bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 16-03-2013, 07:20   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir

Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir36 / YÂSÎN - 40

لَا الشَّمْسُ يَنبَغِي لَهَا أَن تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّيْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ

Leş şemsu yenbegî lehâ en tudrikel kamere ve lel leylu sâbikun nehâr(nehâri) Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ve kullun fî felekin yesbehûn(yesbehûne).

Ayetin Tefsiri : "YÂSÎN suresi Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir 40. ayeti" tefsiri


1. leş şemsu (lâ eş şemsu): güneş olmaz (olamaz)
2. yenbegî: gerekir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir mümkün olur
3. lehâ: ona
4. en tudrike: erişmek Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir yetişmek
5. el kamere: kamer Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ay
6. ve lel leylu (ve lâ el leylu): ve gece olmaz (olamaz)
7. sâbikun: öne geçen
8. en nehâri: gündüz
9. ve kullun: ve hepsi
10. fî: içinde Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir da
11. felekin: felek Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir yörünge
12. yesbehûne: yüzerler Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir seyrederler Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir giderlerİmam İskender Ali Mihr: Güneş'in Ay'a yetişmesi ve gecenin gündüzü geçmesi mümkün olamaz.Ve hepsi feleklerinde (yörüngelerinde) yüzerler (seyrederler).

Diyanet İşleri: Ne güneş aya yetişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir.

Abdulbaki Gölpınarlı: Ne güneş Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir aya yetişebilir ve ne gece Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir gündüzü geçebilir; hepsi de bir gökte yüzüp durur.

Adem Uğur: Ne güneş aya yetişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzerler.

Ahmed Hulusi: Ne Güneş Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir Ay'a yetişir; ne de gece gündüzü geçer! Her biri ayrı yörüngede yüzerler.

Ali Bulaç: Ne güneşin aya erişip yetişmesi gerekir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gecenin gündüzün önüne geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzüp gitmektedirler.

Ali Fikri Yavuz: Ne güneşin aya yetişmesi mümkün olur Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçer. Hepsi (güneş Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ay ve yıldızlar ayrı ayrı) bir felekte yüzerler Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir devirlerini tamamlarlar.

Bekir Sadak : Aya erismek gunese dusmez. Gece de gunduzu gecemez. Her biri bir yorungede yururler.

Celal Yıldırım: Ne Güneş'in Ay'a yetişmesi uygun (bir kanun)dur Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir gündüzün önüne geçebilir. Her biri ayrı bir yörüngede yüzerler (hareketlerini sürdürürler).

Diyanet İşleri (eski) : Aya erişmek güneşe düşmez. Gece de gündüzü geçemez. Her biri bir yörüngede yürürler.

Diyanet Vakfi: Ne güneş aya yetişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzerler.

Edip Yüksel:Ne güneş aya yetişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir.

Elmalılı Hamdi Yazır: Ne Güneş kendine aya çatması yaraşır Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçer Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir her biri birer felekte yüzerler

Elmalılı (sadeleştirilmiş): Ne güneşin Aya (yetişip) çatması kendisine (çarpması) yaraşır Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçer; herbiri birer felekte (yörüngede) yüzerler.

Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2): Ne güneşin aya çatması yaraşır Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçebilir; onların her biri kendi yörüngesinde yüzerler.

Fizilal-il Kuran: Ne güneş aya erişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzün önüne geçebilir. Hepsi belli bir yörüngede (felekte) yüzmektedirler.

Gültekin Onan: Ne güneşin aya erişip yetişmesi gerekir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gecenin gündüzün önüne geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzüp gitmektedirler.

Hasan Basri Çantay: Ne güneşin aya erişib çatması Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gecenin gündüzü geçmiş olması gerekmez. (Ecramdan) hepsi de (ayrı ayrı) birer felekde yüzerler.

İbni Kesir: Güneşe; aya ulaşmak düşmez. Gece de; gündüzü geçecek değildir. Her birisi Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir bir yörüngede yüzerler.

Muhammed Esed: ne güneş aya erişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü yok edebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir çünkü hepsi uzayda (yasalarımız doğrultusunda) hareket ederler.

Ömer Nasuhi Bilmen: Ne güneş için layık olur ki Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir o ay'a yetişmiş olsun. Ne de gece için layıkdır ki Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir gündüzü geçmiş bulunsun ve hepsi de birer felekte yüzerler.

Ömer Öngüt : Ne güneş aya yetişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece gündüzü geçebilir. Her birisi bir yörüngede yüzerler.

Şaban Piriş: Ne güneşin aya yetişmesi mümkündür. Ne de gündüzün geceyi geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzerler.

Suat Yıldırım: Ne Güneş Ay’a kavuşabilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne gece gündüzün önüne geçebilir. O gök cisimlerinden her biri Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir birer yörüngede akar Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir durur...

Süleyman Ateş: Ne güneş aya erişebilir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gece Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir gündüzün önüne geçebilir. Hepsi bir felekte (yörüngede) yüzmektedirler.

Tefhim-ul Kuran: Ne güneşin aya erişip yetişmesi gerekir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne de gecenin gündüzün önüne geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzüp gitmektedirler.

Ümit Şimşek : Ne Güneş Aya yetişir Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir ne gece gündüzü geçer. Hepsi bir yörüngede yüzer Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir gider.

Yaşar Nuri Öztürk: Güneş'in Ay'a ulaşıp çatması gerekmiyor. Gecenin de gündüzü geçmesi gerekmez. Her biri bir yörüngede yüzmektedir.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir

Dünyanın Döndüğünü Haber Veren Kur'an Ayeti Hangisidir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: dünyanın döndüğünü haber veren kur an ayeti hangisidir, dünyanın döndüğünü haber veren sure ha, dünyanın döndüğünü haber veren sure, dunyanın dondugunu haber veren ayet, ne de gece gunduzu gecer kuran, yasin suresi 40 gecenin gündüzü gecemez, dünyanın döndüğünü haber veren kur an suresi, gunes ay yetisir kuran, dünyanin döndüğünü haber veren kuraan ayeti hangisidir, dunya nin dondugunu haber veen kuran ayeti, soru dünyanın döndüğünü haber veren kuraan ayetleri hangisidir, dunyanın donduğunu haber veren ayet, dünyanın döndüğünü haber verdiği kuran ayetleri, dunyanin dondugunu haber veren kuran ayeti hangisi, dünyanın döndüğünü hangi ayet,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Dünyanın En Büyük Gölü Hangisidir ? Я Coğrafya 2 11-12-2015 09:25
Dünyanın En Büyük Uçağı Nedir, Hangisidir elif Soru Cevap 0 09-03-2013 03:58
Dünyanın En Zehirli Yılanı Hangisidir elif Soru Cevap 0 25-02-2013 12:17
Dünyanın En Ağır Hayvanı Hangisidir ? elif Soru Cevap 0 20-02-2013 02:20
Dünyanın İlk Sineması Hangisidir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 11-12-2011 03:56

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:46 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats