bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GEZELİM, GÖRELİM, ÖĞRENELİM > Tatil Yerleri Paylaşım Alanı > Türkiyeden Tatil Yerleri ve Oteller

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 20-06-2008, 05:13   #1 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Alanya Tatil Merkezi

Alanya Hakkında

(Coracesium-Kolonoros-Alaiye)


İlçemiz Alanya'nın tarihi karanlık çağlara kadar uzanmaktadır. İlçe merkezinin Kuzeydoğu istikametine düşen Bademağacı köyü ile Oba köyü arasında bir sınır teşkil eden Kadıini Mağarası'nda 1957 yılında Prof. Dr. Kılıç Kökten'in araştırma ve incelemeleri sonunda bulunan insan iskelet ve fosilleri bunu kesin olarak doğrulamaktadır. Bu kadar enginlere inen zengin bir tarihin mirasçısı Alanya' mız bulunduğu yer itibariyle de bazen Kilikia bazen de Pamphylia topraklarından sayılmıştır. Tarih babası Herodotos bu bölge için şunları yazar: "Bu bölgede yaşayanlar Truva savaşı sonrasında (M.Ö.1820) buraya gelip yerleşirlerken buradaki çeşitli kavimlerin gelenlere ev sahipliği yaptıkları bilinmektedir. Bu cümleden anlaşıldığı üzere Hititlerin bu bölgeye kadar gelerek M.Ö. XIV. yüzyılın ilk yarısında altıbin kadar insanı öldürüp Kilikia ve Pamphylia'yı kendilerine bağladıkları görülür. Pamphylia "çok ırklı çok cinsli" anlamına gelen bir sözcüktür. İlçemiz topraklarının verimliliği ormanların sıklığı sahil şeridine aşılması güç bir set çeken Torosların sarp yamaçları bu yöreden gelip geçenlerin dikkatini çekerek bir çoğunu bu güzel beldede alıkoymuştur. Bunun böyle olduğunu bugün de görmüyor muyuz ? Sanırım gelecek yıllarda yerli Alanyalı hemşehrilerimizi ancak aramakla bulabileceğiz.

M.Ö. 224-188 yılları arasında bütün Kilikia Büyük Antiochus tarafından istila edildiği halde Coresium'un kuşatılması ve alınmasının zorluğu nedeniyle istiklâlini muhafaza eder. Hatta Corecesium Suriye Krallığı'na kafa tutacak kadar ileri gidince denize açılıp o zamanlarda kolay kazanç yolu olan korsanlığa başlıyorlar. Bu dönemde Coracesium istiklâlini muhafaza etmekle beraber Yunan medeniyetinin tesiri altında kalmıştır. Fallüs ve göz yaşı çanaklarının Syedra'daki kilise mıntıkasında çok bulunması bu düşünceyi kanıtlamaktadır. Coracesium Tryphon adlı bir korsan reisinin elinde çevresine korku saçan bir yer haline gelmiştir. Hatta bu korsan reisi kendisini daha da güçlendirmek için şimdiki Arap evliyasının bulunduğu yerden Ehmedek'e kadar olan kısmına harçsız iri taşlarla kalın bir duvar çektirmiştir. Bu azılı korsan reisi şimdiki Kızlar Yarığı veya Korsanlar Mağarası dediğimiz bu tabii mağarayı soygun deposu olarak kullanmıştır. Ayrıca şimdiki Damlataş Mağarası ile Belediye sarayı arasını yardırarak Alanya kalesini -Coracesium'u - bir ada haline getirdiği rivayet edilmektedir. O devirde güçlü bir devlet olan Roma İmparatorluğu'nun kıyı şeritlerine kadar sızıp zenginlerden fidye alarak tanınmış kişilerin kızlarını kaçırarak çevrelerini haraca bağlayacak kadar ileri gitme cesaretinde idiler. Bu durumdan dolayı hiç kimse Akdeniz'e açılamaz bu yüzden de Roma şehri yiyecek yönünden büyük sıkıntılara düşer. Halkın bu sıkıntılardan bir an önce kurtulması düşüncesiyle MÖ.139 yılında Antiochus tarafından açılan bir savaş sonrasında bu güçlü ve azılı korsan reisi yok edilir. Zamanla tekrar güçlenen korsanlar Akdeniz'de korku saçmaya başlayınca bu kez kesin bir sonuç almak için Roma İmparatorluğu geniş yetkilerle bu kez Antonius'u görevlendirir. (M.Ö.103) Antonius'un imparatorluk sınırlarını genişletmesine rağmen her geçen gün tekrar eski güçlerine ulaşmaya çalışan korsanlar Akdeniz kıyı şeridindeki birçok şehir ve kasabayı yağmaya devam etmişlerdir. Korsanlar daha da ileri giderek kendilerini yok etmek için görevlendirilen Antonius'un kızını da kaçırarak Romalı' ları çileden çıkarmışlardır. Soygunların fidyelerin ve kız kaçırmalarının mutlaka sona erdirilmesi gerektiğine inanan Roma İmparatorluğu bu kez ordunun güçlü komutanlarından Pompeus'u görevlendirir. Bu komutan karadan ve denizden yaptığı amansız saldırılarla yıllardır Akdeniz'e korku saçan korsanları bir daha güçlenemeyecek şekilde ortadan siler.

Bu yörelere tam anlamıyla hakim olan Romalı' lar Cesar'ın ölümünden sonra Kilikia yöresini Antonius'un yönetimine verirler. O devirde dünyaya güzelliği ile ün salan Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın bir Akdeniz turnesine çıktığı zaman Antonius'la karşılaşır. Birbirlerine aşık olan Kleopatra ve Antonius evlenirler. Antonius evlilik hediyesi olarak Coracesium (Alanya)'u Kleopatra'ya verir.

Kleopatra'nın o devirde adı Coracesium olan Alanya'nın kıyı şeridine kadar uzanan sedir ve çam ormanlarını kestirerek donanmasına gemi yapımında kullanılmak üzere Mısır'a taşıttığı bilinmektedir. Kleopatra ve Antonius'un yaşantılarını çekemeyen Roma'daki rakibi Oktavius bunlara harp ilân eder. Bu sırada Kleopatra ve Antonius Yunanistan'dadırlar. Burada Oktavius'un büyük bir saldırısına uğrayan aşıklar İskenderiye önlerine kadar kaçarlar. İlk önce yakalanacağını anlayan Antonius daha sonra da Kleopatra intihar ederler. Pompeius tarafından korsanların temizlenmesi sırasında yakılıp yıkılan yerler tekrar Romalı' lar tarafından en iyi şekilde yeni baştan imar edilir. Bunun en güzel örneklerini iç kalede ve Cilvarda Burnu üzerindeki kiliselerle Mahmutlar Kasabası'ndaki ve Kargıcak Köyü yakınlarındaki Asarlık kiliselerini gösterebiliriz.

Romalı' lar tarafından tekrar inşa edilmesinden sonra M.S. VII. yüzyıla kadar önemini koruyan Coracesium (Alanya) bu tarihten sonra Arap'ların saldırıları başlayınca önemini daha da arttırmıştır. Bizanslı' lar döneminde "güzel dağ" anlamına gelen Kolonoros adını alır. Eski ismi olan Coracesium'un da "gökkarga" anlamına geldiği ve burada oturanlara da "gökkargalılar" denildiği söylenir. Gökkarga eskilerde Alanya'da sık görülen bir kuş türüdür. Çok çeşitli renklerle güzel bir görünüme sahip olan bu kuşu bugün seyrek de olsa Çamyolu ve Mahmutlar yörelerinde görmek mümkündür.

Alanya Tatil Merkezi

Alanya Tatil Merkezi


Alanya Tatil Merkezi


Alanya Tatil Merkezi

ALANYA'NIN TARİHİ
Alanya'daki yerleşimin ilk olarak ne zaman başladığına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır. İlçe merkezinin kuseydoğusunda bulunan Kadı İni Mağarası'nda 1957'de bulunan insan iskelet ve fosıilleri tarihçi Heredotos'un bölgede yaşayan kavimlerin Truva Savaşı sonrası (M.Ö. 1820) bu bölgeye gelenlere destek olduklarına dair bilgileri kanıtlar niteliktedir. Hititlerin bu bölge halkları olan Pamphylia ve Klikia'lıları M.Ö. XIV yüzyılda kendilerine bağladıkları bilinmektedir. Çok ırklı çok cinsli anlamına gelen Pamphylia sözcüğü bu bölgeden geçenlerin bu verimli toprakları fark ederek burada kaldığına dair bilgileri güçlendirmektedir. Alanya tarih bıyunca Coracesium Calonoros ve Alaiye olarak anılmıştır.

Roma İmparatoru Büyük Antiochus III tarafından M.Ö.224-188 yılları arasında bütün Klikia istila edilmesine rağmen Coracesium bu saldırılara karşı koymuştur. Ele geçirilmesinin zorluğu nedeni ile bağımsızlığını koruyan şehir zaman içinde Diodotos Tryphon adlı bir korsan reisinin elinde çevresinde korku saçan hatta Suriye Krallığına kafa tutan bir yer haline gelir. Korsanlar bu dönemde kale çevresine harç kullanmadan yapılmış iri duvarlar çekmiş ve şu anda kızlar yarığı ve korsanlar Mağarası olarak bilinen yerleri soygun deposu olarak kullanmışlardır. O dönemin güçlü devletlerinden olan Roma İmparataorluğu'nun kıyıdaki şehirlerini haraca bağlayack kadar ileri gitmişlerdir. Korsanlar nedeni ile denize açılamayan şehirlerde başgösteren yiyecek sıkıntısı M.Ö. 193 yılında Roma İmparatoru Antiochus III tarafından bölgeyi elinde tutan korsan resinin öldürülmesi ile giderilmiştir. Ancak Akdeniz'de zaman içinde tekrar güçlenen korsanları yok etmek için Roma İmparatorluğu tarafından gönderilen Antonius direniş gösteren ve tüm kıyı şeridindeki yerleşim yerlerini yağmalayan korsanlara karşı yeterince başarılı olamaz. Bunun üzerine imparatorluk M.Ö. 67 yılında ordunun güçlü komutanlarından Pompeus'u görevlendirerek kara ve denizden yaptığı saldırılarla korsanları bir daha güçlenemeyecek şekilde ortadan kaldırır.

Bundan sonra bölgeye tam anlamıyla sahip olan Roma İmparatorluğu Cesar'in ölümünden sonra Klikia yöresini Antonius'un yönetimine bırakır. Rakibi olan Octavius Antonius'a savaş ilan eder. Yunanistan'da bulunan Antonius ve Kleopatra'nın ordularını burada yenerek bölgeyi ele geçirir. Antonius ve Kleopatra dönemlerinde gemi yapımında kullanılan ağaçlar bu bölgeden temin edilmiştir. Alanya’da İmparator Traianus döneminde para basılmıştır. Orta çağda Coracesium'un kalıntılarından yararlanılarak burada Calanoros Kalesi yapılmıştır. Romalılardan sonra Bizanslıların eline geçen Alanya o dönemde Calanoros adını alır. Pamphylia ve Klikia bölgeleriyle beraber bölgeye Hristiyanlığın gelmesinden sonra kilise Kalenin içindeki yerini almıştır. Stratejik önemi kalmayan bu bölgenin dini önemi artınca Piskoposluk merkezi ilan edilir. İslam Devletlerinin Roma şehirlerine karşı yaptığı akınlar sırasında Calanoros kalesinin alınmasının zorluğu sebebiyle bağımsızlığını muhafaza eder. Selçuklular; Klikia'yi (Antalya) aldıktan sonra; Akdeniz hakimiyetinin ancak Calanoros'un da ele geçirilmesiyle mümkün olacağını düşünerek alınması oldukça zor olan bu kaleyi de topraklarına katmak için harekete geçerler. Antalya'nın idaresi için görevlendirilen Ertokuş Bey saldırı planı hazırlayarak kaleyi kuşatır. Kalenin iki ay kadar saldırılara karşı koymasından sonra harp yapacak güçleri kalmadığını anlayan kale komutanı Kir-Fart yakınlarıyla birlikte teslim olur. 1221 yılında kendi eliyle kale kapılarını sonuna kadar açarak Sultan'ı karşılar.

Sultan Alaaddin Keykubat'ın şehri ele geçirmesinden sonra kente Alaiye adı verilir. Ordu Antalya'ya doğru yol alırken Alara Kalesi önlerine gelen Sultan bu kalenin de Selçuklu topraklarına katılmasını emreder. Alaaddin Keykubat'in başlattığı yapılaşma kenti öylesine güzel bir hale getirir ki Alaiye Selçuklu Sultanları tarafindan kışlık Başkent olarak kullanılmaya başlanır. Tersane ve tersanenin bekçisi Kızılkule bu dönemde inşa ettirilir. Selçuklulara uzun yıllar Sancaklık yapmış olan Alaiye XIII.yy. ortalarında Selçuklularin zayıflamasından sonra aynı sülaleden gelen Karamanoğullarının eline geçer. Daha sonra 1293-1471 yılları arasında Memluklulara bağlı Alaiye Beyleri tarafindan yönetilir. Alaiye'nin Osmanlılar tarafından alınması Fatih Sultan Mehmet devrinde gerçekleşmiştir. Fatih zamanında Alaiye Karamanoğlu Lütfü Bey oğlu Kılıç Arslan Bey'in elindedir. Fatih'in emri üzerine Rum Mehmet adında bir kumandan Fetih ile görevlendirilir. Fakat bu komutan başarılı olamaz. Bu kez görev Gedik Ahmet Paşa'ya verilir. Gedik Ahmet Paşa 1471 yılında fazla zorlanmadan Kılıç Arslan Bey'i ikna yolu ile Alaiye'yi Osmanlı topraklarına dahil eder. Bu dönemden sonra Alaiye kalesi içinde ve çevresinde Osmanlıların imar çalışmaları başlar. 1571 yılında Tarsus ile birlikte Kıbrıs eyaletine bağlanan Alanya 1864 yılında Konya eyaletinin bir sancağı olur. 1868 yılında Antalya’ya bağlanmış daha sonra da 1871 yılında da bu ilin bir ilçesi olmuştur. 1221 yılından bugüne kadar gelişen ve hep bir Türk Kenti olarak kalan Alaiye Türk Kültürünün izleriyle zenginleşmiştir.

Tarihi Yerler


KIZIL KULE
Sultan Alaüddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. İsmini alt kısmında bulunan kızılımsı taşlardan ve üst kısımları teşkil eden tuğlalardan almıştır. Kulenin alt kısmında bulunan kesme taşların Dim Boğazı'nın doğusundan getirildiği bilinmektedir. Kızıl Kule'nin bulunduğu yer itibariyle doğu cephesi ile batı cephesi arasında iki metrelik bir yükseklik farkı vardır. Buna göre doğu cephesindeki yükseklik 35 m. batı cephesindeki yükseklik ise 33 m.'dir. Düzgün bir sekizgen şeklindeki kule beş katlıdır. Üzerindeki kitabeye göre 1226 yılında yapılmıştır. Sekizgen şeklindeki kulenin zemin katı müzenin bir devamı olarak Alanya yöresinde kullanılan etnografik eserlerin sergilendiği bir yerdir. Kışın yağmurlu günlerde kule çevresine yağan yağmurların küçük kanalların sarnıca bağlanması suretiyle yıllık su ihtiyaçlarının buradan sağlandığı bilinmektedir.

SELÇUKLU TERSANESİ
Bu tersane Kızıl Kule'den iki yıl sonra 1228 yılında SuItan Alaüddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Sultan bu gayretiyle doğudan gelebilecek tehlikelere karşı koyarak "Sultan-ül-bahreyn" ( İki denizin sultanı ) olma arzusunu gerçekleştirmiş olur. Tersane 565 m. uzunluğunda 44 m. derinliğinde ve beş gözlüdür. Her göz 770 m. genişliğinde 4230 m. derinliğindedir. Derinlikteki 170 m.'lik fark duvarların kalınlığından kaynaklanmaktadır.

ALARA KALESİ

Alara Han'ın 200 m. kadar kuzeyinde Alara Çayı'nın yatağı üzerinde dimdik yükselen bir dağda kurulu ilginç bir kaledir. İlk kez ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. 1231 Yılında Selçuklu'lar tarafından alınan kale onarılmış ve Osmanlı Devrinde bile uzun süre kullanılmıştır.

ALARA HAN
Antalya - Alanya karayolunda Alanya'ya 30 km. kala kuzeye dönülür ve 10 km. sonra Alara Han'a ulaşılır. Han 1231 yılında Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Son derece sağlam bir yapısı vardır. Kapı girişindeki yazıt ve iki aslan başı dikkati çeken özelliklerdir. Savunma önlemleri düşünülmüş olup bir kale niteliği vardır.

LEATRES-LEATRİ (MAHMUTLAR HARABELERİ)
İlçe merkezine 22 km. uzaklıkta Cebelireis Dağı'nın 900 metre yüksekliğinde doğu batı ve güney yönleri büyük uçurumlarla çevrili bir tepe üzerine kurulmuştur. Bugün bu antik şehirle ilgili olarak Trayan ile İmparatoriçe Herennia Etruscill adlarına paralar basıldığı bilinmektedir. Burada çoğu harap olmuş vaziyette kiliseler hamamlar sarnıçlar çeşitli yerleşim merkezleri küçük çapta stadyum tiyatro sütunlu caddeler ve tapınaklar mevcuttur. Stadyumun güney kısmında yer alan kilise merkezi yan nefleri ve apsisiyle ayakta duran bir yapı olup içerisinde kırmızı ve açık mavi boyalarla fresk izleri mevcuttur. Bu yapıların büyük bir bölümünde sık sık rastlanan kartal bacağı ve öküz başı kabartmaları ile sayısız kitabeler insanı ister istemez tarihin derinliklerine götürmektedir. Mevcut kitabelerden edinilen bilgilere göre bu yöre M.S. I.yüzyılla III. yüzyıl arasında en parlak devrini yaşamıştır. Bu yüzyıllar arasında şehrin sahip olduğu tapınaklardan Zeus-Megistos Apollon ve Caesar (Sezar)'a ait olanları bilinenler arasındadır.

SYEDRA HARABELERİ
Syedra şehri bugünkü Kargıcak ve Seki köylerinin sınır teşkil ettiği bir tepede kurulmuştur. Alanya merkezine uzaklığı 20 km' dir. İlçe merkezinin doğusunda yer alır. Denizden 3 km. kadar uzaklıkta büyükçe bir tepe üstüne kurulan büyük şehir Syedra şehrinin merkezidir. Bu büyük şehir M.S.138-161 yılları arasında Marcus Aurelius ve Antonius adlarına basılan paralardan ve gerekse bu yörede rastlanan kitabelerden bir Roma devri kalıntısı olduğu bilinmektedir.

İOTAPE (AYTAP) LİMAN ŞEHRİ
Halk arasında Aytap olarak bilinen IOTAPE şehri Alanya'nın 30 km. doğusundadır. Kral Antichus'un karısı IOTAPE'nin anısına şehre bu adın verildiği bilinmektedir. İlerleyen yıllarda özellikle Roma İmparatoru Traianus (M.S. 98-117) zamanında kendi adına çeşitli paralar bastırmıştır. Şu anda ayakta kalabilen yapıtlara bakıldığında Roma devri görünümünü veren bu şehirde daha önce yaşamış kavimlere ait hiçbir delil olmadığı için IOTAPE'ye Roma devri şehir kalıntısı diyebiliriz. Şehrin 50-100 m. ebatlarında tabii bir de limanı vardır.

ŞARAPSA KERVANSARAYI

Antalya-Alanya karayolunda Alanya'ya 15 km. uzaklıktadır. Selçuklu Sultanı II. Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında (1236-1245) yaptırılmıştır. Geniş bir alana inşa edilmiş olan hanın üstünü örten taş örtü halen sağlamlığını korumaktadır. Güneyi kapalıdır. Adeta bir kale görünümündedir. Oldukça gösterişli olan giriş kapısı kuzeydedir. Bitişiğinde bir mescit vardır.CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 20-06-2008, 05:20   #2 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Serapsu Beach Resort Hakkında
Tesis Hakkında

Gözlerinizi kapatıp yer yer ak bulutlarla bezenmiş berrak bir gökyüzü düşleyin ince bir müzik eşliğinde...

Huzur verici engin maviliklerin kucakladığı dünyanın en temiz denizlerinden Akdeniz’i düşleyin piyanonun nağmelerinde... Nazlı dalgaların usul usul belirli bir ahenkle dövdüğü sahilleri... O sahilde sevginin kollarında kendinizi düşleyin!

Düşleyin...
Akdeniz turkuazının dalga dalga buluştuğu sahillerde meltem esintileriyle dans eden yeşilin tanımlanamaz tonlarının gölgelediği; altın sarısı incecik kumlarla dolu sıcacık kumsalı...
Düşleyin yüzyıllardır bu kumsallarda gezinen Kleopatra’yı...

Düşleyin... ! Hayır; hayır artık düşlemeyin isteyin!
İsteyin; binlerce yıldır her türlü uğraşın özenle yapıldığı ilmek ilmek sevgiyle örüldüğü yerde olmayı...

Düşleyin ve isteyin bilinen tarih boyunca hep gözde hep gönülde olan Korakesion... Kalanoros... Alaiye... Alanya’yı!

Düşleyin ve İsteyin doğa ve tarih kokan yörenin ayrılmaz parçası Konaklı’da olmayı...

Hotel Serapsu işte tam orada; isteyip düşlediğiniz yerde!

Düşleyin Alanya’ya 13 Antalya Hava Limanı’na yalnızca 110 km. uzaklıktaki Hotel Serapsu’da yeşilin sayılamaz çokluktaki tonları arasında güneşlenip kendinizce seçtiğiniz bir ağaç altında çimlerin üzerinde dinlenmeyi açık ve kapalı yüzme havuzlarında serinlemeyi...

Düşleyin Akdeniz’in en temiz sahilinde paraşütle dolaşmayı; kulaklarınızda ılık meltem esintilerinin taşıdığı otantik müzik sürerken duru maviliklerde oynaşan yunusları izlemeye doyamamayı... Ya tüm diğer su sporlarını yapmaya... Düşleyin gün boyunca masa tenisi tenis mini futbol plaj voleybolukaydıraklı havuz ve aerobikte harcadığınız enerjiyi Türk ve Dünya mutfağının seçkin lezzetlerinin sunulduğu; 300 kişilik kapalı 1300 kişilik açık restaurantımızdaki açık büfelerde yeniden kazanmayı...

Düşleyin; Fitness Center dalış okulu kuaför saunatürk hamamı jakuzi alış veriş merkezi Arcade’nin sağladıklarını 350 kişilik konferans 80 kişilik toplantı salonunun özel günlerinize “özel” olduğunu...

Merkezi müzik havalandırma ve ısıtma sistemli; direkt telefon minibar uydu kanallı TV ve saç kurutma makinası bulunan (218 oda / 447 yatak 15 suit 2 handicapped) balkonlu odalarımızda (1 Kasım - 31 Mart tarihleri arasında geldiğiniz zaman 24 saat hizmetinizde olan oda servisimizle) yaşayabileceklerinizi düşleyin!

Düşleyin; sevgili anne - babalar siz güzel ve rahat bir tatil yaparken; çocukların deneyimli eğitmenler eşliğinde oyun ve uyku bölümünden oluşan Çocuk Evi’nde çeşitli etkinliklerle unutamayacakları güzellikte zaman geçireceklerini bilmenin huzurunu... İsteyin!

Düşleyin Alanya Kalesi tersane Damlataş mağarası Aspendos tiyatrosu Aşıklar Mağarası Beşkonak ve Köprülü Kanyon’u gezip görmeyi bir çobanın Zamfir ustalığıyla yorumladığı flütünden çıkan ezgiler kulaklarınızda yankılanırken... Pamukkale ve Kapadokya... Ya doğanın kendi şarkısına ne demeli?

Dim çayında rafting yaparken suların kendi halindeki dansına kimi zaman coşku dolu dingin şırıltılarda kimi zaman çağlayan misali uğultularda... siz...

Ve siz bu düş sürerken isteyin. İsteyin bu düş sizin gerçeğiniz olsun!


Alanya Tatil Merkezi

Alanya Tatil Merkezi

Alanya Tatil Merkezi

Alanya Tatil Merkezi


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 20-06-2008, 05:22   #3 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Hotel Justiniano Beach Hakkında
Adres Bilgisi

Avsallar-İncekum

Alanya / Antalya
Tel: +90 (0242) 517 29 21
Fax: +90 (0242) 517 29 20
www.justinianohotels.com
info@justiniano.de

Kapasite

217 toplam oda 500 toplam yatak. Deniz manzarası var.

Genel Özellikler


Internet cafe kuaför salonu butik kuyumcu telefonla doktor kredi kartı kabul edilir kiralık araba motorsikletbisiklet.

Oda Özellikleri


Telefon balkon minibar kasa uydu tv merkezi klima anex binada split klima saç kurutma makinası.

Spor ve Aktiviteler

Açık havuz kapalı havuz çocuk havuzu Türk hamamı sauna masaj fitness salonu su jimnastiği aerobik bilardo disko gece animasyonu spor animasyonu tenis kortu plaj voleybolu parasailing mini club su sporları.

Toplantı ve Kongre kapasitesi

1 toplantı odası (70 max. kapasite). Tepegöz beyaz tahta slide projektör flipchart barkovizyon ses sistemi mikrofon video player DVD player televizyon fax.

Konum

Alanya city center 22 km Side city center 40 km. Antalya Hava Alanı 100 km. Deniz kıyısında şehir merkezine servis şehir merkezine servis özel kum plaj ücretsiz şezlong ve şemsiye.


Alanya Tatil Merkezi


Alanya Tatil Merkezi


Alanya Tatil Merkezi


Alanya Tatil Merkezi


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 20-06-2008, 05:25   #4 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Club Park Conti Hakkında
Otel Detayları


Kapasite: 300 toplam oda 800 toplam yatak 12 suit oda 50 aile odası. Deniz bahçe manzarası var.
Oda Detayları: Telefon müzik yayını balkon minibar kasa televizyon uydu tv split klima küvet-banyo saç kurutma makinası banyoda telefon.
Genel Özellikler: Merkezi klima merkezi ısıtma bahçe tv odası oyun odası internet kuaför salonu çamaşırhane ütü market hediyelik eşya kuyumcu jeneratör telefonla doktor ücretsiz otopark sağlık odası.
Spor&Rekreasyon: Açık havuz kapalı havuz çocuk havuzu ısıtmalı havuz aquapark su kaydırağı Türk hamamı sauna masaj jakuzi fitness center aerobik masa tenisi bilardo disko gece animasyonu spor animasyonu tenis eco club driving range futbol putting green plaj futbolu plaj voleybolu bisiklet çocuk oyun alanı dalış okulu spor salonu.
Yeme İçme: Herşey dahil lobby bar snack bar havuz bar restaurant bar. 1 alakart restoran 1 açık büfe restoran 1 açık restoran (30 pax) 1 akdeniz restoran 1 balık restoran. 300 pax açık 300 pax kapalı toplam kapasite. Osmanlı Mutfağı.
Toplantı ve Kongre: 1 toplantı odası (30 max. kapasite). Tepegöz projeksiyon perdesi beyaz tahta flipchart televizyon klima.
Konum: Side 30 km. Antalya Hava Alanı 95 km. Deniz kıyısında ücretli servis şehir merkezine servis genel plaj özel plaj.


Alanya Tatil MerkeziAlanya Tatil MerkeziAlanya Tatil MerkeziAlanya Tatil Merkezi


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 20-06-2008, 05:31   #5 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Konaktepe Hotel Hakkında
OTEL ÖZELLİKLER

Kapasite: 118 toplam oda 246 toplam yatak 1 kral dairesi 4 balayı suiti 7 suit oda 1 özürlü odası 105 standart oda. Deniz bahçe dağ manzarası var.
Oda Detayları: Direk telefon müzik yayını minibar kasa uydu tv merkezi klima duş küvet-banyo wc saç kurutma makinası.
Genel Özellikler: Merkezi klima merkezi ısıtma bahçe tv odası internet kuaför salonu çamaşırhane ütü kuru temizleme market jeneratör telefonla doktor ücretsiz otopark.
Spor&Rekreasyon: Açık havuz kapalı havuz çocuk havuzu çocuk bölümü ısıtmalı havuz Türk hamamı sauna masaj jakuzi fitness center aerobik masa tenisi bilardo disko gece animasyonu mini futbol voleybol plaj voleybolu bisiklet jogging okçuluk çocuk oyun alanı parasailing muz jet ski kano rüzgar sörfü yelken.
Yeme İçme: Yarım pansiyon herşey dahil kahvaltı salonu pastane lobby bar snack bar havuz bar sahil bar restaurant bar. 1 açık büfe restoran 1 açık restoran (250 pax) 1 kapalı restoran (300 pax) 1 balo salonu restoran (600 pax). Dünya Mutfağı Osmanlı Mutfağı Türk Mutfağı.
Toplantı ve Kongre: 2 toplantı odası (700 max. kapasite). Tepegöz perde beyaz tahta slide projektör flipchart projeksiyon barkovizyon ses sistemi mikrofon video player DVD player televizyon fax klima ışık sistemi simultane çeviri sistemi. En büyük salon kapasitesi 600 pax.
Konum: Konaklı 800 m Alanya 10 km. Antalya Hava Alanı 120 km. Şehir merkezinde havaalanına ücretli servis şehir merkezine ücretli servis özel plaj.
Alanya Tatil Merkezi Alanya Tatil Merkezi Alanya Tatil Merkezi Alanya Tatil Merkezi


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  Etiketler
alanya tatil merkezi

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Alanya Tatil Merkezi

Alanya Tatil Merkezi konusu, Tatil Yerleri Paylaşım Alanı / Türkiyeden Tatil Yerleri ve Oteller forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: pamukkale coresium,

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:42 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats