bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 20-03-2013, 06:05   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları

Kitap Okumanın Yararları Kitap Okumanın Faydaları1-Kitap Okuma Bir İlaçtır:
2-Kitap Okuma Hayatı Sevdirir
3-Kitap Okuma Düşünceleri Olgunlaştırır Okuma; düşünceyi besleyen Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
4-Kitap Okuma Stresi Azaltır
5-Kitap Okuma Zihni Açar Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları Hantallıktan Kurtarır
6-Kitap Okuma Güzel Görmemizi Sağlar
7-Kitap Okuma Bizi ‘Bir Bilen” Yapar
8-Kitap Okuyanın Güvenilir Bir Çevresi Oluşur
9-Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
10-Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
11-Genel kültürümüzü artırır. Etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
12-Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
13-Dünyaya bakış açımızı değiştirir.
14-Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
15-0kul hayatındaki başarıları pekiştirir Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları
16-Hayal gücümüzü geliştirir.
17-Okumak haz duymaya Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları zihnimizi süslemeye Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. İnsanı olgunlaştırır Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları erdemli kılar.OKUYAN İNSAN DAHA BİLGİLİ VE ELBETTE DAHA BAŞARILI OLUR
Bilgi çağında yaşıyoruz. Başarının en önemli kaynağı bilgidir.
Bacon: ‘Bilgi Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları güçtür.’ der.
Ülkeleri yönetenler hep okumuş Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları bilgili ve başarılı insanlardır. Başarılı yazarlar Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları ömürlerinin yarısını okuyarak geçirmişlerdir. Onun için okuma alışkanlığı edinmemiz gerekir. Kahvelerde Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları meyhanelerde vakit öldüren insanların çoğu Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları okuma alışkanlığı edinememiş kimselerdir.
Voltaire: ‘Okuma Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları ruhu yüceltir.’ demiş.
Dilimiz Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları ancak edebiyat üstatlarının eserlerini okumakla zenginleşir. Büyük adamların eserlerini okumalıyız. Bu sayede hem düşünceleriniz gelişir Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları hem de ifade yeteneğiniz güzelleşir.
Dale Carnegie: ‘Her gün yirmi otuz sayfa okumakla kısa bir zaman içinde kültürünüzü yükseltip kitaplıklar devretmiş olursunuz. Kitap okuduğunuz zaman bir tek kelimeyi bile anlamadan geçmeyiniz Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları sözlüğünüz daima yanınızda bulunsun.’ diyor.
Okumayan insan Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları zihnini çalıştırmıyor Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları fikir jimnastiği yapmıyor demektir. Bir kitap veya yazı okuduğumuz zaman Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları onu kaleme alan yazarla sohbete dalmış oluruz. Okuduğumuz metin Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları bize yazarın düşüncelerini söyler; biz de o fikirleri zihnimizde tartarız Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları kabul veya reddederiz ki böylece biz de düşünmeye başlarız.
Okuma Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları düşünceyi besleyip düşünme yeteneğimizi geliştirir ve kelime hazinemizi genişletir. Okuma sayesinde konuşma kabiliyetimiz gelişir Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları düzgün ve güzel konuşur Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları güzel yazar hale geliriz.
Okuma gaye değil Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları araçtır. Okumanın sonunda bilgi edinmeli Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları faydalı şeyler öğrenmelidir. Okuduğumuz metin tarih ise günümüze ışık tutmalıdır; ahlak kitabı okuyorsak davranışlarımız düzelmelidir. Okuduğumuz bilgilerden faydalanmalıyız ve onları hayata tatbik etmeliyiz; aksi halde marangozluk kitabı okuduğu halde hiçbir şey yapamayan adama benzeriz.
Goethe: “Okumayı öğrenme Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları sanatların en gücüdür.” der.
Gerçekten de okuma alışkanlığı edinebilmek zordur. Hele televizyonların insanı haber Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları film Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları şov bombardımanına tuttuğu günümüzde okuya bilmek Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları sanatların en zorudur Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları fakat en güzelidir. TV seyreden insan pasiftir resimler süratle gözünün önünden geçer ve düşünmek için yakıt bulamaz. Kitap öyle değildir; istediğiniz yerde okumayı bırakıp okuduklarınız üzerine düşünebilirsiniz.


Okumak insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Gelişmiş ülke toplumları sahip oldukları bilgilerin % 60’ ını bu yolu kullanarak edinmişlerdir. Geri kalmış toplumların karşılaştıkları sorunların birçoğunun kaynağında ise eğitimsizlik yer almaktadır. Geri kalmış toplumlarda kişiler okuyarak geçirebilecekleri zamanı çoğunlukla yararsız işlerle harcamaktadırlar.

Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi yetişmiş olacaktır. Kendisini yetiştirmiş okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın sınav hazırlığına da katkısı vardır. Kitap okuyan ve okuduklarını çok iyi değerlendirebilen öğrenciler diğer öğrencilere göre çok daha başarılı olmaktadırlar.

Kitap okumanın zihni gelişmeye katkısı aslında anne karnında başlar. Anne karnındaki bebek 6. ya da 7.aydan itibaren dış dünyayı işitebilir. Kendisine kitap okunan çocukların dil gelişimi sağlıklı olmaktadır. Kitap okunan ve kitap okuyan çocukların düşünceleri diğer çocuklara göre çok daha zengin olur. Kitap okuyan çocukların iletişim kapasiteleri artmaktadır. Okuma çocuğun kelime hazinesini de arttırmaktadır.

Birçok aile çocuklarının kitap okumamasından şikayetçidir. Kitap okurken sıkılan çocuk nedense saatlerce televizyon ya da bilgisayar karşısında kalabilir ve nedense sıkılmaz. Bilgisayarda oyun oynayarak televizyon seyrederek büyüyen çocuklarımız gittikçe okuma isteklerini yitirmekte ve okumanın sağladığı imkandan mahrum kalmaktadırlar. Karakter gelişimi bilgiyi ve araştırmayı seven insanların yetiştirilmesi ile mümkün olur. Çocukların kendilerini okuyarak yetiştirmeleri gerekir. Çünkü eğitim sürecinde çocuklara her şey anlatılmaz yani buna imkan yoktur. Yanlış bilgi ile doğru bilgiyi ayırabilen kişilerin sayısının artması için kişiye çocukluktan itibaren kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerekmektedir. Kitap okuma alışkanlığı olan çocukların eğitim süreçleri de çok daha başarılı olmaktadır. Buda anne – babaların işlerini kolaylaştırmaktadır. Kitap okumayan nesillerin fikir üretme kabiliyetleri körelmektedir ve başarılı bir iletişim kuramamaktadırlar.

Çoğunlukla iş sonrası – okul sonrası ya da evde televizyon karşısında amaçsızca elimizde kumanda kanal kanal dolaşarak boşa geçirilen zamanlar kitap okuyarak geçirilebilecek en verimli zamanlardır. Yine bunun gibi tren otobüs taksi uçak gibi ulaşım araçlarında seyehat ederken de kitap okuyabiliriz ve zorunlu olarak geçen bu boş zamanları değerlendirebiliriz. Sahip oldukları her boş anda yanlarında bulunan kitabı okuyan batılılar kitap okuma alışkanlıkları ile göz doldurmaktadırlar. Ne yazık ki biz onlar gibi olamadık hala.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları

Kitap Okumanın Yararları, Kitap Okumanın Faydaları konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: kitap okumanın kuralları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kitap Okumanın Kuralları Nedir? elif Eğitim ve Öğretim 1 22-11-2013 05:30
Kitap Okumanın Yararları Neler elif Eğitim ve Öğretim 0 03-03-2012 04:08
kitap okumanın önemi nedir? Kayıtsız Üye Soru Cevap 1 25-10-2011 12:58
Kitap Okumanın Gerekliliği Nedir? elif Eğitim ve Öğretim 0 16-06-2011 05:26
Kitap Okumanın Faydaları elif Eğitim ve Öğretim 0 16-06-2011 02:22

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:02 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats