bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 24-12-2013, 09:41   #1 (permalink)
Kayıtsız Üye
Avatar Yok
 
Face8 Çevre sorunları ile ilgilenen kurum ve kuruluşlar

Acil çevre sorunlarıyla ilgilenen kurum ve kuruluslar
 

Alt 24-12-2013, 10:32   #2 (permalink)
Я
Avatar Yok
 
Standart

Türkiye'deki çevre sorunları ile ilgilenen kurum ve kuruluşlar

ÇEKÜL ( Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı )

ÇEKÜL ülkemizin doğal ve kültürel mirasını korumak amacıyla 1990 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

“Doğal kaynakları” “kültürel mirası” ve “insan”ı bir bütün olarak ele alan ÇEKÜL doğal ve kültürel çevreyi korumak için “kent-havza-bölge-ülke” ölçeğinde projeler geliştirmektedir.

ÇEKÜL’ün “koruma-değerlendirme-yaşatma” amaçlı projelerinin hayata geçirilebilmesi ve sonuç alınabilmesi için benimsenen strateji “kamu-yerel-sivil-özel birlikteliği” ne öncelik verilmesidir.

ÇEKÜL doğal ve kültürel varlıkların sürekliliğini ülke gündemine taşımak için umut ve özveriyle güçlenen bilgi ve katılımla beslenen “gönüllülük” esasına dayalı sivil girişimlerini “doğa” “kültür” “eğitim” “tanıtım” “örgütlenme” ana başlıkları altında sürdürmektedir

DHKD ( Doğal Hayatı Koruma Derneği )

Amacı Türkiye’nin olağanüstü zengin bitki ve hayvan türleri ile bunların doğal yaşam alanlarının değerinin farkına varılması koruma altına alınmasıdır. Bu amaçla koruma projeleri yürütmekte; toplumla yerel/merkezi yöneticiler ve şirketlerle işbirliği yapmaktadır.

TÇV ( Türkiye Çevre Vakfı )

Daha temiz daha düzenli daha güzel bir çevrede yaşamayı hedefleyen vakıf 1978 yılında kurulmuştur. Türkiye Çevre Vakfı’nın hizmetleri; araştırma yayın ve kamuoyu aydınlatma şeklinde devam ederken Vakfın bugüne kadar yayınladığı ve çevre konusunun hemen her yönünü işleyen kitapların sayısı 172 ‘ yi bulmuştur..

TEMA Vakfı - ( TÜRKİYE EREZYONLA MÜCADELE AĞAÇLANDIRMA VE DOĞAL KAYNAKLARI KORUMA VAKFI )

TEMA vakfının amaçları; ülkemizin doğal varlıklarını ve çevre sağlının korunması erozyonla mücadele toprak örtüsü ve ağaç ve orman sevgisini toplumun her kesimine anlatmak Çölleşmeyle mücadelede dünyaya örnek bir hareketi Türkiye’den başlatmak.

Bu amaçları gerçekleştirmek için gerekli teşkilatın oluşturulmasını yasaların çıkmasını sağlamak ve gönüllü kuruluşların öncülüğünde toplumun bütün kesimlerinin desteği ile erozyonla mücadelenin ikinci bir İstiklal Savaşı kabul edilerek erozyon tehlikesi ile mücadele edilmesi.

DOĞA İLE BARIŞ

Başta çevre olmak üzere tüm sorunların çözümü için bilgili bilinçli örgütlü toplum oluşturabilmek amacıyla kurulmuştur.

Hızla artan nüfus buna bağlı olarak hızlı ve çarpık kentleşmenin neden olduğu doğal ortamların yok olması şehir içi yeşil alanların normalin çok altına düşmesi karşısında gerekli koruma bilincini İnsan eli ile değişmekte olan iklim konusunda halkı bilgilendirmek Türk Boğazlarının ve Karadeniz su havzasının sorunları karşısında ulusal ve uluslararası koruma çalışmalarına katılmak yön vermek başlıca amaçlarındandır.

TURMEPA ( DENİZ TEMİZ DERNEĞİ )

’’’DenizTemiz Derneği – Turmepa’’’ merkezi İstanbul’da olan bir Sivil Toplum Kuruluşu’dur.

8 Nisan 1994 tarihinde 29 kişiden oluşan bir grup denizci ve işadamı tarafından kurulan Turmepa 8333 kilometrelik sahil şeridini kapsayan bir alanda denizleri yaşatma çabaları göstermektedir.

Derneğin 1995 yılında yayınladığı “Denizleri Koruma Deklarasyonu” BM Çevre Programı IMO UNEP The Club of Rome ICS and IUCN gibi organizasyonların uluslararası platformlarda desteğini almış olup günümüzde 600’ü aşkın gerçek ve tüzel üyeyi kapsamaktadır.
Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çevre sorunları ile ilgilenen kurum ve kuruluşlar

Çevre sorunları ile ilgilenen kurum ve kuruluşlar konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: çevre ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının isimleri, çevre ile ilgili kurumlar nelerdir, çevre sivil toplum örgütlerinin isimleri, çevre sorunlarıyla ilgilenen sivil toplum kuruluşları, çevre sorunlarıyla ilgili kurum kuruluş ve sivil toplum örgütleri, çevre ile ilgili kurumlar, çevre sorunlarıyla ilgilenen kurum ve kuruluşlar, çevre ile ilgili sivil toplum kuruluşları, çevre sorunları ile ilgilenen sivil toplum kuruluşları, çevre sorunları ile ilgili kurumlar, çevre sorunları ile ilgili kurum kuruluş ve sivil toplum örgütleri, http wwwbakimliyizcom soru cevap 134308 cevre sorunlari ile ilgilenen kurum ve kuruluslarhtml, çevre sorunlarıyla ilgili kurum ve kuruluşlar sivil toplum örgütleri, çevre sorunlarıyla ilgilenen kuruluşlar, çevre sorunları ile ilgili kurum ve kuruluşlar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Toplumun İhtiyaçlarını Karşılayan Kurum ve Kuruluşlar Nelerdir elif Soru Cevap 1 21-03-2014 08:39
Sağlık sorunları ile ilgilenen kuruluşlar Я Soru Cevap 0 08-03-2012 10:07
Eğitim sorunlarıyla ilgilenen kuruluşlar Я Soru Cevap 0 08-03-2012 10:06
Atatürk’ün Kurduğu Kurum Ve Kuruluşlar Nelerdir? elif Tarih 0 09-02-2011 03:20
ATATÜRK'ÜN KURDUĞU KURUM ve KURULUŞLAR bayrak_007 Hayatı, Anıları ve Eserleri 0 24-11-2008 04:47

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:20 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.