bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 23-03-2013, 04:02   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?

Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? -Vatan ve Bayrak Sevgisi


Türk milleti vatan ve bayrak için neler yapmadı ki! Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? En son yapılabilecek işi ölmeyi en evvel denedi bu kahraman milletin çocukları… Türk töresinde vatan millet ve bayrak sevgisi her sevginin önünde gelir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bunun içindir ki Türk insanı vatan için ölmeyi bir vazife bilmekte oğlunu şehit veren anne ve baba acısını yüreğine gömerek "Vatan sağ olsun" diyebilmektedir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bu ruhu Batılıların anlaması mümkün değildir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Çünkü onlar için vatan maddî değeri olan bir toprak parçasıdır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Onlarda şehitlik kavramı olmadığı için vatan uğruna ölme riski ancak çok büyük maaşlar karşılığında taşınabilir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Onlarda paralı askerlik söz konusudur Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Ancak paranın hatırı için cephede mücadele edilir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Maaş kesilince çatışmada kesilir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Ne kadar para o kadar mücadele… Bunun en güzel örneğini ABD'nin Irak'taki paralı askerlerinde açıkça görüyoruz Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Doların hatırına Irak bataklığında sivrisinek avlıyorlar Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?

Bizim askerlerimiz için para hesapta yoktur Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Vatan sevgisi parayla ölçülmez bizde Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Her Türk genci yirmi yaşına gelince büyük şenlik ve merasimlerle Peygamber ocağı olarak nitelendirilen askere uğurlanır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bazılarının saçına kına bile yakılır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bunun anlamı vatana kurban olması için gönderildiğidir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Evden çıkan genç artık ailenin değil vatanın evlâdıdır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Her şey vatan içindir bundan sonra Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Al bayrağın gölgesinde vatan düşlerine dalmanın zamanıdır artık Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Ana baba yavuklu ve sıla hasreti vatan duygusuna yenilmiştir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?

Türk milletinde askerlik kutsaldır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Onun içindir ki bu vazife 'vatan borcu' olarak nitelendirilmiştir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Vatanımızın en buhranlı ve sıkıntılı dönemlerinde topraklarımızı düşman saldırılarından zulümden felâket ve musibetlerden korumak azmiyle asırlar boyunca üç kıtada amansız mücadelelere girerek şehit olmuş ecdadımızın evlatları onlar bizlere şanlı ve şerefli bir mazi bırakmıştır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bizler bu şerefli tarih sayfalarıyla ne kadar övünsek azdır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?

Bayrak bağımsızlığın sembolüdür şüphesiz Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Böyle olduğu içindir ki toplumumuzda apayrı bir yere ve değere sahiptir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Hemen her milletin kendine mahsus bayrağı vardır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Üzerindeki işaretler ülkelere göre değişir ve mana taşır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Tarihin çok eski devirlerinden beri bayrak vardır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bu mühim sembol Divan-ü Lügat-it Türk'te "batrak" olarak geçmektedir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Günümüz Türkiye'sinin bayrağı bambaşka bir manaya bürünmektedir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bayrağımızdaki kırmızı bu vatan için canını seve seve veren şehitlerimizin kanını sembolize etmektedir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bayraktaki hilâl Müslümanlığımızın alâmetidir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Yıldız ise genç Türkiye Cumhuriyeti'dir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bütün halinde düşünürsek Türklerin birlik ve bütünlüğünün simgesidir bayrak… Bunun altında toplanınca her şeyimiz "bir" olur Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Kanımız onun için akmaktadır hâlâ…

Nice şairler bayrak üzerine şiirler yazmışlardır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Merhum şair Arif Nihat Asya da adı bayrakla özdeşleşmiş bir gönül adamıdır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bayrak denince nedense hep o akla gelir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Adana'nın kurtuluş günü olan 5 Ocak'ta yazdığı "Bayrak" şiiri her Türk'ün zihnine kazınmıştır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Doğrusunu söylemek gerekirse bu ünü fazlasıyla da hak etmiştir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bu şiir genç yaşlı birçok insanın ezberindedir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bu şiirden bir bölümü sizlere sunmak istiyorum:

"Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü…
Kız kardeşimin gelinliği şehidimin son örtüsü
Işık ışık dalga dalga bayrağım
Senin destanını okudum senin destanını yazacağım Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?
Sana benim gözümle bakmayanın
Mezarını kazacağım Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?
Seni selâmlamadan uçan kuşun
Yuvasını bozacağım Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?
Dalgalandığın yerde ne korku ne keder
Gölgende bana da bana da yer ver!
Sabah olmasın günler doğmasın ne çıkar;
Yurda ay- yıldızının ışığı yeter Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?"

Bayrak nazenin bir yârdır gözümüzde Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? En sıkıntılı dönemlerde onun etrafında kenetleniriz Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Onu bağrımızda büyütürüz Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Ülküdür sevdadır candır mazidir namustur iradedir anadır sevgiliye sunulan alımlı bir güldür şereftir namustur hayattır aşktır muhabbettir mukaddesattır göklerde süzülen bir kartaldır uğrunda ölünmeye değer varlığımızdır şanlı tarihin özüdür dosta gurur düşmana korkudur Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bize yol gösteren ışıktır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?

Bu millet üç kıtada at sürdü ve cihan devleti olan Osmanlı'yı dünyaya egemen kıldı Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bünyesinde onlarca ırkı barış ve huzur içerisinde barındırdı Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bizlere çok zengin bir medeniyet mirası bıraktılar Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bizler de Türkiye olarak onların bıraktığı emaneti hakkıyla muhafaza edeceğiz Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Vatanımızın sınırlarını gerekirse bir kez daha kanla çizmeye hazırız Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Topraklarımızda gözü olanların bunu böyle bilmesi gerekir Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bu millet ölmedi şanla şerefle yaşıyor Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Bu bayrak ilelebet gönderde dalgalanacaktır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Hiçbir güç onu yücelerden indiremez Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Çünkü yedisinden yetmişine kadar Türk milleti olarak gece gün nöbetteyiz Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? Sözlerimi Mithat Cemal Kuntay'ın şu anlamlı dizeleriyle noktalamak istiyorum:

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?
Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?"

M Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?NİHAT MALKOÇ
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir?

Vatan ve Bayrak Sevgisi Neden Yüce Bir Sevgidir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: vatan ve bayrak sevgisi neden yüce bir sevgidir, vatan ve bayrak sevgisi neden yuce bir sevgidir, vatan ve bayrak sevgisi neden yücedir, vatan ve kahramanlık ile ilgili kompozisyon, vatan ve bayrak sevgisi neden yüce bir sevgidir kısaca, vatan ve bayrak sevfisi nicin yucedir en az bes sayfa, vatan ve bayrak sevgisi neden yüce bir sevgidir vatan ve bayrak kurumlarında araştırma yapma, vatan millet bayrak sevgisi ile ilgili şiirler, bayrak sevgisi sloganları, vatan ve bayrak sevgisi neden yucedir, vatan ve bayrak neden yüce bir sevgidir, vatan bayrak sevgisi, vatan sevgisi ve bayrak sevgisi neden yüce bir sevgidir, vatanımız ve bayrağımız bizim için neden önemlidir, vatan sevgisi neden yüce bir sevgidir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon örneği elif Eğitim ve Öğretim 33 25-09-2016 02:27
Vatan sevgisi hakkında kompozisyon örneği elif Eğitim ve Öğretim 3 17-04-2013 09:16
Vatan Sevgisi Sloganları elif Soru Cevap 0 20-02-2013 07:21
Vatan sevgisi üzerine sözler elif Güzel Sözler 0 20-06-2011 05:22
Ali Yüce Biyografi-Ali Yüce Kimdir? elif Türkiye'den Biyografiler 0 01-07-2008 12:05

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:14 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats