bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 17-04-2013, 08:08   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir

Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir


Nikâh tazelemek demek Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir yeniden nikâh kıymak demektir. Bunu bir hocanın nezaretinde yapmak gerekmez. Yalnız birinin nikâhı tazelemesi yetişmez. Erkek ile hanımının Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir iki erkek veya bir erkekle iki kadın şahit yanında nikâhı tazelemeleri lazımdır. Kolaylık olmak için Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir nikâhını yenilemeye Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir hanımından vekâlet almalı.

Nikâh tazelemek için hanımdan vekâlet aldıktan sonra Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir iki erkek şahit yanında Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir (Öteden beri Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir nikâhlım olan hanımımı Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir onun tarafından vekâleten ve tarafımdan asaleten kendime nikâh ettim) denirse nikâh tazelenmiş olur. Eğer önceki nikâh sahih değil ise bu nikâh sahih olur. Erkek hanımından vekâlet almadan kendi kendine şahitler huzurunda nikâh tazeleyemez.

Kadının nikâh tazelemek için eşine (Nikâhımızı kıymak üzere seni vekil ettim) demesi yetişir. Vekillikten azletmedikçe ömür boyu bu vekâlet geçerlidir. Vekâlet verirken şahit gerekmez.

Hanımdan vekâlet alarak Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir tecdid-i iman ve tecdid-i nikâh duası fâsık da olsa iki Müslüman şahit yanında okunursa Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir o iki kişi de Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir bu duanın nikâh tazelemek duası olduğunu bilirlerse Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir nikâh yine tazelenmiş olur. İki erkek veya bir erkek ile iki kadın şahit olmadan sadece bu duayı okumakla nikâh tazelenmez.

Erkek ve kadın şahitlerin müslüman Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir akıllı ve baliğ olmaları şarttır. Nikâhı tazelenecek erkek ve kadını tanımaları da gerekir. Dede Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir nine Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir baba Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir anne Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir amca Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir hala Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir dayı Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir teyze Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir evlat Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir torun Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir kardeş Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir yeğen de şahit olabilir.

Camide imam efendi Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir tecdid-i iman ve nikâh duasını cemaatle birlikte okursa Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir cemaat birbirlerine şahit olmuş Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir nikâhları da tazelenmiş olur.

Tecdid-i iman ve tecdid-i nikâh duası şöyledir:

(Allahümme innî ürîdü en üceddidel îmâne vennikâha tecdîden bi-kavli lâ ilâhe illallah Muhammedün resûlullah.)

Vekâleten nikâh tazelemek
Sual: Evli olan karı kocanın Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir ikisinin de vekâletini alan kişi Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir onlar yokken nasıl nikâh tazeler?
CEVAP
Nikâh tazelemek Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir yeniden nikâh kıymak demektir. Vekil Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir nikâhları tazelenecek karı kocayı tanıyan Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir iki erkek Müslüman şahit yanında Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir (Vekili olduğum filan kadını Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir vekili olduğum filan kimseye tezvic ettim) derse Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir nikâhları tazelenmiş Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir yani yeniden nikâhları kıyılmış olur.


Amentü (Tecdid-i İman ve Tecdid-i Nikah Duası)

Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir


Her müslümanın Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir çocuklarına (Amentü billahi ve Melaiketihi ve Kütübihi ve Rüsulihi vel Yevmilahiri ve bil Kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ vel-ba'sü ba'delmevti hakkun Eşhedü en La ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü) ezberletmeli Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir manasını iyice öğretmelidir! Çocuk bu altı şeye inanmazsa büluğa erince müslüman değildir Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir mürted olur

Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir


Ya Rabbi! Büluğa erdiğim andan bu ana gelinceye kadar Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir İslam düşmanlarına ve bid'at ehline aldanarak Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir edindiğim yanlış Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir bozuk itikadlarıma ve bid'at Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir fısk olan söylediklerime Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir dinlediklerime Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir gördüklerime ve işlediklerime pişman oldum Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir bir daha böyle yanlışları yapmamaya azm Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir cezm ve kasd eyledim. Peygamberlerin evveli Âdem aleyhisselam ve ahiri bizim Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamdır. Bu iki Peygambere ve ikisi arasında gelip geçmiş Peygamberlerin hepsine iman ettim. Hepsi haktır. Bildirdikleri doğrudur.

(Amentü billahi ve bi-ma cae min indillahi Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir alâ muradillahi Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir ve amentü bi-Resulillahi ve bi-ma cae min indi Resulillahi alâ muradi Resulillah. Amentü billahi ve Melaiketihi ve kütübihi ve Rüsülihi velyevmil-ahiri ve bilkaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ vel-ba'sü ba'delmevti hakkun eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühu ve resulühü)


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir

Dini Nikah Nasıl Tazelenmektedir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: dini nikah duası, dini nikah yokken nikah tazelemek,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Dini Nikah Nedir elif Soru Cevap 0 16-04-2013 07:42
Dini Bayramlar Nasıl Başlamıştır elif Soru Cevap 0 27-03-2013 05:25
Demet Akalın ve Okan Kurt Dini Nikah Kıydı Я Haberler 2 13-01-2012 12:29
Nikah şekeriniz nasıl olmalı? nimlahza Evlilik Hazırlığı 0 16-06-2011 12:21

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:27 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats