bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 14-03-2013, 01:28   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir?

Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir?Eğer teknoloji yukarıda sunulduğu şekli ile algılanırsa Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? teknolojinin insan hayatında çok önemli bir yer tuttuğu da rahatlıkla anlaşılır. Bu nedenle konumuz teknolojiyi kullanmak ya da kullanmamak değil Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? insan hayatında teknolojinin nasıl bir yeri ve konumu olacağıdır. Bu üzerinde birçok değerli kişi ve kuruluşun çalıştığı önemli bir konu olmuştur.

1. Herbert Simon teknolojiyi insanın kendi yapay iç dünyasıyla dış çevre (doğa) arasında bir ara-yüz olarak görmektedir.

2. Carnegie Komisyonunun bu konuyla ilgili vardığı sonuç şöyledir: "Teknoloji öğretimde yardımcı bir rol üstlenmelidir Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? öğretimin amacı haline getirilmemelidir.
Teknoloji sadece var olduğu için kullanılmaya çalışılmamalı ya da teknoloji kullanılmadığında çağ dışı kalınacakmış gibi bir korkuya kapılmamalıdır. Bizler Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? gelişmiş teknoloji kullanımının öğretimde doyum ve başarıya ulaşabilmek için tek başına yeterli olduğuna inanmıyoruz. Birçok ders için dönemde birkaç saatlik teknoloji desteği yeterli olmaktadır. Bazı dersler için teknoloji Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? dönemin yarısından çoğunda kullanılabilir; ama bütün bir dönemde böylesine bir teknoloji desteğine ihtiyaç duyulabileceği ders sayısı yok denebilecek kadar azdır

3. Eğitimi etkileyen teknolojik gelişmeleri tartışan çok fazla yayın Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? makale vardır. Bunlar arasında dikkat çekici olanlar aşağıya çıkarılmıştır.

a) Alfabe Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? insanoğlunun bilgiyi paylaşması Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? kaydetmesi Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? ve saklaması için entelektüel bir araç olmuştur. Kağıdın icadı ve yazım araçlarının geliştirilmesi Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? alfabe yardımıyla yapılan işlemlerin daha kolay gerçekleştirilebildiği bir süreci başlatmıştır. Kitap Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? birçok sayfadan oluşan Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? değişik tasarımlara sahip Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? sunmak istediği bilgiyi sıralı olarak veren bir araç olarak düşünülebilir. Kısaca kitap Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? teknik açıdan bakıldığında televizyon gibi Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? bilgisayar gibi vermek istediği bilgiden farklı bir yapıya sahip bir araçtır. Matbaanın icadından sonra kitap yaygınlaşarak hemen herkesin ulaşabildiği bir araç oldu. Karatahta hem öğrencinin hem de öğretmenin aynı anda aynı konu üzerinde çalışabilmesine olanak sağlayan ilk sınıf içi iletişim araçlarından birisidir. Okul otobüsü öğrencilerin uzak yerlerden öğretim yerlerine taşınması ve dolayısıyla uygun eğitim ortamının sağlanması açısından bir öğretim aracı olarak görülebilir.

b) Engler teknolojiyi eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak görmektedir. Şöyle der: "eğer eğitim her yönüyle öğretmen Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? öğrenci Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? ve çevre arasındaki bir iletişim ağı olarak görülürse Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? o zaman öğretim teknolojisinin bu ilişkileri tanımlamada önemli bir görevi olduğu anlaşılabilir"


c) Indiana University'den Robert Heinich öğretmenlerin eğitim teknolojisine yaklaşımlarını şöyle dile getirmektedir:
"Peter Drucker'in bir makalesinde söyledikleri büyük oranda yanlış anlaşılmıştır; bu makalede kısaca şöyle denmekteydi: -öğrenme ve öğretme Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? yeni yöntemlerden Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? hayatın başka hiçbir safhasının etkilenmeyeceği kadar derinden etkilenecektir. İnsanoğlunun en muhafazakar olduğu bu eski öğretme sanatında yeni yaklaşımlara Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? yöntem ve araçlara ihtiyaç vardır. Bu yeni geliştirilecek yöntemler sayesinde Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? öğretmenler beceri ve yeterliliklerini arttırarak daha etkili olacaklardır. Bu sayede öğretme Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? henüz araçları ile günümüze ayak uyduramamış geleneksel bir sanat olsa da Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? sıradan bir insanın üstün bir performans sergileyebilmesini olanaklı kılacaktır.- Yanlış anlaşıldığından bahsettim; çünkü birçok eğitimci bu makaleyi okuduktan sonra başlarını sallayacak ve kullanılacak araçlar sayesinde sınıf içerisinde öğrenim başarısının artacağını düşüneceklerdir. Fakat burada asıl söylenmek istenen Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? ancak öğretim teknolojileri kullanıldığında sıradan bir insanın üstün bir performans gösterebileceğidir; yoksa gelişmiş teknoloji kullanmak tek başına yeterli olmayacaktır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir?

Teknolojinin Faydaları Nelerdir? Teknolojinin Faydaları Nedir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: teknolojinin yararları nelerdir, teknolojinin faydaları, teknolojinin faydaları nelerdir, teknolojinin yararları, teknolojinin faydalari, teknolojinin faydaları ile ilgili sorular, teknolojinin avantajları, teknolojinin faydaları kısaca, teknoloji faydaları, teknolojinin yararları ile ilgili sorular, teknolojinin faydalari nelerdir, teknolojinin faydaları nedir, teknoloji faydaları nelerdir, teknolojinin faydaları nelerdir maddeler halinde, teknolojinin verdiği yararlar maddeler halinde,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Teknolojinin yararları nelerdir? Я Soru Cevap 1 20-01-2015 11:31
Nano Teknolojinin Zararları Nelerdir? elif Soru Cevap 1 31-03-2014 07:37
Teknolojinin Zararları Nelerdir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 1 13-03-2013 05:45
Teknolojinin İnsanlara Yararı Nelerdir? elif Soru Cevap 0 08-03-2013 03:48
Teknolojinin Yararları Nelerdir elif Eğitim ve Öğretim 0 26-02-2012 06:24

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:58 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats