Bakimliyiz.Com

-   Türkiye'den Biyografiler (http://www.bakimliyiz.com/turkiyeden-biyografiler/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Sait Uçar Biyografi-Sait Uçar Kimdir? (http://www.bakimliyiz.com/turkiyeden-biyografiler/19715-sait-ucar-biyografi-sait-ucar-kimdir.html)

elif 08-07-2008 03:54

Sait Uçar Biyografi-Sait Uçar Kimdir?
 


Yaklaşık 23 yıldır profesyonel olarak müzikle iç içe olan Karadeniz müziğinin usta ismi SAİT UÇAR 24. Albümü "YALANCI” Şahin Özer Müzik etiketiyle çıkardı. Her çıkardığı albüm yüzbinler satan SAİT UÇAR , aynı zamanda kemençe çalmada adeta rakipsiz. Kemençeye olan ilgisi çocukluk yıllarında başlamıştır. 24 Albümde sözü ve müziği tamamen kendisine ait olan SAİT UÇAR , ilk bestesini ortaokul yıllarında yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir.
Daha sonra TRT nin açmış olduğu ses ve saz sınavını kazandı. Karadeniz de adeta bir kahraman olan SAİT UÇAR kendi tarzını kabul ettirerek, sevenlerinin gönlünde her zaman yer almıştır. İsmail türüt ün birçok albümünde imzası olan sanatçı, daha sonra DAVUT GÜLOĞLU, HÜLYA POLAT, FADİME, BİZİM GÖNÜL ve daha birçok Karadenizli sanatçının albümünde besteleriyle de yer almıştır. İlk klibi "GAVURCUK” isimli parçasına serdar seki yönetiminde çekildi. Klipte kendisine dünyanın en iyi kemençe çalan kadını olan Yunanistanlı "İLEKTRA” da eşilk ederek kendisine büyük destek olmuştur. İLEKTRA 'nın kendisine sorulduğunda, SAİT UÇAR'a olan desteğinin amacı karadeniz müziğini ve özellikle kemençeyi tüm dünyaya tanıtabilmek olmuştur. Resimlerde Ali Eşitmez imzası bulunan bu albüm inanıyoruz ki yine hak ettiği yeri kısa sürede alacaktır.Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:31 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.