bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 27-02-2012, 01:34   #1 (permalink)
 
gizem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Nostradamus'a göre 2012 yılından sonra dünyayı neler bekliyor?

Nostradamus'a göre 2012 yılından sonra dünyayı neler bekliyor?

Yaşanan pek çok doğal afet ve gündeme damgasını vuran pek çok gelişmeden sonra gündeme gelen Nostradamus son olarak Endonezya depremleriyle ilgili kehanetleriyle tartışma konusu oldu. Bu depremler kahinin bahsettiği `sonun başlangıcı` olabilir mi? Nostradamus`un dünyanın sonu ile ilgili gördüğü iki tarih var: 2012 ve 3797... Kahinin bu iki rakamı niye verdiğini iki ünlü `şifre çözücü` şöyle yorumluyor: Nostradamus dünya ile kehanetlerini 2012 yılına kadar görüyor. Ancak yüzeysel kehanetler ise 3797`ye kadar devam ediyor. Bazıları detaylı olarak kaleme aldığı 2012 tarihini `kıyamet` olarak yorumlarken Amerikalı Tad Mann `Nostradamus Yüzyıllar`ın (kehanetlerini topladığı kitabın adı) girişinde 3797 yılından bahsetmektedir. Ancak kehanetlerini 2000`li yıllarla sınırlandırır. Böylece kehanetlerini 2000`li yıllarla sınırlamış olur`` diyor. Mann bu açıklamasıyla Nostradamus`un gözüyle kıyametin 2012`de olmayacağının da altını çizer.

2050`YE KADAR SAVAŞLAR
3797 yılındaki sonla ilgili en detaylı araştırma da Peter McHoll tarafından yapılmış. McHoll`a göre 3797 rakamı son günün tarihini vermektedir. Kahinin hesap sistemine göre bu tarihle beraber insanlığın dördüncü büyük çağı biter ve `saat` durur. McHoll Nostradamus`un astrolojik takvimine şöyle dikkat çeker: `Hz. İbrahim ile birlikte Koç Çağı başladı. İnsanoğlu Yaratıcısı`nın bilincine vardı. Hz. İsa ile birlikte Balık Çağı başladı. Şu anda ise Kova Çağı`nda bulunmaktayız. Ve bu çağda doğal afetler dünyanın kapısını çalacak. Bu da insanoğlunun yeteneklerinin koşullara uyum sağlamasını sağlayacak.`` McHoll`a göre Nostradamus Kova Çağı sonrası bin yıllık bir dönem görüyor. Sona doğru girilecek bu bin yıllık dönemde `barış çağı` yaşanacak. McHoll`un yorumlarına göre 2050 yılına kadar büyüksavaşlar olacak. Avrupa büyük acılara gebe kalacak ve Almanya tekrar ikiye bölünecek. Almanya`nın yeniden birleşeceği 2050 yılına kadar savaş ve hastalıklarla boğuşacak olan yaşlı dünya bu tarihten sonra 26 yıl sürecek bir huzur dönemine giriyor.


ÖNGÖRÜLERİNDE TÜRKİYE DE VAR

Nostradamus`a göre III. Dünya Savaşı 2076`da meydana geliyor. (Bir kısım şifre çözücüler III. Dünya Savaşı`nın tarihi için 1987`yi gösterirken McHoll Nostradamus`un ne kadar süreceği belli olmayan bu savaşın tarihini 2076 olarak gördüğünü iddia ediyor.) Fransız kahin `büyük kaos` dönemi dediği IV. Dünya Savaşı`nın tarihini de belirliyor: 2106!.. Kahinin hesabına göre üç kuşak sonramız `en kanlı dünya savaşı` ile tanışıyor ve bu savaş 25 yıl sürüyor. Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin Nostradamus öngörülerinde Türkiye`ye de yer ayırıyor. Türkiye ile ünlü kahinin iki kehaneti bulunuyor: Deprem ve savaş. Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune`ye göre Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52`nci dörtlüğünde geçiyor: Atina ile savaş Geceler boyunca yeryüzü sallanacak Sonraki baharda iki kez daha olacak Korent Efes boğulacak denizde Yiğit şampiyonlar savaşa girecek Üçüncü satırdaki Korint Yunanistan`ı Efes ise bazılarına göre İzmir`i bazılarına göre Türkiye`yi temsil ediyor. Fontbrune`ye göre ilk satırda bahsedilen depremler Güney Asya`da oluyor. Depremler `sonraki bahar`da da devam ediyor. Bu tarihin 2005 ya da 2007 olduğuna inanılıyor. Fontbrune`un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye`ye karşı yola çıkacak. Ardından iki ünlü askeri savaşa girecek. 16. yüzyıl Avrupası`nda yaşayan bir gelecek `mühendisi` olarak büyüye ve gizeme dolanmış olan bu karmaşık yüze göze bulaştırılmış ketum sanatı Nostradamus daha bilimsel bir hale getirdi. Bu yorumu yapan New Yorklu şifre çözücü Peter Lorie birçok uzmanın kahinin dörtlüklerinde 2012 yılına dikkat çektiğini ama insanoğlunun ilk önce 2007 yılına önem vermesi gerektiğinin altını çiziyor. `Nostradamus`un kehanetlerine göre 21. yüzyılın ilk yılları yeni olaylara gebe. Bunda insanların dünyayı anlamayışlarının ve bulundukları gezegenin hayatıyla kendilerinkinin eşzamanlı olduğunu fark edemeyişlerinin de payı olduğuna dair şüphe yok` yorumunu yapan Lorie ünlü kahinin Yüzyıllar adlı eserinden örnekler veriyor: Dünya baharda geceler boyu sallanacak; Asya iki deniz arasında olacak Dünya`nın merkezinden çıkan volkanlar New York civarında sarsıntılara sebep olacak. İki büyük kabahat uzun bir savaşa tutulacak Ve sonra Syracuse yeni bir nehri kızıla boyayacak Mars Merkür ve Ay bir araya geldiğinde Hindistan`ın güneyine ve Asya`ya doğru Büyük kuraklıklar olacak Ve dünya depremlerle titreyecek


ALTIN ÇAĞ GELECEK
Nostradamus Ortadoğu kökenli bir Mehdi`nin Asya`da belireceğini ve onun gelişiyle 2016-2020 yıllarında dünyada Altın Çağ`ın başlayacağını söylüyor: `Sürekli yaşamın sırrının izlerini süren zamanın ardındakileri görebilen o zamana kadar akıl edilememiş bağıntıları çözümleyen kişi...` Ünlü Alman edebiyatçı Goethe`nin bu satırlarla tasvir ettiği Nostradamus için uzmanlar sadece savaş kan gözyaşı ve felaketleri gördüğü gerekçesiyle `karamsar kahin` yakıştırması yapıyor. Kahin Mehdi`den kitabın onuncu cildinin 75`inci dörtlüğünde bahsediyor: Uzun süredir beklenen kişi hiç dönmeyecek Avrupa`ya; Asya`da ortaya çıkacak Hermes`in birliğinden gelen biri Doğu`nun bütün krallarının üstünde ünlenecek. Şifre çözücüsü R. W. Velch bunu şöyle yorumluyor: `Kahin `beklenen kişi` ile Mehdi`yi kastediyor. Ve Mehdi Asya`da ortaya çıkıyor.` Ancak üçüncü satır Velch ve diğer şifre çözücüler arasında tartışma başlatıyor: Hermes`in birliğinden gelen biri Hermes Mısır mitolojisinde `Tanrıların mesajcısı`dır. Yani Nostradamus Asya`da ortaya çıkacak bu liderin aslında Ortadoğu`dan Mısır`dan geleceğini görmüş olabilir. Bu nedenle Velch ve diğer şifreciler de bu satırı `Ortadoğu kökenli Mehdi Asya`da belirecek` diye özetliyor. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Şifre çözücüler bu tarihi `Altın Çağ` olarak yorumluyor. Peter Lorie savaşların ardından insanoğlunun güzellik ve barışla tanışacağı bu çağın başlangıç tarihini dahi veriyor: 2016- 2020. Lorie`nin bir diğer iddiası da `kötülüğün iyilikle savaşı` ile ilgili... Kahinin II. Henry`ye yazdığı mektubu inceleyen Lorie son satırlara dikkat çekiyor: `Bugün ve biraz zaman sonrası yok olacak. Bu uzun süren dönemden sonra Satürn`ün saltanatı Altın Çağ yeniden başlayacak. Kullarının acısını hisseden yaratıcı Tanrı Şeytan`a dipsiz kuyunun derinliklerine gidip orada bağlı kalmasını emredecek. Daha sonra Tanrı ile insanoğlu arasında evrensel bir barış başlayacak. Ve Şeytan bin yıl boyunca orada bağlı kalacak. Ve daha sonra bağlarından kurtululacak.` Lorie`nin iddiasına göre Kahin `evrensel barış` kelimesi ile Mehdi`nin geleceği Altın Çağ`a dikkat çekiyor. Nostradamus`un 1000 yıl süreceğini gördüğü Altın Çağ`dan sonra şeytan dünyaya geri dönecek.


gizem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Nostradamus'a göre 2012 yılından sonra dünyayı neler bekliyor?

Nostradamus'a göre 2012 yılından sonra dünyayı neler bekliyor? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: nostradamus a göre dünyanın sonu, nostradamus a göre 2012, 2012 yilinda dunyayi neler bekliyor, nostradamus a göre 2012 yılından sonra dünyayı neler bekliyor, 2012 de dunyayi neler bekliyor, gelecekte dünyayı neler bekliyor, 2012 yılında dünyayı neler bekliyor, 2012 yılında dünyada meydana gelen doğal afetler, dünyayı bekleyen kehanetler, nostradamus dunyanin sonu, 2012 deprem kehanetleri, nostradamus dünyanın sonu, dünyayı bekleyen felaketler, dunyayi bekleyen kehanet, oğlak burcu 2020 de neler bekliyor,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
2012 Yılında Balık Burcunu Neler Bekliyor? Я Balık Burcu 1 27-02-2012 04:27
2012 Yılında Oğlak Burcunu Neler Bekliyor? Я Oğlak Burcu 0 21-12-2011 10:22
2012 Yılında Yay Burcunu Neler Bekliyor? Я Yay Burcu 0 21-12-2011 10:17
2012 Yılında Koç Burcunu Neler Bekliyor? Я Koç Burcu 0 21-12-2011 09:34
2012 yılında başak burcunu neler bekliyor ? Я Başak Burcu 0 21-12-2011 09:29

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:32 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats