bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 13-03-2013, 01:43   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar

Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar


türkiyede toryum Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlartürkiyede toryum yatakları Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlartoryumun çıkarıldığı yerler Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlartürkiyede toryum madeni Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlartürkiyede toryum çıkarıldığı yerler

1959 yılı sonlarına doğru Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Eskişehir’e bağlı Sivrihisar ilçesinin kuzey batısında Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı AlanlarKaraburhan Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Kızılcaören Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Karkın ve Okçu Köyleri arasında yer alan 15 km2‘lik bir sahada Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar toryumun yanı sıra nadir toprak elementleri Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar barit ve fluorit de içeren karmaşık yapılı yataklara rastlanmıştır.

1977 yılında MTA tarafından hazırlanan rapora göre bölgedeki cevherin ortalama tenörü % 0 Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar21 ThO2 olup Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar toplam rezerv yaklaşık 380.000 ton ThO2 civarındadır. Toryum Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar monazit ve torobastnazit minerallerinin kafes yapısında yer almaktadır.

Toryum tenörü Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar seçme numunelerde % 3′e kadar çıksa da yatağın ortalaması %0 Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar2′dir. Toryum ihtiva eden Sivrihisar cevher yatağındaki Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Yaylabaşı ve Kocayayla bölgelerinde yeterli sayıda sondaj yapılamadığından bu bölgelere ait kesin rezerv tespiti mevcut değildir. Bu bölgelerle birlikte Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Kuluncak Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Hekimhan Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Malatya Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Felahiye Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Kayseri ile Sivas ve Diyarbakır il sınırları içinde rastlanan toryum yataklarında gerekli çalışmaların yapılması sonucunda Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Türkiye'nin toryum rezervinin artacağı tahmin edilmektedir. Bulunan ve araştırılmakta olan toryum yatakları ile Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Türkiye’nin Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar dünyanın en büyük toryum rezervine sahip ülkelerden biri konumunda olduğu söylenebilir.

Teknolojik sorunların çözülebilmesi şartıyla Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Türkiye Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar nükleer enerji hammaddesi olan toryum açısından önemli bir potansiyele sahiptir ve zenginlik sınıflandırmasında toryum madeni çok zengin maden sınıfında bulunmaktadır. Dünya maden potansiyeli içerisinde Türkiye'nin payına bakıldığında ise Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar toryum (basnazit) madeninde önemli miktarda rezerve sahip olduğu görülmekte ve rekabet gücünün yüksek olduğu anlaşılmaktadır. Ancak ortalama tenörün düşüklüğü (%0 Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar2) ve rezervin yapısının karmaşık olması Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar toryumun tek başına ekonomik olarak çıkarılabilirliğini güçleştirmektedir.

Eskişehir'deki Sivrihisar yöresi cevherinde bulunan mineraller ile nadir toprak elementleri ve toryumun ayrılma/saflaştırma teknolojisinin geliştirilmesi konusundaki çalışmalar 2003 yılından beri Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar MTA ve ETİ Holding tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Bu çalışmalar sonucunda elde edilmesi planlanan toryum oksidin ayrılma/saflaştırma teknolojisinin geliştirilmesi ile enerji sektöründe kullanılabilirliği araştırmaları Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar TAEK’de Nükleer Yakıt Teknolojisi Geliştirilmesi projesi kapsamında yürütülmektedir. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne ait bu maden sahasında Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar 9. Kalkınma Planı döneminde (2007 – 2013) Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar gerekli yatırımlar yapılarak üretime geçilebileceği tahmin edilmektedir.

Aralık 2007′de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar Bakanlık olarak toryumun nükleer enerji üretiminde kullanılması konusunda 90′lı yıllardan beri önemli çalışmalar yaptıklarını Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar toryumu nadir toprak elementlerinden ayrıştırmayı başardıklarını söyledi.

Nükleer yakıt olarak kullanılan uranyumla ilgili yakıt teknolojisi pek çok ülkede mevcuttur. Üretilen yakıt uranyum fiyatları ise düşük oranlarda (Ekim 2005’de 81 Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar25 $ / kgU) seyretmektedir. [kaynak belirtilmeli] Dünyadaki uranyum stoklarının ve rezervin fazlalığı nedeniyle görünür gelecekte yakıt maliyetinde fazla bir değişim beklenmemektedir. Ayrıca nükleer enerjide yakıt maliyetinin toplam üretim maliyeti içindeki yeri de oldukça azdır (yaklaşık % 10–12). Bu arada Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar nükleer santrallerin bir özelliği de taze yakıtın kolayca depolanabilmesidir. Böylelikle uzun süre yakıt üreticilerine bağlı kalmadan enerji üretimi mümkün olmaktadır. Bu gerçekler ışığında Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar dünyada uranyuma olan talebin devam edeceğinin kaçınılmaz olduğu söylenebilir.
tr.wikipedia.org


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar

Toryum Madeni Nereden Çıkarılır? -Toryum Madeninin Kullanıldığı Alanlar konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: toryum nerede kullanılır, toryum nerede çıkarılır, toryum hangi alanlarda kullanılır, toryum nerelerde kullanılır, toryum nasıl çıkarılır, toryum madeni nerede çıkarılır, uranyum nerede çıkarılır, toryum madeninin kullanıldığı alanlar, bor madeni nerelerde kullanılır, toryum hangi illerde çıkarılır, bor madeni nereden çıkarılır kullanıldığı alanlar, altın mineralinin çıkarıldığı yer ve kullanıldığı alan, toryum nerede çıkarılır ve nerede kullanılır, türkiye de toryum madeni nerelerde çıkarılır ve niçin kullanılır, toryum madeni nerelerde kullanılır,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Bor madeni hangi illerde cıkarılır? Я Soru Cevap 1 27-04-2014 08:09
Prizmaların kullanıldığı alanlar Я Soru Cevap 0 03-03-2013 08:54
Kromun kullanıldığı alanlar? elif Soru Cevap 0 16-02-2013 03:19
Toryum elementi nerelerde kullanılır? Я Kimya 0 09-12-2012 11:13
Bor madeni nasıl çıkarılır? Я Soru Cevap 0 28-11-2012 11:11

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:49 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats