bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 25-06-2015, 03:52   #1 (permalink)
Я
 
Я - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Aile ve Sosya Politikalar Bakanlığının Görevleri Maddeler Halinde

Aile ve Sosya Politikalar Bakanlığının Görevleri Maddeler Halinde - Aile ve Sosya Politikalar Bakanlığının Görevleri vikipedi - Aile ve Sosya Politikalar Bakanlığının Görevleri kısaca

 1. Sosyal hizmetler ve yardımlara ilişkin ulusal düzeyde politika ve stratejiler geliştirmek uygulamak uygulanmasını izlemek ve ortaya çıkan yeni hizmet modellerine göre güncelleyerek geliştirmek.

 2. Sosyal ve kültürel dokudaki aşınmalara karşı aile yapısının ve değerlerinin korunarak gelecek nesillere sağlıklı biçimde aktarılmasını sağlamak üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek aile bütünlüğünün korunması ve aile refahının artırılmasına yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek bu ala ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 3. Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek çocuklara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek bu ala ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 4. ç) Kadınlara karşı ayrımcılığı önlemek kadının insan haklarını korumak ve geliştirmek kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak fırsat ve imkanlardan eşit biçimde yararlanmalarım sağlamak üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek kadınlara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek bu ala ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 5. Özürlülerin ve yaşlıların her türlü engel ihmal ve dışlanmaya karşı toplumsal hayata ayrımcılığa uğramadan ve etkin biçimde katılmalarını sağlamak üzere; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek özürlülere ve yaşlılara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek bu ala ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 6. Şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması şehit yakınları ile gazilerin her türlü mağduriyet ve mahrumiyetten korunması amacıyla; ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek şehit yakınları ile gazilere yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerim yürütmek bu ala ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 7. Toplumun sosyal yardım ve korumaya ihtiyaç duyan kesimlerine yönelik yardım faaliyetlerini düzenli ve etkin biçimde yürütmek; yoksullukla mücadeleye ilişkin ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek bu ala ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 8. Öncelikle çocuğun aile içinde yetiştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla aileyi eğitim danışmanlık ve sosyal yardımlarla güçlendirmek; korunmaya bakıma ve yardıma muhtaç çocuk kadın özürlü ve yaşlıların tespiti bunların korunması bakımı yetiştirilmesi ve rehabilitasyonlarını sağlamak üzere gerekli hizmetleri yürütmek bu hizmetler için gündüzlü ve yatılı sosyal hizmet kuruluşları kurmak ve işletmek.

 9. Ailenin bütünlüğünü korumak parçalanmış ailelerin korunmaya yardıma ve bakıma muhtaç fertleriyle çocuklarına her türlü maddi manevi ve sosyal destek sağlamak; bu amaçla gerekli planlamaları yapmak eğitim faaliyetlerinde bulunmak.

 10. Kamu kurum ve kuruluşları gönüllü kuruluşlar ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yürütülen sosyal hizmetler ve yardımlara ilişkin ilke usûl ve startları belirlemek bu ala faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların taşıması zorunlu olan nitelikleri ve bunlara rehberlik edecek programları geliştirmek.

 11. Kamu kurum ve kuruluşları gönüllü kuruluşlar ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yürütülen sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerinin belirlenen ilke usûl ve startlar çerçevesinde denetimini yapmak.

 12. Sosyal hizmet ve yardım faaliyetleriyle bunlardan yararlananlara ilişkin bilgileri merkezi bir sistemde oluşturulacak veri tabanı aracılığıyla işlemek kontrol etmek izlemek ve geliştirilecek politika strateji ve önlemler bağlamında değerlendirmek.

 13. Sosyal hizmetler ve yardımlar alanındaki uluslararası gelişmeleri ve faaliyetleri izlemek bunlara katkı vermek ve yürütülecek çalışmalarda yararlanmak üzere değerlendirmek bu ala taraf olduğumuz uluslararası sözleşme ve anlaşmaların ulusal düzeyde uygulanmasını sağlamak.

 14. Mevzuatla Bakanlığa verilen diğer görev ve hizmetleri yapmak.


Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Aile ve Sosya Politikalar Bakanlığının Görevleri Maddeler Halinde

Aile ve Sosya Politikalar Bakanlığının Görevleri Maddeler Halinde konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: aile ve sosyal politikalar bakanlığı görevleri vikipedi, aile ve sosyal politikslar bakanlığının görevleri kısaca, aile ve sosyal politikalar bakanlığının görevleri kısaca,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Adalet bakanlığının görevleri maddeler halinde Я Soru Cevap 0 25-06-2015 03:47
Minerallerin görevleri maddeler halinde elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 30-08-2014 04:28
Doktorun görevleri maddeler halinde elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 30-08-2014 04:18
Midenin görevleri maddeler halinde elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 30-08-2014 04:07
Aile ve sosyal politikalar bakanlığının görevleri Kayıtsız Üye Soru Cevap 2 25-04-2013 01:22

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:24 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats