkları nelerdir ? Deri hastalıklarının isimleriDeri hastalıklarıhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg ciltte görülen hastalıklardır. Sayılmayacak kadar çok deri hastalığı vardır. Deri hastalıklarına genel olarak dermatozhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg ilgili bilim dalına da dermatoloji ismi verilir. Deri hastalıkları hakkında genel bir fikir edinebilmek için birkaç bölüme ayırmak mümkündür.

Mikroorganizmaların sebep olduğu deri hastalıklarıBu organizmalar genellikle deri iltihaplanmalarına yol açar. Mikroorganizmalar derideki herhangi bir bozukluğun üzerine kolayca yerleşebilirler. Yaralarhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg yanıklarhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg uyuzhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg böceklerin ısırdıkları yerlerhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpgegzemalar ve uçuklar kolayca iltihaplanabilirler. Deri iltihaplarına dermatit de denir. Mikroorganizmaların yol açtığı hastalıklardan olan cüzzamhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg deri veremi ve frengide ise yukarıdaki bahsedilen iltihaplanmaların dışında bir mekanizma söz konusudur. Bunlar bu yüzden spesifik iltihaplar veya spesifik enfeksiyonlar grubu olarak adlandırılmıştır.

Allerjik deri hastalıkları


En sık rastlanan deri hastalıklarıdır. Allerjik deri hastalıkları arasında serum hastalığıhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg Quincke ödemihttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg kurdeşenhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg egzemahttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg kontakt dermatit sayılabilir. Allerjik deri hastalıklarının sebebini bulmak oldukça güçtür. Bu amaçla hasta ve çevresi çok iyi araştırılır. Çeşitli deri testleri yapılır. Gerekirse hasta bulunduğu çevreden bir müddet uzaklaştırılır. Allerjiye sebeb olan amil bulunmaya çalışılır. Bu amiller; çiçek tozlarıhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg çeşitli besin maddelerihttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg ev tozlarıhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg bazı ilaçlarhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg bağırsak parazitleri olabilir. Allerjik hastalıklarda irsiyetinhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg vücut yapısının ve asabi durumun yani psikolojik sebeplerin de rolü büyüktür.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:44 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.