bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 13-03-2013, 01:42   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları

Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım AlanlarıOrtaçağ simyacıları cıvayı bir metal olarak değil Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları metallere parlaklık Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları yoğunluk. ısıl iletkenlik ve dövülgenlik özellikleri kazandıran • bir öz olarak tanıyorlardı. Metallerde Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları ısıtıldıkları zaman ortaya çıkan değişikliklerin bağlandığı ikinci temel bileşen de Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları KÜ-KÜRT'tü. Braune Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları Leningrad'da 1759'un soğuk bir kış gecesi dondurmayı başarana kadar (cıva —39°C'ta katılaşır) Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları cıvanın bir metal olduğu kabul edilmedi. Kimyasal olarak cıva. PERYODİK ÇİZELGE'nin aynı grubunda yeralan kadmiyum ve ÇİNKO'ya benzer.
Kullanım alanları: Cıvalı BAROMETRE 1643'te Torricelli Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım AlanlarıTERMOMETRE ise 1714'te Fahrenheit tarafından geliştirildi. Daha yakın dönemde cıva Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları birçok bilimsel aygıtta ve ev eşyalarında kullanım alanı buldu. Örneğin Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları doktorların kan basıncını ölçmek için yararlandıkları tansiyon aleti (Bk. MANOMETRE) ve kapalı ŞALTER'lerde cıva kullanılır. Başka bir kullanım alanı da Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları yüksek akım söz konusu olduğunda alternatif akımı doğru akıma çevirmek için yararlanılan cıva arklı REDRESÖR'dür. Ancak bu tür aygıtlar Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları giderek Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları yerlerini yari iletken aygıtlara bırakmaktadır. Cıva buharının içinden geçen elektrik deşarjıyla oluşan parlak mavi-beyaz ışık ise Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları floresan lambalarının temelini oluşturur (Bk. DEŞARJ TÜPÜ).
Cıvalı alaşımlara amalgam denir. En çok bilinen amalgam' %69 Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları4 gümüş Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları %3 Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları6 bakır Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları %0 Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları8 çimento ve %26 Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları2 kalay içeren bir alaşım ile cıvayı karıştırarak yapılan ve diş dolgularında kullanılan amalgamdır. Sıvı ile katı halleri arasında yayınma oluşurken Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları dolgu 'tutar.' Cıvanın lamalgam oluşturma özelliğinden Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları altın ve gümüş özütlemede yararlanılır. Cıva Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları tuzlu suyun ELEKTROLİZ'iyle KLOR üreten pillerde katot olarak kullanılır. Katotta açığa çıkan sodyum Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları hemen bir amalgam oluşturur ve sud kostik (sodyum hidroksit) olarak alınır. Cıvanın talyum metaliyle oluşturduğu amalgamm Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları cıvadan daha düşük bir erime sıcaklığı (—60°C) vardır; bu yüzden Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları düşük sıcaklık termometreleri yapımında kullanılır. Cıvalı PİL'lerin güçleri öteki pillere oranla daha çok Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları ömürleri de daha uzundur. Boyutlarının çok küçük tutulması gereken aygıtlarda Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları örneğin duyma aygıtı ve fotoğraf makina-sının ışık ölçülerinde Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları bu piller kullanılır.
Cıvalı piller de anot Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları cıva ile çinkonun- amalgamıdır: katot da yaklaşık % 5 grafit ile karıştırılmış cıva oksit'ten. (HgO) oluşmuştur.
Cıva bileşikleri Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları sınırlı ölçüde de olsa Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları endüstri ve tıp alanında da kullanılır. Cıva sülfat (HgSO..) Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları asetilen ve sudan asetaldehit (Bk. ALDEHİT) elde edilmesinde bir katalizör işlevi görür. Bakır Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları cıva ve iyot'tan oluşan kompleks tuz Cu2(HgI4) Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları ısıtılınca renk değiştiren bir ısı belirtecidir. Cıva fülminat. Hg(CNO)2 Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları sürtünme ve şoka çok duyarlı olduğu için PATLAYICI'lar-da ateşleyici olarak kullanılır. Cıva ve bileşikleri Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları zehirli olmaları nedeniyle günümüzde daha az kullanılmaktadır; ama kalomel (Hg2Cl2) gibi bazı cıva bileşiklerinden mikrop kırıcı olarak yararlanılır. Fenil cıva asetat (PMA) Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları mantarların büyümesini engellemek için tohumluk tahıllara püskürtülür. Aynı zamanda kağıt fabrikalarında balçık oluşmasını Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları duvar kağıdı yapışkanlarında mantar oluşumunu ve çayırlarda kalın otların büyümesini engellemek için kullanılır.

Zehirliliği: Cıva Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları özellikle cıva buharı ve cıva bileşiklerinin büyük bölümü zehirlidir. Bu nedenle Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları genellikle çevre kirlenmesi açısından tehlikeli olduğu kabul edilir. Fenil cıva asetat ile işlem görmüş tohumlar Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları İsveç'teki sarı yelve kuşu soyunun yok olmasına yolaçtı ve bu yüzden 1960'da yasaklandı. 1971 yılında ise Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları gene bu bileşikle ekim için hazırlanan tahıllık tohumu yiyen yüzlerce Iraklı öldü. Yakın zamanda buna benzer bir başka hata yüzünden Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları Avrupa'da binlerce ölamızlık hayvanın zorunlu olarak öldürülmesi gerekti.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları

Civa Nerelerde Kullanılır? Civanın Kullanım Alanları konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: civanın kullanım alanları, civa kullanım alanları, civanın kullanım alanları kısaca, cıva elementi nerelerde kullanılır, cıvanın kullanım alanları, civanın kullanım alanları nelerdir, cıva kullanım alanları, cıva nın kullanım alanları, civanın kullanım alanı, civa kullanim alanlarinda, kalay elementi nerelerde bulunur, cıva kullanıldığı alanlar, talyum nerede kullanılır, kalayın kullanım alanları nelerdir, civa kullanım alanları kısaca,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Civanın kullanım alanları nelerdir? Я Genel Kültür Paylaşımlarınız 15 16-05-2017 07:07
Bakır Nerelerde Kullanılır? - Bakırın Kullanım Alanları elif Soru Cevap 0 23-02-2013 04:02
Demir Nerelerde Kullanılır? Demirin Kullanım Alanları Nerelerdir? elif Soru Cevap 0 18-02-2013 10:39
Mıknatıs nerelerde kullanılır? Mıklatısın kullanım alanları Nerelerdir? elif Soru Cevap 0 09-02-2013 05:03
Civa elementi nerelerde kullanılır? Я Kimya 0 09-12-2012 11:18

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:48 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats