Bakimliyiz.Com

-   Türkiye'den Biyografiler (http://www.bakimliyiz.com/turkiyeden-biyografiler/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Davut Güloğlu Biyografi-Davut Güloğlu Kimdir? (http://www.bakimliyiz.com/turkiyeden-biyografiler/18408-davut-guloglu-biyografi-davut-guloglu-kimdir.html)

elif 03-07-2008 08:05

Davut Güloğlu Biyografi-Davut Güloğlu Kimdir?
 
Davut Güloglu
Our Sponsor:
1972 Rize dogumlu. 11 çocuklu bir ailenin üyesi olan Güloglu, anne ve babasini küçük yasta kaybetti.13 yasinda geldigi Istanbul'da çesiti ticari faliyetlerde bulunduktan sonra (firin, market, sürücü kursu vb...) ailesinin büyük destegiyle 1998 yilinda ilk albümü "Sarilsam da olmayi" ile müzik dünyasina merhaba dedi.Güloglu, ilk alübümüyle bekledigi basariyi elde edemedi, ama yilmadi.
Etrafinda hirsiyla taninan ünlü sanatçi, uzun ugraslar sonucunda hazirladigi ve 2000 yilinda çikardigi "Nurcanim" adli albümüyle tahmin ettiginden çok daha büyük bir basariya imza atti."Nurcanim" adli albümüyle müzik listelerini alt üst eden , dillerden düsmeyen sarkilariyla pek çok kisinin begenisini kazanan Davut Güloglu 2,5 yil aradan sonra bomba gibi bir albümle geri döndü. "Katula, Katula" ismini verdigi albümle yine bütün yaz her yerde Davut Güloglu dinleyecegimizin sinyallerini veren sanatçi albümde söz yazarligini da ortaya çikardi.On iki sarkidan olusan albümün aranjörü Suat Aydogan. Davut Güloglu'nun , bir sarkida söz ve müzik, üç sarki da ise söz yazarligi yaptigi albüm 1,5 senelik bir çalismanin ürünü...Albümün stüdyo çalismalari ise tam 1500 saat sürmüs.Ilk albümdeki ugurun bozulmamasini isteyen sanatçi bu albümde de a'dan z'ye ayni ekiple çalisti.Zeynel Abidin'in çektigi fotograflarla yazin her rengini albüme tasiyan Davut Güloglu anlasilan discolar da, barlar da hatta arabalar da en çok dinlenen isimlerden biri olacak...


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:43 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.