bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 15-03-2013, 01:51   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları

Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları


Eğitim insan olmaktan kaynaklanan en temel haktır ve eşitlik Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları kalkınma ve barış hedeflerine ulaşılması için gerekli bir araçtır.

"Herhangi bir ailede Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları bir çocuğun diğerinden daha fazla dikkat gerektirdiği durumlar mutlaka olacaktır.

Bu çocuğun gereksinimlerine yanıt verilmesi Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları diğer çocukların daha az sevildikleri anlamına gelmez.

Olup biten Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları belirli bir anda Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları belirli bir çocuğun gereksinimlerinin daha öncelikli Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları daha kritik özellikler taşımasıdır. Her ana-baba bunun doğru olduğunu bilir ve her çocuk belirli belirsiz de olsa bu durumun farkına varır.

Aile için geçerli olan Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları uluslararası topluluklar için de geçerlidir. Dünyadaki her kız ve erkek çocuğun Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları eğitim hakkından yararlanabilmesi için bizim elimizden gelen her şeyi yapmamızı bekleme hakkı vardır. Ne var ki Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları birçok ülke söz konusu olduğunda Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları iş eğitime geldiğinde kız çocuklar en dezavantajlı konumdadırlar.

Bu yılın Dünya Çocuklarının Durumu’nda da belirtildiği gibi Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları milyonlarca kız çocuk hiç okula gitmemiştir Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları bundan daha fazla kız çocuk eğitimini tamamlamamıştır ve sayısız kız çocuk da hakları olan kaliteli eğitimi alamamıştır. Bu durumdaki milyonlarca kız çocuk toplumlarımızın kıyısına köşesine itilmektedir; yaşamları olması gerekenden daha sağlıksız Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları becerileri daha az Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları yaşamlarında pek az seçenek bulunan ve geleceğe ilişkin umutları hayli zayıf çocuklardır bunlar. Büyüyüp kadınlık dönemine geldiklerinde Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları içinde bulundukları toplumların siyasal Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları sosyal ve ekonomik kalkınma çabalarına katılma açısından hazırlıksız durumdadırlar. Bu durumdaki kadınların ve elbette çocuklarının karşılaştıkları yoksulluk Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları HIV/AIDS Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları cinsel sömürü Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları şiddet ve istismar riskleri de daha yüksektir.

Oysa bir kız çocuğu eğitmek Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları ailenin bütününü eğitmek demektir. Bir kez daha burada da Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları aileler için geçerli olan toplumlar için ve tabii ki ülkeler için de geçerlidir. Bugüne dek yapılan pek çok araştırma Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları kalkınma için kız çocukların eğitiminden daha etkili başka bir araç olmadığını göstermiştir. Başka hiçbir politikanın Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları ekonomik üretkenliği artırma Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları bebek ve anne ölümlerini azaltma Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları beslenme düzeyini geliştirme ve HIV/AIDS’in yaygınlaşmasını önleme dâhil sağlık koşullarını iyileştirme gücü Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları eğitiminki kadar fazla değildir. Gene başka hiçbir politika Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları bir sonraki kuşağın eğitim şansını bu ölçüde artıramaz.

21. yüzyılda daha iyi bir dünya için dünya ülkelerinin üzerinde anlaşmaya vardıkları Binyıl Kalkınma Hedeflerinden (BKH) ikisi Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları kız ve erkek çocukların eğitimi üzerinde odaklanmıştır. Bunlar salt birtakım hedeflerden ibaret değildir; bu hedeflere ulaşmada ne kadar başarılı olduğumuz Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları diğer bütün hedeflere ulaşabilme yeteneğimiz açısından yaşamsal önem taşımaktadır. Uluslararası ailemiz Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları ancak bu hedefleri yaşama geçirerek daha güçlü Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları daha sağlıklı Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları daha eşitlikçi ve daha müreffeh olabilir. "

Kofi Atta Annan

Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları

Kızların Eğitimi İle İlgili Konferans Konuşmaları konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: kızların eğitimi ile ilgili konferans, kizlarin eğitimiyle konferans yazisi, kızların eğitimi ile ilgili konuşma, kızların eğitimi konulu konferans, kiz cocuklarinin egitimi için konferans yazisi, kızların eğitimi adlı konferans yazısı, kızların eğitim konulu konferans konuşması, kızların eğitim konusunda bir konferans yazısı, kızların eğitimi ile ilgili konferans yazısı, kizlarin egitim hakki ile ilgili konferans konuşması, kızların eğitimi ile alakalı konferans, kızların egitimi hakkında konferans yazısı, konferans yazısı, kızların egıtım hakkıyla ılgılı konferans, kız çocuklarının eğitimiyle ilgili konferans,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Karagöz ve Hacivat Konuşmaları Я Soru Cevap 0 15-02-2012 09:03
Ramadan İle Telefon Konuşmaları - Avni ÇAKAR nimlahza Şiir 0 04-01-2012 08:41
Kızların eğitimi ile ilgili konferans konuşmaları elif Eğitim ve Öğretim 0 13-12-2011 09:25
Baharla Ölüm Konuşmaları - Can YÜCEL nimlahza Şiir 0 25-02-2010 02:52
Evli bir çiftin ilk günkü konuşmaları nimlahza Komik Yazılar 0 05-10-2008 12:22

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:57 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats