Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Teknolojik Gelişmelerin Solunum Sistemimize Etkileri (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/119535-teknolojik-gelismelerin-solunum-sistemimize-etkileri.html)

Я 08-04-2013 09:39

Teknolojik Gelişmelerin Solunum Sistemimize Etkileri
 
Teknolojik Gelişmelerin Solunum Sistemimize Etkileri Nelerdir?

Günlük hayatta sıkça ve heryerde kullandığımız teknoloji insan sağlığına bir yandan faydalı olurken aynı zamanda bir tehdit olmayı da sürdürüyor. Gün geçtikçe gelişen ve ilerleyen teknoloji yeni araç ve aletlerin ortaya çıkmasına, insan sağlığını korumaya ve tedavi etmeye yönelik gelişmelere neden olurken aynı zamanda sağlığı tehdit edici, çevreyi ve doğayı kirletici etkilerde göstermektedir.

Teknolojiyle birlikte gelişen sanayi ve üretim birçok eksileride beraberinde getirdi. Gelişen sanayi gökyüzüne birçok zararlı gazları salarken motorlu taşıtlar ve kimyasal ürünlerde çevreye büyük zarar vermektedirler. Bir canlının yaşaması için gerekli olan oksijen ve solunum nedeniyle bu zararlılar insan vücuduna girerek sağlığımızı tehdit eder. Hatta son yıllarda artan hava kirliliği nedeniyle çeşitli solunum sistemi hastalıklarında artış gözlenmektedir.

Astım ve akciğer kanseri gibi iki önemli solunum sistemi hastalığının yanı sıra bronşit gibi tehlikeli hastalıklarda ortaya çıkmaktadır.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:16 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.