bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 16-03-2013, 01:00   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür

Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür


Messenger bağlantı ayarlarınızı doğrulamaMessenger oturumu açamıyorsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Messenger'daki bağlantı ayarları (Internet bağlantınızla ilişkili ayarlar.) Windows Live ID veya Microsoft .NET Messenger Hizmeti hizmetine bağlanmanızı önlüyor olabilir. Messenger Bağlantı Sorun Gidericisi çoğunlukla bu sorunları bulabilir ve düzeltebilir. Messenger bir bağlantı sorunuyla karşılaştığında Bağlantı Sorun Gidericisi otomatik olarak başlatılır. Bağlantı Sorun Gidericisini kullanmamayı seçerseniz veya sorun giderici sorununuzu çözemezse Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür aşağıdakini deneyin:
 1. Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın. (Konuşma penceresinin tepesinde menü çubuğu görüntülenmiyorsa Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür pencere çerçevesi gizlenmiş olabilir. Çerçeveyi geri yüklemek için pencerenin sol üst köşesindeki düğmesini tıklatın veya ALT tuşuna basın.)
 2. Sol bölmede Bağlantı'yı tıklatın.
 3. Bağlantı Ayarları'nın altında Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın.
 4. Ayarlar iletişim kutusunun HTTP Proxy bölümünde Sına'yı tıklatın. Sınama sonuçları Bağlantı Sınayıcı iletişim kutusunda görüntülenir.
 5. Sınama tamamlanınca Tamam'ı tıklatın.
 6. İsteğe Bağlı: Sorun giderme sırasında Müşteri Desteği'ne daha fazla bilgi sağlamak için Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Messenger'ın oturum açma işleminizi günlüğe kaydetmesine izin verin. MSN bağlantı sorununuzu gidermek için bağlantı günlüğünü kullanabilirsiniz. (Müşteri Desteği'ne başvurmanız gerektiğinde bu günlük çok yararlı olur.)
  MSN Messenger Ayarları'nın altında Bağlantı sorunlarının giderilmesine yardımcı olması için sunucu bağlantılarımın günlüğünü kaydet onay kutusunu işaretleyin.
 7. Tamam'ı tıklatın ve ardından bir kez daha Tamam'ı tıklatın.
 8. MSN Messenger'da oturum açmayı yeniden deneyin.

Not: 802.11b kablosuz kartı kullanıyorsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Bağlantı Sorun Gidericisi kablolu bir bağlantınız olduğunu belirtebilir.
Internet bağlantı ayarlarınızı doğrulamaMicrosoft Internet Explorer'ı başlatın ve Sign In gibi bir web sitesini ziyaret etmeyi deneyin. Web sitesi açılmazsa Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Internet bağlantınızla ilgili yardım almak için ISS (Internet servis sağlayıcısı. Internet'e erişim sağlayan şirket.) 'nize başvurun. Daha önce çevirmeli ağ aracılığıyla bağlandıysanız ve şimdi çevirmeli olmayan başka bir ağ aracılığıyla bağlanıyorsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Internet bağlantısı ayarlarınızı denetlemeniz gerekebilir.
 1. Microsoft Internet Explorer'ı açın.
 2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
 3. Internet Seçenekleri iletişim kutusunda Bağlantılar sekmesini tıklatın.
 4. Her zaman varsayılan bağlantımı çevir öğesinin seçili olmamasına dikkat edin.
 5. Ağ bağlantısı yoksa bağlantı numarası çevir öğesinin seçili olmasına dikkat edin.

Parolanızı değiştirme veya sıfırlama
 1. Windows Live ID web sitesini ziyaret edin.
 2. Zaten oturum açmış durumda değilseniz Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür oturum açmak için Oturum Aç'ı tıklatın ve yönergeleri izleyin.
 3. Hesap bilgileri'ni ve sonra Parolanızı değiştirin'i tıklatın.
 4. Bu işlemi tamamlamak için çevrimiçi yönergeleri izleyinParolanızı değiştirdikten sonra hala oturum açmada sorun yaşıyorsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür oturumu kapatıp yeniden oturum açmayı deneyin. Hala bağlanamıyorsanız ve çevirmeli bağlantı kullanıyorsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür bağlantı zaman aşımına uğramış olabilir.
  Parolanızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Güvenlik amacıyla düzenli aralıklarla değiştirmek isteyebilirsiniz..
  Parolanız adınızı veya soyadınızı Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür e-posta adresinizi veya gizli cevaplarınızdan birini içeremez.
  Parolalar en az altı karakter içermelidir. Bu karakterler büyük veya küçük harfler Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür rakamlar veya standart İngilizce klavyedeki simgeler olabilir.

Unutulan parolayı sıfırlamaMessenger ana penceresinin altındaki Parolanızı unuttunuz mu? bağlantısını tıklatın. Bu bağlantıyı görmek için oturumunuz kapalı olmalıdır.Güvenlik duvarı ayarlarınızın Messenger'ı engellemediğinden emin olma
 1. MSN Web Messenger oturumu açmak için MSN Web Messenger web sitesini ziyaret edin.
 2. MSN Web Messenger Başlat'ı tıklatın ve oturum açmayı deneyin.
 3. MSN Web Messenger oturumu açabilirseniz Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Messenger güvenlik duvarı tarafından engelleniyor olabilir.

Not

Bilgisayarınızda ZoneAlarm Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Norton Internet Security veya McAfee gibi bir üçüncü taraf (Microsoft dışı) yazılımı veya güvenlik duvarı yazılımını çalışıyor olabilir. Bu durumda Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür söz konusu yazılımın Messenger'ın çalışmasına izin verecek şekilde ayarlandığından emin olun ve sonra Messenger oturumunu açmayı yeniden deneyin.

Messenger proxy ayarlarını temizleme
 1. Messenger'ı başlatın.
 2. Araçlar menüsünde Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Seçenekler'i tıklatın.
 3. Bağlantı'yı ve sonra da Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın.
 4. SOCKS altındaki girdileri silin.
 5. Tamam'ı tıklatın ve ardından bir kez daha Tamam'ı tıklatın.

Microsoft Internet Explorer proxy ayarlarını ayarlama
 1. Internet Explorer'ı açın.
 2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
 3. Bağlantılar sekmesini tıklatın ve sonra Yerel Ağ Ayarları'nı tıklatın.
 4. Ayarları otomatik olarak algıla onay kutusunu temizleyin.
 5. Tamam'ı tıklatın ve ardından bir kez daha Tamam'ı tıklatın.

Güvenlik ayarlarınızı ayarlama Microsoft Internet Explorer güvenlik ayarlarının doğruluğundan emin olun.
 1. Microsoft Internet Explorer'ı başlatın.
 2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni ve sonra Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 3. Güvenlik bölümünde aşağıdakileri yapın:
  1. Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle onay kutusunu temizleyin.
  2. SSL 2.0 Kullan onay kutusunu işaretleyin.
  3. SSL 3.0 Kullan onay kutusunu işaretleyin.
 4. Tamam'ı tıklatın.

SSL güvenlik kitaplıklarını yeniden kaydedin.
 1. Başlat menüsünde Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Çalıştır'ı tıklatın.
 2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 3. Komut istemine aşağıdaki komutların her birini yazın ve ardından ENTER tuşuna basın.

  Her komut başarılı bir şekilde yürütüldükten sonra "DllRegisterServer başarılı" iletisini alırsınız. Bir sonraki komuta geçmeden önce bu iletiyi almayı bekleyin.

  Microsoft Windows 2000 ve Windows XP
  • %windir%\system32\REGSVR32 softpub.dll
  • %windir%\system32\REGSVR32 wintrust.dll
  • %windir%\system32\REGSVR32 initpki.dll

  Microsoft Windows Millennium Edition ve Windows 98
  • %windir%\system\REGSVR32 softpub.dll
  • %windir%\system\REGSVR32 wintrust.dll
  • %windir%\system\REGSVR32 initpki.dll

Güvenlik sertifikalarını denetleyin.

Bildirim alanını çift tıklatın ve sonra tarih ve saat ayarlarını doğrulayın. Windows Live ID bağlantısını kurmak için kullanılan güvenlik sertifikaları doğru tarih ve zaman ayarlarına sahip olmalıdır.XML kitaplık dosyalarını kaydedin.
XML kitaplık dosyalarını doğru kaydetmek için Başlat'ı tıklatın Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Çalıştır'ı tıklatın Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür aşağıdaki komutu yazın ve

Tamam'ı tıklatın:

%windir%\system32\regsvr32 %windir%\system32\msxml3.dll

Kayıt başarılı bir şekilde tamamlandığında bir onay iletisi alırsınız. SSL durumunu ve Otomatik Tamamlama geçmişini temizleme


Windows XP çalıştırıyorsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Güvenli Yuva Katmanı (SSL) durumunu ve Otomatik Tamamlama geçmişini temizlemeniz gerekebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Microsoft Internet Explorer'ı başlatın. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın ve sonra İçerik sekmesini tıklatın.
 2. Sertifikalar altında SSL Durumunu Temizle'yi tıklatın.
 3. SSL önbelleğinin başarılı bir şekilde temizlendiğini belirten iletiyi aldığınızda Tamam'ı tıklatın.

Tarih ve saat ayarlarını doğrulama
 1. Başlat menüsünde Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Çalıştır'ı tıklatın.
 2. control timedate.cpl yazın ve sonra ENTER tuşuna basın.
 3. Bilgisayarınızın tarih ve saat ayarlarının doğruluğundan emin olun ve sonra Tarih ve Saat Özellikleri penceresini kapatmak için Tamam'ı tıklatın.

Kimlik bilgilerinizi doğrulama
 1. MSN Hesap Hizmetleri web sitesini ziyaret edin ve Oturum Aç'ı tıklatın. Windows Live ID'de zaten oturum açmışsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür yeniden oturum açmanız istenmez.
 2. Messenger oturumu açmak için kullandığınız kullanıcı adı ve parolayı yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 3. Başarılı bir şekilde oturum açarsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Oturumu Kapat düğmesini görürsünüz. Bir hata iletisi görürseniz Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür parolanız yanlış veya hesabınızın süre dolmuş olabilir.

Messenger otomatik oturum açma kimlik bilgilerini değiştirme Messenger Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür parolanızı girmeniz için uyarmadan otomatik olarak bağlanmaya çalışıyorsa Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür yanlış parolayı kaydetmiş olabilirsiniz.
 1. Messenger oturum açma penceresinde Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Parola kutusunun kullanılabilir olmasını sağlamak için Parolamı anımsa onay kutusunu temizleyin.
 2. Parola kutusuna parolanızı yazın. Güncelleştirilmiş parolayı depolamak için Parolamı anımsa onay kutusunu seçin.
 3. Otomatik oturum açmayı etkinleştirmek için Otomatik olarak oturum aç onay kutusunu seçin.

–veya–
 1. Windows Messenger ana penceresinde Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Dosya menüsünde Farklı Oturum Aç'ı tıklatın.
 2. E-posta adresinizi ve parolanızı yazın.
 3. Oturumumu otomatik olarak aç onay kutusunu seçin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

Çalışmakta olan tüm casus yazılım önleme programlarını devre dışı bırakmaÇalışan herhangi bir casus yazılım önleme programınız varsa Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür bunu devre dışı bırakmayı deneyin ve sonra Messenger oturumu açabildiğinizi doğrulayın. MSN Web Messenger oturumu açabilirseniz Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür çakışma sorununu nasıl çözeceğinizi belirlemek için yazılım üreticisiyle bağlantı kurun veya yazılım belgelerine bakın.Kimlik doğrulaması için gereken dosyaları güncelleştirme
 1. Başlat menüsünde Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Çalıştır'ı tıklatın.
 2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 3. Komut istemine aşağıdaki komutları yazın ve her komut satırını yazdıktan sonra komutu yürütmek için ENTER tuşuna basın:

  cd %allusersprofile%\application data\microsoft\identitycrl\*.* Del *.dll

  Silme işlemini doğrulamanız istenirse E harfine basın.

  cd %appdata%\microsoft\identitycrl\*.* del *.dll

  Silme işlemini doğrulamanız istenirse E harfine basın.

Süresi dolmuş olan MSN e-posta adresini yeniden kaydetme veya yeni bir MSN e-posta adresi kaydetme MSN Hotmail veya MSN e-posta adresinizi uzun süre kullanmadıysanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür hesabınızın süresi dolmuş olabilir. Yeni bir Hotmail hesabı kaydetmek için Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Hotmail kayıt web sitesi adresini ziyaret edin.

Windows Live ID profilinizin kullanıcı adında . işaretinden sonra MSN veya Hotmail yoksa ve hesabı bir yıldan daha uzun bir süredir kullanmadıysanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür hizmet dışı olabilir. Yeni bir Windows Live ID profiline kayıt olmak için Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür Windows Live ID'ye kayıt web sitesini ziyaret edin. Kaydol'u tıklatın ve yönergeleri izleyin.Kayıt defterini değiştirmeAğ yöneticisiyseniz veya Windows kayıt defterini düzenleyerek bilgisayar sistemlerini nasıl yapılandırabileceğinizi anlıyorsanız Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarını silmeyi deneyebilirsiniz. Ancak Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür kayıt defterinin hatalı düzenlenmesi sisteminize büyük zarar verebileceğine dikkat edin. En azından Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür kayıt defterinde değişiklik yapmadan önce değerli verilerinizin yedeğini almalısınız.
 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MSNMessenger\ DAConfigVersion anahtarını silin
 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MSNMessenger\ DomainAuthority anahtarını silin


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür

Windows Live ID Problemi Nasıl Çözülür konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: yaş problemleri nasıl çözülür, windows id problemi nasil, yaş proble mi nasıl çözülür, saat problemleri nasıl çözülür,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Yaş problemleri nasıl çözülür? Я Soru Cevap 37 03-04-2017 09:59
Bağıntı ve Fonksiyonlar Problemleri Nasıl Çözülür? elif Soru Cevap 0 23-02-2013 02:59
Facebook Advertising Hatası Nasıl Çözülür? elif Teknoloji 1 22-12-2012 10:26
Yerel saat problemleri nasıl çözülür? Я Soru Cevap 2 21-11-2012 10:13
Karışım Problemleri Nasıl Çözülür? elif Matematik 1 07-09-2012 10:24

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:10 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats