bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 08-04-2013, 08:57   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir

Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir


Atatürk'ün Cumhuriyetçilik İlkesi ile ilgili sözleri :

- Türk Milleti'nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir Cumhuriyet ilkesidir. (1924)
- Cumhuriyet rejimi demek Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir. (1933)
- Cumhuriyet Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. (1925)
- Bugünkü hükümetimizin Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet milllet ve millet hükümettir.

Atatürk'ün Milliyetçilik İlkesi ile ilgili sözleri:

- Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir. (1930)
- Diyarbakırlı Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir Vanlı Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir Erzurumlu Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir Trabzonlu Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir İstanbullu Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir Trakyalı ve Makedonyalı hep bir soyun evlâtları ve hep aynı cevherin damarlarıdır. (1932)
- Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. - Bu toplumun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir o topluma dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur. (1923)
- Ne mutlu Türk'ün diyene..

Atatürk'ün Halkçılık İlkesi ile ilgili sözleri :

- İç siyasetimizde ilkemiz olan halkçılık Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir yani milletin bizzat kendi geleceğine sahip olması esası Anayasamız ile tespit edilmiştir. (1921)
- Halkçılık Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir toplum düzenini çalışmaya Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir hukuka dayandırmak isteyen bir toplum sistemidir. (1921)
- Türkiye Cumhuriyeti halkını ayrı ayrı sınıflardan oluşmuş değil fakat kişisel ve sosyal hayat için işbölümü itibariyle çeşitli mesleklere ayrılmış bir toplum olarak görmek esas prensiplerimizdendir. (1923)
- Egemenlik kayıtsız şartsız millletindir.

Atatürk'ün Laiklik İlkesi ile ilgili sözleri:
- Lâiklik Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir ibadet ve din hürriyeti de demektir. (1930)
- Lâiklik Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir asla dinsizlik olmadığı gibi Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir gerçek dindarlığın gelişmesi imkânını temin etmiştir. (1930)
- Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz. (1926)

Atatürk'ün Devletçilik İlkesi ile ilgili sözleri:
- Devletçiliğin bizce anlamı şudur: Kişilerin özel teşebbüslerini ve şahsî faaliyetlerini esas tutmak; fakat büyük bir milletin ihtiyaçlarını ve çok şeylerin yapılmadığını göz önünde tutarak Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir memleket ekonomisini devletin eline almak. (1936)
- Prensip olarak Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir devlet ferdin yerine geçmemelidir. Fakat ferdin gelişmesi için genel şartları göz önünde bulundurmalıdır. (1930)
- Kesin zaruret olmadıkça Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir piyasalara karışılmaz; bununla beraber Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir hiçbir piyasa da başıboş değildir. (1937)

Atatürk'ün İnkılapçılık İlkesi ile ilgili sözleri:
- Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılâpların Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir (devrimlerin) gayesi Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağdaş ve bütün anlam ve görüşleriyle uygar bir toplum haline ulaştırmaktır. (1925)
- Biz büyük bir inkılâp yaptık. Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük. (1925)


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir

Atatürk'ün ilkelerle ilgili sözleri nelerdir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: laiklik ilkesi ile ilgili sorular, halkçılık ile ilgili sözler,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Atatürk'ün bilim ve teknolojiye verdiği önem ile ilgili sözleri Kayıtsız Üye Soru Cevap 23 10-10-2012 05:18
Atatürk'ün devlet yönetimi ile ilgili sözleri gizem Soru Cevap 0 03-03-2012 11:41
Atatürk'ün güzel sanatlarla ilgili sözleri nelerdir? elif Güzel Sözler 0 21-06-2011 12:50
Atatürk'ün Eğitim ile İlgili Sözleri Nelerdir? elif Güzel Sözler 0 19-06-2011 04:44
Atatürk'ün Cumhuriyet Hakkında Sözleri Nelerdir? elif Eğitim ve Öğretim 0 15-06-2011 04:22

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:37 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats