Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Kusmaya hangi yiyecekler iyi gelir? (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/150581-kusmaya-hangi-yiyecekler-iyi-gelir.html)

elif 31-08-2015 03:18

Kusmaya hangi yiyecekler iyi gelir?
 
Kusmaya hangi yiyecekler iyi gelir? -Kusmaya iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Kusma olayı vücutta su kaybına neden olur ve bunun için vücuda takviye yapmak önemlidir. O yüzden ilk olarak su tüketmelisiniz. Yetişkinler için 1 bardak su, çocuklar için ise 1 bardaktan daha az su tüketimi mutlaka olmalı.

Çorba, taze sıkılmış meyve suları, soda, limonata gibi sağlıklı sıvılar tüketin. Mide bulantısı olanlarda süt ve süt ürünleri tüketimi pek tercih edilmemekle birlikte eğer süte karşı bir hassasiyetiniz yoksa yoğurt da tüketebilirsiniz. Kola, çay gibi sıvılardan ise kesinlikle uzak durun.

Nane limon, papatya çayı, zencefil çayı da mide bulantısına iyi gelen bitkisel yollardan.

Mide bulantınız varsa ama kusmadıysanız sıvı gıdaların yanında katı besin takviyesi de yapabilirsiniz. Hani annelerin bir lafı vardır: “Mideni tutar, ye bak bundan.” gibi.

Pirinç, elma püresi, muz, tost, makarna ve patates gibi sindirimi basit ve sizi rahatsız etmeyecek besinleri tüketebilirsiniz. Yağlı yiyeceklerden mutlaka uzak durun. Size yarardan çok zararı olacaktır çünkü.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:35 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.