Bakimliyiz.Com

-   Soru Cevap (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Aile bağlarıyla ilgili kompozisyon örneği (http://www.bakimliyiz.com/soru-cevap/151156-aile-baglariyla-ilgili-kompozisyon-ornegi.html)

elif 19-10-2015 09:22

Aile bağlarıyla ilgili kompozisyon örneği
 
Aile bağlarıyla ilgili kompozisyon örneği -Aile bağlarıyla ilgili kompozisyon

Aile bağlarının önemini anlatan bir kompozisyon örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aile bir toplumun en önemli unsurlarındandır. Ailelerin bir arada birlik ve bütünlük içinde yaşamaları bireylerin dolayısıyla toplumun da huzur içinde yaşaması demektir. Bu sebeple mutlu aileler mutlu toplum anlamına gelmektedir.


Aile anne, baba ve çocuklardan oluşan sosyal birimdir. Bazı aileler büyükanne ve büyükbabaları da içine alarak geniş aile oluşturur. Baba bir ailenin sorumluluğunu ve yükünü taşıyan kişidir. Günümüzde bazen anneler de çalışarak babaya yardımcı olmaya başlamıştır. Ancak anneler çalışsalar da yine de evi çekip çeviren, çocuklarla ilgilenip, aileye düzen veren annedir. Görevleri çok net şekilde sınırlamak doğru olmamakla birlikte ailede kararlar tüm fertler tarafından ortak olarak verilmeli, tüm sorumluluklarda herkes üstüne düşeni yapmalıdır.

Çocuklar ailenin en küçük, en önemli üyeleridir. Bazen fark edilmese de ailede herkes çocuğa göre hayatını düzenler, aile çocuğa göre yönlendirilir. Bir ailede birlik ve beraberlik çok önemlidir. Aile fertleri birbirine sevgi ve saygı bağları ile bağlanırlar ve iyi günde de kötü günde de birbirlerinin yanlarında olurlar. Ne zaman başımız sıkılsa kaç yaşında olursak olalım yardımımıza ilk önce ailemiz koşar. Aile eşsiz bir güven ve mutluluktur.

Ailesiz olan insan köksüz ağaç gibidir. Kökü olmayan insanlar yarınlara ulaşamaz, bir ağaç gibi kuruyup gider. Bu sebeple herkes ailesinin değerini iyi bilmeli, aile bağlarını kuvvetlendirerek her zaman aile fertlerine gereken önemi vermelidir.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:20 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.