Bakimliyiz.Com

-   Türkiye'den Biyografiler (http://www.bakimliyiz.com/turkiyeden-biyografiler/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Serdar Yalçın Biyografi-Serdar Yalçın Kimdir? (http://www.bakimliyiz.com/turkiyeden-biyografiler/18464-serdar-yalcin-biyografi-serdar-yalcin-kimdir.html)

elif 03-07-2008 10:11

Serdar Yalçın Biyografi-Serdar Yalçın Kimdir?
 
(1957 – )
6 yaşında müziğe başlayan Yalçın, İstanbul Belediye Konsevatuarı’nı (1963-76), İstanbul Devlet Konservatuarı’nı (1974-78) ve Berlin Müzik Yüksek Okulu’nu (1978-84) bitirmiştir.
Aynı zamanda piyanist olan sanatçımız, Türkiye’deki öğrenimi boyunca Özen Veziroğlu ile piyano, Adnan Saygun ile kompozisyon çalışmıştır. Berlin’deki orkestra şefliği hocaları Hans Martin Rabenstein ve Sergiu Celibidace’dir.
Konuk sanatçı olarak Türkiye’deki bütün orkestralarımızı yönetmiş bulunan Serdar Yalçın, Almanya’da Münih Filarmoni, Berlin Senfoni ve Berlin Müzik Akademisi orkestralarıyla başarılı konserler sunmuştur. İstanbul’da ilk sahnelenişinde orkestrayı yönettiği yapıtlarn başında Cimarosa’nın “Orkestra Şefi” gelir (1991). Uçan Hollandalı, Sihirli Flüt, Figaro’nun Düğünü, Don Giovanni, Il Tabarro, Gianni Schicchi, Hanım Olan Hizmetçi, Konsolos, Şen Dul, Çardaş Fürstin gibi yapıtlarda opera orkestrasını yönetmiştir. Yazdığı tiyatro müzikleri arasında K. Ludwig’in “Bir Tenor Aranıyor” vardır.
Piyanist olarak solo ve oda müziği çalışmalarını sürdüren, ayrıca çeşitli formlarda yapıtlar yazmış olan sanatçının Liedleri ABD’de seslendirilmiştir.
Serdar Yalçın, operadaki görevinin yanı sıra, 1995 yılında İstanbul Korosu’nun yönetmenliğini üstlenmiştir. Bu koronun repertuarında kendi koro parçaları da bulunmaktadır.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:49 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.