bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GEZELİM, GÖRELİM, ÖĞRENELİM > Tatil Yerleri Paylaşım Alanı > Türkiyeden Tatil Yerleri ve Oteller

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 19-06-2008, 01:08   #1 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çanakkale-Asos'ta Tatil

Assos Hakkında

Assos (Behramkale) (Çanakkale-Merkez)


Günümüzde Behramkale ve ya Behramköy ismi ile tanınan Assos çanakkale’nin 100 km. güneyinde olup Ayvacık’a uzaklığı 17 km.’dir. Edremit Körfesi ile Lesbos Adası’nın (Midilli) karşısında bir volkanın eteğinde Andezit Kayalıkları üzerinde kurulmuş Antik Çağların önemli bir yerleşim merkezlerindendir. Aynı zamanda bir liman kenti olmasına karşılık deniz ile yerleşim alanı arasında 200m.lik seviye farkı bulunuyordu.

Assos’da yerleşmenin kesinlik kazanmaması ile birlikte Tunç Çağı’nda (M:Ö.3000-1200) burada yaşayanların olduğunu da arkeolojik çalışmalar ortaya koymuştur.
Homeros Tiria’nın güneyinde leleglerin yaşadığını bunların Troia Savaşı’nda bölgede denizcilik ve korsanlık yaptıklarını belirtmiştir.

Assos sözcüğünün Pedasos’tan geldiği söylenmiştir. Ayrıca Behram’ın da Assos’da görevli Bizans subayı olan Mahhram’ın değiştirilmiş biçimi olduğu da bir başka söylentidir.

İliada’da Agamemnon’un öldürdüğü Elastos’un Satnioeis’in (Tuzla Çayı) kıyısındaki Pedagos’da yaşamış olduğu anlatılmaktadır. Bunun yanı sıra Troia Kralı Priamos’un kayınpederi leleg Kralı Altes’de yine Satnioeis kıyısındaki Pedagos’da yaşamıştır. Strabon da kökeni Leleg olan kenti olan Pedagos’un bilinmeyen nedenlerle terk edildiğini belirtmektedir.

M.Ö.VII.yüzyılda Thrakia ve Mysialıların yerleştiği Güney Troias Lesbos üzerinden gelen Aioller tarafından işgal edilmiştir. Bu dönemden söz eden Strabon da Methymna’lı göçmenlerin Assos’a yerleştiklerini ve Assos’un 20 km. doğusunda yarı barbar bir kavim olan Gargaralıların kenti Gargara’ya da değinmiştir.

M.Ö.560’da bütün bu yöre Lydialıların eline geçmiş M.S.546’da Batı Anadolu kentleri gibi Assos’da onların satraplığına bağlanmıştır. Ancak Salamis’de Perslerin yenilmesi ve İskender’in Anadolu’ya gelişi ile bağımsızlığına kavuşmuştur.

M.S.V.yüzyılda Atina’nın güçlenmesi sonucunda Delos Deniz Birliği kurulmuştur (MÖ.478). Phokaia Samos Teos Pitane Miletos Lesbos gibi İon ve Aiolia’nın güçlü kentleriyle birlikte kurucu üye olarak Assos’da bu birliğe katılarak yılda 1 Talent vergi ödemeye başlamıştır.
M.Ö.412’de Pers kralı Dareios ile antlaşma uyarınca Ispartalılar onların Anadolu kıyılarında yeniden güçlenmeleri için yardım etmişlerdir. Böylece Ispartalı Nauarkhos Lysandros’un yardımı ile Persler Atina donanmasını M.Ö.407’de yenmiş bunun ardından gelen Aigos Potamos yenilgisi (M.Ö.405) ile Batı Anadolu kıyılarında yaşayanlar yeniden Perslerin egemenliğini kabul etmek zorunda kalmışlardır. M.Ö.387 yılında yapılan Antalkidas barışından hemen sonra aslen tüccar olan Eubolos kendisini Assos kralı ilan etmiş ancak hizmetkarlarından Hermesias onu öldürerek yönetimi ele geçirmiştir.

Bythnialı olan Hermesias Platon ile Aristoteles’in öğrencisidir. Assos’u ele geçirdikten sonra Aritoteles’i Assos’a davet etmiştir. Assos’ta üç yıl kalan Aristoteles ona yeniden ders vermiştir. Onun yanı sıra Xenokrates ile Platonculardan Hermesias da Assos’a gelerek kenti bilimselkültür merkezi konumuna getirmişlerdir.

Hermesias’ın bağımsızlığı M.Ö.345 yılına kadar sürmüş davetini kabul ettiği Pers generallerinden Rhodoslu Memnon tarafından esir alınarak sorgulanmak üzere Pers başkentine göndererek çarmıha gerdirmiştir. Bu arada da onun mührünü ele geçirerek Hermesias’ın ağzından Assos’un yanında olan kentlere mektuplar göndermiş ve Assos’u Pers kralı Artaxerxes’e devrettiğini bildirmiştir. Bu nedenle başta Assos olmak üzere diğer İon ve Aiol kentleri Perslerin eline geçmiştir. M.Ö.334’de İskender Granikos Çayı kenarında yaptığı savaşta persleri yenerek bölgeyi onların egemenliğinden kurtarmıştır. İskender’in ölümünden sonra Assos onun komutanları ile Seleukoslar arasında pazarlık konusu olmuştur.

Assos yöresi bir ara Troias’ı işgal eden galyalıların eline geçmiştir. Bergama krallığının güçlenmesi ve M.Ö.216’da Arisbe’de yenilmeleri üzerine Galyalılar yöreden çıkarılmıştır. Bundan sonra Assos Bergama krallığı ile birleşmiş bu durum M.Ö.133’e Attalos’un krallığını vasiyet yoluyla Roma İmparatorluğu’na bırakmasına kadar sürmüştür.

Roma döneminde Assos büyük gelişim göstermiştir.
Assos’u ziyaret eden St.Paul ve St.Lukos kentin Hıristiyanlığı kabul etmesinde etkili olmuştur. Anadolu’da Hıristiyanlığı en erken kabul eden kentler arasında Assos’da yer almıştır.

Haçlı Seferleri sırasında Federik Barbarossa Çanakkale Boğazı’nı geçtikten sonra Assos ve çevresini tahrip etmişlerdir. 4.Haçlı Seferinde de İmparator Balwin’in kardeşi Hendi de Hainault kenti ele geçirmiş ve bundan sonra Assos 20 yıl Frankların yönetiminde kalmıştır.
Assos çevresinde kenti besleyecek verimli toprakların olmayışından Hayvancılık meyva şarap ve zeytincilik geçim kaynağı olmuştur. Bunun dışında demir ve gümüşü işlemişlerdir. Nitekim akropolün doğu yamaçlarında demir cevheri bulunmuştur. Liman hizmetleri gümrük bir başka gelir kaynakları idi.

Assos’un koruyucu tanrısı Athene idi. Onun dışında Hermes Tykhe Asklepios da saygı gören Olympos tanrılarındandı.

Assos sikke basımına M.Ö.VI.yüzyılın ilk yarısında başlamıştır. Çoğunlukla sikkelerin yüzünde Athena başı diğer yüzünde grifona yer verilmiştir. Bunun yanı sıra Medusa başı arslan başı üzüm salkımı kuğu tiplerine sikkeler üzerinde yer vermişlerdir.

Assos’da Arkeoloji Çalışmaları:

Assos’da arkeoloji çalışmaları 1881-1883 yıllarında J.T.Clarke ile F.H.Bacon başkanlığındaki bir Amerikan arkeoloji gurubunca başlanmıştır. Aradan yaklaşık yüz yıl geçtikten sonra prof.Dr.Ümit Serdaroğlu tarafından 1980’de yeniden başlanmıştır.

Assos kuzey ve güneyde kayalık dik yamaçlı bir tepenin üzerine ve eteklerine kurulmuştur. Denizden 236 m. yüksekliğindeki tepenin çevresinde 3200 m uzunluğunda ve 20 m. yüksekliğinde surlarla çevrilidir. Assos antik kentinin kalıntıları başta liman olmak üzere geniş bir çevreye yayılmıştır. Assos sur duvarları ile korunmuştur. İç ve dış olmak üzere iki ayrı surdan oluşan bu koruma sistemi yuvarlak ve kare kulelerle desteklenmiştir. Osmanlı döneminde de onarılan surların iki asıl yedi de küçük kapısı bulunuyordu. Surların duvar teknikleri birbirinden farklı işçilik göstermektedir. Çok kenarlı taşlardan parçasız ve kenetsiz olan en eski duvarlar olup M.Ö.VI.yüzyılda yapılmıştır. Günümüze iyi durumda ulaşan surların çoğunluğu Helenistik dönemde yapılmıştır.


Assos Hakkında

Assos doğayla tarihin iç içe geçtiği insanı büyüleyen tarihi bir yerdir. Milattan önce 1. binden itibaren özellikle Ege'deki adalardan buraya göç olduğu düşünülmektedir.

Gelmiş geçmiş en büyük filozoflardan biri Aristo hayatının bir dönemini burda geçirmiştir. Milattan önce 347 ve 344 yılları arasında bir felsefe okulu kurmuş ve işletmiştir. Amacı Eflatun'un ( Platon ) ünlü eseri Devlet'te ( Republic ) sözünü ettiği ideal devlet şeklini hayata geçirmekti. Bu amaçla Atina'dan kalkıp buraya gelmiştir.

Aristo o dönemin yöneticisinin kuzeni ile evlenmiş ve ondan bir kız çocuğu olmuş.

Önce Midilliler yerleşiyor buraya daha sonra Persler ele geçiriyor Assos'u ve Kent'i yağmalıyorlar ardından İskender Perslerle savaşıp şehri ele geçiriyor ve sırasıyla Romalılar Bizans hüküm sürüyor bu şehirde ve en son 1330'da Osmanlı egemenliği altına giriyor bu tarihi yer.


Assos Tarihi Yerleri Assos Gezilecek Yerleri

Athena Tapınağı:
Assos akropolünün en üst noktasında kuzey-batı güney-doğu yönünde yer alan Athena Tapınağı M.Ö.VI.yüzyılın ortalarında yapılmış olup Arkaik devrin en güzel örneklerinden biridir.

Bu tapınak Anadolu’da en eski Dorik tarzdaki tapınakların başında gelir. Zeus’un kızı ve 12 Olimpos Tanrısından biri olan Athena babası Zeus’un kafasından silahlı ve elinde kargası ile doğmuş bir savaş tanrıçası. El işçiliği ve el sanatlarını koruyan tanrıça olarak da biliniyor. Mitoloji’ye göre kadınlara dokumayı o öğretmiş. Behramkale ve çevresindeki halı ve kilim dokumacılığı gelişmesini belki de Athena’ya borçlu. Assos Athena Tapınağı Aekaik çağda Anadolu’da dor üzerine yapılmış tek örnek olması ve kabartmalı frizlerin bulunması nedeniyle büyük önem taşıyor.

İki basamaklı bir krepis üzerindeki tapınak dikdörtgen planlı olup kısa kenarlarında altışar uzun kenarlarında da onikişer sütunu bulunmaktadır. Sütunların oturduğu kaideler (stylobat) 30.31x14.03 ölçüsündedir. Tapınak Pronaos ve naos’tan (kutsal oda) meydana gelmiştir. Pronaos’da ayrıca anteler arasında iki sütun yer almaktadır. Naos’da tanrıça heykelinin bulunduğu kaide 1881’de temizlenmiştir. Ayrıca burada döşemede siyah-beyaz mermer parçalarından yapılmış bir mozaik ortaya çıkarılmıştır.

Tapınağın Helenistik dönemde yapılmış frizlerine dayanılarak M.Ö.525’de tamamlandığı sanılmaktadır. Frizler üzerinde mitolojiden alınma Herakles ve Kentauroslarla ilgili konular işlenmiştir. Günümüzde bu kabartma friz parçalarından bir kısmı Boston Müzesinde bir kısmı İstanbul Arkeoloji Müzelerinde 1985’de bulunan parçalar da Çanakkale Müzesindedir.

Tiyatro:

Agoranın batı kapısından aşağıya inen taş döşeli yol tiyatroya gelmektedir. Yüzünü denize ve Midilli Adasına dönmüş olan Tiyatro kent Merkezinin güneyinde doğal bir kaya oyuğuna inşa edilmiştir. İ.Ö II yüzyılda Agora’nın yakınına kurulmuştur.Son yüzyıla dek tümüyle korunan yapı günümüzde çok yıkıktır. Geleneksel Grek tiyatro planına uygun olarak at nalı biçiminde olduğu sanılmaktadır. Roma döneminde eski bir tiyatronun üzerine yapılmıştır. Cavea 13 oturma sırasından sonra bir diazoma ve yeniden 15 sıra vardır. Bütün bunları çevreleyen diazomadan sonra dar ve çok dik 8 oturma sırası daha bulunmaktadır. Parados duvarlarının her iki yanına beşik tonozlu birer mekan yerleştirilmiştir.

Agora:

Assos’un ortasında yer almaktadır. Agora’nın batısında küçük bir tapınak doğusunda bouleterion (şehir meclis binası) güneyinde de hamam bulunmaktaydı.

Assos Agorası’nda 1881’de yapılan araştırmalarda ele geçen yazıtlardan kente yaptığı hizmetlerden dolayı Heptaistogenes’in oğulları Kallisteros ile Aristias’ın Assos içerisinde mezarlarının yaptırılmıştır.

Agora’nın batı girişindeki Podium üzerine Prostyls düzeninde bir tapınak yapılmıştır. M.S.V.yüzyıldan sonra bu yapı küçük bir kiliseye çevrilmiş olup günümüze yalnızca temelleri gelebilmiştir.

Gymnasion:
Akropolün güney eteklerinde Helenistik dönemde yapılmıştır. Burada güreş boks disk cirit atma uzun atlama ve koşu çalışmalarının yapıldığı aynı zamanda dil bilgisi konuşma sanatı matematik coğrafya felsefe ve müzik dersleri veriliyordu.
Agora ve Stoa’nın yanındaki Gymnasion M.S.II.yüzyılda yapılmıştır. Batı’daki ikinci girişin döşemelerinin altında kayalara oyulmuş sarnıcı vardı. Plaistra (açık spor alanı) ve çevresini çeviren sütunların arkasında soyunma yemek ve ders yapılan odalar sıralanmıştır. Palaistra’nın kuzey güney ve batı kenarları sütunlarla doğu kenarı da duvarla çevrilidir.
Gymnasion’un kuzey portiğinde yapılan kazılarda ortaya çıkan yazıtlardan M.Ö.I.yüzyılın sonunda yeniden yapıldığı öğrenilmiştir. Ayrıca M.S.VI. yüzyılda da Bizanslılar Gymnasion’un ortasına üç nefli sekiz kenarlı bir apsisi olan kilise eklemişlerdir.

Bouleterion (Meclis Binası):

Assos’un bouleterion’u Agora’nın yanında 20.60x21.00 m. ölçüsünde dikdörtgen planlı ahşap çatılı tek katlı bir yapıdır. Agora’ya beş kapı ile açılan bouleterion’un içerisinde yapılan kazılarda dört taş sütun institu olarak bulunmuştur. Yapının oturma sıraları iyi bir durumda olmasına karşılık cephesinde dor üslubunda sütunların bulunduğu kalıntılardan anlaşılmaktadır.

Liman:

Akropolün eteklerinin denizle birleştiği yerde liman bulunmaktadır. Batı nekropolünden ayrılan taş döşenmiş yoldan buraya ulaşılır. XIX.yüzyılda yapılmış mendirek çevresinde antik mendireğin taşları görülmektedir.

Stoa:

Önü sütunlu üstü örtülü galerilerdir . Biri Agora’nın kuzeyinde öbürü de güneyindedir. Kuzeydekinin İ.Ö. III. yüzyılın sonunda ya da II. yüzyılın başında yapıldığı sanılmaktadır. İki katlı Dor üsluptadır. Alt katta sütunların arası dörtgen panolarla süslenmiştir. İkinci katın duvarında tavanı oluşturan ağaç kütüklerin yerleştiği delikler görülebilmektedir.
Aynı dönemden olan güney stoa üç katlıydı. Orta katta 13 dükkan bulunuyordu. Alt katta ise sarnıç ve 13 hamam yer almaktaydı.

Nekropol:

Assos’un iki nekropolü olduğu yapılan kazılarda ortaya çıkmıştır. Batı ve Doğu nekropolü olarak nitelendirilen bu nekropollerden ilki batı kapısına giden taş yolun iki yanında sıralanmıştır. Roma Çağı’nda yapılan nekropoldeki mezarlar yontulmuş taş ve mermerlerin oluşturduğu bir panteon görünümündedir.M.S.II-III.yüzyıla tarihlendirilen bu mezar anıtlarının bazısı tek bazısı da çift odalı ve üzerleri beşik tonozlarla örtülmüştür. Burada Roma çağı aile mezarlarına da rastlanılmıştır. Mezarlar üzerindeki levhalarda ölenin ismi yazılmıştır. Bunların yanı sıra küp (pithos) ve amphora tipi mezarlara da rastlanmıştır.
M.Ö.VII. yüzyıldan itibaren Roma İmparatorluğu’nun yıkılışına kadar bu nekropolde gömü işlemi yapılmıştır.Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
salon beyaz (12-05-2009)

Alt 19-06-2008, 01:11   #2 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Assos Kervansaray Hotel Otel Fotoğrafları

Assos Kervansaray Hotel Hakkında


Assos Kervansaray Hotel tarihi ve doğal güzellikleri ile Assos antik kendinin mistik havasını soluyacağınız denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz her türlü imkanı sizlere sunmaktadır.

Özel taş mimarisine sahip olan butik otelimizin tarihi ve sıcak atmosferi dinlenmek için ayırdığınız süreyi unutulamayacak bir tatile dönüştürmeyi başarıyor.

Otelimiz kendi bünyesinde Aristo Otel de alternatif olmak üzere müşterilerimize çok seçenekli konaklama imkanı sunmaktadır. Fiyat ve rezervasyonlar için lütfen bilgi alınız.

Oda sayısı: 43

Odalarda: Split kilma kalorifer mini bar saç kurutma makinası direk telefon uydu sistemli tv ve bazı odalarda balkon bulunmaktadır.

22 dağ manzaralı oda
22 deniz manzaralı oda
23 adet tek-çift kişilik
10 adet iki tekli yataklı
8 adet üç tekli yataklı
2 adet suit oda

Restoranlarımız:

Deniz Manzaralı Restoran:
120 kişilik
Havuz Bar Restoran:

85 kişilik
Antik Restoran:

100 kişilik

Kapalı Havuz:

Vitamin Bar

Toplantı Salonu:
Sinema Düzeni: 80 kişilik
U Düzeni: 35 kişilik

Otopark

Resepsiyonda özel kasa

Jeneratör

Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil

Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 19-06-2008, 01:14   #3 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Behram Otel Otel Fotoğrafları


Behram Otel Hakkında


ODA VE YATAK: 17 Odalı 45 Toplam Yatak kapasitelidir.

ODA DETAYLARI: Behram otelin Tüm Odalarında Direkt Telefon Duş ve WC Müzik Satellite TV Mini Bar Saç Kurutma makinası Merkezi Isıtma olarak hazırlanmıştır.

YEME VE İÇME: Behram Otel'de 1 Restaurant Açıkhava Kap. 80 Açık Kap. 120 Kahvaltı Salonu Kap. 80 Snackbar mevcuttur.

TOPLANTI & KONFERANS: Otel Behram'da Toplantı Odası (80 m2 olup Toplam Kap.. 60) ve 2 Uluslararası Toplantı Odalıdır.

SERVİS VE HİZMETLERİ: Behram Otel'in Tam Oda Servisi Market Açık hava Parkı Internet TV Salonu Su Sporları.

KONUM: Behram Otel konum olarak altınoluk 40 km Körfez ise 59 km mesafededir.

IcemTour Online Rezervasyon Formu
Tel: +90 212 458 13 14 - +90 212 458 80 70
Fax: +90 212 516 88 82Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil

Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19-06-2008, 01:16   #4 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Eden Gardens Otel Otel Fotoğrafları

Eden Gardens Otel Hakkında


ODA VE YATAK: 3 VIP Oda 17 Junior Suit 98 Oda olup toplamda 256 yatak kapasitelidir.

ODA DETAYLARI: Eden Garden Otel'de Direkt Telefon 24 Saat Oda Servisi Split Klima Banyo Saç Kurutma makinası Minibar Balkon Uydu TV Müzik Yayını Merkezi Klima mevcuttur.

YEME VE İÇME: Eden Garden Otel'de 250 kişilik kapalı ve 250 kişilik açık restoranı 150 kişilik kapalı 200 kişilik açık A la Carte restoranında yemeklerinizi yiyebilir Havuz Bar Plaj Bar ve Lobi Bar'ında günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

TOPLANTI & KONFERANS: Eden Garden Otel'in 150 ve 250 kişilik tam donanımlı toplantı salonunda Slayt Oynatıcı Tepegöz Ses Sistemi ve Projektör Perdesi'nden oluşmaktadır.

SERVİS VE HİZMETLERİ: Eden Garden Otel'in Resepsiyonda Emanet Kasası Jeneratör Açık Otopark Türk Hamamı Sauna Fitness Merkezi Bahçe TV Odası ve Evcil Hayvan Kabulu bilgi vermek şartıyla.

SPOR VE REKREASYON: Otel Eden Garden'in Açık Yüzme Havuzu ve Çocuk Bölümü Kapalı Yüzme Havuzu Tenis Kortu Bilardo Jakuzzi Disko Dart Masa Tenisi Balık Tutma Su sporları Avcılık olarak sıralanmıştır.

KONUM: Eden Garden Otel konum olarak Assos 10 km İzmir 250 km ve İstanbul Atatürk Havaalanı 420 km mesafededir.

IcemTour Online Rezervasyon Formu
Tel: +90 212 458 13 14 - +90 212 458 80 70
Fax: +90 212 516 88 82


Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19-06-2008, 01:18   #5 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Nazlıhan Boutique Otel Otel Fotoğrafları


Nazlıhan Boutique Otel Hakkında


ODA Ve YATAK: Assos Nazlıhan Boutique Otel 2 Balkonlu Oda 6 Deniz Manzaralı Oda ve toplamda 29 Oda 80 Yatak kapasitesi bulunmaktadır.

ODA Ve DETAYLARI: Nazlıhan Boutique Otel'in Oda özellikleri Direkt Telefon Müzik Yayını Split Klima Banyo Saç Kurutma makinası Uydu TV 24 Saat Oda Servisi ve Minibar olarak sıralanmıştır.

YEME VE İÇME: Nazlıhan Boutique Otel'de 100 kişilik kapalı ve 180 kişilik açık 2 restoranında yemeklerinizi yiyebilir Nargile Cafe Bar'ında eğlenebilirsiniz.

TOPLANTI & KONFERANS: Nazlıhan Boutique Otel'in 50 kişilik tam donanımlı toplantı salonunda: Projektör Perdesi Ses Sistemi Tepegöz Slayt Oynatıcı mevcuttur.

Assos Nazlıhan Boutique Otel'de Resepsiyonda Emanet Kasası Bilgi Vermek Şartıyla Evcil Hayvan Kabulu ve Açık Otopark Bot Turu Avcılık Jogging Balık Tutma.

KONUM: Nazlıhan Boutique Otel konum olarak sahilde Özel plaj Assos 5 km İzmir havaalanı 250 km ve İstanbul Havaalanı ise 415 km mesafededir.

IcemTour Online Rezervasyon Formu
Tel: +90 212 458 13 14 - +90 212 458 80 70
Fax: +90 212 516 88 82
Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


Çanakkale-Asos'ta Tatil


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 12-05-2009, 02:03   #6 (permalink)
 
salon beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

çok merak ediyorum ve görmek istiyorum


salon beyaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  Etiketler
canakkale asosta

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çanakkale-Asos'ta Tatil

Çanakkale-Asos'ta Tatil konusu, Tatil Yerleri Paylaşım Alanı / Türkiyeden Tatil Yerleri ve Oteller forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: asosta tatil, çanakkaleasos, canakkaleasos,

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:31 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats