bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 27-03-2013, 08:04   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?Sual: Yüzük takmak hususunda dinimizin hükmü nedir?
CEVAP
Erkeklerin altın yüzük takmaları dört mezhepte de caiz değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Altın ile gümüşü süs olarak takmak yalnız kadınlara helaldir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Fakat bunları mahrem olmayan erkeklere göstermeleri haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Altın ve gümüşü süs olarak takmak erkeklere haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Taş tunç pirinç platin bakır ve diğer madenlerden ziynet olarak yüzük takmaları kadınlara da haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Altın yaldızlı gümüş yüzük ve gümüş kaplı altın yüzük takmak da caizdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Yüzük takmamak daha iyidir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bayramlarda herkesin yüzük takması müstehaptır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gösteriş için öğünmek için takmak ise haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? (Redd-ül Muhtar)

Resulullah efendimiz gümüş yüzük kullanır ve yüzüğünü sağ eline takardı Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Sol eline de taktığı görülmüştür Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Sağ ele de sol ele de takmak caizdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Küçük parmağa veya yanındaki parmağa takılır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Üzerinde yazı bulunan yüzüğü helaya girerken sol elden sağ ele geçirmek iyi olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Numan bin Beşirin parmağındaki altın yüzüğü gören Resulullah efendimiz (Cennete girmeden önce niçin cennet ziynetini kullandın?) buyurdu Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Demir yüzük kullanmaya başladı Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bunu görünce (Niçin Cehennem eşyası taşıyorsun?) buyurdu Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bunu da çıkardı Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bronz yüzük taktı Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bunu görünce (Niçin sende put kokusu duyuyorum?) buyurdu Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Nasıl yüzük kullanayım ya Resulallah dedi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? (Gümüş yüzük takabilirsin Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ağırlığı da bir miskali [4 Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?8 gramı] geçmesin ve sağ eline tak!) buyurdu Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? (Mevahib-i ledünniyye)

Sual: Yüzük hangi elin hangi parmağına takılır? Her madenden caiz midir? İki tane de takılabilir mi? Kadın erkek fark eder mi?
CEVAP
Sağ ele de sol ele de yüzük takmak caizdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Küçük parmağa veya yanındaki parmağa takılır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Uygun olanı budur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Diğer parmaklara da takılsa günah olmaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Erkekler sadece gümüş yüzük takabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ağırlığı da 4 Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?8 gramdan fazla olmamalıdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? İki yüzük takılırsa bu ağırlığı geçmemelidir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kadınlar ise altın ve gümüşten başka yüzük takamazlar ve taktığı yüzüklerini de yabancı erkeklere gösteremezler Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Kadın ve erkek için yüzüğün taşı her taştan olabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Platin veya beyaz altın yüzük takmak erkekler için caiz midir?
CEVAP
Beyaz altın da altındır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Asitle altın beyaz hâle getiriliyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Altınlıktan çıkmıyor rengi beyazlaşıyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bu bakımdan caiz değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Eğer üstü gümüşle kaplanırsa caiz olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Erkekler gümüşten başka yüzük takamazlar Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: 12 ayardan düşük altınları kadınlar yüzük olarak kullanamaz mı?
CEVAP
12 ayardan düşük olunca altın olmaktan çıkıyor başka maden oluyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kadınlar altın ve gümüşten başka yüzük takamazlar Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Evli bir kadının taşlı yüzük veya alyans takması caiz midir?
CEVAP
Evli olsun dul olsun bakire olsun taşlı olsun taşsız olsun altın olsun gümüş olsun kadının yüzük takarak sokağa çıkması caiz değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Evinde istediği ziynetleri takabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kadına yüzük ve ziynet günah değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Fakat hiçbir ziynet eşyası yabancılara gösterilmez Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Nişanda altın yüzük takılıyor caiz midir?
CEVAP
Caiz değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Altın kaplanmış gümüş yüzük takılabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Altın yüzük takmak erkeklere haram olduğuna göre altın yüzüğü gümüşle kaplatmak veya gümüş yüzüğü altın ile kaplatmak caiz midir?
CEVAP
Madenin rengi ve kaplaması değil içi cinsi muteber olduğu için altın yaldızlı gümüş yüzük takmak erkeklere de caiz olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gümüş kaplı altın yüzük altın ise de altın görülmediği gümüş görüldüğü için takılması caiz olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? (Redd-ül Muhtar)

Bazı kimseler buradaki inceliği anlayamıyor (Madem madenin cinsi muteberdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gümüş kaplı altın yüzük nasıl caiz olur?) diyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gümüş kaplı altın yüzük altındır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Çünkü madenin kaplaması değil cinsi muteberdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ancak gümüşle kaplatılınca altın olmaktan çıkmıyor satmaya kalksanız yine altındır; fakat gümüşle kaplı halde kullanmak caiz oluyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Erkeklerin gümüş kaplı bakır yüzük takmaları caiz mi?
CEVAP
Evet Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gümüş kaplı altın yüzük takmak gibidir gümüş göründüğü için sadece kullanmak caiz oluyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Evlilik yüzüğü takmamanın dini nikah için bir mahzuru olur mu?
CEVAP
Yüzük takmamak daha iyidir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Evlilik yüzüğü diye bir yüzük yoktur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kadın takarsa başka erkeklere göstermesi haram olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Erkek zaten altın yüzük kullanamaz kullanması haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gümüş kullanabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Alyans denilen altın yüzük erkeğe haram değil midir?
CEVAP
Altın kadınların süs eşyasıdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Erkeklere haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Peygamber efendimiz bir erkeğin parmağında altın yüzük görünce hemen o yüzüğü çıkarıp yere atar Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Sonra buyurur ki:
(Sizlerden biri kor haline gelmiş ateşi eline takmış Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?) [Müslim]

Resulullah gittikten sonra (Yüzüğünü al başka türlü faydalanırsın) dediler Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? O zat dedi ki: (Allah’a yemin ederim ki Resulullahın attığı şeyi almam Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?) [Müslim]

Necrandan biri elinde altın yüzükle Resulullahın huzuruna geldi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Peygamber efendimiz ondan yüz çevirip buyurdu ki:
(Niçin elinde bir ateş parçası ile geldin?) [Nesai]

Gümüş yüzük erkeklere de caizdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Altın müşriklerin gümüş müslümanların süsüdür Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?) [Ramuz]

Erkeğin altın yüzük takması dört mezhepte de caiz değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? (Mevahib-i Ledünniyye)

Sual: Tam İlmihal’de diyor ki:
(Hiçbir Peygamber kendi dininde veya başka dinlerde haram olmuş veya olacak bir şeyi hiç yapmaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Yani sonradan haram olacak şeyi önceden helal iken yine kullanmaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?) Yine diyor ki:
(Peygamber efendimiz önceleri altın yüzük takardı Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?)
Soru: Bu ikisi birbirine çelişkili değil mi?
CEVAP
Peygamberlerin statüsü farklıdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kolay anlatabilmem için birkaç örnek vermeliyim Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Çünkü bu soru çok soruluyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Belediye otobüslerine herkes ücretle biniyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Polisler ve belediye mensupları para vermiyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gazetecilerden basın kartı olanlar da vermiyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Başka vermeyenler de var Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bunlar istisnadır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Peygamber efendimize haram olan bir şey ümmetine helal olabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Peygamber efendimize farz olan ümmetine farz olmayabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ümmetine haram olan Peygamber efendimize caiz olabilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Birkaç örnek verelim:
1- Ümmetine dörtten fazla kadın almak haram iken Peygamber efendimize caiz idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

2- Hanımı boşamak ümmetine caiz iken Peygamber efendimize yasak idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

3- Bir kimse ölünce hanımı başkası ile evlenebilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Fakat Resulullah efendimizin hanımları bundan müstesnadır evlenemezler Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Onlar müminlerin anneleridir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Anne ile evlenilmez Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

4- Fakir kimselerin zekat alması caizdir fakat Resulullah efendimiz fakir de olsa zekat alması haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

5- Zengin kimsenin zekat vermesi farzdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Fakat Resulullah efendimiz zengin de olsa zekat vermesi farz değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

7- Kurban kesmek Peygamber efendimize farz idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ümmetine ise Hanefi’de vacip diğer üç mezhepte sünnettir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

8- Gece namazı Peygamber efendimize farz idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Fakat ümmetine nafiledir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

9- Peygamber efendimize yazı yazmak şiir söylemek haram idi fakat ümmetine caizdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

10- Altın kullanmak da ümmetine haramdır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bir hadis-i şerifte (Altın ve ipek ümmetimin kadınlarına helal erkeklerine haramdır) buyurulmuştur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ümmetine haram iken ona caiz idi ki kullanmıştır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Peygamberler asla günah işlemezler Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Sual: Büyüklerimiz yüzüklerine ne yazdırırlardı?
CEVAP
Peygamber efendimizin yüzüğünde (Muhammedün Resulullah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Muhammed aleyhisselam Allahü teâlânın peygamberi demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Hazret-i Süleyman’ın yüzüğünde (La ilahe illallah Muhammedün resulullah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Allah’tan başka ilah yoktur Muhammed aleyhisselam Onun Resulü demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Hazret-i Ebu Bekirinkinde (Ni'mel kâdir Allah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Her şeye gücü yeten Allah ne güzel ne büyük kudret sahibi demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Hazret-i Ömerinkinde (Kefâ bil-mevt vaizan) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Vaiz olarak nasihatçi olarak ölüm kâfi demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ölümü günde yirmi kere hatırlayanın şehid olarak öleceği hadis-i şerifle bildirilmiştir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Hazret-i Osmanınkinde (Le-nasbirenne) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Elbette sabredeceğiz demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Sözünde durdu ve sabrederek şehid oldu Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Hazret-i Alininkinde (El-mülkü lillah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Mülk Allah’ın demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Hazret-i Hasanınkinde (El-izzetü lillah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? İzzet şan ve şeref Allahü teâlâya mahsus demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İbni Ömerinkinde (Abedallah lillah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Allah rızası için Allah’a ibadet eden demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Hazret-i Muaviyeninkinde (Rabbigfir-li) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Ya Rabbi beni mağfiret eyle demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Oğlununkinde ise (Rabbünallah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Rabbimiz Allah demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İmam-ı Ali Rızanınkinde (Hasbiyallah) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Allahü teâlâ bana kâfi gelir demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Kadı İbni Ebi Leylâ’nınkinde (Ed-dünya garurün) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Dünya aldatıcıdır güvenilmez demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İmam-ı a'zam Ebu Hanifeninkinde (Kul-il-hayr ve illâ fesküt) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Hayır konuş hayır konuşmayacaksan sus demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İmam-ı Ebu Yusufunkinde (Men amile bi-re'yihi nedime) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Danışmadan kendi görüşü ile hareket eden pişman olur demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? İstişareye ehline sormaya önem verilmesini bildirmektedir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İmam-ı Muhammedinkinde (Men sabere zafire) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Sabreden zafere kavuşur sabreden muradına erer arzusuna kavuşur demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Allahü teâlâ Kur’an-ı kerimde sabredenlerle beraber olduğunu sabredenlere mükafatlarını hesapsız vereceğini bildirmektedir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İmam-ı Şafiininkinde (El-Bereketü fil kanâ'ati) yazılı idi Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bereket kanaattedir kanaat eden kurtuluşa erer zenginleşir demektir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kanaat edene Allah kâfidir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kanaat yenilmez ordu bükülmez kılıçtır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kanaat eden şükretmiş olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İki yüzük takmak
Sual: Erkek her birinin ağırlığı üçer gram olan iki gümüş yüzük takınca bir miskali yani 48 gramı geçtiği için caiz olur mu?
CEVAP
Caiz olmaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? İkisinin toplamı bir miskal olursa caiz olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Nişan yüzüğü
Sual: Erkeklerin gümüş nişan yüzüğü takmasının dinen mahzuru var mıdır?
CEVAP
İslamiyet’te yasak olduğu bildirilmeyen şeyler izin verilmiş kabul edilir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Yani mahzuru yoktur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Yüzük takmak
Sual: (Maddesi ne olursa olsun bir ihtiyaç yoksa erkeklerin yüzük takmaması daha iyidir) diyenler oluyor doğru mu?
CEVAP
Erkeklerin gümüş hariç diğer maddelerden yüzük takmaları caiz değildir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Bayram ve Cuma günlerinde 48 gramı geçmeyen gümüş yüzük takmaları ise sünnettir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? (Mevahib-i ledünniyye Redd-ül-muhtar)

Nişan yüzüğü
Sual: (Nişan yüzüğü ziynet yani süs olarak değil nişanlı veya evli olmanın alameti olarak takıldığı için erkeklerin altın nişan yüzüğü takmalarında ve kadınların da nişan yüzüğü takılı olarak dışarı çıkmalarında bir sakınca yoktur) diyenlerin sözü yanlış değil mi?
CEVAP
Elbette çok yanlıştır Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? İyi niyetle günah mubah hale gelmez Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Kâfir kız (Benimle dans edersen Müslüman olurum) dese Müslümanın iyi niyetle onunla dans etmesi veya başka günah işlemesi caiz olmaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? İyi niyeti geçersiz günahı geçerlidir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? (Ameller niyete göredir) hadis-i şerifi taat ve mubahlara niyete göre sevab verileceğini bildirmektedir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Günahlar iyi niyetle de işlense günah olmaktan çıkmaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

İkincisi dinde nişan yüzüğü diye bir şey yoktur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Âdet olduğu için takılıyor Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Mubahı varken haram olan altın takılamaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Mutlaka altın takmak gereken bir durum varsa gümüş yüzüğü altınla kaplayıp kullanmak da caizdir Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? Gören altın sanabilir bunun mahzuru olmaz Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Kadınlar için altın caizse de dışarıda ve yabancı erkeklerin göreceği yerlerde takmaları haram olur Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Alıntıdır= dinimizislamelif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 28-02-2016, 07:43   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

evlilik yüzüğü altın olarak bir erkek takabilirmi?


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır?

Erkeğin Altın Yüzük Takması Günah Mıdır? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: erkekler kaç gram altın takabilir, erkeğe kaç gram altın haram, erkek kaç gram altın takabilir, nışanı evlı bırı takar mı, erkek kaç gr altın takabilir, altin renk erkek de günahmidir, yeşil altın erkeğe haram mı, altin kac ayar olunca erkege haram, erkege altın yüzük mü takılir, dinimizce erkeklerin yuzuk takmasi gunahmi, erkek alyans kullanması günah mi, erkekler altın kaplama yüzük takabilir mi, altın kaplama erkeklere haram mı, altin yüzük takma erkeklere günahmi, dinimizde erkeğin altın yüzük takması,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
İntihar Etmek Günah mıdır? elif Soru Cevap 0 26-02-2013 12:08
Oruç tutarken bir davete gidilince, orucu bozmak günah mıdır? Я Ramazan ve Oruç 0 29-07-2011 04:29
Sahura kalkmadan oruç tutmak günah mıdır? Я Ramazan ve Oruç 0 29-07-2011 04:09
Açıktan oruç yemek günah mıdır? Я Ramazan ve Oruç 0 29-07-2011 03:59
Altın Yüzük Modelleri nimlahza Takı ve Aksesuar Modası 0 30-10-2010 03:29

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:06 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats