Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar? (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/114971-insanlar-neden-sevgiye-ihtiyac-duyarlar.html)

elif 13-03-2013 02:25

İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar?
 
İnsanlar Neden Sevgiye İhtiyaç Duyarlar?İnsan toplumsal bir canlıdır. Öyle ki insansı atalarımız bile bir arada yaşıyorlardı. İnsanın toplum içinde yaşamaya olan gereksiniminin bir çok nedeni var. Bunun en belirgin nedeni toplumdaki iş bölümü. Toplumsal işbölümühttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg emeğin uzmanlaşmasını sağlar ve bu da üretimin verimliliğini artırır.

Karmaşık toplumun ilk örneklerini neolitik çağda görmek mümkün. Yerleşik yaşama ve tarım toplumuna geçen insanhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg yaşamını devam ettirebilmek için bir toplum içinde bulunmaya gereksinim duyuyordu. Sözgelimihttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg toprağı işleyen çiftçilerhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg kendilerini düşmanlardan koruyacak askerlerehttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg askerlerse bu hizmetleri karşılığında onlar için toprağı işleyiphttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg ürün elde edecek çiftçilere gereksinim duyuyordu. İnsanların birbirlerine duydukları gereksinim yalnızca maddi olanlarla sınırlı değil elbet.

Duygusal anlamda da insanlar birbirlerine gereksinim duyarlar. Arkadaşlıkhttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg aşk ya da akrabalık gibi insanları birbirine bağlayan bağların yanında bir gruba ait olma isteğihttp://www.maxihayat.net/maxiforum/i...ies/virgul.jpg ortak değerleri paylaşma amacı gibi etkenler insanları bir arada olmaya iter.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:04 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.