bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 16-03-2013, 10:11   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri

Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri


Alexander Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri 1898 yılında doğdu Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sanatçının ikinci çocuğu anne-babası ve annesi bir heykeltıraş bir ressam oldu. Çünkü Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri babası Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Alexander Stirling Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri kamu komisyonlar aldı Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri aile Calder çocukluk boyunca ülkeye geçtiler. Calder oluşturmak için teşvik ve ailesinin yaşadığı her yerde Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sekiz yaşından itibaren hep kendi atölyesi vardı. 1909 yılında Noel için Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder ilk heykeller iki oluşumu bir pirinç levha ve bükülmüş bir küçük köpek ve ördek kesim ile anne ve babasının sundu. Vurulduğunda ördek ileri ve geri kinetik-kayalık. Yaş on birde bile Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri onun taşıma malzemeleri tesis açıktı.

Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri onun yeteneklerini rağmen aslında bir sanatçı olmak için yola vermedi. Onun yerine Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri liseden sonra Stevens Teknoloji Enstitüsü'nde kayıtlı ve bir mühendislik derecesi ile 1919 yılında mezun oldu. Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri bir geminin kazan dairesinde bir hidrolik mühendisi ve otomotiv mühendisi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri bir günlük kamp hakemi ve itfaiyeci olarak dahil olmak üzere Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri çeşitli işlerde mezun olduktan sonra birkaç yıl boyunca çalıştı. Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri New York Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri San Francisco bağlı bir gemi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri ikinci işgal hizmet verirken Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri parlak güneşin doğuşunu ve scintillating bir dolunay görmek için güvertede uyandı Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri her ters ufuklar görünür (gemi Guatemala kıyılarında yattı .) Deneyim Calder üzerinde kalıcı bir etki yaptı: hayatı boyunca bakın.

Calder kısa bir süre sonra bir sanatçı olma yolunda kararlıdır ve 1923 yılında New York'a taşındı ve Sanat Öğrencileri Birliği'nin kayıtlı. Ayrıca 1925 yılında iki hafta boyunca sirk sahneleri taslağını Ringling Kardeşler ve Barnum & Bailey Sirki onu gönderdi Ulusal Polis Gazete'de gösteren bir iş aldı. Sirk Calder'in hayat boyu sürecek bir ilgi oldu ve 1926 yılında Paris'e taşındıktan sonra Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri o onun Cirque Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri karmaşık ve benzersiz bir sanat bir vücut. Topluluğu küçücük sanatçılar Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri hayvanlar Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri ve o Ringling Brothers Sirki gözlemlemişti sahne dahildir. Tel Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri deri Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri kumaş ve diğer malzemeleri moda Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Cirque Calder Calder tarafından elle manipüle şekilde dizayn edilmiştir. Her parça Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sanatçı onu taşımak ve her yerde tutun performansları sağlayan Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri büyük bir gövde içine paketlenmiş edilebilecek kadar küçük oldu. Onun ilk performansını arkadaş ve akranlarının bir izleyici için Paris'te düzenlenen ve yakında Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri çok başarılı Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Paris ve New York'ta hem de sirk. Onun sirk Calder'in kaplamalar genellikle iki saat sürdü ve oldukça ayrıntılı. Gerçekten de Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Cirque Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri kırk yıl öncesindeki performans sanatı.

Kısa bir süre sonra arkadaşları ve gün kamu rakamlar bu malzeme portre heykelini başladı: Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri o onun sirk için tel ile çalışmaktan memnun bulundu. Word yaratıcı sanatçı hakkında gitti ve 1928 yılında New York Weyhe Galeri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri ilk solo galerisi gösterisi verildi. Weyhe az göstermek yakında yanı sıra Paris ve Berlin gibi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri New York Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri başkaları tarafından takip etti: bir sonucu olarak Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder tekneyle okyanus geçişi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri çok fazla zaman harcadı. O Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri bu vapur yolculuklarından biri Louisa James (yazar Henry James bir yeğen kızı) ile tanıştı ve iki Ocak 1931 yılında evlendiler. Ayrıca Joan Miró Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Fernand Leger Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri James Johnson Sweeney Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri ve Marcel Duchamp'ın da dahil olmak üzere şu anda birçok ünlü sanatçı ve aydınları Yirminci yüzyılın başlarında Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri dost oldu. Ekim 1930 yılında Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Piet Mondrian Paris'te stüdyosunu ziyaret eder ve Mondrian sürekli kompozisyon deneyler için repositioned renkli kağıt dikdörtgenler bir duvar derinden etkilendim. O toplam soyutlama doğru sonraki yaşamında bu deneyimi "şok" onu hatırlattı. Bu ziyaretin ardından üç hafta boyunca Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sadece o gerçekten resim heykel tercih yaptığını keşfetmek için Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sadece soyut resimler yarattı. Kısa bir süre sonra Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri o Soyutlama-Création Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri o dostu haline geldi kimler etkili bir sanatçı grubu (Arp Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Mondrian ve HELION dahil) katılmak için davet edildi.

1931 yılı sonbaharında Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri o ilk gerçekten kinetik heykel ve sanat tamamen yeni bir tür form verdi Calder sanatsal kariyerinde önemli bir dönüm noktası oluştu. Bu nesnelerin ilk krank ve motor sistemleri tarafından taşındı ve Marcel Duchamp-Fransız mobil hem de "hareket" ve "gerekçesidir." "Cep" olarak nitelendirdi Calder yakında bu mekanik yönlerini o hava akımları ile kendi üzerinde dalgalandırmak moda cep görünce işleri terk etti. Jean Arp Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder'in sabit nesnelerin adlı kinetik çalışmaları Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder olmayan kinetik çalışmaları ayırt etmek için "stabiles."

1933 yılında Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder ve Louisa Fransa ve sol Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Roxbury Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri eski bir çiftlik satın Amerika Birleşik Devletleri Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri geri döndü. Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri kendisi için bir stüdyo içine ana evine bağlı bir Icehouse dönüştürülür. İlk kızı Sandra Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri 1935 yılında doğdu ve ikinci bir kızı Mary Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri 1939 yılında izledi. Ayrıca Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri 1934 yılında yaptığı ilk gösteri ile New York'ta Pierre Matisse Galerisi ile olan ilişkisi başladı. Yakın arkadaşı olmuştu James Johnson Sweeney Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri katalog önsöz yazdı. Calder 1930'larda Martha Graham ve Eric Satie Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri hem de bale için setler inşa ve Cirque Calder performanslar vermeye devam etmiştir.

Büyük açık hava heykel Calder ilk girişimleri de bu on yıl içinde inşa edilmiştir. Bu onun Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri daha sonra heybetli kamu işleri öncekilerden çok daha küçük ve daha hassas; bahçe için yaptığı ilk denemeleri kolayca güçlü rüzgarlar bükülmüş. Ancak Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri onlar büyük bir ölçekte çalışmak için onun erken niyetlerinin göstergesidir. Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri 1937 yılında ilk büyük cıvatalı stabil Şeytan Balık başlıklı Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sac tamamen moda yarattı. Bir önceki ve daha küçük stabil Genişlemiş Pierre Matisse Galerisi gösterisi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Stabiles ve Cep Telefonu Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri çalışma sergilendi. Bu gösteri de Big Bird Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri küçük bir maket temelinde başka bir büyük çalışma dahildir. Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri kısa bir süre sonra Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Paris'teki Dünya Fuarı'nda İspanyol Pavyonu için her iki Merkür Çeşmesi yapmak için komisyonlar (bir çalışma olduğunu sembolize İspanyolca Cumhuriyet faşizme karşı direnç) ve Lobster Trap ve Balık Kuyruk Müzesi'nin ana merdiven boşluğu yüklü oldukça büyük bir cep New York Modern Sanat.

Amerika Birleşik Devletleri Dünya Savaşı girdiğinde Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Deniz Piyadeleri giriş için uygulanır Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri ancak eninde sonunda reddedildi. O oluşturmak için devam etti: metal savaş yıllarında kısa kaynağı olması nedeniyle Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri heykelsi bir aracı olarak odun giderek döndü. Sweeney ve Duchamp'ın "takımyıldızları" olarak adlandırılan bir başka heykel orijinal formu işleri Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri ahşap çalışma sonuçlandı. Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri özellikle bir şey temsil ettiği niyetinde değildi rağmen Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri kozmosun çünkü tel demirlemiş oyma ahşap elemanları ile Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri takımyıldızları sözde. Pierre Matisse Galerisi 1943 yılının bahar aylarında bu eserler bir sergi düzenledi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder son solo bu galeride göstermek. Onun Matisse ile ilişkisi kısa bir süre sonra sona erdi ve onun New York temsili olarak Buchholz Galeri / Curt Valentin aldı.

Kırklı ve ellili Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Springfield Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Massachusetts George Walter Vincent Smith Galerisi'nde eserinin ilk retrospektif ile 1939 yılında başlatılan son derece verimli bir dönem olmuştur. Ikincisi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri büyük bir retrospektif Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sadece birkaç yıl sonra 1943 yılında New York Modern Sanat Müzesi'nde sergilendi. 1945 yılında Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder bir dizi küçük ölçekli çalışmalar yaptı; kendi ekonomisi ile tutarak Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri çok daha büyük parçalar yaparken kesilmiş metal hurda yapıldı. Calder bu sefer hakkında stüdyosunda ziyaret ederken Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Duchamp bu küçük eserleri ile ilgimi çekti. Işleri kolaylıkla demonte Avrupa'ya gönderilecek Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri bir sergi için tekrar monte edilebilir olduğu fikrinden esinlenerek Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Paris Galerie Louis Carré Calder gösterisi planladı. Bu önemli bir gösteri ertesi yıl düzenlenen ve Jean-Paul Sartre Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri sergi kataloğu için Calder cep yazdığı ünlü yazısını yazdı. 1949 yılında Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Heykel Üçüncü Uluslararası Sergisi Philadelphia Müzesi için bugüne kadar yaptığı en büyük mobil Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Uluslararası Mobil inşa edilmiştir. Burgess Meredith yönettiği bir oyun ve Nuclea Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Jean Vilar tarafından yönetilen bir dans performansı için "Larry Mutlu Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri" setleri tasarlanmıştır. Paris Galerie Maeght Calder gösterisi de 1950 yılında düzenlenen ve daha sonra Calder özel Parisli satıcısı oldu. Galerie Maeght ile yaptığı dernek Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri 1976 yılında ölümüne dek Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri yirmi altı yıl sürdü. Calder onun New York bayi Curt Valentin Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri 1954 yılında beklenmedik biçimde öldükten sonra Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri onun yeni Amerikan satıcı olarak New York'ta Perls Galeri seçilen ve bu ittifak da hayatının sonuna kadar sürdü.

Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri öncelikle onun daha sonraki yıllarda büyük ölçekli işletmeye çalışmaları üzerinde yoğunlaştırdı. Bu büyük anıtsal heykel komisyonlarının bazıları şunlardır: 0 Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri125 Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri New York Port Authority Idlewild (John F. Kennedy) Havalimanı (1957) asılı olan bir cep telefonu; UNESCO'nun Paris'teki La Spirale Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri (1958); Teodelapio Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Spoleto Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri İtalya (1962) şehri Olimpiyat Oyunları için Aztek Stadyumu dışında yüklü El Sol Rojo (yüksek altmış yedi ayak Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri tüm Calder Kullanıcı eserlerinin büyük); Man Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Montreal Expo (1967) Mexico City bölgesindeki La grande vitesse Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri şehir için Grand Rapids Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Michigan (1969) Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri National Endowment for the Arts (NEA) tarafından finanse edilecek ilk halka açık sanat eseri ve Flamingo Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Chicago'da Genel Hizmetler İdaresi stabil (1973).

Onun çeşitli projeler ve komisyonların aralığı ve genişliğini de işaret ettiği gibi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder sanatsal yeteneklerini 1960'larda dünya çapında tanınmış. Retrospektif bir eserinin 1964 yılında New York Guggenheim Müzesi açıldı. Beş yıl sonra Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Saint-Paul-de-Vence Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Fransa Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Fondation Maeght Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri kendi Calder retrospektif düzenledi. 1966 yılında Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri onun oğlu-in-law Jean Davidson ile birlikte Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri iyi Alınan otobiyografisi yayımlandı. Ayrıca Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder'in bayi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Paris ve New York'ta Perls Galerisi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Galerie Maeght Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri her biri hakkında yılda ortalama.

1976 yılında New York Whitney Amerikan Sanat Müzesi Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri yaptığı iş Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder'in Evren başka bir retrospektifi niteliğini açılışına katıldılar. Sadece birkaç hafta sonra Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri Calder Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri yirminci yüzyılın en üretken ve yenilikçi sanatsal kariyeri sona eren Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri yetmiş sekiz yaşında öldü.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri

Alexander Calder kimdir? Alexander Calder Detaylı Bilgileri konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: alexander calder kimdir, alexander calderin hayatı, alexander calder kımdır, calder kımdır, alexander calder eserleri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Alexander Graham Bell Kimdir elif Eğitim ve Öğretim 0 04-02-2013 04:31
Justin Alexander 2012 kolleksiyonu nimlahza Evlilik Hazırlığı 0 27-01-2012 11:26
Alexander Grischuk Kimdir? - Alexander Grischuk Biyografi gizem Dünyadan Biyografiler 0 18-12-2011 01:03
Ne Kadar Zor - Alexander BLOK nimlahza Şiir 1 16-05-2011 10:02
Alexander Bkmlyz İçkiler-İçecekler 0 14-03-2008 01:05

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:46 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats