bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 12-11-2013, 10:32   #1 (permalink)
Я
 
Я - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Atatürk öldükten sonra devlet adamlarının söylediği sözler

Atatürk öldükten sonra devlet adamlarının söylediği sözler

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını Türk halkına ilham veren liderliğini modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır... Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye'nin doğması yeni Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması Atatürk'ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.
John F.KENNEDY
(A.B.D.Baskanı 10 Kasım 1963)

Benim üzüntüm bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır. Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa'nin en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa'nin en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.
Franklin ROOSEVELT
(A.B.D.Baskanı 10 Kasım 1963)

Asker-devlet adamı çağımızın en büyük liderlerinden biri idi. Kendisi Türkiye'nin dünyanın en ileri memleketleri arasında hakettiği yeri almasını sağlamıştır. Keza O Türklere bir milletin büyüklüğünün temel taşını teşkil eden kendine güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir.
General Mc ARTHU

Bu günün Türkleri yüzyıllar önce Avrupa’yı titreten canlı millet durumuna erişmiştir. Ve bu akşam O büyük ölünün başında bekleyen Türkiye güçlü ve dipdiri Türkiye'dir.
Pierre Dominique (Fransiz Gazeteci)
Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.
Albert LEBRUN
Fransız Cumhurbaskanı

Yeni Türk Devleti ile Ankara Andlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu dağ başındaki haydutlarla Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap:
"Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir andlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum.
Fransız Basbakanı BRIAND (1921)

Savaş Türkiye'yi kurtaran savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten Atatürk'un ölümü yalnız yurdu için değil Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye'nin Ata'sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.
Winston CHURCHILL
İngiltere Başbakanı

O büyük insan yalnız Türkiye için değil bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.
Emanullah HAN
Afgan Krali

Atatürk yalnız Türk Milleti'nin değil özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O'nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.
Bayan Sucheta KRIPALANI
Hint Parlamento Heyeti Baskanı

Mustafa Kemal Atatürk kuşkusuz 20. yüzyılda dünya savaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük bir inkılapçı olmuştur.
Ben Gurion
Israil Basbakanı (1963)

Büyük adamlar kuşaklarının başındadır. Türk Milleti'nin başındaki büyük ve dahi Atatürk politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.
KERAMA
Lübnan Basbakani 10 Kasim 1963

Kemal Atatürk yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarından biri değildir. Biz Pakistan'da O'nu geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. Askeri bir deha doğuştan bir lider ve büyük bir yurtsever...
Eyüp Han - Pakistan
Pakistan Cumhurbaskanı

Atatürk'ün dehası tarihte Türk Milleti'nin taşıdığı ruhun faziletine en yüksek örneklerinden birini teşkil edecektir.
Branko Aczemovic (Büyükelçi - Yugoslavya)

“İngiliz Fransız ve İtalyanları Anadolu'dan uzaklaştırıp bizi de yenince karşımızda sıradan bir adam bulunmadığını ve O'nun gerçek yaratıcı kudretini kavramaktan uzak kalmış olduğumuzu kabul ettik. (1938)”
Yorgi PESMAZOĞLU - Yunan Ekonomi Başkanı

Yakın ve Orta Doğu'da ilk cumhuriyet doğuşunu O'na borçludur. Bu cumhuriyet birçok ulusun milli özgürlük savaşalarına ışık tutmuştur. Atatürk'ün yönetimindeki Türkiye'nin uluslararası otoritesi yükselmiş ve ülkesi dünya siyasetinde önemli bir rol oynamaya başlamıştır
Nikita S. Kruşçev
Sovyetler Birliği Başkanı 1963

Kemal Atatürk veya bizim O'nu o zamanlar tanıdığımız ismiyle Kemal Paşa gençlik günlerimde benim kahramanımdı. Büyük devrimlerini okuduğum zaman çok duygulandım. Türkiye'yi modernleştirme yolunda Atatürk'ün giriştiği genel çabayı büyük bir takdirle karşıladım. O'nun dinamizmi yılmaz ve yorulmak bilmezliği insanda büyük bir etki yaratıyor. O Doğu'da modern çağın yapıcılarından biridir. O'nun en büyük hayranları arasında bulunmakta devam ediyor
Jawaharlal Nehru
Hindistan Başkanı 1963


Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Atatürk öldükten sonra devlet adamlarının söylediği sözler

Atatürk öldükten sonra devlet adamlarının söylediği sözler konusu, GENEL KÜLTÜR / Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: atatürk öldükten sonra devlet adamlarının söylediği sözler, atatürk öldüğünde yabancı devlet adamlarının söylediği sözler, atatürk ün ölümünden sonra büyük devlet adamları önemli kişilerin onun hakkında söylediği sözlere örnekler, atatürkün ölümüyle ılgili liderlerin söyldigi şözler, atatürk ün ölümünden sonra yabancı devlet adamlarının sözleri, atatürk öldüğünde dünya liderlerinin söylediği sözler, atatürk ün ölümünden sonra devlet adamlarının sözleri, ataturk oldugunde diger devletler onun icin ne demisti, ataturk oldukten sonra soylenen sozler, ataturk olduğunde turk liderlrininin sozleri, atatürk öldükten sonra dünya liderlerinin onun hakkında söyledikleri, atatürk ün ölümüyle ilgili ülke büyüklerinin sözleri, atatürk ün ölümünden sonra diğer devlet adamlarının söylediği sözler kısaca, atatürk ün ölümünden sonra söylenen sözler, atatürk öldükten sonra diğer devlet adamlarının atatürk hakkında söylediği sözler,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Atatürk öldükten sonra hakkında söylenen sözler Я Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk 0 12-11-2013 10:28
Atatürk öldükten sonra söylenen sözler Я Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk 0 12-11-2013 10:26
Atatürk’ün Eğitim İle İlgili Söylediği Özlü Sözler Nelerdir? elif Soru Cevap 0 12-03-2013 08:10
Atatürk'ün Kadınlarla İlgili Söylediği Sözler elif Güzel Sözler 0 19-06-2011 06:37
Atatürk'ün Sporla İlgili Söylediği Sözler elif Güzel Sözler 0 19-06-2011 06:13

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:39 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats