bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 16-03-2013, 02:05   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon
Okumak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon haz duymaya Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon zihnimizi süslemeye ve yetkimizi arttırmaya yarar. Haz duyurmak hususundaki faydası Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon insan bir köşeye çekilip tek başına kaldığı zaman kendini gösterir. Zihnimizi süslemesinin Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon konuşurken Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon yetkimizi arttırmasının da bir iş hakkında hüküm verirken Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon o işi başarırken faydası dokunur. Tecrübeyle yetişmiş kimseler Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon tek tek bazı işler yapar Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon onlar hakkında birer hüküm verebilirse de Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon meseleyi her bakımdan göz önünde tutan öğütler vermek Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon planlar yapmak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon nizamlar kurmak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon bilhassa bilgi sahibi kimselerin elinden gelir. Okumaya fazla vakit harcamak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon uyuşukluktur. Okunan kitaplardan süs olsun diye fazla faydalanmak gösteriş Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon bir hüküm verirken sade kitaptaki kaidelere uymak da ukalalıktır.

Okumak tabiatı tamamlar Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon tecrübe ile de tamamlanır. İnsanın tabiat vergisi olan kabiliyetleri kendiliğinden çıkan bitkilere benzer; okumakla budanmaları lazımdır. Okumak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon tecrübeyle sınırlanmaz da başına buyruk bırakılırsa dağınık yönlere yayılmış bir bilgi verir. Tecrübe ile yetişen kimseler Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon okumayı hor görürler. Basit kimseler ona hayrandırlar. Bilginler ondan faydalanırlar Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon çünkü okuma Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon sağladığı faydanın ne olduğunu öğretmez. Bu Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon insanın Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon göre göre Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon tahsile ihtiyaç duymadan onun ötesine varan bir kuvvetle elde ettiği Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon bir bilgeliktir. Kitapları Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon ne cerhetmek Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon ne yanlış bulmak için ne de zaten ispat edilmiş diye Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon olduğu gibi kabullenip Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon konuşmalarında sana konu olsun diye oku. Bazı kitaplardan insan yalnız zevk alır; bazılarını olduğu gibi yutar. Bazılarını geveler ve hazmeder. Yani bazı kitaplardan yalnız birtakım parçalar okunur; bazıları baştanbaşa Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon ama inceden inceye tetkik edilmeden Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon bazıları ise dikkat ve itina ile okunur. Bazı kitaplar da vardır Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon insan onları vekil vasıtasiyle yani başkalarının onlardan çıkardıkları parçaları okur. Bu ancak kitabın değeri ve konunun önemi az olduğu zaman yapılır. Çünkü böyle başkasının süzgecinden geçmiş Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon kitaplar Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon imbikten süzülmüş adi su gibi yavan olur.

Okumak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon insana olgunluk Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon konuşmak canlılık Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon yazmak da açıklık verir. Bu sebeple Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon az yazanın Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon hafızasının kuvvetli Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon az konuşanın hazırcevap Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon az okuyanın da bilmediğini bilir gibi göstermesi için Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon kurnaz olması lazımdır. Tarih kitapları insanı akıllandırır; şiir nükteci Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon matematik dikkatli kılar; felsefe eserleri de derinleştirir. Mantık ve hitabet Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon münakaşalarda ustalaştırır; ahlak da ağırbaşlı yapar.

"İnsanın okuduğu şey benliğine işler." Hatta insan zekasına ket vuran her türlü engeli Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon iyi seçilmiş eserler okumakla ortadan kaldırabilir. Tıpkı vücudun tutulduğu hastalıkların münasip idmanlarla iyi edilebildiği gibi. Mesela top oyunu Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon vücutta hasıl olan taşlarla böbrek hastalarına; ok atmak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon akciğerle göğüse Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon ağır yürüyüşler mideye Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon ata binmek baş ağrılarına iyi gelir Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon v.s. Bu sebeple bir kimsenin zihni dağınıksa matematikle meşgul olsun; çünkü bir davayı ispat ederken biraz dalıverse davaya ta baştan başlaması lazım gelir. Eğer zekası farkları görüp ayırmaktan acizse iskolastikleri tetkik etsin. Çünkü onlar; "kılı kırk yararlar."

Bir konuyla bir diğeri arasında münasebet kurmakta ve bir meseleyi ispat edip aydınlatmaya yarayacak delilleri hatırlatmakta güçlük çekiyorsa hukuk davalarını tetkik etsin. Böylece her zeka hastalığına ilaç olacak birer reçete bulunabilir.

İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir toplum Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon başarılı ve güçlü olacaktır.

İnsan beyni okuyarak beslenir ve bilgiler güçlenir. Okuyan insanların farklı bakış açıları vardır. Kelime dağarcıkları yüksektir. Bilgi edinme istekleri vardır. Kitap okumak Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon düşünceleri besler ve güçlendirir. Tıpkı bir pusula gibi insana yol gösterir. Kitap okumayı sevenler genel kültür bakımından da üst seviyelerdedirler. Genel kültür Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon toplumca önemsenen ve saygı duyulan bir değerdir.

Okumanın ne yaşı ne de zamanı vardır. İnsan isteği her zaman bir şeyler okuyabilir. Yeter ki okumayı gerçekten istesin. Birileri istedi diye ya da zorla kitap okunmamalıdır. Okuma hevesi ve isteği öncelikle insanın kendi içinde olmalıdır. Okumak için Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon ille de beş yüz sayfalık bir kitabı bitirmek gerekmez Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon bazen bir sayfa bile o kadar çok şey anlatır ki insana. Okumanın satırı Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon sayfası Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon gerekçesi olmaz. Okumanın bir gerekçesi olacaksa eğer o da okumak olacaktır.

Okuyan insanlar dünyayı ve olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirebilirler. Konuşurken ya da yazarken fazla zorlanmazlar. Çünkü kelime hazneleri çok geniştir. İnsan okuduğu her kitaptan ya da yazıdan ne kadar yeni kelime öğrenirse Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon bilgi havuzu da o kadar dolu olur. Bu havuzu doldurmak bizim elimizdedir.

Okumanın bizlere sayısız faydası vardır. Önemli olan bunun değerini bilmektir. Bacon’un da dediği gibi “Okumak bir insanı doldurur Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon konuşmak hazırlar Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon yazmak ise olgunlaştırır.”


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: okumanın önemi ile ilgili kompozisyon örnekleri, kitap okumanın önemi ile ilgili kompozisyon, kitabın hayatımızdaki önemi kompozisyon, kitabın önemi ile ilgili kompozisyon, kıtap okumanın önemi ile ilgili sorular, kompozisyon örnekleri kitapla ilgili, kitapların hayatımızdaki yeri ve önemi ile ilgili kompozisyon, kitap ile ilgili kompozisyon, okumak ile ilgili kompozisyon, kitap okumanın önemi kompozisyon, okumanın önemi ile ilgili kompozisyon, kitapların hayatımızdaki önemi kompozisyon, kitapla ilgili kompozisyon, okumak insan icin ihtiyactir kompozisyon, kitap okumanın önemi konusundaki kompozisyonlar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kitap okumanın önemi ile ilgili sözler elif Güzel Sözler 11 18-02-2017 05:50
Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon örneği elif Türkçe ve Edebiyat 17 17-11-2016 07:09
Kitap Okumanın Hayatımızdaki Önemi Nedir? elif Eğitim ve Öğretim 2 22-10-2013 11:32
kitap okumanın önemi nedir? Kayıtsız Üye Soru Cevap 1 25-10-2011 01:58
Kitap Okumanın Faydaları elif Eğitim ve Öğretim 0 16-06-2011 03:22

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:55 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats