Bakimliyiz.Com

-   Spor ve Egzersiz (http://www.bakimliyiz.com/spor-ve-egzersiz/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Beyin egzersizleri yapın unutmayı unutun! (http://www.bakimliyiz.com/spor-ve-egzersiz/38179-beyin-egzersizleri-yapin-unutmayi-unutun.html)

nimlahza 08-05-2009 08:20

Beyin egzersizleri yapın unutmayı unutun!
 
- Beyin Egzersizleri Yapın: Beyin egzersizleri, belleğinizi ayakta tutan antrenmanlardır. Basit matematik problemleri, bulmaca ve mantık soruları çözün.

- Okuyun: Düzenli olarak okuyun. Günlük tutun ve çağın teknolojilerini takip edin.


- Hatırlamaya Çalışın: Elbette her şeyi hatırlayamazsınız, gereksiz bilgilerin beyninizi işgal etmesine müsaade etmeyin. Ancak sizin için değerli olan şeyleri aklınızda tutmaya çalışın. Diğer şeyler, telefon ve adresler gibi detaylar için, rehberler ne güne duruyor?

- Yeni Şeyler Öğrenin: Yabancı dilde yeni kelimeler, acil telefon numaraları, şiirler, fıkralar ve deyimler öğrenin.Bunları kullanarak aklınızda tutmaya gayret gösterin.

- Bildiklerinizi Paylaşın: Beyindeki bilgiler tekrarlandıkça hatırlanması çok daha kolay olur. Bildiklerinizi çevrenizdekilerle paylaşın, sizden daha genç olanlara öğretin.

- Kayıt Tutun: Geçmişte yaşadıklarınızı, tecrübelerinizi hatırlayın. Hayatınıza ait kayıtlar tutun. Okuduğunuz kitapların ya da ilgilendiğiniz şeylerin özetlerini çıkarıp, yazın.

- Konsantre Olun: Konsantre olamamak, bellek yetersizliğinin en önemli sebeplerindendir. Yeni tanıştığınız birinin ismini, yeni öğrendiğiniz bir adresi beyninize kaydederken, tüm konsantrasyonunuzu oraya yönlendirin. Aynı zamanda başka bir şey düşünmeyin. O bilgi beyninize tam olarak yerleşmezse, hatırlayamazsınız.

- Planlayın: Herhangi bir şeyi zamanında ve unutmadan yapmak istiyorsanız, düzenli planlamanın hatırlatıcı gücünden faydalanın.

- Resimleyin: Hatırlamak istediğiniz kişileri, yerleri ve sayıları fotoğrafik imajlarla resmettikten sonra beyninize kaydedin.

- Bol Su İçin: Her gün 1,5- 2 litre su için.

- Antioksidan Besinler Tüketin: Her gün meyve ve sebze yiyin.
- Sağlıklı yaşam ve beslenme biçimini hayatınıza yerleştirin!
Alıntı.

nurküllü 09-05-2009 12:11

Emeğine sağlık canım...Ben bu sıralar epey unutkan oldum,denemek gerekir,ALLAH kimseyi akıldan yana yoksun bırakmasın....


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:38 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.