bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 11-08-2015, 12:41   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Gebelikte okunması gereken dualar

Gebelikte okunması gereken dualar -Gebelikte okunması gereken dualar nelerdir

Bayanlar hamilelikte bazı sıkıntılar çekebilirler gerginlikler yaşayabilirler ve doğumlarının nasıl geçeceğini kafalarına takabilirler. Dualar kişilerin ayakta durmasını sağlayan maneviyat değeri büyük rahatlatıcı kaynaklardır. Anne adayları için hamileliklerini kolaylaştıracak duaları hamileyken okuyabilecekleri sureleri bir ayara toplamaya çalıştık. İşte siz anne adayları için Hamilelik ve Doğum için güzel dualar şimdiden Allah Kabul Etsin.

Hayırlı Hamilelik Dönemi İçin Okunacak Dua ( Hamileliğinizin Rahat Geçmesi İçin Her Gün Okuyabilirsiniz)

Bismillahirrahmanirrahim – بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم Ya Rabbi ! Bize dünya ve ahiret saadeti nasip eyle ! Amin. Ya Rabbi! Fayda vermeyen ilimden ürpermeyen kalpten kabul olmayan duadan ve namazlardan muhafaza eyle! Amin Ya Rabbi! Senin sevgini seni sevenlerin sevgisini senin sevgine ulaştıracak ameli bana nasip eyle! Amin. Ya Rabbi! Hastalıktan kötü yaşlılıktan korkaklıktan kabir azabından cehennem azabından bizi koru! Amin. Ya Erhamerrahimin! Hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım. Fakirliğin fitnesinden sana sığınırım. Cehennemin ve kabir azabının fitnesinden sana sığınırım. Ya Rabbi! Senden herşeyin hayırlısını istiyorum. Bizi hidayetinden ayırma! Hayırlı Rızk helalinden ve bol rızk kazanmayı nasip eyle. Korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail eyle! Amin. Hastalara şifa dertlilere deva borçlu kullarına eda nasip eyle. Ölmüşlerimizin ruhu için dualarımızın kabul olması için Allah Rızası için El Fatiha..

Bismillahirrahmanirrahim بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم Ömrümüzün son gecesi kabrimizin ilk gecesi onsekizbin alametten kurtar bizi Aliyül Ala Kerimül Mevla. Daima hakka çok şükür elhamdürillah diyelim. “Eşhedu En La İlahe İllallah.

Bismillahirrahmanirrahim بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم İlahi Yarabbi Yarın ahiret gününde Hz. Muhammedin sancağının altında hepimize gölgelenmek nasip eyle. Kendine kul Hz.Muhammede ümmet Fatma anamıza komşu eyle. Kabrimi pür nur eyle kabirde suvallerimi ahsan eyle sırat köprüsünü uçarak geçmeyi nasip eyle. Hz. Muhammed Ehli beyti Muhammed hürmetine. Allahın Gazaban kullarının şerrinden şeytanın rahatsız etmelerinden ve bana sokulmalarından Allahın eşsiz kelamına sığınırım. Allahım bana rahmetin kapılarını aç. Allahım Senden Lütfu keremini isterim. Amin.

Hamileler İçin İnşikak Suresi Bismillahirrahmanirrahîm İzessemaunşakkat. Ve ezinet lirabbiha ve hukkat. Ve izel’ardu muddet. Ve elkat ma fiyha ve tehallet. Ve ezinet lirabbiha ve hukkat. Ya eyyuhel’insanu inneke kadihun ila rabbike kedhan femulakıyhi. Femma men utiye kitabehu biyemiynihi. Fesevfe yuhasebu hısaben yesiyren. Ve yenkalibu ila ehlihi mesruren. Ve emma men utiye kitabehu verae zahrihi. Fesevfe yed’u suburen. Ve yasla se’ıyren. İnnehu kane fiy ehlihi mesruren. İnnehu zanne en len yehure. Bela inne rabbehu kane bihi basıyren. Fela uksimü bişşefekı. Velleyli ve ma veseka. Velkameri izetteseka. Leterkebunne tabekan ‘an tabekın. Femalehum la yu’minune. Ve iza kurie ‘aleyhimülkur’anu la yescudune. Belilleziyne keferu yukezzibune. Vallahu a’lemu bima yu’une. Febeşşirhüm bi’azabin eliymin. İllelleziyne amenu ve ‘amilussalihati lehum erun gayru memnunin. İnşikak Suresi Anlamı Bismillahirrahmanirrahîm Gök yarıldığı Rabbini dinleyip kendisine yaraşır şekilde boyun eğdiği vakit Yer uzatılıp düzlendiği İçinde ne varsa attığı ve tamamen boşaldığı Ve Rabbini dinleyip kendisine yaraşır şekilde boyun eğdiği vakit Ey insan! Kuşkusuz sen Rabbine doğru çaba üstüne çaba sarfetmektesin nihayet O’na varacaksın. O vakit kitabı sağ eline verilen Kolay bir hesapla hesaba çekilecek Ve sevinçli olarak ailesine dönecektir. Ama kitabı arkasından verilen “Yetiş ey ölüm!” diye bağıracak Ve alevli ateşe girecektir. Çünkü o ailesi içinde sevinçli idi. Hiç Rabbine dönmeyeceğini sanmıştı. Hayır Rabbi onu görmekte idi. Şimdi yemin ederim o şafağa Geceye ve içinde barındırdığı şeylere Derlendiği zaman o aya Ki siz elbette halden hale geçeceksiniz. Böyleyken onlar neden acaba iman etmezler? Karşılarında Kur’ân okunduğu vakit secde etmezler? Aksine o nankörler yalanlıyorlar. Oysa Allah içlerinde sakladıklarını biliyor. Onun için onlara elem verici bir azabı müjdele. Ancak iman edip iyi ameller işleyenler başkadır. Onlara tükenmez bir ecir vardır.

Hamileler İçin Ayet-el Kürsi Bismillahirrahmanirrahîm Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Hamileler İçin Ayet-el Kürsi Suresi Anlamı Bismillahirrahmanirrahîm Rahmân Ve Rahîm Olan Allahın Adı İle Allah kendinden başka hiçbir ilâh yokdur. (O) Hayy ve Kayyûmdur. Onu ne bir uyuklama ne de bir uyku tutabilir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Onundur. Onun izni olmadan nezdinde kim şefâ’at edebilir? O (yaratdıklarının) önlerindeki ve arkalarındaki gizli ve âşikâr her şeyi bilir. Onun ilminden yalnız kendisinin dilediğinden başka hiçbir şey kavrayamazlar. (Mahlûkatı). Onun kürsüsü gökler ve yeri kaplamışdır. Bunların (yerin ve göğün) koruyuculuğu Ona ağır da gelmez. O çok yüce çok büyükdür.

Hamileler İçin A’Raf Suresi 54. Ayet Bismillahirrahmanirrahîm İnne rabbekumullâhullezî halakas semâvâti vel arda fî sitteti eyyâmin summestevâ alâl arşı yugşîl leylen nehâre yatlubuhu hasîsen veş şemse vel kamere ven nucûme musahharâtin bi emrihi e lâ lehul halku vel emr(emru) tebârakallâhu rabbulâlemîn(âlemîne).

Hamileler İçin A’Raf Suresi 54. Ayet Anlamı Bismillahirrahmanirrahîm Semaları ve arzı altı günde yaratan muhakkak ki sizin Rabbiniz Allah’tır. Sonra arşa istiva etti. Gündüz onu süratle talep eden (takip eden) gece ile örtülür. Ve güneş ve ay ve yıldızlar O’nun emrine musahhardır (boyun eğmişlerdir). Yaratma ve emir O’nun değil mi? Âlemlerin Rabbi mübarektir şanı yücedir. Ayrıca Hamile Bayanlar El-Musavvir zikrini bolca çekmelidirler. Rahatlayıp huzura ereceklerdir.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Gebelikte okunması gereken dualar

Gebelikte okunması gereken dualar konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Aşure günü çekilmesi gereken dualar Я Dini Bilgiler 0 13-11-2013 01:49
Gebelikte Yapılması Gereken Testler Nelerdir elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 28-05-2013 01:37
Gebelikte son ay yapılması gereken kontrolleri Bkmlyz Gebelik 0 01-02-2009 12:11
Gebelikte yenmesi gereken gıdalar Bkmlyz Gebelik 0 01-02-2009 12:04
Gebelikte yapılması gereken aşılar Bkmlyz Gebelik 0 31-01-2009 11:42

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:48 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats