bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 13-03-2013, 01:45   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır?

Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır?


A. MADENCILIK

Yerkabugunun farkli derinliklerinden çikarilan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? ekonomik deger tasiyan mineral ve elementlere maden denir. Türkiye’de madencilik faaliyetleri 1935 yilinda kurulan M.T.A. ile özel sektör tarafindan yürütülmektedir.
Türkiye’de çikarilan önemli madenler
En zengin demir yataklarimiz Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Divrigi (Sivas) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Hekimhan ve Hasançelebi (Malatya) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Edremit (Balikesir) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Dikili ve Torbali (Izmir) ve Simav (Kütahya) çevresinde bulunmaktadir.
Eregli Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Karabük ve Iskenderun’da demir - çelik fabrikalari bulunmaktadir.
Bakir: Ülkemizin en zengin madenlerinden biri olan bakir yataklari Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? çogu kez kursun ve çinko ile birlikte bulunur. En önemli bakir yataklarimiz Karadeniz Bölgesi’nde bulunur. Murgul (Artvin) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Küre (Kastamonu) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Çayeli (Rize) ve Köprübasi (Giresun) bu bölgedeki baslica yataklardandir. Ayrica Maden (Elazig) ve Ergani (Diyarbakir)'de de bakir yataklari mevcuttur.
Krom: Paslanmayan ve çok sert bir maden oldugundan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? madeni esya yapiminda ve kaplamasinda kullanilir.
Krom yataklari alti ana bölgede toplanmistir.
• Fethiye Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Köycegiz Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Denizli
• Alacakaya (Guleman) (Elazig)
• Bursa Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Eskisehir
• Adana Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kayseri Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Mersin
• Iskenderun Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kahraman Maras Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Islahiye
• Kopdagi (Dogu Anadolu)
Krom madeni Antalya ve Guleman’daki ferro-krom tesislerinde islenmektedir.
Boksit: Alüminyumun hammaddesi olan boksit çok hafif oldugundan uçak sanayiinde Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? otomobil Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? ev Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? elektrik malzemesi yapiminda kullanilir.
Boksit yataklari Seydisehir (Konya) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Akseki (Antalya) Islahiye (Gazi Antep) ve Milas (Mugla) civarinda bulunur. Buralarda çikarilan boksit Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Seydisehir alüminyum tesislerinde islenmektedir.
Bor Mineralleri: Ülkemiz bor rezervi bakimindan Dünya’nin en zengin yataklarina sahiptir. Bu nedenle Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? bor madeninin çogu ihraç edilmektedir. Bor madeninden elde edilen boraks ve asit borik nükleer alanda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? jet ve roket yakitinda katki maddesi olarak Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? ayrica sabun Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? tekstil Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? cam Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? kâgit sanayii Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? vb alanlarda kullanilir.
Bor mineralleri Balikesir Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Susurluk Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Bigadiç çevresi ile Kütahya Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Emet ve Eskisehir çevresinde çikarilir. Çikarilan mineraller Bandirma’daki tesislerde islenir.
Kükürt: Kükürt gübre Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? kimya ve boya sanayiinde kullanilir. Ayrica kauçugun islenmesinde ve sülfirik asit üretiminde de kullanilir.
Ülkemizde kükürt yataklari Keçiborlu (Isparta) ve Milas (Mugla) çevresinde bulunmaktadir.
Zimpara Tasi: Çesitli kesici Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? torpüleyici ve silici aletlerin yapiminda kullanilan zimpara tasi yönünden ülkemiz çok zengindir. Tire (Izmir) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Manisa Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Söke (Aydin) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Milas (Mugla) ve Tavas (Denizli) da çikarilir.
Barit: Suda erimeyen bir maden oldugundan boya Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? deri Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? kimya Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? cam ve kauçuk sanayiinde kullanilir. Ülkemiz barit yataklari bakimindan zengin sayilir. Antalya Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Mus Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Gazi Antep ve Eskisehir çevresinde barit yataklari bulunmaktadir.
Tuz: Türkiye tuz yataklari bakimindan son derece zengindir. Kaya tuzu yataklari üçüncü jeolojik zamanda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? kapali göl havzalarinda sularin buharlasmasi ile olusmustur. Son yillarda tuz üretimimiz üç kat artmistir.
Türkiye’deki tuz üretiminin çogu Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Tuz Gölü ile Izmir Çamalti tuzlasindan saglanir. Kaya tuzu yataklari Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Çankiri Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kars Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Igdir ve Nevsehir çevresinde bulunmaktadir.
Civa: Tek sivi madendir. Zirai ilaç yapiminda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? kâgit sanayiinde Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? suni gübre üretiminde ve boya sanayiinde kullanilir. Türkiye’de Sarayönü (Konya) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Ödemis (Izmir) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Manisa ve Usak çevresinde çikarilmaktadir.
Kursun - Çinko: Genelde kursun ve çinko bir arada bulunur. Ülkemizde Keban (Elazig) ve Kayseri çevresinde kursun-çinko yataklari vardir.
Lületasi: Eskisehir çevresinde çikarilir ve islenir. Süs esyasi yapiminda kullanilir.
Oltutasi: Erzurumun Oltu ilçesinde çikarilir ve islenir. Süs esyasi yapiminda kullanilir.
Fosfat: Gübre hammaddesi olarak kullanilan fosfat ihtiyacimizi karsilamaz. Fas Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Tunus ve Cezayir’de yaygin olarak görülür ve daha çok bu ülkelerden ithal edilir. Türkiye’deki en zengin fosfat yataklari Mazidagi (Mardin) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Adiyaman Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Bingöl ve Bitlis’te bulunmaktadir.
Manganez: Çelige sertlik kazandirmak ve direncini artirmak için kullanilir. Usak Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Afyon Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Mugla Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Adana Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Erzincan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Artvin ve Trabzon çevresinde manganez yataklari bulunur. Ihtiyaci karsilamaz. Bu nedenle ithal edilir.
Mermer: Ülkemiz mermer bakimindan zengindir. Afyon Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kütahya Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Marmara Adasi Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kirsehir Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Tokat ve Izmir çevresinde çikarilir. Yurt disina ihracati yapilir.
Volfram (Tungsten): Çok sert olmasi nedeniyle özel sanayi çeligi olarak kullanilir. Demiryolu Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? is makineleri Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? uçak ve gemi yapimi yaninda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? ampüllerde enerjiyi isiga çevirmede kullanilir. Bursa Uludag’da çikarilip isletilmektedir. Fakat son yillarda üretimi durmustur.
Asbest (Amyant): 14 bin °C sicakliga dayanir. Isiya dayanikli araç ve gereç yapiminda kullanilir. Konserojen madde bulundurmasi nedeniyle Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? kullanimi sinirlandirilmistir. Eskisehir Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Bursa Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Erzincan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Hatay Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kars Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Agri Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Malatya Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Sivas Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Iskenderun Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Usak ve Konya’da çikarilir.
B. ENERJI KAYNAKLARI
Taskömürü: Birinci jeolojik zamanda olusmus organik tortul kayaçlardandir. Ülkemiz ise Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? genelde üçüncü zamanda karalastigindan dolayi Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? taskömürü yataklari bakimindan fazla zengin sayilmaz. Türkiye’de Zonguldak Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Amasra Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Eregli arasindaki sahada çikarilir.
Demir - çelik sanayiinde enerji kaynagi olarak tüketildiginden Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Karabük ve Eregli demir - çelik fabrikalari buraya kurulmustur.
Linyit: Türkiye genelde üçüncü jeolojik devirde olustugundan linyit en zengin enerji kaynaklarimizdan biridir. Bütün bölgelerde linyit rezervi bulunmaktadir. Taskömürüne göre kalorisi daha azdir. Ancak yaygin oldugundan enerji ihtiyacimizin en önemli kismini karsilamaktadir.
Linyit yataklari Afsin Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Elbistan (K. Maras) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Tavsanli Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Seyitömer (Kütahya) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Soma (Manisa) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Yatagan (Mugla) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Saray (Tekirdag) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Askale (Erzurum) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Aydin Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Amasya ve Yozgat çevresinde bulunmaktadir.
Linyitten elektrik enerjisi elde eden termik santrallerimiz Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Soma Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Tunçbilek Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Seyitömer Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Afsin - Elbistan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Yatagan ve Orhaneli termik santralleridir.
Petrol: Günümüzün en önemli enerji kaynaklarindan biri petroldür. Petrol ulasim araçlarinda yakit olarak ve plastik Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? gübre Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? boya gibi çok degisik sanayilerde kullanilir. Türkiye’deki petrol yataklari fazla zengin sayilmaz. Ihtiyacimizin % 90'nina yakinini ithal etmekteyiz.
Petrol yataklarimizin % 98'i G. Dogu Anadolu Bölgesi’nde bulunur. Petrol Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Raman Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Garzan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kurtalan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Adiyaman ve Mardin çevresinde çikarilmaktadir.
Ülkemizde çikarilan ve ithal edilen petrol Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Orta Anadolu (Kirikkale) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Aliaga (Izmir) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Atas (Mersin) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Ipras (Izmit) ve Batman rafinerilerinde islenmektedir.
Dogal gaz: Ülkemiz Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? dogal gaz yataklari bakimindan zengin degildir. Su anda sadece Trakya’da Hamitabat ve Güneydogu Anadolu’da Mardin - Çamurlu sahasinda üretim yapilmaktadir. Hamitabat’tan çikarilan dogal gazdan ayni yerde elektrik enerjisi üretilir. Dogalgaz ihtiyacimizin önemli bir kismi Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Rusya Federasyonu ve Cezayir’den ithal edilmektedir.
Su Gücü (Hidroelektrik enerjisi): Barajlardaki suyun Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? elektrik üreten santralleri çalistirmasi ile olusan enerjiye hidroelektrik enerjisi denir.
Türkiye’de elektrik ihtiyacinin % 40 lik kismi hidroelektrik santrallerden elde edilmektedir. Keban Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Karakaya Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Atatürk Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Hirfanli Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Seyhan Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Kemer ve Demirköprü gibi birçok baraj elektrik ihtiyacimizi karsilamaktadir.
Disariya akintisi olan bazi göllerimiz Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? tabii baraj özelligindedir. Bunlardan elektrik üretilir. Baslicalari Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Hazar Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Çildir Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Tortum ve Kovada gölleridir.
Rüzgâr Gücü: Ülkemizde eskiden yel degirmenlerinde ve yelkenli gemilerde kullanilmistir. Fakat elektrik ve petrol enerjisinin devreye girmesiyle kullanim alani çok azalmistir.
Jeotermal Enerji: Jeotermal enerji Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? yer altindaki sicak sulardan ya da su buharindan elde edilir. Türkiye yakin bir jeolojik devirde olustugundan ve genç kivrim daglari kusaginda bulundugundan dolayi Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? fay hatlari ve fay kaynaklari oldukça yaygindir. Özellikle Ege Bölgesi’ndeki Germencik (Aydin) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Balçova (Izmir) Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Sandikli (Afyon) ve Sarayköy (Denizli) civarinda sicak su kaynaklari bulunmaktadir. Su anda sadece Sarayköy (Denizli) de elektrik enerjisi üreten jeotermal santral bulunmaktadir.
Radyoaktif Mineraller: Radyoaktif mineraller Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? nükleer enerji üretiminde kullanilir. Uranyum ve toryum gibi radyoaktif maddelerin parçalanmasiyla enerji elde edilir. Ülkemizde Aydin Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Usak Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Manisa Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Çanakkale ve Yozgat yörelerinde uranyum Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Eskisehir çevresinde toryum yataklari tespit edilmistir. Fakat Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? su anda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? ülkemizde radyoaktif maddelerden nükleer enerji üretimi yapilmamaktadir.
Günes Enerjisi: Türkiye ve özellikle güney bölgelerimiz Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? Günes enerjisinden iyi yararlanabilecek bir konuma sahiptir. Bu enerjiden Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? en çok su isitmada faydalanilir. Ayrica Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? sera isitmasinda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? su pompasi çalistirilmasinda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? bazi elektronik aletlerin çalistirilmasinda Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? vs. Günes enerjisi kullanilmaktadir.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır?

Ülkemizdeki Maden Ve Enerji Kaynakları Nerelerden Çıkarılır? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: linyit nerede çıkarılır, doğalgaz madeni nerede çıkarılır, boksit nerede çıkarılır, çinko nerede çıkarılır, uranyum türkiyede nerede çıkarılır, cinko nerelerde cikarilir, çinko nerede cikarilir, boraks nerede çıkarılır, türkiyede uranyum nerede bulunmakta ve cıkarılmakta, toryum nerede çıkarılır, kurşun nerede çıkarılır, balıkesır zıraı ılacları, coğrafya ilaç fabrikaları nerelerde çıkarılır, türkiye de boksit nerelerde çıkarılır, toryum nereden çıkarılır,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
enerji kaynakları nerelerden, nasıl temin edilir ve nasıl oluşur ? Kayıtsız Üye Soru Cevap 11 05-11-2012 11:01
Linyit nerelerden çıkarılır? Я Soru Cevap 0 16-02-2012 09:05
Ülkemizdeki maden ve enerji kaynakları nerelerden çıkarılır? Bkmlyz Genel Kültür Paylaşımlarınız 2 12-02-2012 01:37
kömür nerelerden çıkarılır? Kayıtsız Üye Soru Cevap 4 12-02-2012 12:59
İstanbul'daki Enerji ve Maden Kaynakları Nelerdir? Я Coğrafya 0 22-11-2011 01:24

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:41 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats