bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GEZELİM, GÖRELİM, ÖĞRENELİM > Tatil Yerleri Paylaşım Alanı > Türkiyeden Tatil Yerleri ve Oteller

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 19-06-2008, 12:42   #1 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Bodrum-Muğla'da Tatil

Bodrum Hakkında


Homeros'un yazılarında geçen geçmişi çağlar öncesine uzanan Bodrum (antik adıyla Halikarnassos) tatil için de en az tarihi kadar çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Türkiye'deki tatil yerleri içerisinde eninde sonunda deneyeceğiniz yerlerden birisi olan Bodrum tatil mekanları arasında sizi en çok eğlendireceklerden bir tanesi. Yaz tatili için olmazsa olmazlar olan güneş deniz ve kumun yanısıra; Bodrum otelleri eğlence mekanları gece hayatı fırsatları ile eşsiz bir tatil yaşamanız için en iyi fırsatlardan biri. Bodrum tatil olanakları gördüğü yoğun ilgiye paralel olarak pek çok gelir grubundan insanları ağırlamaya elverişli değişik özelliklerde otellerden ve konaklama tesislerinden oluşmaktadır.


Bodrum otelleri ile sizi ağırlamaya Bodrum kiralık araba (rent a car) şirketleri ile sizi gezdirmeye Bodrum emlak ofisleri ile size Bodrum'daki yaşayacaklarınızı bir ömre taşımaya yardım etmeye Bodrum tatil yerleri ile size günlük strestlerden arınmanız için hizmet etmeye hazır.


Bodrum tatil cennetinde ilginizi çekebilecek başlıca eserler ya da bölgeler şunlardır: Antik Tiyatro Kaya Mezarları Myndos Kapısı Çıfıt Kale (Aspat) Antik Kentler: Myndos (Gümüşlük) Termena (Akçaalan) Telmisos (Gürece) Kadıyanda (Aşağıgöl) Theangela (Etrin) Yarımada Stratonikeia Lagina Sedir Adeun (Kedreae) Sarnıçlar Bodrum Kalesi (Saint Petrum) Mustafa Paşa Cami Tepecik Cami Adliye Cami; Güvercinlik Torba Gölköy Gündoğan Yalıkavak Gümüşlük Kadıkalesi Turgutreis Akyarlar Bağla Aspat Ortakent Bitez Karaada Ada Boğazı (Akvaryum) plajları.


Bodrum Hakkında


Halikarnassos'ta (Bodrum'un eski adı) M.Ö. 484 yılında doğan ve "Tarihin Babası" olarak bilinen HEREDOT'a göre Bodrum Dor'lar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Karya ve Leleg'ler bu bölgeye yerleşmişlerdir. M.Ö.650 yılında Megeralılar gelerek şehri genişletmişler adını da Halikarnassos olarak değiştirmişlerdir. Bodrum M.Ö. 386 yılında Persler'in egemenliğine girmiştir.


Halikarnassos en parlak devrini M.Ö. 353 yılında Karya bölgesinin başkenti olunca yaşamıştır. Dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum bu dönemde Kral Mausolos'un anısına kızkardeşi ve aynı zamanda karısı olan Artemisia tarafından yaptırılmıştır.


Bodrum M.Ö. 192 Romalıların eline geçmiş ancak bu dönemde önemli bir gelişme göstermemiştir. M.S. 395 yılında Bizaslıların M.S. XI yüzyılda Türklerin eline geçmiştir. I. Haçlı savaşlarında Bizanslıların XIV. yüzyılda tekrar Türklerin eline geçmiştir. 1415 yılında Rodos Şövalyelerinin eline geçmiştir. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde tekrar Osmanlı İmparatorluğuna katılmıştır.


Cumhuriyetin ilanından sonra adı Bodrum olarak değiştirilmiştir.


Bodrum Tarihi Yerleri Bodrum Gezilecek Yerleri


Bodrum Kalesi
Bodrum Kalesi Rodos (St.Jean) Şövalyeleri tarafından 1402 yılında yapılmaya başlanmış ve 1522 yılına kadar yapımı sürmüştür.(Kalenin inşasının başlangıç ve bitiriliş tarihleri konusunda değişik tarihler öne sürülmektedir.) Kalenin isimleri İngiliz Fransız Alman İtalyan ve İspanyol kulesi olan 5 ana kulesi vardır. İngiliz Kulesi Aslanlı Kule olarak; İspanyol Kulesi Yılanlı Kule olarak da bilinir. Kale 1770 yılında Rus donanmasının saldırısına uğramıştır.


Padişah II. Abdülhamit zamanında bir hapishane olarak kullanılmıştır. En ünlü kalebent Halikarnas Balıkçısı olarak tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı'dır. Kale 1915 Fransız bombardımanından sonra terk edilmiştir.


1964 yılında Bodrum Kalesi Müze Müdürlüğü olmuş 1979 yılından beri Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak adlandırılmıştır. Camiye çevrilen Şapel içerisinde M.S. 626 yılında batan Doğu Roma (Bizans) Gemisinin eserleri sergilenmektedir.1958 yılında sünger avcısı kaptan Kemal Aras tarfından bulunan geminin kıç bölümü Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ve INA uzmanlarının çalışmalarıyla 1/1 ölçeğinde yapılmıştır.


Serçe Limanı Cam Batığı Salonunda 1025 yılında batan teknenin kendisi sergilenir. Bu tekneden 3 ton kırık ve sağlam cam çıkarılmıştır. Dünyanın en büyük İslam cam kolleksiyonu burada sergilenmektedir.


Fransız kulesinin hemen yanındaki Baltalı kulede Büyük İskender'in manevi annesi Satrap Mavzolos'un kızkardeşi olan Karya'yı M.Ö. 344 - 341 yıllarında yöneten Karya Kraliçesi Ada'nın mezar buluntuları sergilenmektedir. Kraliçe Ada'nın kafası İngiltere'de Manchester Üniversitesi Tıpta Sanat bölümünde etlendirilmiştir. Kraliçe Ada'nın mankeni bir niş'de ayakta durur vaziyette sergilenmektedir.


Mausoleum
Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Mausoleum'un yapımına Karya Satrabı Mavsolos zamanında (tahmini M.Ö.355) başlanmış ölümünden sonra kızkardeşi aynı zamanda karısı olan Artemissia yapımına devam etmiştir.


Bu eser İon düzeninde 36 sütünun süslediği orijinali 46 metre yüksekliğinde olan ve tepesinde bir zafer arabası bulunan 21 basamaklı bir piramidin taçlandırdığı dev bir anıt mezardır.


M.S. 13 yüzyıla kadar korunan antik mezar önce bir depremle yıkılmış daha sonrada taşları Bodrum Kalesinin yapımında kullanılmıştır. Ayrıca bu mezara ait birçok kabartma ve heykeller 1856 yılında İngiliz Arkeolog C. Newton tarafından British Museum'a götürülmüştür. Bu yüzden bu anıta ait eserlerin çoğu British Museum'da ancak çok az bir kısmı Bodrum'da sergilenmektedir.


Antik Tiyatro
Helen döneminden günümüze gelen önemli kalıntılardan biridir. Kapasitesi 13.000 kişiliktir. 3 ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar Sahne Orkestra ve Oturma yeridir. Bina uzun dikdörtgen bir yapıdır. Her iki uçta oyuncuların gireceği birer kapı bulunmaktadır. Bunlardan başka 3 ana giriş kapısı bulunmaktadır.


1973 yılında yapılan kazılardan sonra açık hava müzesi olarak düzenlenmiştir.


Mindos Kapısı
Halikarnassos'un iki giriş kapısından biri olan Mindos Kapısı Bodrum'un Batı tarafındadır.Günümüze kadar sadece duvar kalıntıları kalmıştır. Turkcell'in sponsorluğunda kazı ve restorasyon çalışmaları devam etmektedir.


Büyük İskender şehri kuşatmaya M.Ö.333 yılında bu kapıdan girmiştir. Çok zorlu bir direnişten sonra şehri fethetmiş ve Mausoleum hariç tüm şehri tahrip etmiştir.


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 19-06-2008, 12:45   #2 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Hapimag Resort Sea Garden Otel Fotoğrafları


Hapimag Resort Sea Garden Hakkında
Hapimag Resort Sea Garden – Bodrum


Hapimag Resort Sea Garden Türkiye’nin güneyinde Bodrum’un yemyeşil beldesi Yaliçiftlik’te 3 koya hakim 191 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. İsviçre orijinli Hapimag firmasının dünyada 18 ülkede bulunan 60 tesisinden en büyüğüdür. Adını Ege’nin masmavi ve berrak sularına uzanan çam ağaçlarının arasındaki rengarenk bahçelerinden almıştır.


Yapımına 1991 yılında başlanan tesisin projesi hem doğal çevrenin korunmasına hem de yapıların tipik Bodrum mimarisine uygun olmasına özen gösterilerek hazırlanmıştır. 5 yıldızlı otel ve sadece üyelerin ağırlandığı 1. Sınıf tatil köyünden oluşan tesis Mavi Bayrak ödülüne layık görülmüştür.


Muhteşem doğal güzelliklerin içerisinde ağaçların konumuna uygun olarak serpiştirilen binalar eğimli bir arazide yer aldığından hem maviyi hem de yeşili kucaklar. Bölge arkasına aldığı 500 metre yüksekliğindeki dağ sayesinde güney rüzgarlarından korunmaktadır. Bu özelliği ile su sporları için ideal bir konum teşkil etmektedir.


Otel kompleksi 282 çift kişilik oda 3 suit oda birbirine bağlantılı aile odasından oluşmaktadır. Ayrıca engellilere özel iki adet odası oda servisi doktor bebek bakıcısı ve daha fazlası konuklarımızın hizmetindedir.


Hapimag Resort Sea Garden’da ikisi kapalı olmak üzere toplam 5 adet yüzme havuzu bulunmaktadır. Ayrıca çocuklarınız kaydıraklı çocuk havuzu ve çocuk klubü ile onları güvenle teslim edebileceğiniz rehberlerin gözetimindedir. Ek olarak konuklarımız; tenis squash basketbol plaj voleybolu mini golf masa tenisi dağ bisikleti yürüyüş turları gibi aktivitelerden faydalanabilir.


Yüzmeye alternatif olarak eğitmenler eşliğinde; sualtı dalışı yelken su kayağı rüzgar sörfü kano gibi su sporları bu sporlara ilgi duyanlara hizmet verir.


Tatiliniz süresince günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanız için tipik bir Bodrum sokağının minyatürü olan Mini Bodrum Caddesi; butiği gazete bayii kuaförü fotoğrafçısı hediyelik eşya ATM mücevher halı ve deri mağazalarıyla gün boyu hizmetinizde.


Hapimag Resort Sea Garden’da bulunan 14 restoran ve barın zengin seçenekleri konuklarına uluslararası standartlardaki Akdeniz mutfağının lezzetlerini sunar.


Knidos Sağlık Kulübü geleneksel ve estetik yöntemlerle birlikte solaryum hamam sauna jakuzi eğitmenlerin eşliğinde spor salonu ve dinlenme havuzundan oluşmaktadır. Günümüzde rahatlatıcı masaj terapilerinin vazgeçilmez öğeleri olan Tas Mesajı Shiatsu Masajı Balinese Mesajı geleneksel Thai Mesajı Aroma Masajı Selülit Masajı Refleks Masajı bunlara ek olarak her türlü cilt tipine uygun yüz masajları da değişik aromaterapik ve Uzakdoğu masajlarıyla zenginleştirilmiştir.


Hapimag Resort Sea Garden çeşitli büyüklüklerdeki toplantı ve seminer salonları ile şirket ve organizasyonların bu yöndeki mekan ihtiyacına da cevap veren iş ile tatili birleştirebileceğiniz güzel bir ortam yaratıyor.


Daha fazla bilgi için Sales & Marketing / Public Relations


Hapimag Resort Sea Garden P.K. 3 Yaliciftlik TR-48400 Bodrum Türkiye


E-Mail: sales.bodrum@hapimag.com


Tel : +90 252 368 90 10 Fax : +90 252 368 90 56


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 19-06-2008, 12:46   #3 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Otel Karia Princess Otel Fotoğrafları


Otel Karia Princess HakkındaOtel Karia Princess yerli mimariden esinlenilerek Bodrum’un tas ustalari tarafindan misafirlerimizin rahati ön planda tutularak insa edilmistir. Kendi genis balkonuna sahip 60 odamiz ve suitlerimiz özenle dekore edilmis olup tamami mermer kapli banyolara sahiptir. Bütün odalarda iki adet yatak mevcuttur Yataklar ihtiyaca göre çift kisilik hazirlanabilmektedir. Sundugumuz imkanlar içinde; havalandirma direkt hatli telefon mini bar uydu kanalli televizyon bulunmaktadir. Kalabalik ve çocuklu aileler için ara kapi ile geçisli sekiz odamiz bulunmaktadir. Bu suitlerimize bagli olan odalar yatak olarak kullanilabilinen koltuklarla dösenmistir. Her oda Avrupa standartlarinda esya ile donatilmis olup küvet bide ve sabit saç kurutma makineleri bulunur. Engelli misafirlerimizin her türlü rahati düsünülmüs olup bütün imkanlarimiza ulasim kolayligi saglanmistir. Özel istek üzerine evcil hayvan barindirma olanagimiz vardir.


Özet


Özel balkonlu 60 oda ve suit


Engelli misafirler için oda


Egzotik bitkilere bezenmis bahçe


Sera Restaurant seçkin yöresel ve enternational Mutfak


Lobby Roof ve Havuzbasi barlari


Yörenin en büyük Türk Hamami (yazinfaal)


Sauna Masaj ve Fitness Salon


Havuz


Çocukhavuzu ve oyun bahçesi


Gece aydinlatmali Grand-Slam tenis kortu


Bilardo masasi ve dev açhava satranci


Otel binasi içinde sinema


Konferans ve seminer salonu


24-saat resepsiyon ve oda servisi


Klimali Mercedes minibüs ve otobüs


(otel ait) “gület” tipi özel yat


Kedi/Köpek oda için * lütfen sorun


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19-06-2008, 12:47   #4 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Samara Hotel Otel Fotoğrafları

Samara Hotel HakkındaTürkiye'nin en çok yerli ve yabanci turistin agirlandigi Ege'nin incisi Bodrum'da yer almaktir.70.000 m2'lik bir alan üzerinde kurulmus olan SAMARA HOTEL günün her saatinde ayri bir renge bürünen denize sifir konumu ile Sehir merkezine sadece 8 km uzaklikta Bodrumun en seçkin otelidir.


Ege kiyilarinin dogal uzantisi olarak çevresine ve dogal güzelliklerine sadik kalinmasina özen göstererek insa edilen SAMARA HOTEL 1995 yilindan bu yana bes yildizli olarak 4 mevsim 12 ay boyunca misafirlerine hizmet vermektedir.

Otelin olaganüstü sahili yanisira misafirlerimiz için tatli su ihtiva eden 1 büyük açik havuz 1 kaydirakli çocuk havuzu bulunup tesisimizde misafirlerimiz için sezlong plaj minderi plaj havlusu ve günes semsiyesi mevcuttur.

Bodrum-Muğla'da Tatil

Bodrum-Muğla'da Tatil

Bodrum-Muğla'da Tatil

Bodrum-Muğla'da Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19-06-2008, 12:48   #5 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

El Vino Hotel And Suites Otel Fotoğrafları


El Vino Hotel And Suites Hakkında

Hoşgeldiniz

El Vino tatil ve eğlencenin kalbi Bodrum'un merkezinde yer alan sunduğu keyifeğlence ve görülmeye değer günbatımı manzarasıyla sizi ağırlayacak bir butik oteldir. Bodrum kalesi'ne şehrin tüm heyecanına enerjisine ve kültürel aktivitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

İş veya eğlence için olsunEl Vino size en iyi konforu ortamı ve mutfağı sunar.

Kendi alanında profesyonel personelimiz her misafirinin ihtiyacına cevap verebilecek niteliktedir ve otelimiz kaliteli restorantlara alışveriş ve eğlence merkezlerine sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

İnce bir zevkin eseri olan hoş ve modern mobilyalarla döşenmiş otelin ferah ve konforlu odaları günümüz tatilcilerinin gereksinimlerine cevap verebilecek sekilde donatılmıştır.

Tümü klimalı konforlu suitlerimizde bulunan kitchenette sayesinde dilediğinizde odanızda hafif bir şeyler yemenin zevkine varabilirsiniz.

El Vino dört mevsim ısıtmalı açık hava jakuzisi eğlenmek dinlenmek ve güneşlenmek için yüzme havuzu havuzbaşı servisi ile de misafirlerine hizmet sunmaktadır. Mesela güne havuz başında yapacağınız bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz.

El Vino Bodrum'un olaganüstü panoramik manzarası ile her yoğun günün sonunda dinlenebileceğiniz en taze deniz ürünlerini Akdeniz mutfağının eşşiz lezzetlerini ve kendi özel üretimimiz H&G Organik şaraplarını tadabileceğiniz mükemmel bir restoran ile hizmetinizdedir.

Günümüzde hatırlamaya değer bir tatil planlamak giderek zorlaşıyorçünkü önünüzde birçok seçenek var.

El Vino size alışık olmadığınız bir ortamda kusursuz döşenmiş odaları Bodrum'un olağanüstü manzarası ve tarihi eserleri ile en büyüleyici tatili yaşatmakta oldukça iddialı.

El Vino dört mevsim hizmetinizde.

Bodrum-Muğla'da Tatil

Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


Bodrum-Muğla'da Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 12-05-2009, 02:07   #6 (permalink)
 
salon beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

beyaz evleri çok güzel


salon beyaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  Etiketler
bodrum muglada

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Bodrum-Muğla'da Tatil

Bodrum-Muğla'da Tatil konusu, Tatil Yerleri Paylaşım Alanı / Türkiyeden Tatil Yerleri ve Oteller forumunda tartışılıyor.Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:01 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats