bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 21-03-2013, 12:07   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında

Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında


Siyonizm ismi; Kudüs’te bulunan Siyon Tepesi’nden gelmiştir. Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında yeryüzünün yurtsuz kalan tek kavmidir. Bulundukları veya gittikleri ülkelerde sürekli azınlık olarak yaşadılar; ancak geleneklerini ve dini inançlarını sürekli muhafaza ettiler. Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında bulundukları ülkelerde “İstenmeyen Kavim” olarak görüldüklerinden baskılara Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında işkencelere ve kıyımlara maruz kaldılar. Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında baskılar ve kıyımlar sonucunda eski yurtları olarak gördükleri Kudüs’e yerleşmekten başka çıkar yol bulamadılar. Amaçlarına ulaşabilmek için her gün düzenli olarak ayinler yaptılar Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında dualar ettiler. Yahudi din adamları da 16. ve 17. yüzyılda Yahudilere milliyetçilik şuuru aşılamaya çalıştılar; ancak Yahudi Milliyetçiliği 19. yüzyılda ortaya çıktı ve yayılmaya başladı.

Yahudilerle ilgilenen sadece din adamları değildi. Avusturyalı Gazeteci Thedor Herzl Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Yahudilerin mutlaka bir devlet kurması gerektiğini savunuyordu. Herzl. 1897 yılında İsviçre’nin Basel kentinde Siyonist bir kongre düzenleyerek Siyonizmin dünya çapında bir hareket olmasını sağladı. Bu kongre sonrasında Dünya Siyonist Örgütü fiilen kuruldu ve merkezi Viyana olarak kabul edildi.

Siyonist Örgüt Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında 1901 yılına kadar her yıl düzenli olarak toplanıyordu. Bu yıldan itibaren iki yılda bir toplanmaya başladı. Toplantılarda aldıkları kararlarla Yahudilerin toplu olarak Kudüs’e yerleşmelerini sağlamaya çalıştılar. Amaçlarını gerçekleştirebilmek için Osmanlı Devleti’ne müracaat ettiler; ancak 2. Abdülhamit Han Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Osmanlı’nın içinde bulunduğu büyük borç yüküne rağmen Yahudilerin para ve diğer tekliflerini kabul etmedi. Yahudilere; istemeleri halinde bir Osmanlı tebaası gibi Osmanlı topraklarında yaşayabileceklerini söyledi. Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Abdülhamit Han’ın bu teklifini kabul etmediler. Dolayısıyla Osmanlı kapısından eli boş döndüler.

1905 yılında Rusya’da büyük bir ayaklanma başladı. Çarlık Rusyası bu ayaklanmaları bastırdı; ancak Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Rusya’nın katliamları ile karşılaştılar. Katliamlardan kurtulanlar Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Filistin’e göç ettiler. Daha sonraki dönemlerde Dünya Siyonist Örgütü üyelerinden Chaim Weizmann Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında İngiltere’de yardım arayışlarına başladı. Bu çabalar sonucunda İngiltere yönetimi “Balfour Bildirgesi”ni yayınladı. Bildiriye göre İngiltere yönetimi Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Filistin’de bir Yahudi Devleti’nin kurulmasına katkı sağlayacağını açıkladı.

Milletler Cemiyeti Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında 1. Dünya Savaşı’ndan sonra Filistin topraklarında İngiliz manda yönetimine karar verdi. (1922) Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında alınan bu kararla kitlesel olarak Filistin’e yerleşmeye başladılar. Kitlesel Göç Hareketi sonucunda; 1925 yılında Filistin’de yaşayan Yahudi sayısı 108 bin civarında iken; 1933 yılında bu sayı 238 bine ulaştı.

2. Dünya Savaşı yıllarında Naziler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Yahudilere karşı büyük bir soykırım yaptılar. Soykırımdan kaçan Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Filistin’e göç ettiler. Bu göçler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Araplar ile Yahudiler arasında büyük krizlerin yaşanmasına neden oldu. Sözde çözüm arayışlarını sürdüren İngiltere Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında iki millet arasındaki sorunları çözmek için sorunu BM’e götürdü. Sorunlar BM’de müzakere edildikten sonra Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında 1947 yılında Filistin topraklarında bir Yahudi Devleti’nin kurulması kararlaştırıldı ve Kudüs’e de uluslararası statü getirildi. Araplar Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında BM’in aldığı kararlara tepki gösterdilerse de; bölgede bir Yahudi Devleti’nin kurulmasına engel olamadılar. (1948) Böylece Dünya Siyonist Örgütü amacına ulaşmış oldu. Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında 2000 yıl sonra kendi devletlerini kurdular ama bölgede kan ve gözyaşı hiç eksik olmadı. İsrail Devleti kurulduktan sonra Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında 1948–1949 yılları arasında çok şiddetli Arap-İsrail Savaşı patlak verdi. Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında BM’in belirlediği sınırları hiçe sayarak kendilerine verilen topraklardan daha fazlasını işgal ettiği için Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında işgale maruz kalan yaklaşık 500 bin Filistinli göç etmek zorunda kaldı. İki halk arasındaki amansız savaşlar halen devam ediyor.

Siyonizm’in Evrensel Hedefleri

Bilindiği üzere Arz-ı Mev’ud Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında ilhamını değiştirilmiş Tevrat’tan almıştır. Arz-ı Mev’ud Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Nil ile Fırat arasında; Toros çevresi ve bunun kuzey doğusu olan “Murat Havzası ile güneyde Akabe ile Basra hattı boyunca belirlenmiştir. Bu çizilen sınırlar yeminli protokollerle teminat altına alınmış ve bu gayeden geriye dönüşün asla mümkün olmayacağı kesin olarak belirtilmiştir. Bu yeminli protokollerde; Türklerin ve Arapların bu havzadan çıkarılması ve yalnızca “GOYİM” tabiatlı Kürtlerin Yahudilere hizmet etmeleri için “Yudaik-Kürdo” müstemlekesi kurulması teminat altına alındı. Bu karar değiştirilmeden nesilden nesile aktarıldı. Oynanan bu Siyonist Satrançta Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Türk Yurdu içinde bazı unsurlar seçkin unsurlar olarak belirlendi. Seçkin unsurlar için birer devlet kurulması planlandı. Wilson’a göre; Türkler kovulacak Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Türk Yurdu’nda Pontus Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Ermenistan ve Kürdistan devletlerinden oluşan üçlü bir federasyon devlet kurulacaktı.

Masonlarla ve Siyonistlerle tarihin her döneminde Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında çıkarları gereği birlikte hareket eden ABD Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Siyonistlerin bu isteğinin bir an evvel hayata geçirilmesini istedi. Siyonistlerin bu inanılmaz projeleri karşısında İsmet İnönü pasif davranınca; Kemal Atatürk devreye girdi ve Doğu Karadeniz ile Van Gölü’nün tamamını içine alan ve bugünkü Ermenistan ile birleşecek olan Ermeni Devleti’nin kurulmasını engelledi. Sevr ile kurulmak istenen Kürdistan Devleti de Kazım Karabekir’in Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Maraş’ın Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Urfa’nın ve Antep’in direnişleri sonucunda engellendi. Misakı Milli sınırları içinde yer alan Musul Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Kerkük Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Erbil ve Süleymaniye Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Siyonistlerle birlikte hareket eden ABD ve İngiltere tarafından işgal edildi.

Siyonistler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Arap topraklarından fışkıran petrollerin kıymetini çok iyi biliyorlardı. Bu madenleri ele geçirmek için Osmanlı topraklarında Arap Saltanatı tesis ettiler. Haşimilere Ürdün’ü Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Emevilere; yani Suudilere Arabistan’ı verdiler. Diğer petrol bölgelerinde de Birleşik Arap Emirliklerini kurdular. Siyonistlerce kurulan bu devletlerin başlarına Siyonistler tarafından belirlenen Arap Şeyhlerini atadılar. Aden/Handamut Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Yemen Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Umman gibi petrol çıkmayan bölgeleri de diğer sultanlıklara taksim ettiler. Fransa Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında bu gelişmelerin kendi çıkarlarına aykırı olduğunu gördüğü için bu paylaşıma tepkili davrandı. Tepkiler sonucunda Irak’tan bir toprak parçası ayrıştırılarak Suriye Devleti ve nüfusunun çoğunluğu Hrıstiyanlardan oluşan Lübnan Devleti kuruldu. Siyonistler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında evrensel amaçlarını perçinlemek için bazı Arap Şeyhlerini örgütleyerek Osmanlı Devleti’ni arkadan vurdular. Hazin dolu bu tarihi gelişmelerin analizini yaptığımızda Ürdün’ün Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Irak’ın Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Suriye’nin ve Lübnan’ın Arz-ı Mev’ud Projeleri içinde yer alan geçici devletler olduğunu anlayabiliriz.

Dünya Siyonist Örgüt’ü Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında İslam coğrafyalarında yeni oluşumlara sebep olan çalışmalar sergiliyorlar. Kuzey Afrika ülkelerinde ardı ardına patlak veren halk ayaklanmaları Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Siyonistlerin çirkin ve gizli oyunlarından başka bir şey değildir. Bu bölgeler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Siyonistlerin istediği şekilde yeniden düzenlenecek; böylece yeni bir dünya düzeni kurulmuş olacak.
Siyonizm Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında ülkemiz için ciddi tehlikedir:
Siyonizm’in Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemiz üzerinde de bir takım hesapları vardır. Amaçlarına ulaşabilmek için BOP’u oluşturdular. BOP içinde ‘Dinlerarası Diyalog’ ve ‘Türkiye’nin Etnik Yapısı’ gibi çok tuhaf açılımlar mevcuttur.
Kuran’ın esaslarına göre Son Din İslam’dır. İslam’ın inmesiyle önceki dinler hükümsüz kılınmıştır. Nüfusunun %90’ı Müslüman olan Türkiye’nin Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında dini inançlarını tahrip etmek için tüm dinlerin Tek Tanrı’lı olduğu ileri sürülüyor. Dinlerin tamamının dünya kardeşliğini öğütlediği özellikle vurgulanıyor. İslam Dini de Tek Tanrılı bir din olduğuna göre “bir Müslüman’ın Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında bir Hıristiyan gibi yaşamasında herhangi bir sakınca yok” deniliyor. Ancak; Hıristiyanların da bir Müslüman gibi yaşayabileceği kesinlikle ifade edilmiyor. Dünyada Hıristiyanlığı ve Museviliği yaymak için özellikle seçilmiş misyonerlerin ülkemizde nasıl faaliyet gösterdiği de bir gerçektir. Sokak ortalarında İnciller satılıyor; her mahallede kilise evleri rahatlıkla açılabiliyor. Kimsesiz Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında çaresiz işsiz ve aç insanlarımız bu misyonerlerin ağına rahatlıkla düşebiliyor. Misyonerlerin ağına düşen çaresizlerimiz Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında yoğun bir telkin ile Hıristiyan oluyor; cami yerine kiliseye gidiyor.
Dinimiz Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında toplumumuzu ayakta tutan yegâne güçtür. Türk Milleti Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında bu dini inançları sayesinde bugünlere gelmiştir. Dini inançlarımızın çökertilmesiyle; Türk Milleti’nin elinden çok güçlü bir silahın alınacağı hesap ediliyor.
Siyonistler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Türkiye’de bulunan 36 etnik unsur için “Özerk Devlet” istiyor. Tarihinin her döneminde gücünü birlik ve beraberlikten alan milletimizi önce ayrıştıracak Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında sonra birbirine kırdıracak. Sünniler ile Alevileri Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Türklerle Kürtleri ve diğerlerini birbirine kırdırmanın hesabı içindeler. Bu sinsi çalışmaların provaları 1980 öncesi ülkemizde yapılmıştı Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında hatırlayalım. Ayrıca; Arap topraklarında Şiiler ile Sünniler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Araplarla Yahudiler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında Türkmenlerle Peşmergeler arasında kanlı çarpışmalar yaşanıyor. Bütün bu gelişmeleri görüp; BOP’u bir ‘ÜTOPYA’ olarak görmek Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında gaflet ve dalaletten başka bir şey olamaz.
Son söz olarak şunu söyleyebilirim:
Dinlerarası Diyalog ve Büyük Ortadoğu Projeleri tamamen Dünya Siyonist Örgütü’nün ve onlarla birlikte hareket eden Masonların projeleridir. Aynı damardan beslenen bu örgütler Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında hedef seçtiği ülkeleri; özellikle İslam Coğrafya’sını bir ahtapot gibi sarıyor ve yeni bir dünya düzeni kurmak için her türlü vahşeti mubah sayıyor.

Halit DURUCAN


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında

Siyonizm ve Hedefleri - Siyonizm ve Hedefleri Hakkında konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: siyonizm hakkındaki sorular, content,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
İlk Yardımın Hedefleri (Amaçları) Nelerdir? elif Sağlığımız 1 13-01-2013 06:33
Siyonizm Nedir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 08-12-2011 09:03

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:22 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats